Ana72154

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJojo Moyes

Krásná, ale velmi smutná kniha. Na Louise se mi líbilo, že ač to měla těžké, tak se nevzdávala, i když původně chtěla. U Willa se mi líbilo, že chtěl, aby měla lepší budoucnost a splnila si své sny.
Kdo mi naopak vůbec nesedl byla Louisinna matka (kvůli penězům) a Patricka (nejen kvůli jeho posedlosti sportem a jeho chování jako kdyby neexistuje nikdo jiný než on).
Jsem zvědavá na pokračování.

25.10.2020

Povídání o pejskovi a kočičce jak spolu hospodařili a ještě o všelijakých jiných věcechPovídání o pejskovi a kočičce jak spolu hospodařili a ještě o všelijakých jiných věcechJosef Čapek

Knížka, kterou četl snad každý. Ráda se k ní vracím :-)

16.09.2018

SaturninSaturninZdeněk Jirotka

Skvělá knížka. Bavila jsem se od začátku až do konce. Pro srovnání, jsem koukala i na seriál, který je téměř na chlup stejný, jenom bylo asi pár odlišných momentů, oproti knize. Určitě si ji přečtu znova.

17.09.2018

BabičkaBabičkaBožena Němcová

Babičku jsem začala číst v 9 letech, jenomže mi dělala problém četba textu, a tak jsem ji odložila. Znovu jsem se k ní vrátila v 14, ale bylo to stejné. A teď ve 21 letech jsem rozhodla překonat se a pustila si ji jako audioknihu. Hned jsem se zaposlouchala a začala mě bavit.
Je to taková klasika, ale znám spoustu lidí, kteří měli problém též s její četbou.

31.10.2019

KaštánekKaštánekSøren Sveistrup

Od knihy jsem očekávala zklamání, protože severské krimi mě nikdy nebavilo, a thrillery nevyhledávám a knihu jsem potřebovala do výzvy. Opak byl ale pravdou.
Začátek se trochu táhl a uvažovala jsem, že knihu odložím, dala jsem tomu ale šanci. Děj mě najednou vtáhl a já se nemohla odtrhnout. Posledních 150 stránek, jsem si říkala: dočtu jenom ještě do konce kapitoly (bylo cca 23:00), poté byl další konec kapitoly a takhle se to opakovalo, až jsem dočetla celou knihu a zjistila, že je půl třetí ráno :-D
Nevím přesně, co mně na knize nejvíce líbilo, jestli skvělá zápletka, styl psaní, vyšetřovatelka Thulinová a Hess, množství údajných vrahů, nečekané zvraty nebo konec (čekala jsem, že to dopadne jinak- to mám z těch románů pro ženy :-D).
Doufám, že bude pokračování.

20.09.2020

VýpověďVýpověďW. G. (pseudonym)

Sotva jsem začala číst, byla jsem na konci. Super oddechovka.

12.09.2021

Malý princMalý princAntoine de Saint-Exupéry

Knihu jsem poprvé četla, když mi bylo 8 let. Znovu jsem si ji přečetla až teď ve 20 letech. Dříve jsem si myslela, že je to pohádka pro děti, dokud jsem ji nezačala číst znovu. Jsou zde zastoupeny některé špatné lidské vlastnosti (byznysmen- chamtivost) a činnosti, které jsou špatné (pijan- neustále pije), jak se na věci dívají děti (Malý princ) a jak dospělí (letec). Kniha je vhodná pro všechny věkový kategorie. Rozhodně by si jí měl přečíst alespoň jednou za život každý člověk.

18.08.2018

Sama sebouSama sebouJojo Moyes

Tento díl se mi líbil o hodně víc než předešlý. Akorát ten počet stran mi dal trochu zabrat :-D

08.11.2020

Petr a LuciePetr a LucieRomain Rolland

Krásná kniha s tragickým koncem. Knihu jsem si vybrala k maturitě a rozhodně nelituji, že jsem ji četla.

05.01.2019

Divné hlášky z knihkupectvíDivné hlášky z knihkupectvíJen Campbell

Teda rozhodně by mě nenapadlo, na co vše jsou lidé schopni se jít zeptat nebo shánět v knihkupectví :-D Pobavila jsem se :-D

11.01.2019

Kafe @ cigárkoKafe @ cigárkoMarie Doležalová

Vůbec mě to nebavilo. Možná že audiokniha a seriál na Streamu může být lepší....

18.03.2019

Dášeňka čili Život štěněteDášeňka čili Život štěněteKarel Čapek

I když vím, že jsem ostuda, ale Dášenku jsem četla dnes poprvé. Ale je to moc hezké a srandovní vyprávění pro děti.

30.09.2020

Snídaně u TiffanyhoSnídaně u TiffanyhoTruman Capote

Tak nevím, co si mám o této knize myslet. Rozhodně můžu říct, že na to, jak jsem se na knihu těšila, tak mě velmi zklamala.

29.01.2019

Harry Potter a Kámen mudrcůHarry Potter a Kámen mudrcůJ. K. Rowling (pseudonym)

Sice jsem s Harry Potter nevyrůstala, protože když vyšel první díl v Čj, tak mně byly 2 roky. Ale i tak jsem blázen, který každý rok musí vidět všechny filmy a číst všechny knihy, i když je znám prakticky nazpaměť, ale vždy narazím na nové informace.

09.02.2019

Zázračný úklid – Pořádek jednou provždyZázračný úklid – Pořádek jednou provždyMarie Kondo

Tato kniha mě zázračně velmi zklamala. Nechápu proč okolo ní bylo a je takové haló...
O tom, že by jsem se měla zbavit všech nepotřebných věcí vím i bez knihy. Oblečení jsem jeden čas skládala do skříní stejným způsobem, jaký radí autorka, ovšem vůbec mi nevyhovoval. Co mi přišlo přitahnuté za vlasy, je to že bych každé vyhozené věci měla poděkovat za její služby...
Kniha mi nepřinesla nic nového.

07.06.2019

TatérkaTatérkaAlison Belsham

Za mě kniha super. Na začátku mírné rozpaky z toho popisu pohledu vraha. Já moc nemusí scény ve kterých figuruje velké množství krve... Těším se na pokračování.

05.02.2020

Ze života knihomolkyZe života knihomolkyD. Tung (pseudonym)

V některých částech jsem sama sebe poznala :-D Knihu jsem měla přečtenou ani ne za půl hodiny.

07.09.2020

Devatero pohádekDevatero pohádekKarel Čapek

Já miluju pohádky, ale tyto se mi moc nelíbily. Byly na můj vkus moderní, oproti jiným. Hlavně jsem měla problém dočíst až dokonce.

19.10.2020

KontraktKontraktMelanie Moreland

Začátek vypadal velmi dobře, začetla jsem se. Ovšem za polovinou to bylo takové nijaké, uspěchané, vůbec mě to nebavilo.
Vypadalo to, že autorka chtěla napsat knihu o více než 400 stránkách, jenomže ji bylo řečeno, že děj musí zkrátit a vejít se do požadované počtu stran, proto ten nijaký konec.

13.07.2021

Kavárna v KodaniKavárna v KodaniJulie Caplin

První polovina knihy nic moc, u druhé jsem se nemohla odtrhnout. Jediný co to kazilo byl Josh, který mi celou dobu neskutečně pil krev. :-D

24.07.2021

Smrt staré posluhovačkySmrt staré posluhovačkyAgatha Christie

Měla jsem problém zorientovat se v množství postav, čímž jsem si pomohla vypsáním jejich jmén na papír+ informace o nich. Poté už se četla velmi snadno.

12.11.2021

FimfárumFimfárumJan Werich

Fimfárum jsem ráda četla v dětství. Teď jsem se vrátila ke čtení v rámci výzvy.

13.11.2021

Vůně deštěVůně deštěLenka Lanczová

Tato kniha patří mezi moje nejoblíbenější. Lenka Lanczová je výborná spisovatelka. Kniha člověka pohltí a nutí ho dočíst jí až do konce

17.08.2018

Pýcha a předsudekPýcha a předsudekJane Austen

Tato kniha mi dala velmi zabrat. Někdy bylo až moc povídání. Ale jinak se mi líbila

02.01.2019

Saturnin se vracíSaturnin se vracíMiroslav Macek

Na to, jak jsem se na knihu těšila, tak jsem po přečtení velmi zklamaná. Vůbec jsem se nebavila při čtení, jako tomu bylo u prvního dílu.

19.02.2019

Souhvězdí LabutěSouhvězdí LabutěLenka Lanczová

U této autorky mě nejvíce štve, že její knihy vždy končí tak, že by si člověk přál pokračování :-D

16.03.2019

Hřbitov nevěstHřbitov nevěstTomáš Boukal

Naprosté zklamání. Tato kniha nemá nic společného s detektivkou, která má být navíc víc temná a mrazivá, než ostatní severské detektivky. Ovšem na mě působila při čtení spíše nudně než temně a mrazivě...
Více jak polovina knihy je jenom popis krajiny, čtvrtinu tvoří jaké si pátrání po vrazích (přitom skoro žádné stopy nenajde) a zbytek je jakýsi doplněk, aby se zdálo, že se tam "jako" něco děje.

21.08.2019

Doktore, fofrem, jde o život!Doktore, fofrem, jde o život!Patrick Taylor

Těším se na další knihu z této série

27.12.2019

Deník Anne FrankovéDeník Anne FrankovéAri Folman

Deník Anny Frankové v komiksové podobě byl velmi hezky vypracován. Já sama nevyhledávám knihy spojené s holokaustem, 2. sv. válkou, kdy trpělo x milionů lidí kvůli svému náboženskému vyznání, barvě pleti atd. Zkrátka na to nejsem psychicky stavěná.

01.04.2020

PoutoPoutoAnna Todd

Za mě osobně až moc uspěchaný konec. Celkově mě série mile překvapila, ale na můj vkus měla každá kniha hodně stran. Někdy to bylo zbytečně moc roztahané.

26.07.2020