alnahu alnahu komentáře u knih

Teď, nebo nikdy Teď, nebo nikdy Harlan Coben

Napínavý,skvělý thriller s promyšlenou zápletkou.Přiběh psychického vyšinutí,lidského přátelství i rodinných vztahů.Konec je opravdu překvapivý.

11.03.2024 5 z 5

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

Pro mě velice obtížné čtení,knihu jsem musela odložit. Svět počítačových her,není pro mě to pravé.Dost kapitol jsou přepisy chatu-pro mě jeden velký zmatek.Není to můj šálek.

11.03.2024 1 z 5

Smrt pod vinicemi Smrt pod vinicemi Daniela Mičanová

V této české detektivce se vydáme do malého moravského města Štinkava pod Pálavskými vrchy.Autorka skvěle podrobně popsala toto město i zdejší obyvatelé.Zdálo by se idylické místo,do doby,než se začíná objevovat jedna mrtvola za druhou.Do vyšetřování vražd se pustí poručík Drábková a podporučík Malina ,ovšem není to jednoduchý úkol-podezřelých je mnoho.Protože se děj odehrává na Moravě,tak je část knihy psána nářečím,to mi při čtení nevadilo,moje maminka též pocházela také z jižní moravy,tam se také mluvilo nářečím-ale trochu jinak.Kniha se dala číst.

07.03.2024 3 z 5

Vaše hospodyně Vaše hospodyně Alex Hay

Tak toto bylo naprosté zklamání.Knihy i když se ze začátku nemohu začíst-dočtu knihu až do konce.Tuto knihu jsem,ale musela odložit nedočtenou -za mě naprostý chaos,do kterého jsem se nedokázala začít.Kniha má,ale velmi pěknou obálku.

05.03.2024 1 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Krásný příběh čtyř sester romantické Mág,revoltující Jo,jemné Beth ,zhýčkané Amy a jejich laskavé a moudré maminky,která je vede ke skromnosti i když někdy přijdou chvíle ,že by i ony chtěly víc.Kniha je rozdělena na dvě části -v první části se dočteme o jejich dětství bez otce a v druhé části sledujeme již dospělé mladé ženy,které se připravují na svou budoucnost .Podle mě poučná kniha pro každého -je plná lásky ke svým bližním a ukazuje jak důležité jsou hodnoty,které všichni potřebujeme v každé době.

04.03.2024 5 z 5

Poslední zvonění pro vraha Poslední zvonění pro vraha Jana Hrabovská

Moje první kniha od této autorky ze série"Původní česká detektivka".V tomto příběhu se vydáme do prostředí základní školy- do sborovny,kde zrovna vztahy mezi učiteli nejsou nejlepší a pěkně to tam vře.Takový velmi poklidný příběh bez napětí.

03.03.2024 3 z 5

Frankie Frankie Jochen Gutsch

Tak toto byla taková kočičí jednohubka v které se seznámíme s kocourem,který nám převypraví svůj život.Kocourek to neměl od narození lehké v útulku mu říkali mlíčňák do doby než se setkal se starou paní a to ho pojmenovala po Franku Sinatrovi -Frankie.Kocourek se stal hrdinou,když zachránil muže před sebevraždou a to je spojilo.A tak začalo přátelství mezi člověkem a kočkou a jeden druhému pomáháli .I když je to v podstatě velmi smutný příběh, přesto mu nechybí i humor.Knihu jsem si přečetla díky čtenářské výzvě a nelituji.

29.02.2024 5 z 5

Adléta Arpádovna - Mezi láskou a spravedlností Adléta Arpádovna - Mezi láskou a spravedlností Oldřiška Ciprová

(SPOILER) Krásný historický příběh o mě málo známé Adlétě Arpadovně, dceři nitranského knížete.Již jako sedmiletá se stala svědkem přepadení její rodiny,která musela opustit svůj domov Stoličný Bělehrad.Její otec a malý bratříček byli oslepeni, smutné na tom bylo ,že bratrem Kolmanem.Adléta dospěla v mladou dívku a tak ji matka našla ženicha ,českého knížete Soběslava-i když byl mnohem starší než ona.V boji o moc a trůn mezi sebou soupeřili bratři Vladislav a Soběslav a tak byla Adléta odvezena do bezpečí na Uherský dvůr svého bratrance Štěpána.Ale i zde se dějí podivné věci a Adléta Štěpánovi pomáhá věci přijít na kloub-skoro na úkor svého manželství.Ale i přes všechny útrapy bylo její manželství se Soběslavem jedno z nejharmoničtějších.

28.02.2024 5 z 5

Dceřin úděl Dceřin úděl Rosie Goodwin

(SPOILER) Příjemný oddechový příběh odehrávající se v roce 1875 v Anglii.Příběh bohaté rodiny,která žije v honosném sídle,do doby než jejich otec zmizí a zanechá manželku a dvě dcery v obrovských dluzích.A ty jsou nuceny odstěhovat se z přepychu do obyčejné chatrče na farmě jejich strýce.Život se jim od základu změní a ony jsou postaveny osudu ,postarat se sami o sebe.Nepřízní okolností se jejich rodina rozdělila ,ale po počátečních nesnázích se opět stmelila.Kniha se mi líbila a dobře četla.

26.02.2024 5 z 5

Jan Rudolf Černín a jeho Krásný Dvůr: Krajinářský park v Čechách v ohnisku vlivů a cestovních inspirací 1770–1830 Jan Rudolf Černín a jeho Krásný Dvůr: Krajinářský park v Čechách v ohnisku vlivů a cestovních inspirací 1770–1830 Zdeněk Hojda

Zajímavá kniha v které nahlédneme do historie sídel majetků rodu Černínů z Chudenic v 17.a 18.století,kteří v době pobělohorské rozsiřovaly své majetky a soustředili se na panství okolo Žatce.Jejich majetkem se roku 1649 také stalo panství Krásný Dvůr,touto koupí zaokrouhlili komplex svých panství v Žateckém kraji na pět a vytvořili tím jádro černínského majetku v této oblasti.Tato kniha popisuje podrobný popis krásnodvorského parku,ale i dalšími černinskými lokalitami.Vydáme se cestami Jana Rudolfa Černína a jeho životopisnou črtou.

25.02.2024 4 z 5

Smrt hraje vrhcáby Smrt hraje vrhcáby Martina Novotná

(SPOILER) Již třetí díl série v kterém se setkáme s Tadeášem z Příhraz.Ten je obviněn,že špatně spravuje své panství,kde se usadila tlupa lapků,kteří zde přepadají lidi a zapříčinili smrt mladého šlechtice ze sousedního panství.A proto se Tadeáš za pomoci velitele hradní posádky Jozífkem,vydá aby očistil své jméno.V příběhu je docela dost osob,tak jsem se musela na děj docela soustředit-za mne by mohla být kniha klidně kratší.

25.02.2024 4 z 5

Pohřbené tajemství Pohřbené tajemství Viveca Sten

Další díl ze série Vraždy na Sandhamnu a opět skvělý.V příběhu se seznámíme s několika rodinami žijícími na tomto ostrově-všechny mají něco společného a co je spojuje se dočteme při rozuzlení .Opět díl napínavý od začátku až do úplného konce,kdy vrah usiluje o život i právničce Noře .Škoda,že je tento díl již poslední, těžko se budu loučit s kriminálním inspektorem Thomasem Andreassonem a právničkou Norou Lindeovou-skvělá dvojice vyšetřovatelů.

21.02.2024 5 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Tak tentokrát jsem si vybrala k přečtení super knihu plnou napětí.Pro Josie Quinnovou nový případ,který jí zavede do zvláštní sekty,která unáší ženy,které následně vraždí .Zvrácený vrah používá i zvláštní rituál, v kterém svým obětem vkládá do úst kožený řemínek s půlkou černého ořechu. Proč a jaký to má význam je právě na detektivu Josie-a odhalení bylo zajímavé. Za mě dobré počtení.

18.02.2024 5 z 5

Zahrada dávných tajemství Zahrada dávných tajemství Kelly Bowen

U této knihy mě nalákala k přečtení moc pěkná obálka, ale příběh mi zase tak skvělý nepřipadá, na děj jsem se nějak nemohla soustředit a tak nějak jsem se ztrácela v ději ve dvou časových linkách z minulosti a přítomnosti.Ale asi je to má vina,že jsem se nemohla do knihy pořádně začíst,četla jsem ji v době nemoci.

Podnikavá dívka Podnikavá dívka Ruth Warburton

Příběh z Univerzitního prostředí,kde tvoří partu šest nerozlučných studentů,do doby než dojde k vraždě ,jedné z oblíbených dívek.Děj odehrávající se ve dvou časových linkách-předtím a poté,vypadal docela slibně.Nebylo to špatné čtení, ale docela jsem se knihou prokousávala,vraha jsem neodhadla.Příběh mi připadal za mě takový natažený.

Byt číslo 303 Byt číslo 303 Kelli Hawkins

(SPOILER) Toto je spíš psychothriller, který se odehrává v australském Sydney.Tam žije sedmadvacetiletá postižená Roy,která díky své poruše nevychází mezi lidi,pouze chodí venčit svého pejska a to pouze večer,aby se z nikým nesetkala .Díky tomu trpí i hlasy v hlavě a to jí ještě ztrpčuje život.Sice autorka ,dobře popsala ,co takto postižený člověk prožívá,ale v knize mi chybělo napětí a konec byl takový zvláštní.

Tajemná kráska Tajemná kráska Sophie Barnes

(SPOILER) Romantický příběh z Anglie ,odehrávající se v roce 1817 v sídle Kingsborough Hallu ,kde žije jjiž sedmý vévoda Anthony se svou matkou .Protože nastane čas se oženit a splodit dědice začíná se prohlížet po té správné nevěstě.Proto uspořádá maškarní ples,kde se setká se záhadnou ženou.I pro Isabellu toto setkání s vévodou se stane osudovým i když skrývá své tajemství,kdo vlastně je.Docela příjemné romantické čtení.

11.02.2024 3 z 5

Královský syn Královský syn Jan Duda

Příjemné počtení ze středověku -z nejmenovaného království ,kde vládne nejmenovaný král se svou chotí.A i v této knize se láska mezi nimi změní v nenávist a touhu po něčem novém a hlavně po svém dědici ,kterého mu královna nedala.Příběh smyšlený ,ale přesto se mi četl dobře -pro mne to byla taková odpočinková oddechovka.

08.02.2024 4 z 5

Pravá matka Pravá matka Shalini Boland

Další psychothriller v kterém si přečteme příběh ženy-matky,která se snaží vyrovnat se ztrátou svých dětí. Začátek sliboval zajímavý děj,ale příběh byl velmi smutný a rozvleklý.

08.02.2024 3 z 5

Jeho poslední slova Jeho poslední slova Laura Dave

(SPOILER) Zvláštní psychothriller zaměřený na vztah nevlastní matky a puberťačky,která nechce svou nevlastní matku přijmout.Po nahlém zmizení jejího otce Owena ,musí s ní začít vycházet,aby zjistila co se s otcem stalo.Pátrání po Owenově minulosti odhalí spoustu dávného tajemství.Toto pro mne nebyl žádný dějově trhák.

08.02.2024 3 z 5