Alixon Alixon komentáře u knih

Svět Ptavvů Svět Ptavvů Larry Niven

Tohle byla moje asik druhá scifi kniha v životě a hůř jsem si vybrat nemohl. Něco tak nudného a hloupého.. Nedokázal jsem ji přečíst ani po roce a byl jsem vyloženě naštvaný, že jsem dal svoje těžce nasyslené úspory za svačiny na základce za tento paskvil.. Určitě jsem v životě koupil větší kravoviny než byl internet a hodnocení, ovšem tohle se u mě už nikdy nesmaže. xD

11.03.2024 1 z 5

Hranice impéria Hranice impéria Jan Kotouč

Sektor Hirano jsem celkem zhltnul a odpustil víc, než bych normálně udělal. Tady nehrozí změť hodnosti, ovšem zase je tu spoustu jmen naprosto zbytečných a sem tam mi přišlo, jako bych četl scénář k filmu, kde je kopec zbytečných slov a vět. 2/3 knížky se celkem dali přežít, ovšem posledních 100 stran jsem vyloženě trpěl nad demenci postav, jejich rozhodnutí a celkovým stylem psaní. Je mi to líto, ale tady ani s primhourenim oka nedokážu udělit 3/5. Znám kopec daleko lepších knih, kterým tohle hodnocení udělil. Čistá 2/5 a další díl kupovat určitě nebudu.
Je to škoda. Autor i když rozjel zajímavý příběh, tak zase dokázal sklouznout do nudného střetu lidstva..

10.03.2024 2 z 5

Flotila zatracených Flotila zatracených J.S. Dewes

Druhý díl je spíš takový vaťák, jak rád říkám většinou druhým dílům nacpaným až po okraj stránek vatou.. Hodně roztahany, často jsem ztrácel chuť číst.
Občas to celé poskočí o kus dál, aby to následně stejně bylo vysvětleno. Ubylo sakrasmu a přibylo mrčení.. Za mě lepší 3. Další díl ale ještě zvládnu.

Kdo hledá o parník lepší scifi, doporučuji od Sandersona Vzhůru k obloze

31.12.2023 3 z 5

Pekelný dům Pekelný dům Steve Jackson

Dnes u mě byl kamarád, koukal do me knihovny, která praská ve švech a jeho pohled zabloudil právě na pekelnem domu. Začal o té sérii básnit jak to hrál jako kluk a je škoda, že je všechny prodal. Daroval jsem mu tedy jednu knihu a sám si dnes vybral svůj nejoblíbenější díl a to pekelný dům. Kniha ani po těch letech neztratila nic ze zabavnosti a je neskutečne těžká. Dávám 5/5 strachu a možná ještě zkusím jiný díl

28.12.2023 5 z 5

Adept Adept Adam Przechrzta

Zde shrnu všechny 3 díly a budu se snažit bez spoileru. První díl je neskutečně našlápnutý. Druhý mi přišel o něco málo horší, ale poslední se zase rozjede na plné obrátky. Celá série je prošpikována břitkým humorem i vážnými tématy. Hlavní postavy a vlastně i ty vedlejší jsou skvěle napsané a nestalo se mi, že by mě nějaká nebavila. Čte se to jedním dechem doslova. Doufám, že od tohoto autora vyjde ještě něco, protože se teď zařadil do mých top 10. Pořád to odsýpá, žádná dlouhá vata nikde, jak umí spousta autorů. Dlouhé popisy něčeho nezajímavého zde opravdu nenajdete. Za mě určitě 90% série a i když nejsem extra fanda alternativní historie, tohle je něco, co si přečtu určitě znovu a nechám ve své knihovně na stálo

06.12.2023 5 z 5

Cíl: Kasimir Cíl: Kasimir Jan Kotouč

Tak jsem se prokousal přes všechny ty kapitány, majory, generál-plukovníky, serzantoadmiraly a na nevim co ještě.
Do teď z toho mám guláš jako ten doktor Kellerman. 7894 jmen a z toho asik 30 důležitých. V první knize jsem si je ani nechtěl pamatovat, protože okamžitě umřeli..

Zkusím tento epos nějak shrnout. Docela jsem se bavil. Spousta postav skvěle napsaných. Ovšem bylo i kopec vaty. Musel jsem dokonce i číst po odstavcích, což jsem praktikoval za svůj život a 500+ knih přečtených jen párkrát.
Neskutečně nevyužitý a promrhany potenciál zergu a protossu. Pardon Mortisu a terradonu. Když to vypadalo, že se ta linka začne rozjíždět, ji autor úplně upozadil a skoro zabil. V posledních dvou dílech hrály 8 a 24housle. Proč?

I ty epické bitvy se v posledním díle smrskly. Proč?

Bohužel nejslabší díl. Neříkám, že mi ty postavy nebudou chybět. Všech 8 knih jsem přečetl za 3mesice a to se mi fakt nestává, ale nemůžu se zbavit zklamání z promrhané šance na druhý starcraft. Třeba to ještě přijde. Držím panu Kotoučovi palce a věřím, že to bude pokračovat. Dávám 75% celé té sérii a to jsem ještě přidal 10% za cz autora.

30.09.2023 3 z 5

Pokračování diplomacie (+ novela Příliš brzké setkání) Pokračování diplomacie (+ novela Příliš brzké setkání) Jan Kotouč

400 stran 258 jmen, hodností a jiných názvů. Prvních 50 stránek jsem nevěděl která bije. Jména jsem až na pár veselé ignoroval až do konce, protože je jich fakt kopec a navic rychle umírají. Ovšem knížka se rychle rozjede a nakonec mě vlastně dost bavila, takže jsem objednal další díly v sérii a budu se těšit, jak se to ještě celé vyvine. Dávám slabší 4,autor si podle mě ukousl velké sousto a zbytečně se občas soustředil na nedůležité věci a vztahy mezi noname lidmi, místo aby se soustředil na lepší popisky některých věcí.

30.07.2023 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Tak jsem se jednou nechal nachytat na procenta. Kniha čtivá je, což o to. Ovšem je to taková červená knihovna pro náctileté. A pokud jste dospělí je to ideální chlastaci kniha. Pokaždé, když přečtete slovo zabiják, tak si dejte panáka a do konce knihy zjistíte, že padla i ta poslední flaška šnapsu, kterou léta nechtěl nikdo pít. Třešničkou na dortu je, když pokaždé nejlepšího zabijáka vesmíru někdo překvapí tím, že mu vleze do pokoje a on se lekne. To tak nejlepší zabijáci normálně mají. Já ji vlastně nechci hejtit. Autorka ji psala mladá, číst se to dá v pohodě. Dokonce i mnohdy otravné popisy okolí jsou zde v pohodě.. Ovšem tohle není kniha pro lidi, kteří mají v oblibě temnější čtení. Raději sáhněte po Píseň krve.

04.06.2023 3 z 5

Galaxie v plamenech Galaxie v plamenech Ben Counter

Ach jo. Nuda střídá občasné zajímavé záblesky, ovšem když člověk čeká rozvinutí děje a události, skočí další část / kapitola. Je to jako když ve filmu dáte stříhači volnou ruku a on se rozhodne ukázat, kolik scén dokáže vrazit do jedné kapitoly. Že je to už pak jen dost zmatek ho nezajímá. Když tuhle sérii srovnám třeba s Dunou, kde jsou také předehry k tomu co se stalo, tak je tohle fakt k uzoufani nudné. A přijde mi to díl od dílu horší. Ještě zkusím další, ale pokud to bude pořád takový podprůměr, tak to zabalím a přesunu svoji pozornost a čas jinam. Hodně slabá 3 a spíš bych dal i 2 nebýt takový fanda W40k. Tohle je fakt strašně slabá série knih..

09.05.2023 3 z 5

Horův vzestup Horův vzestup Dan Abnett

Jsem hrdý majitel 45 knížek z univerza warhammer. Bohužel tohle je dost komplikované dílo. Kniha ma 350 stránek. Když vynecháte všechna jména v knize, ubude tak 60. Když i vatu zbude sotva 200.. 200stran 42 jmen, kdy si člověk udělá nějaký pořádný obrázek tak max o 8. To je hrozně málo. Spousta věcí a událostí by si zasloužila víc rozvinout. Na start takové série je to žalostně málo. Anbett tohle prostě tristne nedokázal ukočirovat a vymýšlel další a další události. Skákal nesmyslně tam a zpět. Spousta míst byla nudných. Ty které by potřebovaly rozvinout zase zkrácených. Takhle teda ne. Poslední rok jsem četl knihy od Sandersona a i když taky kolikrát vyplňuje svoje eposy vatou, tak pořád to nějak drží pohromadě. Tohle je šílené. Tento epos by zasloužil přinejmenším 700 stran, když už je tam tolik jmen a víc péče

23.04.2023 3 z 5

Kajícnice Kajícnice Dan Abnett

Nepamatuji si, že bych běžel ještě v neděli do knihkupectví pro druhý díl a že bych ho už v úterý měl dotčeny. Mám v práci kruhy pod očima.. co se knížky týče. Tohle se mi neskutečně líbilo. Knížka má drive jako málo která. Samé zjištění a překvapení. Ke konci i trochu matematiky. Doufám, že pokračování bude co nevidět..

19.04.2023 5 z 5

Pária: Ravenor vs Eisenhorn Pária: Ravenor vs Eisenhorn Dan Abnett

Eisenhorn mě bavil dost, bohužel Ravenor moc ne. K Paria jsem byl celkem skeptický, ale když už jsem knihu dostal, proč to nezkusit.. A byl jsem příjemně překvapen. Celé to hezky odsypa, pořád se něco děje a část, kde četla ty texty mi způsobila i husí kůži. Konec mě vyloženě nadchl a tak jsem si ještě v neděli běžel do knihkupectví pro druhý díl

17.04.2023 4 z 5

Děti Bezejmenných Děti Bezejmenných Brandon Sanderson

Na Sandersona teda hodně slabé. Málo rozvinuté a hlavně těch chyb v knize. To sakris nikdo nekontroloval? Jsem lehce zklamán

03.04.2023 3 z 5

Elantris Elantris Brandon Sanderson

Sanderson je prostě magor a opravdu nejlepší spisovatel této dekády. Na to, že je to jeho prvotina, tak úplně smekám klobouk, který nemám. Takto ukočirovat 600 stránkový epos o 3 hlavních linkách a snad 20postavach jako první knížku.. Nevím, kdo to kdy dokázal z toho co jsem četl. Navíc to má furt drive, což se o drtivé většině jiných autorů říct nedá. A i když tam nejsou draci a nelitaji tam hlavy, tak to napětí je tam doslova hmatatelné. Nečíst jeho dalších 12 knih předtím, tak tomu dám i plný počet. Ovšem tak tomu dám 4z5 sandersonovi stupnice. Rozhodl sem se mít hodnocení pro něj a zbytek světa, protože on je prostě liga sama pro sebe a většině autorů bych musel dávat max 2z5 zlatých bludistaku

28.02.2023 4 z 5

Meč Přísahy Meč Přísahy Brandon Sanderson

Dlouuuuuuhy! Vypustil bych 500 stránek a přidal 50 kreseb. Ovšem i tak tohle dílo ční nad ostatními jako slonovinova věž a kde bych dal 2-3 hvězdy, tady dám 4,protoze je to na míle daleko před knihami, kterým dávám 3. Sanderson prostě umí a i když jsou některé pasáže nudné, tak těch co extrémně baví je pořád většina

05.01.2023 4 z 5

Šedá zóna Šedá zóna Richard Šusta

Veliké zklamání. Přijde mi to docela složitě napsané a do čtení jsem se musel nutit. Někde v 2/3 jsem to vzdal. Kolikrát jsem vůbec nechápal kdo se s kým o kom baví a co vlastně řeší. Možná je to moje chyba, že jsem knihu nedokázal dát během týdne, ale louskal ji dva měsíce. Ovšem když tohle srovnám se sérii Algor, tak je to bída a nechápu tak vysoké hodnocení.

07.08.2022 2 z 5

Cytonik Cytonik Brandon Sanderson

Prvních 150 stránek je jako Neznalek ve světě nikoho a zbytek jako malý Princ, i když je to princezna a ke konci hodně myšlenkových pochodu ala Duna, což vůbec není na škodu, ovšem nemá to ten drive jako předchozí dva díly. Za mě velice slušná 4 z 5.

25.05.2022 4 z 5

Vlčí čest Vlčí čest Lee Lightner

Mám rád celé W +W40k universum a dokážu primhourit oči, ovšem tento díl mě extrémně nebavil. Méně je někdy více a v tomto dílu to platí trojnasob. Příliš mnoho boje a pořád to samé. Celá zápletka až na pár světlých okamžiku byla fest nudná. Lee se snaží přiblížit W. Kingovi, ale nedosahuje ani z poloviny jeho kvalit. Pro mě jedna z nejslabších knih Universa

01.05.2022 2 z 5

Válečník Válečník Miroslav Žamboch

Nejslabší díl. V prvním bylo všechno nové a neotřelé, v druhém kopec tajemna a objevování, který mě nutil číst dlouho do noci.
Ale třetí... Prvních 200 stran jsme přečetl poměrně rychle za 2 dny, ovšem pak se to začalo táhnout a moc se mi do toho nechtělo. Hodně kaše. Sem tam nějake vysvětlení něčeho a totálně tragicky konec, kdy jsem si myslel, že mě šálí zrak. Ono ač mám snad všechny knihy od mistra Žambocha, tak tohle mě zklamalo dost. Ovšem celek mě neskutečně bavil. Dávám 3 a půl z 5. Je to škoda. Mohl ubrat vaty a přidat další díl...

06.04.2022 3 z 5

Veterán Veterán Miroslav Žamboch

Klasická Žambochovina. Jednohubka. Příjemně se to čte, celý to strašně odsype a vlastně se kniha ani nechce dát z rukou dokud neskončí. Že se tam chlastá? No vlastně ani moc ne. Takový klasicky rok poloabstinenta na Moravě :) Líbí se mi to spojení magie z Koniaše a tanků ze Zakuti v oceli. Max je sympaťák a jeho kámoši jsou klasicky všichni různorodá banda bláznů. Osobně jsem se skvěle bavil a těším se na další díl.
Taková lepší 4

28.02.2022 4 z 5