anarchius - Příspěvky

SiddhárthaSiddhárthaH. Hesse

Povinna literatura

18.08.2016

Digitální demence. Jak připravujeme sami sebe a naše děti o rozumDigitální demence. Jak připravujeme sami sebe a naše děti o rozumM. Spitzer

Pán Spitzer urobil kus fundovanej prácej s odkazmi na vedecké štúdie a s jeho lekárskym pohladom pridal na odbornosti titulu. Kniha obsahuje mnoho hodnotných informácií, no subjektívne sfarbenie a jednostrannost, ako uz bolo spomenuté mnohokrát, uberá knihe na výnimočnosti (hlavne v spektre témy (v ktorej sa pohybuje ako jedna z mála)). Kniha sa čítala často velmi dobre, no zbavit sa pocitu, ze pán Spitzer nenávidí digitálne média a mediálny priemysel, jednoducho nešlo. Pokial sa dokázete od toho pocitu odosobnit, tak je kniha výnimočným vhladom do tejto málo preskúmanej oblasti.

10.10.2016

DemianDemianH. Hesse

Od Hesseho som prečítal pred touto knihou Narcisa a Goldmunda, Siddharthu, Petra Camenzinda, no napriek tomu ma táto štvrtá úplne odpálila. Vzhladom na jej rozsah je az neskutočné, ako Hesse dokázal íst az tak hlboko do ludskej duše a ako hlboko sa rovnak dokázal dotknút aj mňa .Zas som plakal. Krásne. Vdaka Sinclair.

10.10.2016

Tulák po hvězdáchTulák po hvězdáchJ. London

Povinná četba! Skvelé! Prvá polovina sa nesie vo väzenskom opare plnom násilností a svinstva. Druhá polovica otvára dvere do Londonovej mysle plnej astrálneho cestovania. Uplne som sa nechal uniest.

18.08.2016

Orel v hnízděOrel v hnízděS. J. Gyatso

Dokonalý styl či kungu pre západného človeka v západnom svete. Písané s lahkostou a efektívne v praxi.

21.08.2016