anarchius anarchius komentáře u knih

Demian Demian Hermann Hesse

Od Hesseho som prečítal pred touto knihou Narcisa a Goldmunda, Siddharthu, Petra Camenzinda, no napriek tomu ma táto štvrtá úplne odpálila. Vzhladom na jej rozsah je az neskutočné, ako Hesse dokázal íst az tak hlboko do ludskej duše a ako hlboko sa rovnak dokázal dotknút aj mňa .Zas som plakal. Krásne. Vdaka Sinclair.

10.10.2016 5 z 5

Pán Spitzer urobil kus fundovanej prácej s odkazmi na vedecké štúdie a s jeho lekárskym pohladom pridal na odbornosti titulu. Kniha obsahuje mnoho hodnotných informácií, no subjektívne sfarbenie a jednostrannost, ako uz bolo spomenuté mnohokrát, uberá knihe na výnimočnosti (hlavne v spektre témy (v ktorej sa pohybuje ako jedna z mála)). Kniha sa čítala často velmi dobre, no zbavit sa pocitu, ze pán Spitzer nenávidí digitálne média a mediálny priemysel, jednoducho nešlo. Pokial sa dokázete od toho pocitu odosobnit, tak je kniha výnimočným vhladom do tejto málo preskúmanej oblasti.

10.10.2016 3 z 5

Orel v hnízdě Orel v hnízdě Sifu Ješe Gyatso

Dokonalý styl čchi kung pre západného človeka v západnom svete. Písané s lahkostou a efektívne v praxi.

21.08.2016 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Povinná četba! Skvelé! Prvá polovina sa nesie vo väzenskom opare plnom násilností a svinstva. Druhá polovica otvára dvere do Londonovej mysle plnej astrálneho cestovania. Uplne som sa nechal uniest.

18.08.2016 5 z 5

Siddhártha Siddhártha Hermann Hesse