alnahu alnahu komentáře u knih

Olívie / Olívie a On Olívie / Olívie a On Táňa Keleová-Vasilková

Kniha ze života od této oblíbené autorky a opět čtivá.Příběh Olivie,která je zcela oddana své rodině a hudbě na housle.Život se s ní nemazlí,ale přesto dokáže najít v sobě neuvěřitelnou sílu a postavit se osudu.

24.01.2024 4 z 5

Dál nechoď! Dál nechoď! Václav Křivanec

Další skvělá ,napínavá detektivka od tohoto autora,zasazena do Berounska .V okolí skalní vyhlídky ve Svatém Jáně a místním klášteře jsem prožívala své dětství o to víc na mě příběh působil.Dokázala jsem se vnést do děje a jeho vyšetřování. Svérázná dvojice vyšetřovatelů kapitána Horna a kapitánky Bachové ,kteří si s těmito zapeklitými vraždami poradili i když to nebylo vůbec jednoduché i proto,že musí pátrat i v hluboké minulosti.Dobré počtení.

23.01.2024 5 z 5

Srdce z ledu Srdce z ledu Jitka Ludvíková

Další z mladých českých autorek,kterou jsem si přidala do oblíbených. Její detektivky mají napětí a svižný ráz.Tak je to i v této knize, kde tým vyšetřovatelů ,pod vedením kapitána Reného Kašmíra -hned po silvestru na nový rok ,musí vyřešit případ mrtvé ženy-zmrzlé v rybníku.Vraha se jim podaří odhalit ,po naročných sedmi dnech,podezřelých je víc než dost a pachatel je opravdovým překvapením i pro kriminalisty.Knihu doporučuji všem , kdo rád čte knihy z českého prostředí, bez násilí a krveprolití. Také bych chtěla upozornit na velmi pěknou obálku,vhodnou právě k tomuto příběhu.

18.01.2024 5 z 5

Obchodníci s dětmi Obchodníci s dětmi Hana Hindráková

I tento nový román paní Hindrákove,nás zavede na Africký kontinent,aby nám v něm vylíčila těžký život zdejších žen a jejich životní osud.Kniha je opravdu velmi smutná,plná beznaděje i proto ,že byla napsána podle skutečných událostí.

17.01.2024 4 z 5

Tajemství hradu Klamorná Tajemství hradu Klamorná Martina Novotná

S knihou se vydáme již na druhý zapomenutý hrad této série.
Tentokrát je to starý skalní hrad Klamorná v okrese Mladá Boleslav. Tam zasadila autorka tento detektivní příběh.Vyšetřování vraždy místního šlechtice bylo sice trochu zdlouhavé, ale i tak byl děj zajímavý a dočteme se ,jak se tenkrát žilo na skalních hradech.

17.01.2024 4 z 5

Hraběnka a císař: Osudová žena Rudolfa II. Hraběnka a císař: Osudová žena Rudolfa II. Veronika Moreira

(SPOILER) Zajímavá kniha,která nás zavede na Pražský hrad ,kde vládne císař Rudolf II.Jeho osudovou ženou se stala již od svých patnácti let Kateřina Stradová.Jako osmnáctiletá mu porodila prvního syna a následovalo ještě dalších pět potomků.Cisař se sice o své děti staral,ale nikdy je neuznal jako legitimní potomky.Kateřina stála po jeho boku ,až do jeho smrti.Před tím než zemřel se s ní tajně oženil.V knize se také setkáme s alchymistou Edwardem Kellym,který velkou část života prožil u dvora Rudolfa II.Jeho zkoušky proměnit kov ve zlato,byly neúspěšné a to úspíšilo jeho pád a byl na příkaz císaře uvězněn.Opět pěkné čtení z naší historie.

12.01.2024

Kronika zapomenutého kněze aneb hříchy na templářské tvrzi v Čejkovicích Kronika zapomenutého kněze aneb hříchy na templářské tvrzi v Čejkovicích Naďa Horáková

Kniha,která nás zavede mezi templáře do moravských Čejkovic-kde se odehrává hlavní děj knihy.Tady vlivní šlechtici mezi sebou soupeří o moc a panství.Rytíř komtur Ekko je pověřen ,aby zde předal majetek do rukou mocného Jindřicha z Lipé a ten by se tím stal nejvlivnějším mužem v Českém království.Jindřich našel lásku v náručí Elišky Rejčky,dvojnásobné vdovy po českých králích. S tou prožil ,jako moravský zemský hejtman několik krásných let i přestože byl stále formálně ženatý se Scholastikou s kterou měl sedm dětí.Dočteme se i proč obchází vesnicí duch templářského rytíře Čirosa ze statku Dolina.
Děj je zajímavý o templářském řádu jsem ještě nic nečetla,kniha se mi líbila i když v ní bylo hodně propletených postav.Bylo to trošku náročnější čtení od této autorky přesto hodnotím5*.

10.01.2024 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Tak tohle jsem nečekala-dokonalý psychothriller od kterého se nemůžete odtrhnout.Skvělé počteníčko s otevřeným koncem-třeba se dočkáme pokračování.Knihu doporučuji všem kdo má rád dobrý thriller.

07.01.2024 5 z 5

Vyděšená k smrti Vyděšená k smrti Rachel Amphlett

Tuto dobrou detektivku jsem četla již před vánoci a zapomněla jsem ji také ohodnotit-tak to napravuji.První kniha série s vyšovatřelkou Kay Hunterovou byla zajímavá a napínavá.Příběh unesených dívek,měl trošku pomalejší rozjezd,ale pak se rozvinul v opravdu napínavý thriller.Již jsem četla i druhý díl s touto vyšetřovatelkou a ten se mi líbil trochu víc.Autorku si přidávám do oblíbených a těším se na její další knihy.

05.01.2024 4 z 5

Kriminální příběhy ze staré Šumavy 6 Kriminální příběhy ze staré Šumavy 6 Vladimír Šindelář

I když ,jak autor píše ,chtěl již své psaní zapomenutých kriminálních případů ze staré Šumavy ukončit -ale byla by to škoda.A tak nás i v dalšich 12 příbězích provede skutečnými případy,které se odehrály od začátku roku 1746.Všechny jsou doplněny dobovou fotografií,kde se zločiny udály.Zajimavá kniha.

05.01.2024 4 z 5

Sváteční vražda Sváteční vražda Ada Moncrieff

(SPOILER) Detektivní příběh,který se odehrává o Štědrém dni na panství Westburových,kam na sváteční hostinu pozve lady Westburyová několik vybranych hostů.Po vydařené hostině si hosté popřáli krásný večer a šli ulehnout do svých pokojů.
Tento poklidný čas naruší ráno nalezená mrtvola jednoho z hostů na zahradě.
Je to taková lehká ,oddechová detektivka,pro fanoušky knih od Agathy Christie.

05.01.2024 3 z 5

Buchty po ránu Buchty po ránu Josef Maršálek

Já sice tuto knihu ve své knihovně nemám,ale podařilo se mi ji zapůjčit v knihovně.Abych si přečetla recepty a rady pana Maršálka,jak na těsto.Sledovala jsem tento pořad v televizi ,některé díly mi utekly.A tak si některé recepty v této knize můžu v klidu dohledat pro inspiraci.Podle mě je to výborná inspirativní kniha pro domácí použití.

03.01.2024 5 z 5

Sejdeme se pod jmelím Sejdeme se pod jmelím Jenny Bayliss

(SPOILER) Moje druhá kniha s vánoční obálkou i když příběh ,vánoční atmosféry měl pomálu,přesto se mi četl dobře.S hlavní hrdinkou Norou a jejími spolužáky s dětství se vydáme na starý anglický hrad,kde se odehrává svatba jedné ze spolužaček. Na svatbě se setká Nora se svým nepřítelem z dětství,ale mnohé čas změnil.Romantický oddechový příběh i když by mohl být trošku kratší.

03.01.2024 4 z 5

Vánoční přání Vánoční přání Karen Schaler

Tak ,jako každý rok v této době si vybírám ke čtení knihu s vánoční atmosférou.Vybrala jsem si dobře-jednoduchý,pohádkový, příběh odehrávající se převážně o vánocích, doplněný romantikou .Celý pocit z této knihy ještě doplňuje kouzelná obálka,která mě krásně naladila na vánoce.

01.01.2024 5 z 5

Děvčata z Harpers Děvčata z Harpers Rosie Clarke

Příběh,který nás zavede do Londýna roku 1912 do tehdejšího velkolepého obchodního domu Harpers.Obchod hledá nové zaměstnance a to je právě šance pro čtyři dívky,které jsou vybrány do oddělení dámských doplňků s těch se stanou kamarádky a navzájem si pomahají.
Co vše přináší práce v tomto prestižním obchoďáku se dočteme v této knize.

26.12.2023 4 z 5

Růžová zahrada Růžová zahrada Tracy Rees

Krásný historický román z viktoriánské Anglie.Přečteme si příběh čtyř žen,které nakonec život spojí a ony i když je každá z jiné sociální vrstvy se stanou přítelkyněmi.Příběh o přatelství,touhách a tajemství.Kniha má také krásnou obálku.Od této spisovatelky jsem již četla dva romány a všechny se mi velmi líbily ,proto si přiřazuji tuto autorku mezi mé oblíbené.

26.12.2023 5 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

První díl nové detektivní série od Larse Keplera - po dalším díle,ale nesáhnu.

18.12.2023 3 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Helen Fields

I já jsem nebyla z této knihy nijak nadšená .Kniha byla pro mě tak nějak rozvleklá.Také mám pocit,jako by to psala jiná autorka

18.12.2023 3 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Opět skvělý napínavý thriller-četla jsem a četla a nepřála jsem si,aby byl konec.Za mě výborná kniha,tak jak to umí napsat právě pan Bryndza.Doporučuji k přečtení.

13.12.2023 5 z 5

Smrt v bílém negližé Smrt v bílém negližé Heda Bartíková

Malá knížečka -11 krimi povídek z pera českých autorů. Příběhy jsou čtivé a napínavé. Podle povídky "Smrt v bílém negližé"je pojmenovaná kniha.Ale nejvíce se mi líbila povídka "Čajový dýchánek ":příběh velké lásky,která skončí tragicky i motiv je zajímavý. Ale i ostatní povídky- stojí za přečtení.

11.12.2023 4 z 5