alnahu Online alnahu komentáře u knih

Ztracená kapitola Ztracená kapitola Caroline Bishop

Čtivý příběh,psaný ve dvou časových rovinach ,pojednává o síle přátelství mezi dvěma ženami,které se náhodně setkají v poválečném Lyonu.

01.10.2023 4 z 5

Krev je voda Krev je voda Alena Jakoubková

V této knize se opět vracíme do malého městečka Vlčice, kde žijí dvě sestry-dvojčata Gábina a Klára a ty mají město zmapované a o všem ví,jako první.Aby ne ,když v Gábinině kavárně na náměstí se každý rád zastaví a donese nějaký ten drb a tak se tam také vše vyřeší.
V tomto díle se probírají i jejich osobní vztahy a dočkáme se i svatby jedné ze sester.
Prostě se ve Vlčicích stále něco děje a sestry s tím mají spoustu práce.
Další povedené pokračování.

01.10.2023 4 z 5

Spící spravedlnost Spící spravedlnost Stacey Abrams

Já jsem z této knihy nadšená-velmi se mi líbila.
Skvělý působivý právnický thriller plný zvratů a politických machinací na půdě Nejvyššího soudu.
Do těchto událostí je váženě zapletena mladá koncipientka Avery Klenová a to jí obrátí celý život naruby i přesto ,že i jí jde o život ,statečně bojuje s tímto spiknutí až do konce.
Za mě hodně dobrý.

01.10.2023 5 z 5

Taxikář Taxikář Petr Čepek

Příběh zasazený do devadesátých let a událostí, které se v té době děli, popsal autor dokonale.Provede nás tehdejší temnou dobou plnou podvodů ,drog a násilí.
I když jsem se chvílemi trochu ztrácela v ději,kde figuruje dost postav,ale nakonec se v závěru knihy vše propojí a dočkáme se odhalení pachatele i motivu pomsty.
Přesto hodnotím knihu ,jako velmi povedenou i když jsem předešlé knihy tohoto autora nečetla.

25.09.2023 4 z 5

Hotově na ruku a další povídky Hotově na ruku a další povídky * antologie

Dnes jsem dočetla poslední z půjčených knih této edice a opět pěkné čtivé příběhy.

17.09.2023 5 z 5

Mlčet jako hrob a další povídky Mlčet jako hrob a další povídky * antologie

Protože teď cestují vlakem,vypůjčila jsem si několik těchto tenkých knížeček -akorát do vlaku.
Tato je z edice "Jedním dechem".A přečteme si v ní případy podle skutečnosti.
Šest příběhů od autorů: Fr.Uhra,Jana Vaňka,Romana Cílka,Ladislava Berana,Lubomíra Macháčka.
Opět dobré čtení.

16.09.2023 5 z 5

Zabijácký Romeo Zabijácký Romeo * antologie

Další krimi příběhy podle skutečných událostí ze série "Stalo se".
Od autorů detektivek: Jirotky,Bartíkové,Uhra,Vaška,Berana a Cílka.
Tyto případy se mi líbily trochu méně.

16.09.2023 4 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Další díl této série s vyšetřovatelkou Kim. Ani tentokrát to nemá lehké ,kor když se jedná najít ztracenou holčičku a najít vraha její matky.A ten dokáže Kim pěkně vytáčet svými dopisy.
Opět skvělé a napínavé,psané v krátkých kapitolách.

14.09.2023 5 z 5

Pokažená oslava Pokažená oslava * antologie

V knize si přečteme šest příběhů ,od šesti autorů detektivek a všechny byly povedené.Tato tenká brožovaná knížečka mi dělala společnost na cestě vlakem.

14.09.2023 5 z 5

Pro rodinu vše Pro rodinu vše Phoebe Morgan

Docela mrazivý thriller plný zvratů, psaný z pohledu hlavních osob žen Caroline a Siobhan.
Začátek knihy byl trošku pomalejší, ale pak se děj rozvinul a měl spád.
Postupně v příběhu rozplétáme rodinné vztahy a odhadujeme zvláštní životní okamžiky.
Čtivá kniha s překvapivým koncem.

12.09.2023 3 z 5

Povídky smíchovské Povídky smíchovské Marie Rejfová

Tentokrát nám autorka představila povidkovou knihu a podle mne se jí povedla.
V šesti povídkách nás provede starou Prahou v začátku minulého století a životem v tehdejší době.
Povedené čtení a nahlédnutí do historie.

10.09.2023 5 z 5

Dítě, které jsem neměla Dítě, které jsem neměla Kate Hewitt

Příběh na zajímavé téma,jako je adopce.
V této knize vypráví adoptivní i biologická matka své pocity.
Je to takové velké rodinné tajemství-které nemělo být nikdy prozrazeno.
Za mě trošku zdlouhavé a přehnané.

10.09.2023 3 z 5

Ta z katovny Ta z katovny Diana Štelová

(SPOILER) V této knize nás autorka nechá nahlédnout do života dvou nešťastných žen.
Seznámí nás s příběhem hraběnky Celestýny z minulosti.
A pak s hlavní hrdinkou Lucií z přítomnosti,která se odtěhuje na odlehlé místo do katovny,blízko zámečku a tam poznává Celestýnu.
Lehká odpočinková duchařina.

07.09.2023 3 z 5

Láska z Bagdadu Láska z Bagdadu Ružena Scherhauferová

Jednoduchý příběh velké lásky,odehrávající se v nepříznivé době -převážně v Bagdádu v době války za vlády Saddáma Husajna.
Navzdory nepřízni osudu ,který není jejich lásce nakloněn,ti dva si vždy našli k sobě cestu.

07.09.2023 3 z 5

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Tento příběh z české historie o pašerákovi a převaděči se znalostí pohraničních močálů,jsem si opět přečetla díky čtenářské výzvě.
Přečteme si příběh Josefa Hasila - přezdívaného Král Šumavy,který pomáhal po válce lidem přecházet přes Šumavu do západního Německa.
Návrat Krále Šumavy je v podstatě životopisný román v kterém se čerpá ze vzpomínek hlavního hrdiny.

07.09.2023 4 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Příjemná letní romantika i když /za mě/ zbytečně trošku natahovaná.

01.09.2023 3 z 5

Osudy českých šlechtičen Osudy českých šlechtičen Slávka Poberová

Pro mě velmi zajímavá kniha,plná informací-některé šlechtičny jsem ani neznala.O svém životě vypráví dvacet šlechtičen.Každá má jiný osud a přesto mají něco společného,po té co zůstali sami ,dovedou se postarat nejen o svou rodinu ale i o celé panství-některé životy mě zaujaly,některé méně.
Kniha se mi četla dobře,styl psaní se mi líbil a zaujala mi i pěkná obálka.

01.09.2023 5 z 5

Hájovna v Podlesí II: Zápisník z hájovny Hájovna v Podlesí II: Zápisník z hájovny Miroslav Čepický

(SPOILER) Kniha je pokračováním vyprávění o životě hajného Františka Jägera a jeho manželky Květy,kteří žijí na samotě v Pošumaví,odedávna nazývané "Podlesí".
V tomto díle jejich vnoučata jsou již dospělá a vnuk Lojzík/Alois/-objeví při úklidu pokojíku při návštěvě hájenky starý dědův zápisník,který si psával jako dospívající chlapec.Tím se děj knihy vrací na určitou dobu zpět, do dětství a dospívání hajného a do období,kdy se zamiloval do své současné manželky Květy.
I v této knize jsou zachyceny trable rodiny Jägerových a příhody ,které musí hlavně hajný František vyřešit.Ale nejen trable ,ale i radostné události-Lojzíkovi se narodí holčička a malý František je na cestě.A ještě jedno velké překvapení dědu čeká ,

Lojzik ukončil studium ,aby pokračoval v dědových šlépějích.
V knize je také část věnována mysliveckým praktikám a tradicím s popisem společného honu a následně "Poslední leče" v hospodě s veselými příběhy ,které s tím souvisí.
Nakonec jsem smutná, že jsem knihu dočetla-život v hájence a jeho obyvatelé mi nějak přirostli k srdci-pro mě moc pěkné příjemné počtení.

30.08.2023 5 z 5

Hájovna v Podlesí Hájovna v Podlesí Miroslav Čepický

S touto knihou jsem se dostala do malebného kouta přírody Pošumavského kraje, na hájovnu kde žije bodrý fořt František se svou manželkou Květou.Za nimi do této panenské přírody velmi rádi jezdí děti jejich dcery Alenky-Lojzík a Pavlínka ,ty zde prožívají různá dobrodružství a hajný je učí lásce k přírodě.
Přečteme si sled událostí,které se nějakým způsobem týkaly právě života v hájovně.

24.08.2023 5 z 5

Jednou se uvidíme Jednou se uvidíme Simona Kutišová

(SPOILER) Krásný příběh mladé lásky a porozumění i když bych tuto knihu zařadila spíše mezi román pro dívky.
Příběh Mariky,která od dětství musí čelit posměškům kvůli svému zevnějšku trpí pasoriázou /lupenkou /a ekzémy. Samozřejmě jako všechny dívky v jejím věku touží po lásce a po svém princi,zamiluje se do kluka,který sice její vzhled neřeší ,ale netouží ani po její lásce.Měla ,ale i štěstí v tom ,že potkala slepého muže, který její tvář nemůže vidět a do Mariky se bláznivě zamiluje.Jak to dopadne si přečtěte v této knize od mladé slovenské autorky.

24.08.2023 5 z 5