alnahu - Příspěvky

Deník Anny FrankovéDeník Anny FrankovéA. Frank

Příběh Anny –židovské dívky mě hodně zasáhl. Anna byla na svůj věk velmi vyspělá , její zápisky o tom svědčí. Anna si ve svém deníčku píše s imaginární přítelkyni Kitty a v dopisech líčí své postřehy a pocity o hrůzách války i o tom ,jak se musí se svou rodinou ukrývat několik let v zadní části domu, kde prožila i svou první zamilovanost s Petrem. Anna díky tomu co vše prožila předčasně dospěla ,ale bohužel se nedožila dospělosti. Úkryt její rodiny byl prozrazen a Anna ve svých 15 letech zemřela na tyfus v koncentračním táboře. Když jako dívka psala do svého deníčku ji určitě na mysl nepřišlo , že její zápisky si po letech přečte s hlubokou úctou mnoho lidí.
Z jejího deníčku: Óda na plnicí pero . Když mi bylo devět let, přišlo moje pero v balíčku jako dárek od babičky z Cách. Když mi bylo deset , smělo pero se mnou do školy. Když mi bylo jedenáct ,musela jsem svůj poklad schovat, protože byla povolena jen školní pera. Když mi bylo dvanáct přešla jsem do židovského lycea a pero dostalo nové pouzdro. Když mi bylo třináct ,šlo se mnou pero do zadního domu a provázelo mě četnými deníky a sešity. Když mě bylo čtrnáct ,končil i poslední rok ,který se mnou mé pero strávilo.

Do posledního dechuDo posledního dechuR. Bryndza

Další skvělá, napínavá kniha od začátku až do konce. Určitě bychom si všichni rádi přečetli v další knize něco o Eričině minulosti .Těším se na další knihu s Erikou a Petersonem . Jako vždy jsem se nemohla od knihy odtrhnout a číst a číst.

Temné hlubinyTemné hlubinyR. Bryndza

Další skvělá detektivka od které se nemůžete odtrhnout,napínavá od začáku až do konce,kdy je případ vyřešen.Pátrání po sedmileté Jessice ,která se ztratila před šestadvaceti lety a nyní se našlo její tělo ,bylo vyřešeno díky velmi sympatické šéfinspektorce Erice Fosterové,která spojuje střípky z minulosti se současností a vrací se i k bývalé vyšetřovatelce Amandě Bakerové,která tenkrát případ nevyřešila.V ději nás autor seznámí s Eričiným soukromým životem a také s její sestrou Lenkou ,která za ní náhle přijede ze Sloveska s třemi malými dětmi a vnese ji do života starosti a chaos,který zrovna ona teď nepotřebuje.Určitě si přečtu s chutí další knihy od tohoto autora.

Velké maličkostiVelké maličkostiJ. Picoult

Příběh porodní sestry Ruth, který vás chytne za srdce a donutí k přemýšlení nad nespravedlností tohoto světa , jen proto že máte jinou barvu kůže. Ruth neměla lehký život , narodila se jako černoška ,černé služebnici a proto si musela život mezi bělochy tvrdě vybojovat. Sama vychovávala syna ,když její manžel zemřel na misi v Afganistánu. Stala se zkušenou porodní asistentkou v malé nemocnici Mercy-West Haven. Žila spokojeně až do dne, který jí naprosto změní život a to se provinila pouze tím, že je černoška. Knihu doporučuji k přečtení.

Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. Paris

Naprosto dokonalý psychothriller napínavý od začátku ,až do konce.Příběh Grace ,která hledala pravou lásku a našla ji v Jackovi Angelovi -elgánovi se šarmem a ještě je ke všemu bohatý, co si mohla více Grace přát.Hned po svatbě se vše ale změní a začíná Jackova psychopatická hra,ze které opravdu mrazí.Velkou roli hraje v příběhu také sestra Grace, Milli ,která je postižená ,ale i s tou ve své hře Jack počítá.Asi jsem taky zvrácená,protože se mi kniha velmi líbila a nemohla jsem se od ní odtrhnout.Ještě ,že je svým spůsobem tento příběh nereálný, ale autorce se moc povedl a navíc je to její prvotina.Určitě si přečtu i její další knihy.

Noční lovNoční lovR. Bryndza

Opět další skvělá detektivka s oblíbenou inspektorkou Erikou Fosterovou. Kniha začíná vraždou lékaře, kterého objeví jeho matka , když mu přijde nakrmit kočku. Vyšetřovatelům se zdá, že zde půjde o sexuálně motivovaný zločin u oběti jsou nalezeny časopisy s gay pornem i další dvě vraždy tak vypadají pro vedení je celý případ jasný ,ovšem ne pro Eriku. A začne pátrat po sériovém vrahovi na vlastní pěsť a hlavně potom co byl u ní Noční lovec doma a zanechal ji básničku-pod ,kterou připsal .“Musíš ho nechat jít, Eriko…To ti radím jako jedna vdova druhé". Kniha je napínavá od začátku až do konce i když od poloviny již známe vraha.

V pasti lžíV pasti lžíB. Paris

Tento psychothriller se mi četl dobře.Hlavní hrdinka byla velmi manipulovatelná až psychicky nemocná žena a proto si s ní manžel dělal co chtěl. Zápletka byla zajímavá .Kniha je napínavá a četla se mi dobře.

Poslední paní ParrishováPoslední paní ParrishováL. Constantine

Výborný psychothriller ,který přečtete jedním dechem. Kniha začíná popisem Amber-tuctové dívky ,která závidí Daphne Parrishové v jakém žije luxusu a proto se vetře do rodiny a snaží se svést jejího manžela Jacksona a stát se novou paní Parrishovou. To se jí podaří ,ovšem netuší co je Jackson zač. Výborné čtení-doporučuji.

Sestry z VersaillesSestry z VersaillesS. Christie

Neobyčejný příběh Ludvíka XV. a sester z rodu Mailly-Neslé. Pět sester Pauline, Diana, Hortenzie, Louisa a Marie Anna -čtyři z těchto sester se stali královými milenkami, jediná Hortenzie jeho náruči unikla a ta nám povypráví v této knize jejich příběh. Kniha je proložena dopisy mezi sestrami.Po delší době jsem sáhla po historické knize a opět jsem si skvěle početla.

Němý křikNěmý křikA. Marsons

Detektiv Kim Stoneová je povolána ,aby vyšetřila případ brutálně zavražděné ženy, záhy na to je zavražděn muž. Zda odlišné případy mají stejného vraha musí vyšetřit Kim a její tým ,to co odhalí je děsivé-tyto případy souvisí se staršími již zapomenutými vraždami a začne pátrání po nezvykle zvrhlém pachateli. Kniha je vhodná pro všechny kdo mají rádi drsnější detektivky.

Vzdálená řekaVzdálená řekaB. Wood

Skvěle napsaná rodinná sága ,kniha je dějově velmi nabitá. Celou knihou nás provází životní příběh Clary, která opouští v roce 1912 Německo a odchází do Kalifornie za lepším životem, kde prožije spoustu dobrého i zlého, nenávisti, žárlivosti i lásky, až do současnosti. Knihu doporučuji k přečtení.

Selský barokoSelský barokoJ. Hájíček

Historie z padesátých let minulého století z doby ,kdy v zemi vládl totalitní režim,je třeba předávat z generace na generaci, aby nebylo zapomenuto.Vyprávění pana Hájíčka o opravdovém životě na jihočeském venkově o lidských osudech a křivdách té doby -silné,čtivé,poučné.
Ze zápisu trestní komise:
za nesplněné dodávky v r.1950 dostali někteří zemědělci tresty odnětí svobody Jakub Jircha čp.8 na 36 dní,Josef Sládek čp.5 na 5 dnů,Jan Mařánek čp.11 na 27 dní,Frant. Kubach čp.23 na 27 dní.
Takovéto tresty se tenkrát udělovali.
Soukromý obchod Ladislava Berana byl změněn na prodejnu konsumu "Rovnost".

Manželé odvedleManželé odvedleS. Lapena

Psychologická detektivka, která se čte sama. Kniha je napínavá od začátku ,až do konce. Příběh je plný nečekaných zvratů a dočteme se v něm ,čeho všeho jsou lidi schopni udělat pro peníze v tomto případě i unést vlastní dítě. Kniha se mi líbila a četla dobře ,ale "Někdo cizí v domě" se mi přeci jen líbila víc.

OsmOsmR. Třeštíková

Kniha začíná zvláštně Skoro koncem –kdy leží dívka Míša v kómatu v nemocnici, potom co ji někdo střelil do hlavy, na návštěvu za ní přijde přítel Honza a kamarádka Alice. Jejich chování je velmi zvláštní a proto jsou všichni podezřelí. Pak pokračuje kniha začátkem, prostředkem , koncem a nakonec opět začátkem. Na mě působila kniha chaoticky. Kniha je sice čtivá ,ale podle mne nadhodnocená.

MájMájK. H. Mácha

Do čtenářské výzvy jsem zařadila právě tuto slavnou báseň, kterou se proslavil zakladatel moderní poezie Karel Hynek Mácha , který se narodil v roce 1810 v Praze na Malé Straně. První výtisk této knihy vydal jako šestadvacetiletý v roce 1936.Tuto báseň známe všichni ,již ze školních let. Faktem také je ,že ze všech soch ,které jsou na Petříně, je právě socha Máchy nejnavštěvovanější a nejznámější - hlavně pro zamilované, kteří si zde slibují věčnou lásku. Máchův Máj je zhudebňován, recitován a i zfilmován.

Dovolená s moderním fotremDovolená s moderním fotremD. Landsman

Když se chcete opravdu pobavit a zasmát -sáhněte po této velice vtipně napsané knize.Mě moc pobavila a určitě si přečtu i další od tohoto autora-již se těším.( i když se tentokrát hlásí k autorství jeho žena Nataša).

HoubařkaHoubařkaV. Hanišová

Psychologický román velmi dobře propracovaný. Kniha začíná smrtí matky a tím začíná příběh Sáry zvané Sisi , ve kterém se střídá přítomnost s minulosti. Co se odehrálo v této rodině a proč Sára není schopna vrátit se do normálního života. Četla jsem jedním dechem, jak tento příběh dopadne .Ráda si přečtu i další knihy od této autorky.

Inspektor PrevítInspektor PrevítF. Niedl

Příhody inspektora ze 17. okrsku newyorské policie Prevíta mě opravdu pobavily. Detektivka napsaná s humorem ,také jsem byla ze začátku trochu na vážkách ,zda mám číst dál ,ale jsem ráda ,že jsem ji neodložila ,povedená oddechovka.

Už mě vidíš?Už mě vidíš?S. J. Bolton

Od této autorky čtu již druhou detektivku a opět se mi líbila i když je příběh docela brutální. Seržantku Lacey Flintovou si vyhlédne novodobý Jack Rozparovač- stejný pomatenec ,jako ten ,který koncem dvacátého století děsil Londýn. Čtivá napínavá detektivka .

ŽízeňŽízeňJ. Nesbø

Výborná, skvěle do detailu vypilovaná psychologická detektivka. Příběh psychopata ,který má rád krev a zabíjí zvláštním způsobem ženy ,které si vyhlédne na seznamce Tinder - děsivé. Od tohoto autora čtu druhou knihu a tato mi přišla velmi čtivá, Sněhulák ,který byl spíše horor se mi tolik nelíbila.

Hovory U Suchý dásněHovory U Suchý dásněJ. Novotný

Ač nejsem pivař, půjčila jsem si tuto knihu díky čtenářské výzvě, jinak bych ji nečetla a nelituji ,kniha mě opravdu pobavila. Hovory na všechna možná témata nad pivečkem v hostinci „U Suchý dásně“, kde pravidelně každý čtvrtek debatuje šestice přátel. Hlavním inspirátorem námětů k hovorům byl básník Hnízdo, ten jejich pivní debaty zapisoval a z toho pak vznikla tato kniha. Nejvíc mě pobavila debata na téma feminizmu, když pánové probírali, jak to je mezi muži a ženami.
Muž objevil zbraně a vynalezl lov
Žena objevila lov a vynalezla kožichy
Muž objevil barvy a vynalezl malování
Žena objevila malování a vynalezla make-up
Muž objevil slovo a vynalezl konverzaci
Žena objevila konverzaci a vynalezla drby
Muž objevil hry a vynalezl karty
Žena objevila karty a vynalezla čarodějnictví
Muž objevil zemědělství a vynalezl jídlo
Žena objevila jídlo a vynalezla dietu
Muž objevil přátelství a vynalezl lásku Žena objevila lásku a vynalezla manželství
Muž objevil ženu a vynalezl sex
Žena objevila sex a vynalezla migrénu
Muž objevil myšlení a vynalezl filosofii
Žena objevila filosofii a vynalezla feminizmus
Muž objevil obchodování a vynalezl peníze
Žena objevila peníze „ A tehdy se všechno posralo“.
V hostinci „U Suchý dásně“ zaburácel srdečný smích . Zde vidíme, že český humor ještě existuje.

Nejlepší pro všechnyNejlepší pro všechnyP. Soukupová

Výborně napsaný příběh ze života ,tak jak to chodí. Hlavními osobami tohoto příběhu je babička Eva ,její dcera Hana a vnuk Viktor na kterého Hana díky své práci (herečka) nemá čas a proto ho přestěhuje k babičce na venkov. Doufá, že to tak bude pro všechny nejlepší. Autorka skvěle v tomto románu vylíčila rodinné vztahy tří generací . Knihu doporučuji.

Hřešit je lidskéHřešit je lidskéV. Řeháčková

Další čtivý příběh ze života, který začíná velkou láskou a končí hořkým koncem. Příběh mladičkého Petra ,který se zamiluje do o patnáct let starší Aničky ,samozřejmě nezůstane bez následků a mladí se i přes nevoli rodičů vezmou a odstěhují se do Ostravy nejdříve na ubytovnu a pak do havířské kolonie. O první miminko přijdou, ale začas se jim narodí dvojčátka a v té době se v Petrovi probudí nevybouřené mládí a začne pohlížet na Aničku jinýma očima -najednou mu připadá stará. Anička velmi dobře zapadla mezi obyvatele této kolonie , stala se z nich jedna velká rodina i ona nakonec zde najde pro sebe své štěstí . Kniha se mi líbila a dobře četla.

Dívka v leduDívka v leduR. Bryndza

V Londýnském parku je nalezeno pod ledem tělo mrtvé dívky. Mrtvá by mohla být dívka z jedné velmi vlivné a bohaté rodiny .Vyšetřování se ujímá šéfinspektor Erika Fosterová čím blíže je vrahovi na stopě, tím se sama dostává do ohrožení. Velmi čtivě a napínavě napsaná detektivka. Určitě si přečtu další knihy tohoto autora.

19.12.2017

Hora mezi námiHora mezi námiC. Martin

Opravdu strhující napínavý příběh ,který se čte jedním dechem. Příběh Ashley a Bena, kteří se setkají náhodou a díky letecké katastrofě spolu bojují o přežití a zároveň přehodnocují svůj dosavadní život. Netuší jak změní tři týdny společně strávené uprostřed zasněžených hor jejich životy. Knihu doporučuji k přečtení.

Mengeleho děvčeMengeleho děvčeV. Stern Fischerová

Velmi silný příběh,který nám vypráví židovka Viola ze Sloveska od svého dětství ,kdy žili v podsatě ,jako spokojená rodina se svými dvěma bratry a rodiči do doby než začala druhá světová válka. Její bratři byli nasazeni na nucené práce za velmi nelidských podmínek .Starší z bratrů Artur, který původně studoval na lékaře ,toto utrpení nepřežil . Viola a její matka byli transportovány koncentračního tábora Osvětim , kde je od sebe rozdělili.Viola přižila celkem čtyři tábory smrti a také Mengeleho pokusy.Byla jednou z mála ,kteří všechny ty hrůzy přežili ,vdala se a porodila dvě dcery.V knize nám sepsala velmi čtivě své vzpomínky, její osud i osudy dalších lidí,které by nikdy neměly být zapomenuti.

LágrLágrA. Rohr

Velmi zajímavá kniha. Životní příběh o utrpení v gulagu, který si prožila lékařka Angela Rohrová, která byla i s manželem uvězněna za nařčení ze špionáže. Děj příběhu začíná v roce 1943,kdy byla s ostatními ženami transportována do táborového komplexu, kde se starala o nemocné vězně. Vypráví o peklu ,které ona i ostani vězni prožívali. Největší odměnou za toto obrovské utrpení co prožívala ,bylo když v roce 1954,bylo konečně zrušeno její vyhnanství a ona začala žít normálním životem ,zašla na trh ,když ji zaklepal neznámý muž na rameno a řekl " víme ,co jste kvůli nám musela vytrpět". Když v tom ji jeden po druhém políbil ruku -tak projevili vězni vděčnost za to co pro ně udělala.

S cejchem ďáblaS cejchem ďáblaO. Ciprová

Historický román z Karlštejna a tvrze Pičín,kde vládla krutou rukou krásná paní Kateřina Bechyňová .Za své činy se dočkala obvinění z úst svého milence,což byl pro ni asi trest nejkrutější.Velice čtivý příběh .

Znám tajemstvíZnám tajemstvíT. Gerritsen

Skvělá detektivka napínavá od začátku a konec je opravdu až neuvěřitelný. Zvláštní příběh ,který vznikl díky čapce, po které velmi toužilo desetileté dítě. Případ vyšetřují kolegyně a kamarádky detektiv Jane Rizzoliová a lékařka Maura Islesová a samozřejmě vyřeší ,když si poskládají vše co se stalo před dvaceti lety. Výborná kniha.

Ta přede mnouTa přede mnouJ. Delaney (pseudonym)

V tomto psychothrilleru se střídá minulost s přítomnosti. Příběh Emmy a Jane, každá v knize vypráví svůj příběh. Jane se narodilo mrtvé dítě Emma je přepadena ve svém vlastním bytě a obě touží změnit díky tomu své bydliště. Obě se náhodně dozví o volném bytě a navíc je majitel svobodný a pohledný muž .Konec je opravdu překvapivý. Čtivě napsáno.

1 2 3 4 5 6 ... 37