alva1 alva1 komentáře u knih

Království slepých Království slepých Louise Penny

Kdo je vrah není důležité. Stačí jen nechat se unášet příběhem, je to báječný zážitek.

12.12.2023

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Nic jsem neočekávala. Byla jsem jen zvědavá. Ze začátku jsem poslouchala s údivem a trochu i zděšením. Kroutila jsem očima, co jsem si to v knihovně zase vypůjčila. S ubíhajícími kapitolami jsem se přestala mračit a ejhle, na tváři se mi začal objevovat úsměv. Owe mě přesvědčil, že stojí za to dočíst až na konec knihy. Ba co víc, litovala jsem, že dále nepokračuje.

14.09.2023 4 z 5

Příběh lvice Elsy Příběh lvice Elsy Joy Adamson

Volání divočiny a Daktari patří k mému dětství a já to žrala. Nyní jsem si přečetla knihu a byla to správná volba. Příběh lvice Elsy je pro mě stále vyjímečný.

06.08.2023 5 z 5

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

Skvělé letní čtení na dovolenou. Jen konec se mi zdál poněkud rychlý.

06.08.2023 5 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Kniha mi připomněla film Skleněné peklo.

24.06.2023 4 z 5

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

Lidé, kteří mají, co říci, hovoří málo a potichu. Lidé, kteří nemají, co říci, jsou slyšet všude a stále.
Rozhodně doporučuji k přečtení.
Děkuji autorovi

06.05.2022 5 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Tento díl se mi líbil nejvíce. Hlavní hrdina je sympaťák. Očekávala jsem v závěru nějaký zvrat, ale tento byl překvapivý. Snad to bude pokračovat, protože takové nedořešené konce nemám ráda. Ale za mě rozhodně palec nahoru.

15.03.2022 5 z 5

Podvod zlatého faraona Podvod zlatého faraona Petra Klabouchová

Objev této knihy mě naplnil radostí a očekáváním. Patrně byla má očekávání příliš velká neboť tento příběh mě nenadchl. Hlavní hrdinové mi k srdci nepřirostli.

02.02.2022 3 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Jsem nadšená. Daleko lepší než první kniha v sérii. Rozhodla jsem se číst na základě vysokého hodnocení a na základě komentářů oblíbených čtenářů.
Skvěle propracovaný napínavý příběh odvíjející se ve dvou časových vláknech se závěrem velmi nečekaným.
Doporučuji. Přečtěte si. Já si určitě přečtu další díl v sérii.

20.10.2021 5 z 5

Břicho nestvůry Břicho nestvůry Louise Penny

Autorka mi opět připravila příjemné chvilky s knihou. Příběh není plný krve, zvrácenosti ani brutálního násilí, ale i přesto jsem byla napnutá jako kšandy.

10.10.2021 5 z 5

Inspektor s velkým ptákem Inspektor s velkým ptákem František Niedl

Tohla byla parádní jízda.

30.09.2021 5 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Kniha mi dala přesně to, co jsem potřebovala. Úsměv na tváři

29.09.2021 5 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Byla jsem na vážkách, číst či nečíst. Zmizelé děti, o tom nečtu úplně ráda. Ale tento thriller jsem slupla jako malinu a byla to lahůdka. Děkuji autorovi

26.08.2021 5 z 5

Pandemie Pandemie Franck Thilliez

Jednoznačně skvělé, mrazivé, děsivé až alarmující. Autor vymyslel skvělý příběh do detailu propracovaný. V současné době velmi aktuální.

"Viry a bakterie existovaly dávno před příchodem člověka a buďme si jistí, že přežijí i dál. Jen po této Zemi procházíme."

20.06.2021 5 z 5

Hlasování nohama Hlasování nohama Peter F. Hamilton

Pro mě velké překvapení. Ze začátku jsem byla v rozpacích, pak mě to úplně vcuclo a vyplivlo s pocity. Jé, to je konec? Kde je zbytek?

04.06.2021 4 z 5

Láska pro samouky Láska pro samouky Barbora Šťastná

Myslela jsem, že to bude zábavné, vtipné, veselé. Mně to tak nepřipadalo. Špatná volba knihy.

19.03.2021 1 z 5

Lehce neuvěřitelné příhody z hor Lehce neuvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Příjemné čtení, při kterém jsem se pěkně zasmála a tak trošku záviděla. Vzhůru na cestu alespoň u nás. Snad v létě. :-)

12.03.2021 4 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Pozoruhodný život ženy, která se nikdy nevzdávala. Obdivuji její schopnost naučit se tolik jazyků a její odvahu jít do neznáma. Poslouchala jsem audioknihu, která je skvěle načtena.
Doporučuji všem, kteří čtou rádi příběhy obdivuhodných lidí.

12.03.2021 5 z 5

Pomníky zimy Pomníky zimy Jan Hlávka

Jsem velmi ráda, že jsou mezi námi lidé s bujnou fantazií a ještě takhle skvěle to umí napsat a podělit se s námi čtenáři. Za mě rozhodně báječné čtení, při kterém jsem se výborně bavila. Děkuji autorům :-)

06.03.2021 5 z 5

Slavní návštěvníci Karlových Varů Slavní návštěvníci Karlových Varů Stanislav Burachovič

55 osobností a jejich návštěvy v Karlových Varech. Některé jsou hodně známé, jiné méně. Nikdy však není pozdě doplnit si novou informaci. (Např. zápis v pamětní knize lesní kavárny sv. Linhart z 12.5.1946, kde se pochvalně vyjádřil k jídlu Frank Sinatra. Patrně zde byl s delegací amerického Červeného kříže.)
"Karlovy Vary jsou šachovnicí Evropy". Škoda, že je to již dávná minulost.

24.02.2021 4 z 5