anawi anawi komentáře u knih

Dubínek a Modřínek, aneb, Malá dobrodružství lesních skřítků Dubínek a Modřínek, aneb, Malá dobrodružství lesních skřítků Martina Urbanová

Krásná milá knížka.

12.02.2024 5 z 5

Přírodní divy Evropy Přírodní divy Evropy Franco Andreone

Nádherné fotografie.

08.02.2024 5 z 5

Na vodách Amazonky – Toulky tropickou Amerikou II Na vodách Amazonky – Toulky tropickou Amerikou II Josef Ladislav Erben

Kniha se dobře čte, zajímavé jsou i dobové fotografie. Je to příjemné překvapení.

23.11.2023 4 z 5

Sváteční žena - Zita Kabátová Sváteční žena - Zita Kabátová Otakar Brůna

Kniha mi přišla nepřehledná, nečetla se mi dobře. Spíš takové vzpomínky a myšlenky než životopis. Obsahuje hezké fotografie.

29.10.2023 2 z 5

Vladimír Ráž Vladimír Ráž Blanka Kovaříková

Hezká knížka. Oceňuji zejména to, že i když se autorka nestačila potkat s panem Rážem osobně, mluvila s mnoha žijícími kolegy, příbuznými...

24.10.2023 4 z 5

Proč se říká? Proč se říká? Stanislava Kovářová

Vysvětlení 100 úsloví a rčení, včetně historického původu.

31.08.2023 3 z 5

Hovory s T. G. Masarykem Hovory s T. G. Masarykem Karel Čapek

Životopisná část, rozhovory s filozofickými myšlenkami, články z novin. Spousta podnětů k úvahám.

03.08.2023 3 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Po delší době jsem zase četla knihu od tohoto autora. Tuto poprvé. Smutný děj i konec, který vlastně očekáváte. Kniha se prostě dobře čte.

02.08.2023 4 z 5

Blesky z temnot Blesky z temnot Joža Mikula

Čtivě napsaná kniha o zajímavém muži. Děj se odehrává převážně v moravských Přívěticích, kam Diviš nastupuje jako farář.

27.07.2023 4 z 5

Dospělým vstup zakázán Dospělým vstup zakázán Miroslav Plzák

Čteno ze zajímavosti a pro zábavu, ale některé myšlenky stojí za úvahu.

16.07.2023 3 z 5

Sluneční hroch Oranžoch Sluneční hroch Oranžoch Miroslav Adamec

Moderní pohádka s poučením. Jako dospělému se mi knížka docela líbila, ale nedokážu posoudit, jak by oslovila děti (určena pro děti od 8 let).

09.07.2023 3 z 5

Ve vedlejší roli Jiří Lír Ve vedlejší roli Jiří Lír Jiří Siegel

Knížka se dobře čte, občas se čtenář dozví něco, co ani netušil. Příjemné odpočinkové čtení.

09.07.2023 3 z 5

1000 československých nej 1000 československých nej Ladislav Kochánek

Oficiální zajímavosti a nej, ale i netradiční třeba z neobvyklých sportů. V některých případech je potřeba brát v potaz, že údaje jsou do roku 1983.

09.07.2023 4 z 5

Krkonošská tundra Krkonošská tundra kolektiv autorů

Krásné fotografie, které je radost si prohlížet. Moc hezké provedení knihy.

09.07.2023 5 z 5

365 příběhů 365 příběhů Joëlle Barnabé-Dauvister

Jako dítěti se mi líbila. Nyní jsem ji četla jako rodič a obsahem se mi nelíbí. Je znát, že se nejedná o českou knihu, ale překlad. Mnoho pohádek nemá výchovný charakter, některé jsou kruté jako antické báje. Chybí jim vypravěčské kouzlo, spíš je to jen popis situací. Ilustrace jsou krásné. A příběhů není 365, pouze rozdělených na 365 dnů.

18.11.2021 2 z 5

Portugalské listy Portugalské listy Mariana Alcoforado (p)

Milostné listy nešťastně zamilované Marianny

10.05.2021 3 z 5

Blondýnka Blondýnka Joyce Carol Oates

nemůžu pochopit důvod sepsání tohoto pseudoživotopisu, asi snaha zviditelnění se na jménu slavné herečky, zbytečná kniha, dostala jsem ji proto, že to vypadalo jako životopis MM, jinak by si ji nikdo nekoupil, obsahuje vulgární pasáže

31.07.2020 odpad!

Roald Amundsen Roald Amundsen Czesław Centkiewicz

poutavě popisované výpravy

26.07.2020 5 z 5

Smích a slzy Smích a slzy Robert Rohál

dobře se to čte, ale obsaženy jsou některé faktické chyby, což snižuje hodnověrnost knihy celkově

01.08.2019 1 z 5