alnahu alnahu komentáře u knih

Moučníky podle vyzkoušených receptů Moučníky podle vyzkoušených receptů Alena Doležalová

Po delší době jsem oprášila tuto skvělou knihu receptů na báječné moučniky. Teď konečně mám dost času abych pro nás připravila nějakou dobrotu ke kafíčku.Tato kniha je báječný pomocník.

23.09.2020 5 z 5

Zapomenuté dívky Zapomenuté dívky Sara Blædel

Inspektorka Louise Ricková nastoupí na nové oddělení s novým parťákem a hned je jí přidělen případ mrtvé ženy,kterou nikdo nehledá.Případ jí zavede až do daleké minulostí do dávno zrušeného ústavu pro duševně choré,kde mají o mrtvé záznam.Tam byla kdysi odložena otcem ,zároveň se svou sestrou-dvojčetem-po smrti matky.Tato detektivka na mě působila spíš jako horor,ale četla se dobře.

23.09.2020 3 z 5

Agnetino dědictví Agnetino dědictví Corina Bomann

Švédské panství -mocný rod Lejongárdů,kteří po léta chovají koní-první díl rodinné ságy mě mile překvapil. O panství a koně se stará otec se synem,vše se změní,kdy oba zemřou, když se snaží zachránit při požáru koně ze stáje,které vzplály rukou žháře.A tak je povolána dcera,aby se stala dědičkou panství,která měla ale o svém životě jiné představy.Agneta se tohoto úkolu ujme a dokáže panství udržet.Najde zde i muže svého srdce ,ale ten ji zklame ,opustí ji bez jakéhokoliv vysvětlení. Jejich sblížení, ale nezůstane bez následků. Agenta se obrátí na svého přítele z détství o pomoc a ten ji neodmítne.Již se těším ,jak bude tato sága pokračovat.

21.09.2020 5 z 5

Med v hlavě, marmeláda v srdci Med v hlavě, marmeláda v srdci Hilly Martinek

Sice smutný příběh,ale velice dojemný.Kniha je psána ve dvou časových liniích,ve kterých se setkáváme s Tildou nejdříve ,jako s dívkou a pak již jako s dospělou a jejím dědečkem ,který trpí Alzheimerem.Příběh dědečka při čtení připadá velice humorný ,ale v podstatě je smutný život s touto nemocí musí být velice těžký pro obě strany-chce to opravdu velikou lásku a trpělivost.
Konec knihy mě velice dojmul,kdy se Tilda loučí s dědečkem a on jí říká"Já vím kdo jsi.Ty jsi moje malá princeznička"
Kniha ,která vás pohladí.

18.09.2020 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Další příběh od tohoto autora se mě opět líbil,kniha byla napínavá až do poslední strany.Děj se točí hlavně okolo Frankie Steinové( autor vybral schválně toto jméno) psychiatričky ,která svou hypnoterapií léčí pacienty od panického strachu.Druhou hlavní postavou je detektiv Frost Easton a jeho svérázný kocour Shacke,kteří pomáhají Frankie odhalit kdo se skrývá za přezdívkou Noční pták.Výborná zápletka-i když je děj neuvěřitelný,autorovi se podařil skvěle vykreslit.

18.09.2020 5 z 5

Růže a čokoláda Růže a čokoláda Teresa Simon (p)

Čtivá rodinná sága výrobců čokolády v Drážďanech. Příběh Anny Keplerové majitelky čokoládovny a také vily,kterou zdědila .V její zahradě objeví v záhonu růží poklad-staré deníky tří žen,ktereré v Růžové vile žili v minulém století ve kterých se dočte o jejich nelehkém životě.Pěkné čtení a také pěkná lákavá obálka.

15.09.2020 4 z 5

Kočka myši nenechá Kočka myši nenechá Marie Rejfová

Již po čtvrté se setkáváme s všetečnou Josefinou ,která do všeho strká nos.Tentokrát jde o vraždu v pivovaru,kde byla zabita místní hvězda,která zlomila nejedno srdce.Další docela veselá detektivka -tak,jak jsem od této autorky zvyklá.

15.09.2020 4 z 5

Láska voněla smrtí Láska voněla smrtí Roman Cílek

Kniha nám nabízí tři dramatické příběhy.Kriminální reportér Jakub Kramář pomáhá při jejich objasnění.První příběh 'Výbuch v domě neřesti',-řeší příběh majitelky Salónu,které je odeslán balíček s výbušninou,tu ženě přinese ochotny opravář televizorů,aniž by cokoliv tušil.'Druhý příběh 'Předčasný tah dámou'-rozehraná šachová hra,která pro Leopolda Machovce neskončila dobře.Užívá si nyní v celé a trápí se,že akci TAH DÁMOU spustil příliš předčasně a špatně ji načasoval.V třetím příběhu 'Láska voněla smrtí'-podle kterého je kniha pojmenována.Opět dojde k vraždám tentokrát dvojité-jedna žena doplatila za to,že podala pomocnou ruku a druhá za to,že se stala náhodným svědkem.Kniha z českého prostředí se mi četla dobře.

12.09.2020 4 z 5

Pod jabloní Pod jabloní Jindřiška Ptáčková

Příběh z malého městečka,kde dojde k zvláštní vraždě.Na vlastní zahradě pod jabloní je zavražděn muž-přezdívaný Smraďoch,tato přezdívka má své opodstatnění.To také pozná i policista,který tuto vraždu vyšetřuje.I přesto,že v příběhu figuruje hodně postav,vůbec to nevadí .A kniha je docela čtivá.

10.09.2020 4 z 5

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Příběh z Halloweenské noci,kdy devět obyvatel vesničky vyrazí na bláta oslavit svátek všech svatých ,ale nikdo z nich se již nevrátil.Případu se ujme soukromý vyšetřovatel David Raker ,aby zjistil tajemství proč se tak stalo a co místní obyvatelé mezi sebou tajili.Trošku mě děj rušili dvě linie příběhu ,ale nakonec vše do sebe zapadlo.

09.09.2020 4 z 5

Horké brambory Horké brambory Tereza Bělinová

Tak tato kniha byla pro mne také,jako horký brambor,ale nakonec jsem dočetla .Pro mne byla kniha příliš bláznivá.

06.09.2020 3 z 5

Kocovina Kocovina Stanislav Beran

Osudy lidí a jejich příběhy ze Sudet v minulém století,které se vzájemně propojují.Kniha se četla dobře.

06.09.2020 3 z 5

Královnin gambit Královnin gambit Elizabeth Fremantle

Čtivý historický příběh z Anglického dvora.Kateřina Paarová po smrti druhého manžela je povolána ke dvoru,tam se zamiluje do dvořana Thomase Seymoura, ale vyhlédne si ji stárnoucí král anglie Jindřich Vlll.,jako svoji šestou manželku.A taková nabídka se neodmítá. Chtěl by s ní ještě zplodit následníka,ale ona si je vědoma,že v jejích 30 letech to již nebude možné.Ani ona si není jistá u dvora životem.Když se dozví,že král podepsal její zatčení,rozehraje svůj gambit o holý život.

02.09.2020 5 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Trochu zdlouhavá,ale jinak čtivá oddechovka.

30.08.2020 3 z 5

Krása noci Krása noci Nina George

Chvilku mi trvalo,než jsem se do knihy začetla,ale nakonec měla pro mne své kouzlo.

30.08.2020 3 z 5

Láska online Láska online Penelope Ward

Jednoduchá dějová linie tohoto příběhu mě zase až tak neoslovila.Příběh bohatého mladíka,který z nudy vyhledává na internetu pornografii,objeví zde dívku do které se online zamiluje.Čekala jsem od knihy víc.

28.08.2020 2 z 5

Slzy africkej lásky Slzy africkej lásky Mirka Manáková

(SPOILER) Román o dívce z Etiopie,která si prožila v životě velice zlého,až nakonec i ona našla svou lásku. Příběh Kayli začíná velice smutně - dívka žije velice skromným životem a musí ve svém věku velice tvrdě pracovat.Její rodiče oba zemřou na nemoc AIDS v Africe tak rozšířené. Kayla je nucena opustit domov,a hledat si obživu .V podstatě měla štěstí ,ujme se jí bílá žena Sophie a ona se dostane do bohaté rodiny,ale její štěstí netrvá dlouho Sophie náhle zemře a o Kaylu se stará její manžel, který ji chce provdat za Araba.Kayla se snaží,udělat vše proto ,aby si ho nemusela vzít-v tom ji pomůže její nevlastní bratr s kterým nakonec uteče.Vrátí se spolu do její vesnice,kde žila s rodiči a i ona jde v šápějích Sophie a adoptuje místního sirotka.

27.08.2020 4 z 5

Chalupáři - Nová generace Chalupáři - Nová generace Vladislav Kučík

Také mě začátek knihy bavil a připadal mi humorný.Příprava rodiny na příjezd strýčka z Ameriky -byla velice zábavná -připravili mu uvítací hostinu chleba se sádlem a nejlevnější víno ,jaké se prodávalo-ať strýček vidí ,jak jsou chudí .To ještě netušili,že je on na tom ještě hůř a dělá si zálusk na jejich byt,který kdysi opustil.Ale bohužel se děj změnil a kniha mi přestala bavit.

27.08.2020 2 z 5

Znám tě ze svých snů Znám tě ze svých snů Clélie Avit

Tento komorní příběh je sice smutný, ale velice čtivý. Elsa,která po pádu z ledovce leží dlouhodobě v kómatu ,ale přesto vše vnímá i to ,že ji lékaři již nedávají žádnou naději.Její pokoj náhodně navštíví Thibault-mladý muž,začne ji navštěvovat a zamiluje se do ní a i ona začne bojovat o tuto lásku .Konec je docela useknutý-také bych čekala o pár řádek víc.

23.08.2020 4 z 5

Někdo to rád skotské Někdo to rád skotské Suzanne Enoch

Příběh Catriony,která uprchla se svou sestrou na Skotskou vysočinu, aby se ukryly před problémy,ale před Munrooem (s přezdívkou Medvěd) divokým skotem a jeho láskou neuteče.Docela čtivá romanťárna.

23.08.2020 3 z 5