amelie.m amelie.m komentáře u knih

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

.. jako jo, mám pár výhrad k celé sérii, přesto ale musím uznat, že ta holka má obr potenciál a doufám, že si od ní ještě něco přečtu :)

10.01.2024 5 z 5

Andělé strážní Andělé strážní Kristina Ohlsson

první kniha nic moc, pomalu se zlepšuje

20.08.2023 4 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

takový, křečovitý.. potenciál tam je, ale.. mně se to prostě četlo díky neohrabanému stylu psaní špatně.. ještě je co pilovat

31.07.2023 3 z 5

Vězňova žena Vězňova žena Maggie Brookes

.. tak tohle fakt ne.. nereálné, naivní, v půlce jsem přestala číst..

02.06.2023 2 z 5

Pod magnolií Pod magnolií Martina Máta Nosková

Máta mě naučila číst díky svému románu "Šelma" žánr, který mne do té doby nijak zvlášť neoslovoval. Její popisy lidí, pocitů, okolí, její příměry, neotřelý děj, schopnost nepodléhat kvůli větším sympatiím čtenářů zbytečným šťastným "koncům"... Je to skvělá autorka, což dokazuje i v knize Pod magnólií. Není z mého pohledu tak úžasná, jako Šelma, je prostě "jen" moc dobrá! :) Hezký čtení všem a Mátě přeju, ať se jí daří dál psát, těším se na její další řádky!

06.05.2023 4 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

.. no, od prvního dílu jsem sice přidala hvězdu, ale stále je to takové neotesané.. autorka to prostě odflákla.. takže jo, přečíst se to dá, jednou.. ale poměrně slušný potenciál knihy autorka zabila.. o tom "má mě rád/a, nemá mě rád/a" ani nemluvím.. nuda

26.06.2022 3 z 5

Hodina mezi psem a vlkem Hodina mezi psem a vlkem Jan Skácel

.. kdo nezná Skácela, jako by nebyl.. neznám nic krásnějšího, než JEHO poezii

12.02.2022 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

.. já nevím, no.. takových pochvalných komentářů..

silně jsem absentovala pocity rodičů vůči dětem, což bych považovala v podobné knize za stěžejní.. neuvěřitelné chování téměř všech zúčastněných, hmm.. dávala jsem to tak do poloviny, pak jsem to prolítla docela rychle, abych se aspoň dozvěděla, jak to dopadne a.. konec je fakt slušná slátanina :) za mě tedy fakt zklamání..

12.02.2022 2 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

.. celá trilogie, to je prostě jízda!

31.01.2022 5 z 5

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

.. i z profesního hlediska téma pro mne zajímavé, ale tak nezáživně podané.. (audioknihu ani nezkoušejte, přednes to zabije úplně)

31.01.2022 2 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Je to čtivé, to ano, mám za sebou celou sérii, ale vadí mi tam ta neuvěřitelnost a proto tři hvězdy.

20.01.2022 3 z 5

Dokonalá lež Dokonalá lež Blake Pierce

Jako jo, čtivé to je, ale nijak zvlášť propracované, všechny díly jako přes kopírák - plytké zápletky, Jessie dostává pravidelně přes hubu a přežije úplně všechno.. tam, kde by jí to mělo zapnout jí to dvakrát nemyslí, překlad plný gramatických chyb...

02.11.2021 3 z 5

Děs Děs David Hidden

.. za mě tak trošku děs.. problém dočíst.. hlavní hrdina nesympatický, zabíjačkové scény silně nechutné, oběť nepřirozeně odolná, závěr odfláknutý..

26.05.2021 1 z 5

Snaž se nedýchat Snaž se nedýchat Holly Seddon

Námět celkem fajn, ale ten styl psaní.. toporný, nezáživný..

03.05.2021 3 z 5

Maska smrti Maska smrti Mads Peder Nordbo

.. pokud si nepřečtete první dva díly, asi nebudete mít z knihy ten správný zážitek.. tímto dílem do sebe vše krásně zapadne.. konečně něco malinko "jiného".. pro mě tato série velmi příjemným překvapením, jsem ráda, že ji mohu mít v knihovně

PS: ale stejně doteď nechápu obálky prvních dvou knih, které k obsahu nesedí.. s třetí je to už mnohem lepší

15.03.2021 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Neustálé "ztěžka polkne", které provází všechny knihy Larse, mne dovádí téměř k šílenství...

Zde strhávám hvězdu za pár nedomyšleností v ději.. přesto na "Keplerovky" nedám dopustit..

05.01.2021 4 z 5

Vánoční pohlednice Vánoční pohlednice Dilly Court

Koupila jsem si to jen proto, že to mělo v názvu "vánoční" a mám zvyk posledních pár let, sbírat knihy s tímto tématem a číst je vedle svých oblíbených thrillerů v adventním čase prostě jen pro tu atmosféru..

Jako jo, je to takové lacinější, rychlé a náchylné na šťastné náhody, ale četlo se to opravdu dobře :)

16.12.2020 3 z 5

Ocelový polibek Ocelový polibek Jeffery Deaver

Někdy trošku rozvláčné, ale celkem dobré.

30.10.2020 3 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

(SPOILER) Začátek bezva, prostředek mne málem donutil knihu odložit, ale konec dojem opět napravil. Jen mi přišel lehce přitažený za vlasy, hlavně ta nesmrtelnost hlavních postav :)) Já dostat tolik pecek do hlavy nebo bodnutí nožem, tak se složím hned asi po té první...

20.09.2020 3 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Vůbec se mi do ní nechtělo, s ohledem na anotaci, ale nelituji. Vynikající kniha, od začátku do konce nenechá čtenáře vydechnout. Dlouho jsem nečetla něco tak dobrého. Doporučuji poslechnout si i audio v podání Mirka Táborského.

28.07.2020 5 z 5