alnahu alnahu komentáře u knih

Kouzelný ostrov Kouzelný ostrov Brenda Bowen

Čtveřice lidí,kteří se rozhodnou strávit dovolenou v chatě na ostrově Little Lost Island za účelem vyřešit své partnerské neshody.Všechny osoby v tomto příběhu mě byly nesympatické.

23.08.2020 2 z 5

Zmizení Zmizení Charlotte Link

Spletitý příběh,-místy zdlouhavý,ale přesto se četl dobře.

23.08.2020 4 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Knize dávám pouze tři hvězdičky rodinné drama- na mě působilo dost chaoticky.Vyprávění ,které přeskakovalo z období před tím, do ještě předtím a zase do současnosti,takže jsem byla docela zmatená,ale nakonec vše do sebe zapadlo.

17.08.2020 3 z 5

Život s vůní lubrikantu Život s vůní lubrikantu Emma Scharkez

Já jsem vydržela do 160 strany a již nedočtu.Kniha mě vůbec nebavila.Spoustu stran je věnováno zaučováním Kláry o druzích erotických pomůcek,které by měla prodávat.

12.08.2020 odpad!

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Další čtivá sága o osudu kavárny U Anděla z německého města Wiesbadenu a jejích majitelů v poválečných letech.Kavárna přežila za války bombardování a tak dcera majitelů Hilda Kochová se ji opět snaží uvést do provozu.Není to ,ale tak jednoduché potraviny jsou na lístky a tak se snaží nějaké zboží sehnat na černém trhu,aby měla v kavárně co nabídnout, což se jí povede.V příběhu se také setkáme s několika osůbkami ,které mají zde každá své místo a Hildě se snaží co nejvíce pomoci.Kniha mě zaujala a těším se na pokračování.

11.08.2020 5 z 5

Julinkina pekáreň Julinkina pekáreň Táňa Keleová-Vasilková

(SPOILER) Další příběh z pera této autorky byl opět velice čtivý-vůbec mi nevadilo,že je ve slovenštině.Příběh Klárky svobodné bezdětné ženy ,která žije jen pro svou práci.Její život se změní, když ji zemře matka a otec se přizná k tomu,že má sestru.Klára začne po sestře pátrat a zjistí,že žije s dcerkou a matkou ve Francii.Sblíží se s Annou /milenkou otce/přes internet a ta jí požádá aby se po její smrti postarala o nemocnou dceru a vnučku a tak se Klára vydá pátrat po sestře.

09.08.2020 4 z 5

Vím, co jsi udělala Vím, co jsi udělala Lucia Braunová

Mě tato kniha nějak neoslovila.

09.08.2020 2 z 5

Já ti to vrátím Já ti to vrátím Vita Jamborová

Velmi poutavě napsaný příběh ženy, která byla do svého manžela velice zamilovaná, ale po té co se provalila jeho nevěra a začalo jí jít o život, dokázala se mu postavit a pomsta byla sladká.Ráda si přečtu i další knihy od této autorky.

09.08.2020 4 z 5

Protože láska Protože láska Zuzana Miškufová

Tato kniha je jedno velké drama-příběh že života o velkém neobvyklém propletenci vztahů.Jeden muž,dvě ženy,čtyři sestry-co z toho může vyplynout-dvě neúplné narušené rodiny a to se také podepíše na dnes již dospělých sestrách,které spojila až smrt Standovi manželky .Této knize dávám plný počet hvězdiček za výborně vykreslené osoby v tomto spíš až psychologické podání příběhu že života.

04.08.2020 5 z 5

Dubajka – příběh letušky Dubajka – příběh letušky Tereza Vichtereyová

Příběh Terezy-češky,která nás formou deníku seznámí s povoláním letušky-to si Tereza opravdu užila,když navštívila exotická místa a ohromně si to užila v knize nás také seznámí se svojí velkou láskou Martinem. Kniha se mi četla dobře, ale také mě v ní vadilo hodně použitých zdrobnělin.

03.08.2020 4 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Tak toto je pro čtenáře thrillerů opravdová lahůdka. Děj je napínavý od začátku až do konce,drží vás v napětí do poslední stranky-která je opravdovým překvapením.I když zůstává konec otevřený -neubírá to počet hvězdiček v mém hodnocení.Takovéto knihy ráda čtu a již se těším na další od tohoto,pro mne neznámého autora.

01.08.2020 5 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Po této knize jsem sáhla náhodně a nakonec jsem se v ní našla-celý svůj předešlý život jsem pracovala s lidmi a na stáří se nejlépe cítím sama s knihou,dobrým čajem a v přírodě-zrovna tak ,jako Debbi v tomto komiksu.

29.07.2020 5 z 5

Nikam se nestěhuj! Nikam se nestěhuj! Bohuslava Andrea Čadková

Pokračování dalších příběhů psa Cézara,který našel novou písničku Andreu a ta miluje stěhování,což Cézar nelibě nese.A to jí sousedky přemlouvaly-Nikam se nestěhuj!.Ale ona sáhla po inzerátech a a několikero stěhování začalo.Nakonec skončili v bytě v Krči-kde má Cézar spoustu kamarádů a v létě odjíždí s paničkou na chalupu,kde je to taky moc fajn.Odpočinková kniha vyprávěná psem, který umí číst myšlenky a podle toho přispůsobuje svůj život.

29.07.2020 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Kniha volně navazuje na předchozí Cukrárnu v Paříži. Příběh Maddie pokračuje v této knize,kdy po neúspěšném hledání práce, přijme místo, hostesky na jachtě,kde se bude starat o bohatou partičku šesti lidí. Tam se setká s Nickem,kterého považuje za arogantního tupce-ale......
Kniha jejíž prostřednictvím se dostanete do prosluněného letního Chorvatska,aníž by jste museli cestovat.

27.07.2020 4 z 5

Faleš Faleš Sibel Hodge

Faleš-přesně tento název skvěle sedí k tomuto psychothrilleru.Příběh o krutém dětství a lásce,která se stane posedlostí. Rozuzlení tohoto případu je opravdu překvapivé a dozvíme se ho ,až na konci.

27.07.2020 4 z 5

Třicet let pod přísahou-pro mě fascinující výpověď -teď již bývalého elitního policisty,který šéfoval Úřadu pro odhalování zločinu. V knize nám pan Šlachta připomene korupční kauzy,které buď čekají na soud nebo již vyšuměly do ztracena.Dozvíme se skutecnosti jak je to z naší politickou scénou- kdo ji ovládá a z toho až běhá mráz po zádech.

22.07.2020 5 z 5

Zmizení perníkové princezny Zmizení perníkové princezny Alena Jakoubková

Oddechová kniha-jiného žánru,než jsm od této autorky zvyklá .Příběh se odehrává na malém městě, kde každý ví o každém vše a drby se šíří rychlostí blesku.Nejinak je to i v tomto příběhu největšímy místními drbnamy jsou dvojčata Klára a Gábina,které zde podnikají. Jedna květinářství druhá v kavárně a právě tam se přetřásají všechny drby a řeší se lidské osudy.Do toho se ztratí místní perníkářka a tak se dvojčata vloží do pátrání .U knihy jsem se pobavila četla se mi dobře.

19.07.2020 5 z 5

Zkrocení mlsného muže Zkrocení mlsného muže Jitka Ludvíková

Dlouho jsem se již nahlas nezasmála nad knihou ,tentokrát se to skvěle povedlo této autorce. Díky obéznímu doktoru gynekologie -velkému milovníku dobrého jídla a jeho manželce,která dělá vše proto,aby zhubnul -jsem se náramně pobavila.Tato kniha je skvělou oddechovkou.

18.07.2020 5 z 5

Když muž miluje muže Když muž miluje muže Irena Fuchsová

Kniha těchto povídek se ke mě dostala náhodou a tak jsem ji přečetla.Krátké příběhy tužeb ,lásek ,štěstí i žárlivosti mezi muži ale i nepochopení okolí se mi četli dobře.Kniha mě i trochu ovlivnila v pohledu na gaye -ale -láska přeci jen patří všem.

17.07.2020 4 z 5

Když hvězdy vaří Když hvězdy vaří Jiřina Bohdalová

Nová kuchařka paní Jiřiny je poskládána z receptů od známých osobností, které se zůčastnili pořadu Hoby naší doby a dobroty za asistence paní Bohdalové uvařili .Některé jsou opravdu zajímavé.Já se těším až vyzkouším podle p.Štěpánkové recept na cuketovou musaku.

16.07.2020 5 z 5