alzbeta4340 Online alzbeta4340 komentáře u knih

Dceřina kletba Dceřina kletba Tereza Bartošová

Ještě lepší než už tak povedený předcházející Vodník. Dějové linky se vzájemně proplétají a i když je pointa pro zkušeného čtenáře brzy jasná, počtení je to příjemné.

23.04.2024 5 z 5

Díky, grazie, merci Díky, grazie, merci Julien Sandrel

Jednotlivé zásadní události Ginina života jsou opravdu zajímavé, není jich málo, ale jsou popsány dosti stručně. Proto na mě celý příběh působil rozdrobeným až povrchním dojmem.
2,5 hvězdičky

21.04.2024 3 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Čtivá, propracovaná kriminálka, na které je vidět, že si s ní autorka dala velkou práci. Nepřiměřeně drastická, jak namítají někteří čtenáři ve svých komentářích, se mi nezdála. Popisy zločinů utvářely děj a nebyly nějak přemrštěně zbytečné. K této sérii jsem se dostala trochu později, což má velkou výhodu v tom, že si můžu hned jít sehnat další díl. Už se na něho těším.

20.04.2024 5 z 5

Pravdu neumlčíš Pravdu neumlčíš Jane Isaac

Civilně působící detektivka. Má jednoduchý, přitom promyšlený děj a obejde se bez mimořádných zvratů. Celá zápletka je docela dobře uvěřitelná, včetně osobního života vyšetřující inspektorky. Případný další díl si nenechám ujít.

18.04.2024 4 z 5

Ten první Ten první Roni Loren

Romantika s ne úplně častou a hlavně dobře zpracovanou zápletkou. Milostných scén je také dost, ale dějová linka je zajímavá a určitě udržela moji pozornost.
Čtenářkám tohoto žánru určitě doporučuji, nenechte se odradit běžnou a fádní obálkou.

17.04.2024 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Gazelí problémy se zásadně netýkají smrti, zdraví, drog, ba ani peněz. Takže vlastně nejde o nic. O to líp se to čte :-).

14.04.2024 5 z 5

Slzy ostrý jak břitva Slzy ostrý jak břitva S. A. Cosby

Síla krásné literatury mě přiměla vší silou sympatizovat se dvěma tatíky. Bývalým zločincem, a bývalým zločincem, alkoholikem. Se svými syny kvůli jejich sexuální orientaci za jejich života dobře nevycházeli. Jenomže po vraždě synů oba tátové zjistí, že v sobě mají spoustu trvající rodičovské lásky. A touhy se pomstít.
Děj pozvolna nabírá na obrátkách a na konci velmi pěkně graduje. Pokud vám nevadí trocha toho "nezbytného" násilí, čtení si určitě užijete. Doporučuji.

13.04.2024 5 z 5

Kult Kult Camilla Läckberg

K mé úplné spokojenosti by chtěla kniha trochu zkrátit. Nemám vůbec nic proti dlouhým propracovaným detektivkám, ale přeci jen mě to jaksi místy unavovalo. V doslovu se píše, že Kult vznikal v době covidu, tak možná měli autoři až příliš mnoho času na psaní...
I tak je to ale povedená kriminálka, další díl si nenechám ujít.

11.04.2024 4 z 5

Slavnosti sněženek Slavnosti sněženek Bohumil Hrabal

Napsáno krásnou češtinou, ale příliš moralizující navíc používající hrubost a lidskou krutost ke zvýšení dramatického účinku. To mi nebylo sympatické. Náznaky humoru jsem vnímala jen málokdy - nejvíc snad v nejznámější povídce "Hostina" a mé nejoblíbenější "Jeden dětský den".
Můj výsledný dojem je, že kniha prostě plynutím času trochu zastarala (na rozdíl třeba od nestárnoucích "Ostře sledovaných vlaků").

10.04.2024 3 z 5

Hluboký sníh Hluboký sníh Brian Freeman

Konečně po delší době jsem našla detektivku, která je nejen slušně napsaná, ale i dobře promyšlená. Zápletka je celkem netradiční - z pozice mladé místní policistky sledujeme případ ztraceného chlapce hned ze začátku vyšetřování, a poté ukončení případu až po deseti letech. Příběhu vysloveně sluší venkovské lesní prostředí, do kterého ho autor zasadil. Ráda doporučuji.

08.04.2024 5 z 5

Temná pláň Temná pláň Andy Maslen

Odpočinková detektivka ze zajímavého prostředí - detektiv Ford má na starosti případ mrtvé vojačky. Kvůli hodnocení jsem ale trochu rozpačitá. Stejnou zápletku i se stejným typem pachatele jsem už někde četla, nebo možná viděla v nějakém TV seriálu. Nakonec ale dávám plný počet hvězdiček, protože jsem si vážně dobře početla.

06.04.2024 5 z 5

Náraz / Prales Náraz / Prales Petr Sagitarius

Major Saran řeší s kolegy případ důchodkyně úmyslně sražené neznámým řidičem a poté případ mrtvého muže nalezeného v lese. Detektivní zápletky jsou víceméně uvěřitelné, někdy sice hraje roli náhoda, ale i tak autor zvládne myšlenkové postupy všech zúčastněných logicky vysvětlit. Soukromí majora je plné změn, uvidíme, co bude dál :-).

05.04.2024 4 z 5

Dohazovačka spřízněných duší Dohazovačka spřízněných duší Lynda Cohen Loigman

Vlídný a příjemný román o dohazovačce sňatků. Sledujeme příběh Sáry ve 20. a 30. letech minulého století a také hektický život její vnučky Abby, rozvodové právničky, v roce 1994. Nebýt těch mnoha šťastných konců mohla by tato kniha směle vystoupit z žánru ženského čtení. Zajímavý je i doslov. Pěkné čtení, doporučuji.

01.04.2024 5 z 5

Vražedná čísla Vražedná čísla Barry Hutchison

Spousta a spousta čtivé omáčky, která celkem slušně maskuje jednoduchou a předvídatelnou kostru příběhu. Zdálo se mi to trochu až autorsky odbyté. - Během čtení všech dílů jsem si ale už vytvořila docela silné sympatie k inspektorovi Loganovi a navíc se těším na jeho další životní osudy - takže nakonec hodnotím pěknými čtyřmi hvězdičkami.

28.03.2024 4 z 5

Vlak v 6:20: Cesta, která vede do pekla... Vlak v 6:20: Cesta, která vede do pekla... David Baldacci

Určeno pro čtenáře mající v oblibě neohrožené a přirozeně chytré hrdiny. Travis Devine jako bývalý voják a nyní finanční analytik je přesně takový. Po víceméně nuceném naverbování do tajné služby se začne intenzivně zajímat o vraždu své kolegyně a přítelkyně.
Pro mě to bylo povedené čtení. Konec byl snad až zbytečně přehlcený událostmi, ale i tak to bylo dobré.

26.03.2024 4 z 5

Kdo má pod čepicí a jiné povídky Kdo má pod čepicí a jiné povídky Marie Rejfová

Povídky se zdály být napsané ještě v odlehčenějším duchu než dlouhé romány. Líbily se mi všechny, takže chválím velmi. Skvělá byla ta se sestrou Miroslavou jako detektivem a také poslední, kde Josefína hlídá babičku Dostálových.
Ráda doporučuji.

24.03.2024 5 z 5

Společný byt Společný byt Danielle Steel

Vybráno vlastně z nouze - do čtenářské výzvy. Kniha mě příjemně překvapila. Děj byl pozvolný, a civilně napsaný. A nezdál se být přeslazený, jak někdy bývá u D. Steel zvykem.

18.03.2024 5 z 5

Nebezpečný pacient Nebezpečný pacient Esther Verhoef Verhallen

Téma není vůbec špatné, ale zpracování mi nevyhovovalo. Styl psaní se mi zdál dost odosobnělý a jednotlivé postavy mnohdy jednaly nesmyslně nelogicky. Taky konec byl zrychlený, podrobnosti se dozvíme z epilogu.
Možná bude jiným čtenářům Nebezpečný pacient vyhovovat více, za mě čistý průměr.

17.03.2024 3 z 5

Na dně Temné řeky Na dně Temné řeky Leslie Wolfe

Dobře napsaná, přiměřeně napínavá detektivka se sympatickými vyšetřovateli. Líbilo se mi hlavně, jak se jednotlivé dílčí dějové linky pěkně splétají.
Na konci ovšem zjistíte, že pointa příběhu neboli motiv zločinu je neuvěřitelně přitažený za vlasy. Někomu to asi vadit nebude vůbec, ale na mě už to bylo trochu moc.

16.03.2024 4 z 5

Podivná doba Podivná doba Caimh McDonnell

Urban fantasy v nejlepší formě. Humor a mix záhady s praštěnou realitou. Parta novinářů Podivné doby je zajímavá a s postupem děje stále sympatičtější. Děj je přehledný a víceméně ukončený, i když je jasné, že další pokračování je v plánu. Těším se!
Ráda doporučuji.

14.03.2024 5 z 5