Allla9 Allla9 komentáře u knih

Tři jablka spadlá z nebe Tři jablka spadlá z nebe Narine Abgarjan

Život v arménské vesnici je těžký, plný zkoušek. Obyvatele stíhá jedna pohroma za druhou, vesnice pozvolna vymírá. Přesto je kniha plná naděje, přesvědčuje nás o tom, že zázraky se dějí, že nikdy není pozdě. Kdyby to šlo, dala bych daleko více hvězdiček. Úžasná kniha.

24.04.2024 5 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Petra Dvořáková patří mezi mé oblíbené spisovatelky. Každá její knížka nutí čtenáře k zamyšlení a nikoho nenechá na pochybách, že píše velmi poutavě. Dokáže zaujmout hned na prvních stránkách a vydrží jí to až do poslední stránky.

18.04.2024 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Málem mě odradil zvláštní začátek, ale jsem ráda, že jsem vydržela. Nádherná kniha.

15.04.2024 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Děj knihy se odehrává v roce 1937 v Kentucky. Východní Kentucky je dodnes jednou z nejchudších a nejkrásnějších oblastí Spojených států. Příběh skupiny žen, které se zapojily do programu Koňské knihovny mě zaujal vtáhl do děje. Velice zajímavá a poutavá kniha.

11.04.2024 5 z 5

Dokonalé propojení Dokonalé propojení Jana Jánská

Hodně zdařilá prvotina plná zvratů. Možná příliš propojeného překombinovaného děje, ale celkově chválím.

05.04.2024 4 z 5

Ocelové srdce Ocelové srdce Albert Čuba

Nemohla jsem se od čtení odpoutat. Doporučuji a věřím, že se kniha bude všem líbit.

31.03.2024 5 z 5

Nevěsta v okovech Nevěsta v okovech Blanka Kubíková

Knížka se četla dobře. Místy byla hodně naivní.

29.03.2024 3 z 5

Nultá hodina Nultá hodina Jana Poncarová

Pohled na situaci v poválečném Československu očima Hedviky, Která se vrací v roce 1947 po sedmi letech zpět do vlasti. Válku prožila v Londýne a ve vojenské službě v Africe. Nic není takové jako když odcházela. Je poloviční židovka, všichni rodinní příslušníci jsou mrtví, s manželem se odcizila, o vilu v Praze přišla, víkendová vila je zpustošená ,,,,, , K moci se dostávají komunisté. Začíná zatýkání, vykonstruované procesy, tresty smrti. Kniha vás určitě zaujme stejně jako mě.

26.03.2024 5 z 5

Kapka jedu Kapka jedu Antonín Mazáč

Jedno steré čínské přísloví říká- "Když chlapovi sterilizací vezmete ostrý náboje, bude používat ruční zbraně."
- Max Lingr je svérázný soukromý detektiv. Celá kniha je plná vtipných hlášek a dobře se čte.

25.03.2024

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

B. A. Paris umí psát a ví, jak vytvořit napětí a dobrou zápletku. Knížka určitě stojí za přečtení.

25.03.2024 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Opět čtení, které nezklame. Velkým bonusem je zde barvitý popis přírody. Z knihy vyzařuje i láska ke zvířatům. A dobré zjištění je, že i Bergman nadále miluje svou kočku.

20.03.2024 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Knížka planá zvratů a nečekaných situací. Líbil se mi děj i styl zpracování.

12.03.2024 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Knížka si zaslouží plný počet hvězdiček. Povedla se.

03.03.2024 5 z 5

Sám mezi ženami - Kohoutí zápas Sám mezi ženami - Kohoutí zápas Aleš Vogel

I v tomto druhém pokračování se učitel Alexandr zapotil a vyznamenal. Jeho cesta k moři s celou rodinou nemá chybu. A i u ostatních příběhů ze života jsem se pobavila.

26.02.2024 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Ke knihám této autorské dvojice nemám vůbec žádné připomínky. Jako vždy skvělé.

22.02.2024 5 z 5

Kudlanka Kudlanka Markéta Harasimová

Tato knížka se Markétě Harasimové povedla nejvíce ze všech jejich knih. Zajímavé téma, perfektní zpracování a konec taky dobrý.

14.02.2024 5 z 5

Pohled do zákulisí: Co se na nás chystá Pohled do zákulisí: Co se na nás chystá Tomáš Kašpar

Kniha je propracovaná do detailů, vychází ze statistik a dohledatelných údajů. Neukazuje pěkný pohled na přítomnost, ale ani na budoucnost. Stojí za to si ji přečíst.

08.02.2024 5 z 5

Příběh Marie, prostitutky z Magdaly Příběh Marie, prostitutky z Magdaly Tomáš Kašpar

Příběh z Izraele, který se odehrál před 2000 lety. Je podán jiným, zajímavým způsobem. Slabá knížka, která zaujme.

06.02.2024 5 z 5

Šišinka - Okno do božího internetu Šišinka - Okno do božího internetu Anna Strunecká

Kniha se zabývá šišinkou a její funkcí v lidském těle. Šišinka je malá tkáň v hlavě. Je o hmotnosti rýžového zrnka (8-10 milimetrů na délku a 6-7 milimetrů na šířku), tvarem připomíná borovou šišku. Její největší socha je již 2000 let ve Vatikánu,
- Z knihy:
. Mávnutí jediného motýlího křídla může způsobit za určitých předpokladů obrovské změny na opačné polokouli (Edwards Norton Lorenz - anglický matematik a meteorolog).
,Každá naše myšlenka nebo přání mohou v dlouhodobém horizontu přinést nečekané výsledky.

06.02.2024 5 z 5

Vyléčit nevyléčitelné Vyléčit nevyléčitelné Michail Tombak

Chcete se dozvědět, jak vše ve v našem těle probíhá a funguje? Co je pro nás prospěšné a co naopak škodí? Tak právě pro vás je určená tato kniha. Mě mnohé objasnila a dovysvětlila.
-Aristoteles: Nic neničí organizmus tak, jako dlouhodobá fyzická nečinnost.

05.02.2024 5 z 5