Alyssana

DceraDceraKiera Cass

Mě knížka ohromně zaujala! Přistoupila jsem k ní s negativním názorem, že už nebude taková jako původní trilogie, ale byla úžasná!
A moc mě zajímá názor ostatních na to kdo by měl vyhrát selekci!

07.07.2016

Všechny stránky AmelieVšechny stránky AmelieAshley Schumacher

Všechny stránky Amélie je kniha, která je psána nádherným poetickým jazykem, je zahalena tajemnem a nese v sobě obrovské množství silných myšlenek. Některé jsou bolestivé, jiné povzbuzující... ale hlavně jsou všechny opravdu ze života a přinutí vás se zamyslet.

Je to příběh o bolesti ze ztráty blízkého člověka, o (ne)schopnosti se s takovou událostí vyrovnat, ale taky o lásce, knihách a příbězích. Prostředí knihkupectví, knižního festivalu a hlavní hrdinka, která je vášnivá knihomolka bylo něco, díky čemu jsem se během čtení cítila jako doma. Krom tématu ztráty blízkého člověka a příběhů je krásně poukázáno na strach z nejisté budoucnosti a cestu za vlastními sny.

Ještě jsem si v žádné knížce neoznačila tak velké množství myšlenek, celou jsem ji zaplnila lepíky. A podtrhla jsem si hromadu citátu, ke kterým se chci dokola vracet a vracet.

Asi to není knížka úplně pro každého, ale pokud vám sedne, tak vám zamotá hlavu, zlomí srdce a možná i změní život! Rozhodně vám ji všem doporučuji a přála bych vám, abyte si v ní našli tolik..., jako já.

12.10.2021

S láskou, LukovS láskou, LukovMariana Zapata

Bylo neskutečně zajímavé přečíst si příběh sportovců na vrcholové úrovni. Autorka v knížce poukázala, jak nesnadné to je, a kolik za takovým úspěchem stojí dřiny. Krom toho zde ještě částečně rozebírá důležité téma, kterým je porucha učení, což chválím. Vždy v knížkách ráda vidím poukázání na nějaké téma, o kterém se úplně běžně nemluví. Knížka má sice pomalejší rozjezd, ale zhruba po sto stránkách děj nabere spád a už to vážně stojí za to. Zamilovala jsem si hlavní hrdiny i krasobruslařskou tématiku a příběh mě totálně vtáhnul, takže mi těch necelých pět set stran uteklo úplně samo. Jak je pro autorku už typické, tak i tato knížka je love-hate romantika a musím říct, že opravdu vydařená! Ivana Lukova jsem ze začátku stejně jako Jassmine nesnášela a postupně jsem si ho vážně zamilovala. Líbilo se mi, že se jejich vztah vyvíjel pomalu a přirozeně, jak už jsem říkala vážně jsem si čtení hodně užila. S jinými knížkami Mariany Zapaty nemůžu porovnávat, protože jsem zatím žádnou jinou nečetla, ale mám to teď určitě v plánu!

06.05.2021

Instant karmaInstant karmaMarissa Meyer

Tuto knížku jsem si zamilovala právě kvůli prostředí, ve kterém se odehrává. Moře, pláž a hlavně záchranné středisko pro mořská zvířata. Líbilo se mi, že se autorka zabývala otázkou záchrany zvířat a ekoturismu, toto téma jsem v young adult literatuře zaregistrovala poprvé. Bylo zajímavé se do tohoto tématu aspoň lehce ponořit a taky jsem si opravdu užívala tu letní atmosférou.

Ale musím knížce i pár nedostatků vytknout. Zhruba první třetina knížky se mi občas zdála zbytečně vleklá a hlavní hrdinka mi trošku lezla na nervy. Ale pak se to zlomilo, hltala jsem jednu stránku za druhou a zamilovala si celý tento příběh i hlavní hrdiny. Škoda, že si to skvělé tempo z druhé části příběhu kniha nedržela celou dobu.

Dále musím zmínit to, jak má hlavní hrdinka moc na lidi přivolat karmickou odplatu. To mi v přišlo v příběhu docela zbytečné. Myslím, že by se bez toho příběh obešel, ale svým způsobem to bylo zajímavé zpestření.

Co mě naopak nadchlo hodně je, jakou roli má v příběhu hudba, především Beatles. Líbí se mi , že autorka docela často narážela na nějakou písničku, kterou jsem si samozřejmě hned pustila a objevila jsem tak skvělé skladby.

10.05.2021

Můj první tanecMůj první tanecNicola Yoon

První dvě knihy této autorky , Všechno, úplně všechno a Slunce je také hvězda, jsem si naprosto zamilovala díky úžasnému stylu psaní autorky a originalitě příběhu. Svou třetí knihou autorka potvrdila, že psát rozhodně umí!

Příběh je neskutečně čtivý a nedá se od něj téměř odtrhnout. Mimo to je zde úžasný sarkastický humor a spousta krásných myšlenek ukrytých mezi řádky. Úžasná je i atmosféra klasických tanců, chemie mezi hlavními hrdiny a ta špetka magie!

Malým magickým prvkem mi knížka trošku připomínala příběh Instant karma. Takže věřím, že pokud vás na Instant karmě bavila právě ta magie, nadchne vás i Můj první tanec.

Toto knihu rozhodně všem milovníkům contemporery můžu doporučit stejně jako i předchozí dvě knihy Nicoly Yoon.

Cesta za štěstímCesta za štěstímJenn Bennett

Tuto autorku jsem si zamilovala po přečtení knihy Kudy ke hvězdám. A to pro skvělý styl psaní, zajímavé prostředí a originální dějovou linku. Její druhá kniha mě oproti tomu mírně (ale opravdu jen mírně) zklamala. Tak jaká je její třetí nejnovější knížka?

Na příběhu jsem stejně jako u předchozích knih autorky ocenila prostředí, ve kterém se děj odehrává. Malé městečko u moře, kde se všichni navzájem znají. Ale přece jen nebylo zpracované až tak dobře jako u předchozích dvou příběhu.

Námět návratu po dlouhých letech a opětovné budování vztahu mezi Josie a jejím dávným kamarádem se za mě opravdu povedlo. Bavila mě jejich vzájemná interakce a příběh byl vážně čtivý. Mimo to se zde řeší vztah hlavní hrdinky s její mamkou. Autorce se opět povedlo do knihy zařadit rodinné problémy a hezky je zpracovat.

Celkově bych tuto knihu označila jako povedenou romantickou knížku, čte se vážně skvěle a děj je fajn. Ale není to příběh, ke kterému bych se měla potřebu vracet. Jako letní oddychovku můžu určitě doporučit. 4/5 ⭐

Deník průměrné zamilované blbkyDeník průměrné zamilované blbkyJúlia Matulová

Očekávala jsem vtipnou, milou, romantickou oddychovku... Ale bohužel se z toho vyklubala zatím nejhorší přečtená kniha tohoto roku. Vzhledem k tomu, že na dětské tábory jezdím několik let jako vedoucí, tak jsem se na příběh z táborového prostředí neskutečně těšila. Nápad je fajn, ale samotné provedení se za mě prostě nepovedlo.

Největší problém mám se způsobem, jakým je příběh napsaný. V názvu knihy je slovo deník, což tato kniha rozhodně není. Jde o jakési chaotické vyjádření veškerých myšlenek hlavní postavy. Takže je kniha vyprávěna pomocí útržkových vět a velkou její část tvoří časy v kolik hodni se stalo co (na jedné stránce tvoří časy okolo 8 řádků!). Mně toto opravdu vadilo a příběh se mi vůbec nečetl dobře.

Samotný děj knihy mi taky přišel dost o ničem. Ale to je asi logické, když má knížka 230 stránek a z toho obrovskou část tvoří jen ty časy. Není tady moc prostor pro lepší provedení příběhu, vykreslení postav, jejich vztahu a podobně. Ale ono to tomu příběhu prostě chybí.

Hodně dlouho jsem přemýšlela nad hvězdicovým hodnocením. Po přečtení jsem si zapsala 2/5 ⭐ u psaní této recenze si říkám, jestli by to nemělo být méně, ale nechám to podle svých prvních dojmů. Vážně mě bavilo prostředí a občas mě děj zaujal.