Alpasstyle

Destrukční deníkDestrukční deníkKeri Smith

Originální.. Vyřádila jsem se na této knize jak nikde.. Bylo to osvobozující, motivující, směšné, uvolňující. Musela jsem použít spoustu své fantazie,abych udělala tento deník ještě více bláznivější.. Bylo to psycho,ale velká zábava. Díky.

12.02.2017

Povídky z jedné kapsyPovídky z jedné kapsyKarel Čapek

Tohle dílo od Karla Čapka je velmi čtivé s prvky humoru... Doporučuji si přečíst.. :-)

15.03.2016

Temná hmotaTemná hmotaBlake Crouch

Dlouho jsem váhala,jestli si mám knihu přečíst. Téma mě moc lákalo a bála jsem se zklamání. Dostalo se ke mně hodně záporných recenzí.
ALE!!
Autor se trefil do mého gusta! Kniha je opravdu pecka! Téma je originální a bavilo mě do poslední strany! Přesně takové sci-fi jsem hledala.
Koho též láká, doporučuju. :-)

06.06.2018

Irská kráskaIrská kráskaAnn Moore

Krásné,smutné a strhující.. Velmi impozantní příběh, četlo se samo :-)

07.05.2018

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuPaula Hawkins

Příběh se mě dotkl až skoro v polovině knihy. Musím uznat, že je velmi originální a napínavý. Vůbec jsem nečekala , že by se příběh mohl rozuzlit takovým způsobem. Doporučuji :-) a už se těším na filmové zpracování.

05.08.2016

Labyrint (1.-3. díl)Labyrint (1.-3. díl)James Dashner

Dílo mě vtáhlo do příběhu již od začátku. Musím potvrdit,že autorova tématika mě dostala, byla zajímavá a originální. Taky mě zaujal slang, který jsem zanedlouho pochytila.. :-D Pochopím ty, kteří se na mém nadšení nepodílí, neboť může být složitější na pochopení a hodně k zamyšlení. Alespoň mě samotnou to donutilo přemýšlet a uvažovat nad pár věcmi. Doporučuji vám ji přečíst , čóni.. :-)

26.08.2016

Mých tisíc životůMých tisíc životůJean-Paul Belmondo

Proplouváme se v knize Belmondovým poutním životem a zjišťujeme, že se nemusel učit být hercem ani jak má být komediální. Všechno vyplývá z toho jaký on sám je a i přesto, jakou měl kariérní činnost těžkou, se nikdy nevzdal herectví. Byl komediantem vždycky a tím taky zůstává.

Co na to říct? Je to prostě rebel!
Děkuji, že existuje taková knihy, díky které jsem se o něm mohla dozvědět víc.

25.04.2018

KyticeKyticeKarel Jaromír Erben

Skvělé jednoduché, veršované balady, jaké jsem kdy četla. Dílo není vůbec složité na čtení. Porozuměla jsem všemu, aniž bych nad tím musela dlouho bádat. Určitě ji doporučuji přečíst všem.

ŽertŽertMilan Kundera

Četla jsem ji, díky povinné četbě.. Ano, píšu DÍKY, protože mě kniha velmi zaujala. Autor píše svým stylem, trochu jsem se sice ztrácela, kvůli retrospektivní kompozici, ale i tak jsem se nenechala odradit.. :-) Příběh byl poučný, knihu bych si klidně ráda přečetla znovu.

Vlhká místaVlhká místaCharlotte Roche

Jak film, tak ani kniha u mě nemají úspěch..Nesympatický a chvílemi i nechutný příběh o zkažené dívce... Každý je jiný a má jiný názor na knihu, každopádně NE, nepřečtu si ji znovu...

06.09.2015odpad!

Na západní frontě klidNa západní frontě klidErich Maria Remarque

Velmi zajímavý a působivý příběh, který na mě silně zapůsobil. Nevím co dodat více, neboť konec mi málem utrhl srdce. :-)

09.05.2016

Ostrov strachuOstrov strachuRobert Lawrence Stine

Kniha je pohodová, hned od začátku jsem se do ní začetla a nemohla ji opustit. Autor zbytečně nic nepopisoval a neprodlužoval (jak to občas v knize bývá), a tak nemáte čas se začít někdy nudit. Plujete v knize, až jste najednou u konce. Byla to celkem napínavá jízda, u které nikdo neví jak bude pokračovat a jak skončí. Doporučuji. :-)

03.04.2017

Hvězdy nám nepřályHvězdy nám nepřályJohn Green

Originální, velkolepá kniha, která mě ihned upoutala. Ráda sleduji filmy a čtu knihy s touto tématikou, zajímá mě to, neboť je to čím dál více aktuálnější téma. Musím přiznat, že jsem si pobrečela jak u filmu, tak i u knihy. I když se mi filmové zpracování líbilo o něco více, nemůžu o knize říct, že je špatná, ačkoliv to si ani nemyslím.. Myslím, že se to panu Johnu Greenovi moc povedlo, děkuji za skvělé čtení :-)

01.09.2015

LevhartLevhartJo Nesbø

Musím přiznat, že jsem četla Levharta jako první knížku od Jo Nesba, kniha mě velmi nadchla. Byla to moje první detektivka a nevěděla jsem absolutně, do čeho jdu. Opravdu super příběh, u kterého jsem měla i husí kůži. Těším se, až budu mít zase tu čest přečíst si další z knih.. :-)

05.09.2015

Pozitivní myšlení - Jak změnit svůj přístup a dívat se na život optimistickyPozitivní myšlení - Jak změnit svůj přístup a dívat se na život optimistickySue Hadfield

Skvělá kniha, doporučuji všem, kteří chtějí změnit svůj negativní přístup na pozitivnější..Vše je o tom, že chce člověk změnu a prvním krokem je si tuhle knížku koupit a něco přímo pro nový přístup dělat.. :-)

05.09.2015

Milionář z chatrčeMilionář z chatrčeVikas Swarup

Líbí se mi nápad a promyšlenost všech příběhů ke každé soutěžní otázce. Konec se dobírá nečekaným závěrům, v podstatě jako celý příběh hlavního hrdiny. Za mě 5 hvězdiček a doporučuji přečíst! :)

14.08.2016

Dospelosť je mýtusDospelosť je mýtusSarah Andersen

Zábavný a odpočinkový komiks o každodenních věcech. Skvěle ztvárněno, super práce :-D

17.01.2017

A proto skáčuA proto skáčuNaoki Higašida

Wow, doslova jsem nadšená, co se vyklubalo z tohoto díla.
Bylo velmi naučné. Myslím si, že mě do života hodně ovlivní a budu se dívat na autisty trochu jinýma očima, než dřív.
Skvělá kniha, autor je moc inteligentní kluk vzhledem k tomu,co ho dělá osobou se speciálními potřebami.
Doporučuji. :-)

06.02.2017

Můra noční, předvánočníMůra noční, předvánočníTim Burton

Skvělá kniha s kapkou humoru, moc hezky ilustrovaná. Doporučuji si přečíst! Je to taková příjemná oddechovka :-)

23.01.2018

EvaEvaW. P. Young (pseudonym)

Kniha mě už od začátku vtáhla svým dějem. Literaturu s náboženskou tématikou nevyhledávám,ale musím říct, že příběh má něco do sebe. Hodně zajímavé :-)

12.02.2018

AlexAlexPierre Lemaitre

Alex mě velmi bavila.Začetla jsem se do ní hned. Příběh se absolutně nerozvíjel podle očekávání. Čím více jsem četla, tím více se děj rozuzlovával a to až do poslední strany. A ten konec.. Nepředstavovala bych si,že se to bude tak těžce rozvíjet.. Paráda! Líbí se mi autorova originalita a jak na všechno šel postupně krok za krokem. Nenasolil nám vše naráz, ale nějak zbytečně se taky nezdržoval..Přišlo mi to jako bych si četla nějakou aktualitu, co se kde stalo. Autorův styl psaní se mi zalíbil, neměla jsem s ním žádný problém. Čtení této knihy uteklo jak voda. Za sebe mohu doporučit. :-)

31.07.2019

Miluj svůj životMiluj svůj životLouise L. Hay

Inspirující kniha. Zajímavé myšlenky i postupy. Pro lidi, kteří si prochází těžkým obdobím může být obrovským přínosem. Né se vším jsem osobně souhlasila. Jak už to bývá z knihy si člověk vždy bere jen "něco" ,co zrovna potřebuje. Z této si toho s sebou odnesete spoustu. Doporučuju :-)

14.06.2020

Úsvit nadějeÚsvit nadějeAnn Moore

Krásné. Nádherné...Nevím, co k tomu dodat víc. Takový konec si na nás autorka připravila? :-)

Je pravda,že jsem to čekala už od začátku tohoto dílu. A napřed jsem si říkala "co?proč by to skončilo takhle?nee..." Na jednu stranu se to dobře a poutavě četlo a všechno ještě nebylo uzavřené v minulém díle. A jak je níže napsáno, konečně Grace získala na konci série své štěstí.A to se mi na tom líbilo. Celá kniha byla přečtená opět jedním dechem jako první díl.

25.06.2020

ZabijákZabijákÉmile Zola

Tahle kniha se mi výborně četla do půlky, ale pak už jsem ji měla velký problém dočíst..V některých situacích se dalo očekávat co se stane, až mě to potom trochu zklamalo.(např. jak Coupeau byl na střeše a vypadalo, že spadne, Zola to tak popisoval, že jsem čekala, že opravdu spadne, a tak se i stalo..) Každopádně mě příběh velmi zasáhl. Určitě je dobré si knihu přečíst a něco si z ní vzít..

28.08.2015

Ostře sledované vlakyOstře sledované vlakyBohumil Hrabal

Kniha mě vůbec nezaujala, i když byla velmi tenká a krátká, přesto jsem ji po pár stránkách odložila stranou. Není mi sympatický styl psaní, ale ani příběh mě nedohnal k tomu ji dočíst. Viděla jsem film, ale taky to není nic, na co bych se chtěla koukat znovu a znovu.

Malý princMalý princAntoine de Saint-Exupéry

Hodně dobré dílo.. Příběhy Malého prince byly okouzlující, z každé planetky vyplývá ponaučení. I když už mám dětská léta za sebou, tak bych si knihu otevřela a četla ji znovu. :-D Je ale pravda, že na věku u téhle knihy vůbec nezáleží, neboť je psána tak, aby ji děti pochopily, ale vypráví se v ní o dospělých a jejích vlastnostech, a proto je dobré si ji přečíst kdykoliv, kdy máte na ni chuť. :-)

R.U.R.R.U.R.Karel Čapek

Skvělé dílo o technickém pokroku, který by mohl nastat a ohrozit svět. Moc se mi líbí styl Čapkova psaní.. Dílo bylo poučné, upoutalo mě ihned, doporučuji.. :-)

Tajemství štěstíTajemství štěstíMarci Shimoff

Výborná poučná kniha. Sice některé pasáže nebyly příliš čtivé, ale i tak jí doporučuji všem, co chtějí vést šťastnější život a neví jak začít :)

05.09.2015

Pošeptej po větruPošeptej po větruLenka Lanczová

Skvělé počtení, autorka nezklamala ani u třetího dílu. Kniha mě hned upoutala, stejně jako předchozí knihy trilogie. Sice je trošku naivnější, ale člověk aspoň může uniknout hrůzám z reálného života do "pohádky" ... Určitě se k ním vrátím zase zpět a přečtu si je všechny od začátku :-)

05.09.2015

Hry s hudbou a techniky muzikoterapieHry s hudbou a techniky muzikoterapieZdeněk Šimanovský

Skvělá kniha pro muzikoterapii, hry s hudbou aj. Kniha obsahuje mnoho skvělých nápadů, jak si hrát s hudbou a skupinou dětí, seniorů či jinou skupinou. Doporučuji ji mít, jestli ji potřebujete do školy, do práce pro hraní s dětmi nebo jen tak domů.