Alix Alix komentáře u knih

Při čtení mne neustále v myšlenkách rušil film. A protože film je, aspoň pro mne, opravdu úžasný, nedokázala jsem si knihu naplno vychutnat, nemluvě o tom, že ve stejnou dobu, kdy jsem četla knihu, dvakrát film opakovali v televizi. Takže dám knize čas a zkusím se k ní znova vrátit.

20.04.2024 3 z 5

Kokrhací hodiny Kokrhací hodiny Ivan Klíma

Kniha je opravdu kouzelná a může se líbit dětem i dospělým i když každému z jiného důvodu. Dětem pro mile absurdní příběhy a dospělým, zvlášť pamětníkům, pro spoustu narážek na předlistopadový režim. Četla jsem ji jako dítě a pak až po mnoha letech jako dospělá. A nestačila jsem se divit.

24.03.2024 4 z 5

Vynález zkázy / Ocelové město Vynález zkázy / Ocelové město Jules Verne

Obě knihy jsem přečetla s nadšením i když jsem čekala trochu víc. Problém byl ale spíš ve mně, protože se mi do čtení pořád pletly báječné filmy Karla Zemana. čtení jsem si ale užila a to je důležité.

23.03.2024 4 z 5

Vynález zkázy Vynález zkázy Jules Verne

Nebylo to vůbec špatné, ale to napětí, které jsem cítila u 2 000 mil pod mořem nebo Tajuplný ostrov, jsem tady necítila.

08.03.2024 4 z 5

Psí Vánoce Psí Vánoce W. Bruce Cameron

Knížka je to milá a dobře se čte, což pro mne znamenalo příjemný relax. Pejsci jsou sice na druhé koleji, ale i jejich role jsou tady důležité, protože oba se snaží ze všech sil, aby jejich pánové byli šťastni, což se i stane. Vlastně všechno dobře dopadne, takže s čistým svědomím dám čtyři hvězdy.

21.01.2024 4 z 5

Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

Je to fakt jednohubka a ilustrace jsou opravdu krásné. Připadá mi, že si tady SK tak trochu odpočíval, protože jeho styl to úplně není. Nejsou tady popisy čehokoli, ani charakteristika postav, snad jen u kluka na vozíčku se trošku rozepsal. Ale i tak je to hezké a dobře se to četlo.

26.12.2023 4 z 5

Bizarní povídky Bizarní povídky Olga Tokarczuk

Pět hvězd dávám, protože povídky byly opravdu bizarní a znepokojivé. Aspoň pro mne. Mne znepokojila především beznaděj, kterou jsem z každé povídky cítila. Žádný šťastný konec, vlastně vůbec žádný konec. Poslední povídka mne ale úplně dorazila. Přečetla jsem v originále, ale nepochybuji, že v českém překladu to bude stejně znepokojivě úžasné.

17.11.2023 5 z 5

Jak chutná moc Jak chutná moc Ladislav Mňačko

Nemám co dodat, komentáře pode mnou vystihly všechno, co bych chtěla napsat. A opravdu by bylo asi dobré, kdyby si vrcholní politici tuto malou knížečku položili na noční stolky a aspoň občas do ní nakoukli. Ono by jim to neuškodilo.

12.08.2023 5 z 5

Rytířská čest Rytířská čest Catherine Kean

Vysloveně jsem se donutla přečíst asi sedmdesát stránek a pak už jsem to nedala. Tyhle příběhy jsou jako přes kopírák. On nenávidí ji, ona nenávidí jeho, samozřejmě se pořád a pořád setkávají a pokud mají nějaké jiné myšlenky, než na sex právě s nenáviděným protějškem, tak jsem je nenašla. Neustálé popisy svalnatých nohou a paží, pomanivého hlasu, krásných očí a vzrušeného dechu mne tak zničily, že jsem s knihou praštila. Předpokládám, že kniha skončí svatbou a neskonalým štěstím, ale to už fakt vědět nemusím.

12.08.2023

Pohádka Pohádka Stephen King

Kniha mne nadchla i překvapila. Co taky od SK jiného čekat, že? Je krásná, děsivá a plná citu, nejednou jsem sáhla po kapesníku. A jelikož jsem pejskařka, Radar byla můj favorit a ani jednou mne nezklamala. Udělat takovou míchanici různých příběhů a ještě propojit smysluplně dva světy, to snad dokáže jen King. Překrásná kniha...

05.08.2023 5 z 5

Sobectví Sobectví Helena Šmahelová

Všichni tři, skladatel Lukas, jeho žena Líza i mladá Tamara, mi lezli pořádně na nervy. Každý z nich si pěstoval své vlastní sobectví a pevně se ho držel. Lukas si měl dát studenou sprchu a netahat mladou a naivní Tamaru do svého života. Tamara si měla dát pár facek a nelézt do života rodině s dítětem, kterou znala od dětství. A Líza se měla konečně vzbouřit. Ale pak by nebyla kniha, která je napsaná velice čtivě a někomu možná poslouží i jako varování, že některé vztahy jsou vysoce rizikové a většinou končí špatně.

13.05.2023

Taková normální rodinka Taková normální rodinka Fan Vavřincová (p)

Kniha i seriál nemají chybu, neskutečně jsem se bavila.

25.03.2023 5 z 5

Mořský vlk Mořský vlk Jack London

Nebylo to úplně to, co jsem čekala, ale četlo se to dobře. Zajímavé jsou rozhovory obou protipólů, kapitána Larsena a nedobrovolného námořníka Humpa, ty stojí za zamyšlení. V každém případě je to zajímavý a napínavý příběh.

13.03.2023 4 z 5

Čapí hnízdo Čapí hnízdo Jan Kozák

Komunistický převrat v roce 1948, následná násilná kolektivizace venkova a zakládání družstev. Spisovatel se snažil na problém podívat z obou stran a osobně se dost divím, že mu knihu povolili vydat.

05.03.2023 3 z 5

Zátoka lidojedů Zátoka lidojedů Bohumír Fiala

Jsem zhýčkaná mayovkami, takže musím přiznat, že jsem ke knize přistupovala se značnou nedůvěrou. Zbytečně. Kniha je opravdu krásná, plná dobrodružství a s dojemným koncem. Děj se odvíjí rychle, nejsou zde hluchá místa a než se nadějete, jste na konci. doporučuji.

17.02.2023 5 z 5

Druhá garnitura boží Druhá garnitura boží Willi Heinrich

(SPOILER) Krásná a zajímavá kniha. Od začátku je jasné, že hlavní dvojice nebude mít na růžích ustláno, ale přece jen, ten otevřený konec nějakou naději dává.

13.02.2023 4 z 5

Milá kniha, která se velice dobře čte. Psaná s humorem a optimismem, který vás pobaví i potěší, když zjistíte, že všude najdete dobré lidi a všude může být krásně i když to vždycky není jednoduché.

12.01.2023 4 z 5

Káča Káča Karel Václav Rais

Učitelský mládenec, Ondřej Klepetko, jede na učitelské zkoušky do Budějovic. Svému řídícímu má přivézt džbánek "Káču", která se vyrábí jen tam. Po úspěšném zdolání všech zkoušek už jen zbývá "Káču" koupit a může jet vesele domů, do dalekých hor. Vůbec ale netuší, jak džbán vypadá, takže koupí ten největší a tím začne jeho strastiplné putování po Budějovicích, Praze, Pardubicích až do Chrudimi a pak pěšky domů, do hor. Celá jeho cesta je plná posměchu, ostudy a strachu, neboť vzbuzuje celkem zaslouženou pozornost. A to ještě neví, co ho čeká doma. U tohoto příběhu jsem se upřímně smála a pan Rais patří k mým oblíbeným spisovatelům, protože dokáže psát s velkým humorem, ale má i povídky, při kterých jsem brečela, protože to prostě nešlo jinak.

11.12.2022 5 z 5

Kouzelné pírko pro Gwendy Kouzelné pírko pro Gwendy Richard T. Chizmar

Nebavilo mne to. Kdybych měla někomu vyprávět, o čem to je, asi bych měla problém. A souhlasím s názorem, který jsem si přečetla někde níže, že nás vydavatel tak trochu podvedl. Velikost písmen, poloviny prázdných stránek a cena - no, to jsem se nechala nachytat. K této knížce se už nevrátím.

05.11.2022 2 z 5

Cesta do středu Země Cesta do středu Země Jules Verne

Knihu jsem sice přečetla s nadšením, ale musím připustit, že Verne má i lepší příběhy. Nádherné ilustrace už klasicky povzbuzují fantazii čtenáře, ale děj byl hodně předvídatelný, občas mi tam něco nesedělo, ale kam se to hrabe třeba na 2000 mil pod mořem!
Jsem ale ráda, že jsem si knihu přečetla a určitě se k ní zase vrátím.

09.10.2022 3 z 5