Alpasstyle Alpasstyle komentáře u knih

Alex Alex Pierre Lemaitre

Alex mě velmi bavila.Začetla jsem se do ní hned. Příběh se absolutně nerozvíjel podle očekávání. Čím více jsem četla, tím více se děj rozuzlovával a to až do poslední strany. A ten konec.. Nepředstavovala bych si,že se to bude tak těžce rozvíjet.. Paráda! Líbí se mi autorova originalita a jak na všechno šel postupně krok za krokem. Nenasolil nám vše naráz, ale nějak zbytečně se taky nezdržoval..Přišlo mi to jako bych si četla nějakou aktualitu, co se kde stalo. Autorův styl psaní se mi zalíbil, neměla jsem s ním žádný problém. Čtení této knihy uteklo jak voda. Za sebe mohu doporučit. :-)

31.07.2019 5 z 5

Dívka s bombou Dívka s bombou Jari Järvelä

Dívka s bombou nese za sebou neobyčejný příběh o sprejerství. Autor to pojal způsobem , díky kterému se kniha velmi dobře čte. Doporučuju ! :-)

18.03.2019 4 z 5

Představovala jsem si odvozením z názvu, že bude dílo o čtení a kávě. Káva tam byla, to ano. Ale jinak příběh byl úplně o něčem jiném. Což mě trochu vyvádí z míry, a nevím ,jak přesně ji ohodnotit. Podle mého názoru by se měl název odvíjet od dění v knize..

Děj je spíše oddechový, takže nemůžeme očekávat nějaké jeho přílišné rozvětvování a rozbor osob. Nic moc extra se nedovídáme.

Každopádně jako odreagování to bylo super čtení a určitě si přečtu i další díl :-)

10.07.2018

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Dlouho jsem váhala,jestli si mám knihu přečíst. Téma mě moc lákalo a bála jsem se zklamání. Dostalo se ke mně hodně záporných recenzí.
ALE!!
Autor se trefil do mého gusta! Kniha je opravdu pecka! Téma je originální a bavilo mě do poslední strany! Přesně takové sci-fi jsem hledala.
Koho též láká, doporučuju. :-)

06.06.2018 5 z 5

Ydris: kniha první Ydris: kniha první Květoslav Hönig

Já bych to ohodnotila zlatým středem.

Kniha se četla sama,měla krátké kapitoly,takže dočíst ji jsem neměla žádný problém. Postavy byly celkem dobře promyšlené. ALE! chybí mi nějak trochu víc prožitku z knihy. Příběh mě nemotivoval k tomu, abych četla dál a dál. Částmi jsem se nudila. Je to škoda, mohlo to být lepší.

Jestli ale bude pokračování, určitě neopovrhnu a dám tomu ještě jednu šanci.

19.05.2018 3 z 5

Irská kráska Irská kráska Ann Moore

Krásné,smutné a strhující.. Velmi impozantní příběh, četlo se samo :-)

07.05.2018 5 z 5

Mých tisíc životů Mých tisíc životů Jean-Paul Belmondo

Proplouváme se v knize Belmondovým poutním životem a zjišťujeme, že se nemusel učit být hercem ani jak má být komediální. Všechno vyplývá z toho jaký on sám je a i přesto, jakou měl kariérní činnost těžkou, se nikdy nevzdal herectví. Byl komediantem vždycky a tím taky zůstává.

Co na to říct? Je to prostě rebel!
Děkuji, že existuje taková knihy, díky které jsem se o něm mohla dozvědět víc.

25.04.2018 3 z 5

Ztracený symbol - Speciální obrazové vydání Ztracený symbol - Speciální obrazové vydání Dan Brown

Knihu od D.B. jsem četla poprvé. Jsem ráda, že tuto premiérovou čest měl zrovna Ztracený symbol. Moc se mi dílo líbilo.

Příběh se vyvýjí směry, které jsem nečekala. Bylo v něm napětí, spousta poznatků z historie, které má D.B. promyšlené úplně do detailu.. Místy jsou taky takové věci k zamyšlení nad vlastním životem.

Líbila se mi a vřele doporučuji.
Velké DÍKY patří autorovi,že ta kniha stála za to. :-)

25.04.2018 4 z 5

Ufonek Uluru Ufonek Uluru Jindřiška Ptáčková

Doporučuji všem malým čtenářům. Pohádka má poutavý příběh a nádherné ilustrace.

21.03.2018 5 z 5

Damídci aneb Ochránci pohádkového světa Damídci aneb Ochránci pohádkového světa David Řezanina

Pěkně ilustrovaná originální dětská knížka... Doporučuji do domácnosti s malými dětmi :-)

12.03.2018 5 z 5

Eva Eva Wm. Paul Young (p)

Kniha mě už od začátku vtáhla svým dějem. Literaturu s náboženskou tématikou nevyhledávám,ale musím říct, že příběh má něco do sebe. Hodně zajímavé :-)

12.02.2018 4 z 5

Kód horečky Kód horečky James Dashner

První prequel u mě boduje víc než tento díl. Musím však říct,že jako zakončení je to dobré. Nenudila jsem se a kniha se četla dobře. Děkuji Jamesi Dashnerovi za skvělou sérii, budu se k ní v budoucnu zase vracet, protože patří mezi můj Top.. :-)

07.02.2018 4 z 5

Jak poznat, když vám někdo lže Jak poznat, když vám někdo lže Joe Navarro

Kniha je spíš taková "kapesní" příručka. Autor sám napsal o této knize,že je tak účelově udělaná. Takže hvězdy za to strhávat rozhodně nemíním.

Myslím si,že vysledoval velice dobře fyzické projevy člověka při lhaní, i přesto že ne vždycky se tím můžeme řídit na 100%. Hodně dobře vymyšlené, klobouk dolů.. Je těžké něco takového sestavit a není špatné si to občas pročítat a zjišťovat kolik je na tom pravdy.

Avšak musím říct,že mi tam ještě něco chybí, určitě to mohlo být o něco lepší.. Proto strhávám jednu hvězdu.

29.01.2018 4 z 5

Pinocchio (převyprávění) Pinocchio (převyprávění) Giada Francia

Obrovská, krásně ilustrovaná kniha.. Už se těším až ji jednou otevřu mým dětem a budeme si ji společně číst a prohlížet. Stojí za to ji mít doma.

Příběh o Pinocchiovi je moc hezký.. A pro děti ponaučením. Nejen proto,že jsou dospělí moudřejší a měli by si vzít děti od nich příklad.. Ale i proto,že když někomu pomůžeme, tak se nám to v dobrém vrátí. Ukazuje taky,že bychom si měli navzájem pomáhat a mít se rádi.

Doporučuju! :-)

24.01.2018 5 z 5

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Skvělá kniha s kapkou humoru, moc hezky ilustrovaná. Doporučuji si přečíst! Je to taková příjemná oddechovka :-)

23.01.2018 5 z 5

Kóma Kóma Robin Cook

Trochu mě zklamal konec. Čtení bylo fajn, příběh byl poutavý,takže jsem měla přečteno poměrně brzy :-)

09.08.2017 4 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Silný příběh,na chvíli mě pohltil. Muselo to být šílené, co si lidé prožili. Čest autorovi,který to sepsal :-) doporučuji!

07.07.2017 4 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Líbí se mi promyšlenost a originalita příběhu. Není pro každého-né všichni pochopí.. V tom je to záhadné.. Každopádně se kniha četla od samého začátku sama. :-)

03.06.2017 4 z 5

Záblesk svetla Záblesk svetla Garth Stein

Začetla jsem se ihned, kniha mě bavila. Ale chybí mi v ní trocha jiskry, abych ji mohla ohodnotit 5 hvězdami.. Tématika super, myslím,že měl autor dobrý nápad. Vše se odehrává různými směry, a tak není konec knihy vůbec předvídatelný. Bylo v ní i trocha napětí, a tak jsem chtěla knihu přečíst celou...Nelituji toho..

16.04.2017 4 z 5

Ostrov strachu Ostrov strachu Robert Lawrence Stine

Kniha je pohodová, hned od začátku jsem se do ní začetla a nemohla ji opustit. Autor zbytečně nic nepopisoval a neprodlužoval (jak to občas v knize bývá), a tak nemáte čas se začít někdy nudit. Plujete v knize, až jste najednou u konce. Byla to celkem napínavá jízda, u které nikdo neví jak bude pokračovat a jak skončí. Doporučuji. :-)

03.04.2017 5 z 5