Alysa Alysa komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Mám z knihy hodně rozporuplné pocity.

Bohužel je dívka v ledu vykrádačka dobrých severských detektivek. Má spoustu nejasností a nijak komplikovanou zápletku. Odhalení vraha je velmi snadné, vzhledem k tomu, jak málo osob z okolí zavraždéné je do knihy zahrnuto. Neshodují se ani popisy vraha v různých částech knihy. Celková vražda a podezřelí jsou hodně slabě vykresleni. Za 400 stran se toho moc nedozvíte.

ALE .. nemohu knize odepřít jistý spád, snadné čtení a některé napínavé části.

Každopádně je spousta detektivek, které si zaslouží více pozornosti než právě dívka v ledu.

05.08.2017 3 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Možná jsem na hodnocení knihy již stará, ale odhaduji, že by se mi nelíbila ani několik let zpátky.

Scházela mi zápletka, postavy byly otravné a části o Simonovi mě nebavily už vůbec. Čekala jsem alespoň zajímavý závěr, ale ani ten v knize není.

14.07.2017 1 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Na to, že jsem odborným částem knihy vůbec nerozuměla, mě Marťan nadchnul. Málokdy mě kniha takto vtáhne do děje. Každou popsanou situaci s Markem na Marsu jsem si dokázala představit. Za 5 hvězd bez debat.

30.06.2017 5 z 5

Bez jablka Bez jablka Miloš Říha

NUDA. Po dobrém hodnocení a doporučeních jsem čekala zřejmě přespříliš. Michelle píše výrazně lépe (na tři hvězdy), Říha mě nebavil téměř vůbec (na jednu hvězdu).

Za mne mnohem lepší kniha podobného žánru jsou Sedmilhářky.

27.12.2016 2 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Po první skvělé knížce od Backmana je Babička hrozným zklamáním.
Žánr knihy jsem přehlídla a očekávala další skvělou knihu jako je Ove. Domíchat pohádky s románem se mi nezamlouvá ani trochu. Elsa je navíc hrozně nesympatické a otravné dítě.

Po celou dobu čtení jsem přemýšlela, pro koho je kniha určena. Děti ji zcela nepochopí a dospělé pohádkový svět tak úplně nezaujme.

03.12.2016 1 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

První strany mi dělalo problém vžít se do tak zatrpklého člověka jako je Ove, naštěstí jsem se brzy začetla a nemohla se odtrhnout.

Backman píše skvěle. A Ove je koneckonců nejlepší knižní postava, o které jsem za poslední dobu četla.

05.09.2016 5 z 5

Jak stvořit dívku Jak stvořit dívku Caitlin Moran

Naprosto průměrná kniha. Párkrát se zasmějete, dočtete ji bez větších potíží, ale po dočtení už si na ní ani nevzpomenete.

16.08.2016 3 z 5

Hledám přítelkyni pro konec světa Hledám přítelkyni pro konec světa Tiffanie DeBartolo

Překvapuje mě vysoké hodnocení této knihy. Nic nudnějšího jsem dlouho nečetla. Očekávala jsem zajímavější děj, ale nedočkala se. Kniha popisuje dva mladé, zamilované lidi, kteří mají poměrně nudný život. Bylo mi jedno, zda Jacob zemře, nebo bude žít, knihu už to stejně nemohlo zachránit.

08.08.2016 1 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Po celou knihu mě více zajímalo, jak se vyvíjí vztah mezi Cormoranem a Robin, než kdo je vrahem. J. K. Rowling by si mohla promyslet, jestli nechce psát i romány :) Ale i přesto mě "Ve službách zla" bavilo více než předchozí dva díly.

02.08.2016 5 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Jedna z těch knih u které jasně nedokážete říct, jestli se vám líbila a nebo ne. Přečetla jsem ji téměř jedním dechem i přesto, že jsem si po celou dobu říkala, jak tomu něco chybí. Mezi top thriller bych Vážku nezařadila. Styl autora je poněkud jednodušší, ale jako oddechová četba, proč ne.

23.07.2016 4 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Jedna z nejlepších knih, co se mi dostala do rukou. Příběh tak poutavý, že nebyla stránka, která by mě nebavila. Nepochybuji, že se ke knize budu vracet znovu a znovu.

19.07.2016 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Marika Šoposká

Blog sedmilhářek jsem až do vydání této knihy vůbec neznala, povídky pro mě byly tedy zcela nové. Od knihy jsem moc neočekávala, ale nakonec mě příjemně překvapila. Kniha o tom, že i běžné životní situace, se dají popsat zábavně.

09.07.2016 5 z 5

Zpátky ve hře Zpátky ve hře Michal Viewegh

Michal Viewegh nepatří mezi autory, které bych vyhledávala. Jeho styl psaní mě nikdy nijak zvlášť nezaujal, proto jsem také od Zpátky ve hře moc neočekávala.

Jsem ale mile překvapena. Všech 13 povídek mě pohltilo. Žádnou sebelítost, zoufalství a ufňukanost jsem v knize nepocítila.

Pro mne kniha svůj účel splnila. Většina povídek mě donutila k zamyšlení a jen tak na ní nezapomenu.

14.06.2016 5 z 5

Zachrániš ma ráno Zachrániš ma ráno Joy Fielding

Joy Fieldingová hned na začátku knihy, při představení osob, dostatečně jasně napsala, kdo je vrahem. Tolik vodítek hned od počátku jsem v žádné její knize ještě nezažila.

Pro mě tím celý děj ztratil kouzlo. Pasáže "deník zabijáka" byly zbytečné, když se ví, kdo je vrah. Takto průhlednou knihu bych spíše čekala od autora, který nenapsal takovou řadu skvělých knih. Bohužel nepřišel ani strhující konec.

14.06.2016 3 z 5

Zmrzlina s příchutí záměru Zmrzlina s příchutí záměru Olga Path Štiplová

Za začátku jsem byla nadšená. Je to přesně ten žánr knihy, který mě baví. Bavilo mě to asi prvních 50 stran. Později mě nicneříkající deníkové zápisky dost nudily. Nebylo to vtipné, poučné ani zajímavé.

Kdyby zmrzlina obsahovala pouhých 100 stran, splnilo by to svůj účel mnohem lépe.

10.06.2016 2 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Zajímalo by mě, jaké hodnocení by tato kniha měla, nebýt natolik propagována.

Nelze autorce upřít, že příběhy dvanácti hrdinek napsala skvěle a poutavě, ALE .. těšila jsem se na reálný román. Na situace, které se běžně v životě dějí. Osudy dvanácti zmiňovaných žen sice reálné jsou, ale ta spojitost hrdinek ani tak ne. Jaká je reálná šance, že se osud dvanácti žen propojil z tolika různých stran?

Knihu jsem četla 2 dny a i přesto jsem se v určitých pasážích musela vracet k tomu, "kdo je kdo a proč zná tu a tu"..Občasný čtenář, který si na knihu vyhradí delší časové období, se v tom zřejmě naprosto ztratí a ujde mu podstata děje.

Přesto oceňuji poutavost knihy. V budoucnu se k ní rozhodně vrátím.

01.06.2016 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Má první knižka od dvojice Lars Kepler, kterou jsem četla. Bohužel zdaleka nesplnila má očekávání. Kniha se hrozně vlekla, téměř 600 stran děje, který by se dal zkrátit na pouhých 300.

Vrah se dá odhadnout již někdy v polovině, v knize se nenašlo nic, co by mělo čtenáře svést na jinou stopu. Navíc mě značně iritovalo, že se nikdo nezajímal o Erikovo alibi, rovnou byl prohlášen vinným.

Na další knihy od této dvojice autorů se již nechystám.

02.03.2016 3 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

J.K. Rowling píše bezpochyby skvěle, ale já měla velký problém se do Hedvábníka začíst. Celkově mi přečtení knihy trvalo déle, než je u mě obvyklé.

Kniha se na můj vkus docela dost táhla, k samotné vraždě se dostalo až po dosti stranách a pasáží, které mi přišly trochu zbytečné, nebylo zrovna málo. Navíc se dalo předvídat, kdo je vrah. U čtyř hvězd zůstávám jen proto, že posledních sto stran se mi četlo o poznání lépe.

Navíc mě docela mrzí, že se vztah Robin a Strika nevyvíjí jinou cestou.

21.02.2016 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

P.S. je pro mě jedno obrovské ANO. Všechny příběhy, myšlenky a názory Aňi za to stojí. Emoce se mi při čtení střídaly velkou rychlostí, u jednoho krátkého fejetonu se dá klidně stihnout plakat, smát se, radovat se, zlobit se..

Každý fejeton ve mně vyvolal nějakou vlastní vzpomínku, zážitek. Přemýšlela jsem nad tématy, nad kterými jsem nikdy neztrácela čas. Jestli pro mne byla nějaká kniha přínosem, byla to právě tato kniha.

A další velké plus za ilustrace. Kniha i na pohled budí úžasný dojem.

09.02.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Stejně jako u zmizelé, čekala jsem malinko více.

Nevím jestli je to tím, že jsem přečetla už hodně thrillerů, ale již od počátku knihy se dalo dost dobře přijít na to, kdo je viník a kdo oběť. Takže žádné překvápko se nekonalo.

Malé plus za hlavní postavu v podobě alkoholičky. Bez toho by byla kniha průhlednější ještě více.

04.02.2016 4 z 5