An-na An-na komentáře u knih

Praxe magické evokace Praxe magické evokace František Bardon

Skvelá, užitočná kniha pre človeka ktorý sa zaujíma o astrálne cestovanie, sféricku mágiu, evokáciu bytostí a pod. Odporúčam zároveň si prečítať aj autorovu prvú knihu Brána k opravdovému zasvecení.

11.02.2022 5 z 5

Ocelový alchymista 1 Ocelový alchymista 1 Hiromu Arakawa (p)

Čítam už 8 diel, vynikajúca manga!

07.02.2022 5 z 5

Cesta podivných Cesta podivných Jason Aaron

Zatiaľ môj najobľúbenejší marvel komix.

07.02.2022 5 z 5

Krásná temnota Krásná temnota Fabien Vehlmann

Veľmi bizarná kniha. Stojí za prečítanie, podobná sa hľadá ťažko.

07.02.2022

Lexikon magie Lexikon magie Milan Nakonečný

Pre ľudí ktorý sa zaujímajú o spiritualizmus, dušu, satanizmus, wiccu, čarodejníctvo, mystiku, záhady, náboženstvá a vlastne všetko tabu, DOKONALÝ LEXIKÓN.
Je to skrátka wikipédia všetkého podivuhodného a tabu. Neskutočne moc ma potešila rôznorodosť knihy. Nepopiera ani nebojuje voči nejakému fenoménu, v skratke ho vysvetľuje. Dozvedela som sa aj veľmi veľa nových vecí, poznané veci som len prehĺbila v štúdiu. Šlabikár pre divných ľudí ako som ja. Určite poteší.
Dostala som knihu ako neštandartný darček na Vianoce od priateľa, zamilovala som sa do oboch. :)

06.09.2019 5 z 5

Vúdú magie a náboženství Vúdú magie a náboženství Veronika Šulcová

Nájdete v nej všetko čo potrebujete vedieť. Veľmi príjemné a zaujímavé čítanie. :)

06.09.2019 5 z 5

Sila prítomného okamihu - Sprievodca na ceste k duchovnému rastu Sila prítomného okamihu - Sprievodca na ceste k duchovnému rastu Eckhart Tolle

Vynikajúca kniha, pri ktorej sa zastaví čas. Knihu som zhltla za 2 dni. Príjemne sa číta, rýchlo a plne som sa vedela zahĺbiť do textu. Prináša novú perspektívu na život aj myslenie, prináša uvedomenie si množstvá vecí ktoré sú bežnému človeku nevšimnuteľné. Dokážete sa vďaka nej povzniesť nad ktoroukoľvek situáciou ktorou si prechádzate. Určite knihu neberiem definitívne ako pravdu pravdúcu, ale jej myšlienky dokážu zalahodiť srdcu aj duši. Určité jej myšlienky dokážu váš život naplniť optimizmom. Stanete sa čo i len na chvíľu skutočne prítomným a ak sa podľa nej riadite viete odhaliť množstvo skrytých vecí. Beriem ju ako skvelé nápomocnú, či už sa jej obsahom chcete riadiť a inšpirovať alebo len sa naučiť vidieť novou perspektívou. Osobne ma ani chvíľu nenudila, jednotlivé témy na ktorých autor poukazoval hlavnú ideu príjemne splývali, nikde som nezažila nejaký tvrdý sek ktorý by absolútne rozdeloval kapitoly od seba, autor skutočne veľmi príjemne opisuje a jasne vysvetľuje prečo a ako fungujú určité veci v živote, prečo sa dostávame do určitých situácií a pod. Dáva nám množstvo rád a cvičení ktoré si môžte okamžite vyskúšať, čo mi príde veľmi zábavné. Jediná jej nevýhoda je v tom, že mi samotná kniha miestami prišla až príliš sebecká ba až manipulatívna, nie som si istá či to je mojím nesprávnym interpretovaním jednotlivých úsekov alebo len mojím pocitom. Osobne si z knihy neberiem všetko doslovne, no niektoré jej pasáže ma dokážu zabaviť keď si ich skúšam na vlastnej koži a aj ich využívam v bežnom živote. Dĺžka knihy je dostačujúca, viac ani menej by som sa o tejto téme ani dozvedieť nechcela.

06.09.2019 4 z 5

O sebevraždách O sebevraždách Bernard Frankel

Nič nové som sa nedozvedela.

19.10.2018 1 z 5

O Slávkovom neslávnom konci a ďalšie burtonovky O Slávkovom neslávnom konci a ďalšie burtonovky Tim Burton

Krátke, tragikomické básničky s roztomilými ilustráciami. Veľmi milá a drobná knížočka ktorá si zaslúžila miesto v mojej poličke. :)

09.05.2018 5 z 5

Budoucnost architektury ve 100 budovách Budoucnost architektury ve 100 budovách Marc Kushner

Inšpiratívne!

Viem, čo si myslíš Viem, čo si myslíš Thorsten Havener

Tak tento autor si ma tak veľmi získal, že som si od neho po prečítaní tejto knihy, v sekunde prečítala aj jeho ďalšie. Autor píše veľmi jednoducho, veľa som sa naučila, veľa som pozorovala a veľa som analyzovala. Aj keď prešli roky, čo som túto knihu držala prvý krát v rukách, doteraz, keď mám chvíľu čas, rada skúmam ľudí a spoznávam samu seba.
Dávam do pozornosti aj videá s Thorstenom Havenerom na YouTube.

09.05.2018 5 z 5

Moje obľúbené strašidlá (14 poviedok) Moje obľúbené strašidlá (14 poviedok) * antologie

Ako malá žubrienka som na tom frčala. Dnes som už veľká žaba a asi sa toľko už nebojím. :)

09.05.2018 3 z 5

...izmy, ako rozumieť modernému a súčasnému umeniu ...izmy, ako rozumieť modernému a súčasnému umeniu Sam Phillips

K maturite z dejín moderného umenia perfektné! Stručné, jasné, výstižné.

Filuta Filuta Terry Pratchett

A tak, som jedného dňa prišla do Artforum a poprosila milého pána či by mi odporučil niečo, kde sa vyskytuje sarkastický humor. Neváhal ani chvíľku a dal mi Filutu. Kiež by som vtedy vedela, že už len samotný sarkazmus bol, že mi túto knižku sám, ten milý pán odporučil. Zaujímavá príbeh avšak moja šálka kávy to nie je.

09.05.2018 2 z 5

Môj prvý King a bohužial som sklamaná. Nedokázala som to ani dočítať... To, že sa kniha často vyskytuje v žánri "horor", v určitých internetových kníhkupectvách, je urážkou. Znechutila mi komplet celého autora.

09.05.2018 odpad!

Měsíční močál Měsíční močál Howard Phillips Lovecraft

Buď pochválený Lovecraft! Môj najmilší autor hororov. Kozmické, sci-fi, strašidelné, cynické, ironické.. klasické. Dokonalosť sama o sebe. Pre niekoho veľmi ťažké čítanie ale stojí to za to!

Moje 3 TOP:
*Hudba Ericha Zanna
*Sladka Ermengarda
*V krypte

09.05.2018 4 z 5

Mizéria Mizéria Stephen King

Som veľmi vďačná, že som knihu našla v babkinej skrini ešte skôr, ako som si pozrela filmové spracovanie.
Autor dokonale opisuje duševné rozpoloženie postáv a ich myšlienkové pochody. Kniha nám dovoľuje vniknúť do vnútorného sveta hlavnej postavy Annie Wilkesovej, psychopatky a chorobnej fanúšičky slávneho spisovateľa Paula Sheldona. Nazeráme aj do mysle spisovateľa a do špiku kostí pociťujeme jeho nenávisť voči Annie. Často som sa pri čítaní pristihla ako sa usmievam pri Annienej naivite a Paulovom špekulovaní o úteku z mentálne bláznivej reality ktorú si pre ňho Annie prichystala.

09.05.2018 4 z 5

Psychopatologie všedního života Psychopatologie všedního života Sigmund Freud

Zlatý Freud. Kto nechce, nepochopí a kto chce, zaľúbi sa do jeho štýlu myslenia.

30.04.2018 4 z 5

O láske a sne O láske a sne Sigmund Freud

Nie je to tak dávno čo som sa zoznámila s týmto majstrom uvažovania. Po prečítaní knihy Psychopatológia každodenného života som verila že O láske a sne bude z podobného súdku. Omyl. Kedysi som niekomu spomínala že čítam Freuda, načo sa ma dotyční spýtal: "To ten sexualný deviant?" Vtedy som nechápala, teraz je mi všetko jasné. Pri tejto knihe som sa najmä v prvej 3/4 chytala za hlavu, skŕčala nos či po prečítaní nejakej konkrétnej vety musela aspoň pol minúty hľadieť do blba. Okolo polky knihy mi začalo liesť na nervy Freudové až chorobné uvažovanie nad incestom s matkou, spájané s psychickou impotenciu dospelého muža. Či časté podceňovanie žien. Nečudujem sa, že nám pán Freud venoval len pár strán z ktorých mi i tak vyplynulo že ten muž o ženách vie veľký prd. (uznajme, že aj my ženy vieme často o samých sebe veľký prd). Kniha určite stála za prečítanie, najmä kvôli perfektnej časti o snoch. O penisoch, zlate a hovnách! Túto časť som bohužial čítala na ceste vlakom a pri mojich výbuchoch smiechu si o mne spolucestujúci museli myslieť že som sa komplet zbláznila. :)

30.04.2018 3 z 5