Amia Amia komentáře u knih

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Větší spád než v prvním díle a dost překvapivých okamžiků, i tak ale dávám 4 hvězdy, protože některé zvraty šly poměrně snadno odhadnout. Těším se na třetí díl.

13.03.2020 4 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Na konci se to rozjelo, ale štve mě, jak se tam celou dobu ubližuje jedné z postav. Hlavní hrdinka mi nebyla moc sympatická, často říkala věci, o kterých jsem netušila, proč je vlastně říká, a tak. Chtěla jsem dát 4 hvězdy, ale občas mě zaskočilo, jak to bylo předvídatelné, takže i proto dávám 3.

Asi doporučuji číst, i když můj názor na tuhle sérii se asi bude měnit ještě podle dalších dílů.

31.12.2019 3 z 5

Až to budeš číst Až to budeš číst Mary Adkins

Až to budeš číst je poutavá kniha, od které se občas nedá odtrhnout. Čte se rychle a je příjemné, jak se v ní střídají úhly pohledu jednotlivých postav. Z některých z nich jsem v určitých pasážích byla zklamaná, ale jiné jsem si zase oblíbila. Řekla bych, že ženské hrdinky se tady nevyrovnaly mužským hlavním postavám. I když Iris byla víceméně v pohodě. Potom mě bavily konverzace mezi stážistou Carlem a jeho šéfem Smithem.

21.12.2019 4 z 5

Věčný národ se strachy netřese Věčný národ se strachy netřese Šani Boianjiu

Kniha je od autorky, která vojenskou službou sama prošla. Má spád a dozvíte se z ní mnoho podrobností o tom, jaké to v izraelské armádě je.

12.12.2018 5 z 5

Poselství růží Poselství růží Leila Meacham

Nevzpomínám si, že bych někdy v knize takhle opravdově nenáviděla některé postavy, ale Poselství růží ve mně tu nenávist probudilo. Dobří lidé tu trpí a ti zlí netrpí zas tak moc, jak by si zasloužili.

01.09.2018 5 z 5

S láskou, Rosie S láskou, Rosie Cecelia Ahern

Po dlouhé době jsem viděla film. Kdyby byl stejně hmotný jako kniha, chtěla bych ho vzít do ruky a zahodit. Ne proto, že by byl špatný. Protože ten příběh je propracovaný a umí si hrát se čtenářem. A takhle si hrál se mnou.

09.06.2018

Osudy dobrého vojáka Švejka 1. díl Osudy dobrého vojáka Švejka 1. díl Jaroslav Hašek

Nemám na Švejka úplně pozitivní názor; prostě mě to nebavilo číst. Absurdita války je v něm ukázaná dobře, ale neskutečně mi vadily odbočky k lidem, kteří v knize přímo nejsou.

02.06.2018 1 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Těžko říkat, co ta kniha spouští. Je tak úžasná, že se pravá slova zdráhají přijít.

Tak sem asi napíšu něco věcného. Něco jako, že co by mělo prozrazovat jejich propojení nenápadněji, než přetočená jména. Christian Morgenstern byl ve skutečnosti spisovatel a Daniel Arroyo je herec (popřípadě O. Daniel A. - fotbalista).

26.05.2018 5 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Konec určitě zamrzí zbytečností, za kterou se skrývá něco tak hlubokého jako Marianský příkop. Dál k tomu chci jen říct, že život JE těžký pro spoustu lidí a neštěstí Azy umí deprimovat, stejně jako vracet sílu.

Přečtěte si to. ;)

23.05.2018 5 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Krásná slova s hloubkou.

20.05.2018 5 z 5

Tajný atlas Tajný atlas Michael A. Stackpole

Bratr, který bezvýhradně miluje.
Chlapec, který odvážně bojuje a jeho věrnost nezná hranic.
Muž, který to dospělé dítě učí bojovat, přestože sám stojí o mír.
Žena, která roky skrývá, kým je, aby mohla svět zachránit v pravý čas.

To je zlomek toho, co v knize najdete. Stačí jen číst.

06.05.2018 5 z 5

Srdce z kamene Srdce z kamene Simon Scarrow

Prvotřídní kniha nepotřebuje komentář.

30.04.2018 5 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Třetí knihu považuji za nejlepší ze série. Především Thomas s Newtem a Minhem ji na to místo řadí. V předešlých knihách nejsou jejich vztahy tolik diskutovány, nepřichází zvraty a myslím, že je dobře, že se v první knize s nimi spíše jen seznamujeme. Druhá kniha hodně řeší Teresu, což se mi nelíbí, a tahle třetí .. nemám slov.

11.02.2018 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Dalece předčila očekávání. Film je v závěru a některých detailech odlišný. Jsem zvědavá na Scorch Trials.

29.12.2017 5 z 5

Revisor Revisor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Předsudky o ruské literatuře šly stranou. Revizor - ač v dnešní době místy předvídatelné, stále excelentní dílo. Zábavný je i film Revizor z roku 1933, kde Chlestakova zahrál Vlasta Burian tak, že si myslím, že i N. V. Gogol by byl spokojen.

08.07.2017 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Povedené dílo.

28.05.2017 5 z 5

Máj a jiné básně a prózy Máj a jiné básně a prózy Karel Hynek Mácha

Máj je překrásná báseň. Na knize oceňuji přidanou Máchovu korespondenci i jiné básně a prózy. Zaujaly mě například básně Budoucí vlasť, Plná Lůna nad porostlou strání, V přírodě jak vše se jindy smálo, Hoj, byla noc!, Slunce zapadlo u věčnosti moře; ale i mnoho dalších. Co se týče próz, nenacházím vhodná slova, ale líbily se mi také. Někdy se sice obtížněji četly, ale to by jim nemělo ubírat na kráse.

01.05.2017 5 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Nejprve jsem viděla divadelní představení, v němž byl příběh jedinečně zpracovaný a herci parádně! zahraný. Přesto, že jsem už věděla, o co přibližně půjde, kniha mě bavila. Řekla bych, že se vzpomínkami na divadlo, se mi možná četla i o něco lépe, neboť mě především v souvislosti s představením její konečná pasáž velice pobavila.

24.01.2017 5 z 5

Havran (14 básní) Havran (14 básní) Edgar Allan Poe

Díky této básni jsem si jejího autora oblíbila. Píše čtivě a jeho díla mě přesvědčují o tom, že má smysl je číst. To, jak Havran vznikal, je úžasný příběh sám o sobě (mimo jiné popsaný v Filozofii básnické skladby). Autor nejprve plánuje psát o papouškovi, ale jeho smutku, do něhož báseň ladí, více odpovídá černý havran. Je neuvěřitelné, s jakou dokonalostí Poe dokázal přenést část svého vlastního života do své tvorby.

24.01.2017 5 z 5

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Silný příběh. Zamrzel mě konec, který mi připadal mírně v rozporu se začátkem knihy. Na začátku je zmíněna jakási naděje v něco, ale v závěru se jednak nenaplní a jednak o ní už nepadne ani zmínka. Ale jinak velice emotivní a sympatické dílo.

07.01.2017 5 z 5