Alpasstyle Alpasstyle komentáře u knih

Rozkaz zabít Rozkaz zabít James Dashner

Velká škoda,že jsem se v ní nedozvěděla více o ZLOSYNU, třeba příště.
Každopádně mě autor nezklamal a kniha se mi líbila. Je pravda, že začátek mě moc neuchvátil, začetla jsem se až po chvíli. a bylo v ní hodně boje, jenomže na druhou stranu všechno hezky do sebe zapadá a bez boje by to tak úplně nešlo.
Doufám,že brzy bude od autora nová kniha! :-)
Doporučuji.

18.03.2017 5 z 5

Destrukční deník Destrukční deník Keri Smith

Originální.. Vyřádila jsem se na této knize jak nikde.. Bylo to osvobozující, motivující, směšné, uvolňující. Musela jsem použít spoustu své fantazie,abych udělala tento deník ještě více bláznivější.. Bylo to psycho,ale velká zábava. Díky.

12.02.2017

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Wow, doslova jsem nadšená, co se vyklubalo z tohoto díla.
Bylo velmi naučné. Myslím si, že mě do života hodně ovlivní a budu se dívat na autisty trochu jinýma očima, než dřív.
Skvělá kniha, autor je moc inteligentní kluk vzhledem k tomu,co ho dělá osobou se speciálními potřebami.
Doporučuji. :-)

06.02.2017 5 z 5

Za obzorem jiný svět Za obzorem jiný svět Lubomír Mikisek

Kniha na mě působila depresivním dojmem, což už je spojeno s touto tématikou. Na druhou stranu se konec uchyloval k optimismu. Podle čtení šlo zjistit,že hlavní hrdina byl cílevědomý člověk, který nerezignoval a za žádnou cenu se nechtěl vzdát naděje, že se ze své situace dostane. Možná by už dávno rezignoval,kdyby neměl takového parťáka jako byl Tony, který v něho věřil. Ale to už je otázkou, protože tomu tak naštěstí nebylo a já budu hlavnímu hrdinovi držet palce, aby ten lepší život měl až do smrti. Palec nahoru autorovi, doporučuji ji všem ostatním si ji přečíst a trochu se nad ní zamyslet.

05.02.2017 4 z 5

Dospelosť je mýtus Dospelosť je mýtus Sarah Andersen

Zábavný a odpočinkový komiks o každodenních věcech. Skvěle ztvárněno, super práce :-D

17.01.2017 5 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Dle mého názoru, je tento díl z celé trilogie nejslabší. Osobně se mi čtení velmi táhlo, nějak mě děj nestrhl jak u prvních dvou dílů. Nemyslím si, že to byl největší propadák, to vůbec ne. Jen mi chvíli přišlo jako by autor už nevěděl co psát, a tak se začal více zabývat i popisem okolo. Ale i přesto mě celou tu dobu zajímalo jak to skončí a nemohla jsem si to nechat ujít. Nejsem zklamaná a těším se až si celou trilogii zase jednou otevřu..

A co víc na ukončení dodat nežli :"Nečekaně,avšak pěkně dovršený závěr"? :-)
Doporučuji.

26.08.2016 4 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

S tímto dílem jsem byla stejně spokojená jako s prvním dílem.S tím rozdílem, že jsem naprosto pochytila slang, který budu mít v hlavě ještě chvíli :-D. za mě 5 hvězdiček.

26.08.2016 5 z 5

Labyrint (1.-3. díl) Labyrint (1.-3. díl) James Dashner

Dílo mě vtáhlo do příběhu již od začátku. Musím potvrdit,že autorova tématika mě dostala, byla zajímavá a originální. Taky mě zaujal slang, který jsem zanedlouho pochytila.. :-D Pochopím ty, kteří se na mém nadšení nepodílí, neboť může být složitější na pochopení a hodně k zamyšlení. Alespoň mě samotnou to donutilo přemýšlet a uvažovat nad pár věcmi. Doporučuji vám ji přečíst , čóni.. :-)

26.08.2016 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

PERFEKTNÍ... :-) Za mě 5 hvězdiček za autorův nápad. Tohle dílo se čte samo. Z počátku jsou osobností některých hrdinů bezvýrazné, v dalších dílech se dovídáme více. Ale je pravda, že některé postavy jsou skryté a do konce nám budou záhadou, která nás však moc trápit nebude. Nejvíce jde o příběh, který je působivý, už jen pro to, že se jedná o LABYRINT, což je téma, které mě zajímá a je největším důvodem proč tuto knihu mám. Autor mě nezklamal ani náhodou! :-)

23.08.2016 5 z 5

Milionář z chatrče Milionář z chatrče Vikas Swarup

Líbí se mi nápad a promyšlenost všech příběhů ke každé soutěžní otázce. Konec se dobírá nečekaným závěrům, v podstatě jako celý příběh hlavního hrdiny. Za mě 5 hvězdiček a doporučuji přečíst! :)

14.08.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Příběh se mě dotkl až skoro v polovině knihy. Musím uznat, že je velmi originální a napínavý. Vůbec jsem nečekala , že by se příběh mohl rozuzlit takovým způsobem. Doporučuji :-) a už se těším na filmové zpracování.

05.08.2016 4 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Velmi precizně ztvárněné utrpení odsouzených, především hlavního hrdiny. Autor ve svém díle uvedl velmi moudré myšlenky, kterými nutí čtenáře k zamyšlení..

Osobně můžu jen doporučit. :-)

15.06.2016 5 z 5

Stříbrný vítr Stříbrný vítr Fráňa Šrámek

Ačkoliv rozumím pointě knihy, příběh mě moc nezaujal. Hlavní hrdina dospívá jako každý jiný.. Příběh nemá jiskru, něco mi v něm chybí...

28.05.2016 1 z 5

Freud Freud Anthony Storr

Autor popsal život Freuda, především to, čím se Freud zabýval-psychoanalýzu, a jaké dělal pokroky. Dozvěděla jsem se spoustu informací o tomto slavném muži. Pokud máte knihu v dosahu a zajímá vás Sigmund Freud, přečtěte si ji.

27.05.2016 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Krátký dojemný příběh na zamyšlení...
Doporučuji :-)

24.05.2016 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Užila jsem si pár hodin čtením báječné knihy. Velmi impozantní příběh. Děkuji.
Doporučuji ji všem přečíst. Není to jen ledajaký příběh. :-)

09.05.2016 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Velmi zajímavý a působivý příběh, který na mě silně zapůsobil. Nevím co dodat více, neboť konec mi málem utrhl srdce. :-)

09.05.2016 5 z 5

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Tohle dílo od Karla Čapka je velmi čtivé s prvky humoru... Doporučuji si přečíst.. :-)

15.03.2016 5 z 5

Zajímavý válečný příběh, dvojsmyslnost plukovníka Brenskeho mě občas až šokovala. Autor úžasně ztvárnil tuto postavu, pokud jste nečetli, doporučuji povšimnout si dvojsmyslu řeči plukovníka. A vůbec celkově doporučuji si najít volný čas a přečíst si dílo.. :o)

12.03.2016 4 z 5

Dějiny psychologie Dějiny psychologie Alena Plháková

Na tomto díle se mi líbí, že kniha obsahuje spoustu zajímavostí o psycholozích všech směrů. Pravdou je, že mohla více vystihnout dané směry a lépe některé uspořádat a dát tam to, co je opravdu podstatné. Něco se mi zdá zbytečně rozsáhlé. Jako materiál k učení ji však doporučuji, základní informace v ní jsou.

19.01.2016 5 z 5