Alisce

Jsou světla, která nevidímeJsou světla, která nevidímeAnthony Doerr

Knihu jsem dočetla před pár dny a mám z ní stále stejné pocity. Příběh mě bavil od samého začátku, i když jsem měla v jednom momentě problém se ke knize vrátit. Každý, kdo četl pár knížek s tématikou válek ví, že jsou to knihy na které musíte mít náladu, protože víte, že váš většinou čeká bolestný příběh. Je to realita, ale nedokázala bych na toto téma číst více knih za sebou. Člověk by nejraději změnil děj, ale to by byl jiný příběh. Takto to bylo vlastně dokonalé. Jde vidět, že si dal autor na příběhu opravdu záležet.

14.07.2020

Gump – pes, který naučil lidi žítGump – pes, který naučil lidi žítFilip Rožek

Jak jde o psy, tak mě ty knihy nebo filmy dojímají opravdu neskutečně. Tohle bylo, ale ještě mnohem intenzivnější než jsem čekala. I když já vlastně nečekala nic a to je nejlepší. Viděla jsem knihu skoro všude, ale nechystala jsem se jen tak po ní sáhnout. Kupovala jsem jí pro mamky kolegyni a najednou jsem ve vlaku četla a četla. Téměř po každé stránce jsem měla na krajíčku, protože.. prostě pes. Pes, který tak krásně zprostředkoval život těch čtyřnohých blázínků. Člověk se po přečtení hodně stydí za nás lidi, protože to, co někteří dokážou udělat je nepochopitelný.

08.01.2020

Úzkosti a jejich lidéÚzkosti a jejich lidéFredrik Backman

Vždycky tak nějak zapomenu, jak krásně Backman píše. Tento autor má obrovský talent a zatím z žádné jeho knihy nejsem zklamaná. V jednu chvíli se nahlas smějete a za 10 minut máte slzy v očích. Poutově a hlavně zábavně napsané. Trochu zmatek a zároveň promyšlené do detailu.

Téma úzkostí je mi velmi blízké, jsem ráda, že se s tím autor nebál vyjít na veřejnost. Snad se ta lidskost úplně ve světě nevytratí..

17.11.2020

Zlodějka knihZlodějka knihMarkus Zusak

Náhodou jsem se dostala do kina na film Zlodějka knih. Za pár dnů jsem si koupila knížku a jsem jsem z ní stejně nadšená jako z filmu.Na konci filmu jsem jen tak tak zadržovala slzy u knihy to nešlo. Určitě se ke knize zase brzy vrátím.Už teď mi chybí úžasný táta Hans, blonďatý Rudy, Žid ve sklepě Max, nadávající máma Rosa a samozřejmě i Liesel Memingerové/Zlodějka knih/Saumensch.

Jsem šťastná, že jsem si ten příběh mohla přečíst, vidět ho. Ta kniha je tak lidská! Člověk by nevěřil, že i tak smutná doba může být inspirací k tak překrásnému příběhu.

16.04.2014

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuPaula Hawkins

U této knihy jsem se dopustila jedné zásadní chyby. Viděla jsem totiž před lety film, což moc často nedělám. Lepší je to vždy naopak. Každopádně s odstupem času jsem si přečetla i knihu a po letech mě příběh vtáhl znovu a musím říct, že mě opravdu bavil. Nepamatovala jsem si děj do puntíku, takže jsem i tak hltala téměř každé slovo. Chápu, že některé lidi pobuřuje samolepka BESTSELLER. Taky to nemám ráda a jsem vůči takovým knihám skeptická, ale já zklamaná rozhodně nebyla.

26.01.2020

SněhulákSněhulákJo Nesbø

Můžu být ráda, že jsem se do Sněhuláka pustila v létě, protože v zimě bych pak asi kvůli strachu nevylezla večer vyvenčit psa. Venku 36 stupňů a mě mrazilo. :-D Rozhodně doporučuji, kniha je velice promyšlená a napínavá.

05.07.2015

DivočinaDivočinaCheryl Strayed

Pro mě jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Koukala jsem včera i na film, ale ten byl pro mě oproti knize celkem zklamáním. Na jednu stranu mě to asi i láká jít takovou dálku.. :) Kniha je skvěle napsaná, bavila mě od začátku. Cheryl mi nepřišla jako nějaká extra sympatická hrdinka, ale díky treku si u mě získala obdiv, prožívala jsem s ní celou cestu a těším se až se k Divočině zase jednou vrátím. Každý si hledáme tu svojí cestu. Někdy potřebujeme ujít velkou dálku, abychom se vydali tím správným směrem. Nesmíme zapomenout, že nejdůležitější není cíl, ale ta cesta. Cesta je cílem.

28.12.2015

Milý JohneMilý JohneNicholas Sparks

Nádherná knížka. Lepší jak film, ale zase ve filmu je Channing a to je velký lákadlo. :D

07.10.2012

CarrieCarrieStephen King

O přečtení této knihy jsem dlouho uvažovala. Našla jsem jí na burze knih za 5 Kč tak jsem jí hned brala!:D Není to úplně horor, ale je to skvělá kniha, která vás vtáhne do děje. Carrie mi bylo vlastně i líto. Určitě se pustím do čtení dalších knížek od Kinga.

06.10.2013

Farma zvířatFarma zvířatG. Orwell (pseudonym)

Bylo dost zvláštní číst něco tak všedního. Všechno v knize je tak pravdivé, ale nic se o té doby vlastně nezměnilo. Smekám nad tím jak skvěle George Orwell knihu napsal.

26.01.2014

Hvězdy nám nepřályHvězdy nám nepřályJohn Green

Knihu jsem přečetla před pár dny, ale slíbila jsem sama sobě, že si nejdřív pořádně komentář rozmyslím. A co jsem vymyslela? Vlastně nic. Je to zvláštní kniha. Je to výjimečná kniha. Bylo to krásné, smutné a veselé zároveň. Ze začátku to vypadalo na blbý román, ale ono to bylo úplně jiné. Zatím jsem nenašla komentář, který by vystihl můj názor na knihu, ale já sama nejsem schopná u této knížky dát něco souvislého dohromady. Sice jsem zvědavá na filmové zpracování, ale myslím, že film ztratí to kouzlo, které má kniha.

17.05.2014

Džungle před tabulíDžungle před tabulíE. Hunter (pseudonym)

Jelikož jsem budoucí pedagog, tak ve mně kniha zanechala opravdu velkou stopu. Běhá mi mráz po zádech, protože i po více než 60 letech je tento příběh vlastně aktuální. I když jsem se (zatím) naštěstí nesetkala s tak závažnými případy, tak je mi jasné, že i něco takového se u nás může stát, protože praxi také vykonávám na ,,neelitní" škole. Musím říct, že jsem Ricka chápala, dost jsem se v něm i viděla. Myslím, že každý učitel by si měl vyzkoušet učit na nějaké takové škole. I kdyby jen jeden den. Ale to už je zase na jinou diskuzi. :)
Knihu určitě doporučuji i lidem, co s pedagogikou nemají nic společného. Příběh je to sám o sobě působivý, vývoj v některých částech překvapující. Poměrně mě udivuje, že kniha není v žebříčku někde na přední příčce.

29.03.2020

My děti ze stanice ZOOMy děti ze stanice ZOOChristiane Vera Felscherinow

Pro mě jako třináctiletou puberťačku úžasná knížka, kterou by si měl přečíst každý. Člověku to otevře oči. Když jsem trošku pátrala po netu zjistila jsem, že se Christiane asi k drogám vrátila. To mě dostalo, ale je to realita. Tuhle knížku si musí každý přečíst a prožít sám, protože v komentáři se to popsat nedá..

13.12.2011

PS: Miluju těPS: Miluju těCecelia Ahern

Kniha se mi líbila asi více než film. Pobrečíte si a toužíte mít takového manžela, jako je Gerry. :)

16.07.2012

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

Nevím, jestli napíšu ke knize něco nového, protože je tady většina věcí už napsána, ale pokusím se. Je to zvrhlé, ale zároveň hrozně čtivé. Začnete a nemůžete přestat. Sice je pravda, že se v knize hodně věcí opakuje, překlad je strašný, ale je to jako droga. :D Všichni v tom hledáte něco hlubšího, ale od této knihy to opravdu nečekejte. Za přečtení to podle mě stojí. Jsou ještě větší bláboly a lidé je hodnotí lépe než tuto knihu, protože toto je přece 27. nejhorší kniha! Vůbec bych se právě neřídila podle komentářů ostatních.

30.07.2013

Lev, čarodějnice a skříňLev, čarodějnice a skříňC. S. Lewis (pseudonym)

Asi ve 4. třídě jsem byla v kině na filmu. Nějak mě to neoslovilo, ale teď čím dál víc vyhledávám fantasy a rozhodla jsem se začíst číst sérii Letopisy Narnie a jsem nadšená. Příběh je sice celkem krátký, ale je napsán poutavě a celkově se mi ten nápad se skříní velice líbí. Je to krásný útěk z reality.

17.12.2013

Poslední bitvaPoslední bitvaC. S. Lewis (pseudonym)

Tak pěkné zakončení série jsem nečekala. Bylo nádherné to ohlédnutí za celou sérií - návrat hrdinů. Určitě se jednou k sérii zase vrátím, protože je to srdeční záležitost. Alespoň chvilku uteču do tak krásného světa.

04.03.2014

PoselPoselMarkus Zusak

Musím se přiznat, že prvních asi padesát stran jsem si vůbec nebyla jistá, jestli čtu opravdu knihu od toho stejného Markuse Zusaka, který napsal Zlodějku knih. Začátek mě neoslnil, ale pak se to rozjelo. První karta a od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Už jsem nepochybovala. Je to on. Markus Zuzak - týpek z Austrálie, který dokáže napsat výborné knihy. Zlodějka knih je pro mě jednička, ale Posel nezklamal. Vážně paráda. Vidím to tak na 4,5 hvězdičky.

26.10.2014

Eleanor & ParkEleanor & ParkRainbow Rowell

Dost mě to štve. The Fault in our stars, Paper towns, If I stay, Eleanor and Park...Je to všude, každý kdo to čte, jej hned po jedné knížce velký čtenář. Štve mě to kvůli těm méně známým knihám, které jsou o třeba o dost lepší, ale není jich plný instagram. Okey, tak to by bylo. Musela jsem to někde napsat. :-D
Byla jsem k té knížce dost skeptická právě kvůli důvodům nahoře, ale zároveň jsem i hodně očekávala, protože to hodně lidí chválilo. Jaký to teda bylo? Bylo to divný.
Divný v dobrém smyslu. Připadáte si, že jste tam. Láme vám to srdce, ale je to hezký. Nejlepší knížka určitě ne, ale pěkný to bylo.

02.04.2015

Seznam tajných přáníSeznam tajných přáníLori Nelson Spielman

To bylo hezkýý! :-) Romantika, místy klišé, ale bylo to fakt pěkný. Z velké části originální, poutavý příběh. Konec mi přišel přehnaný a hlavně jsem čekala, že to dopadne maličko jinak, ale i tak doporučuji. SPOILER!! No prostě jsem furt doufala v právníka. :-D

20.07.2015

Ten, kdo stojí v koutěTen, kdo stojí v koutěStephen Chbosky

Asi před rokem jsem viděla film, ale moc se mi nelíbil. Přišel mi celkem o ničem. Kamarádka ten příběh miluje a tak jsem se rozhodla mu dát ještě jednu šanci, ale tentokrát v knižní podobě. Konečně jsem to celé pochopila a našla v tom příběhu to kouzlo. Nevím, jestli jsem u filmu prostě jen nebyla úplně soustředěná nebo je film slabší, ale hlavní je, že kniha je skvělá a těším se až si jí znovu přečtu. Mimochodem ty citáty v knize jsou skvělé.

„Věci se mění. Přátelé odcházejí. Život se nezastaví před nikým.“

30.01.2016

O myších a lidechO myších a lidechJohn Steinbeck

Kniha, která vás sejme neuvěřitelným způsobem. Oblíbíte si z knížky největšího magora a během chvilku skončí.

15.05.2016

Pořád jsem to jáPořád jsem to jáLisa Genova

Film je rozhodně skvělý, ale nedokáže ukázat vše, co se Alici honilo v hlavě. Příběh v knize je poutavý, nemoc skvěle popsaná. Myslím, že je velkým přínosem pro každého z nás, protože Alzheimer je opravdu častý.

29.09.2017

Útěk do divočinyÚtěk do divočinyJon Krakauer

Příběh, který chytí za srdce a nás lidi, co touží po dobrodružství, poznání a samotě rozhodně zaujme a možná i inspiruje. I když příběh neměl šťastný konec, tak se hlavní hrdina podle všeho díky svému dobrodružství šťastně cítil a to je v téhle době často opravdu těžké. Pořád se za něčím honíme a neuvědomujeme si, že tady vždycky bude něco dalšího, něco lepšího, co budeme chtít příště. Je to začarovaný kruh a pak nezbývá moc času na to si ten život opravdu užívat podle svého uvážení. Myslím, že lidi, kteří takto ,,utíkají" a užívají si samotu mají v hlavě sice většinou bordel, ale rozhodně mají odvahu. Protože být jen sám se sebou je sakra těžký. Tu chuť takto utéct má asi někdy většina z nás, ale kdo to opravdu uskuteční ?

17.11.2019

Volání KukačkyVolání KukačkyR. Galbraith (pseudonym)

Výborná kniha, která mě bavila o začátku až dokonce. Sympatické hlavní postavy, zajímavý děj. Opět si ověříte, že vždy jde jen o prachy. Vraha jsem tipla dobře, byť jsem si jím nebyla úplně jistá. Konec se mi zdál možná trošku přehnaný, ale i tak se těším, až se pustím do další knihy z této série.

26.02.2016

SpasiteľSpasiteľJo Nesbø

Nečtu první knihu od Nesba, ale i tak mě vždy překvapí jak moc má příběh promyšlený. Vše je úplně jinak než si z počátku myslíte. Harryho si prostě tak trochu zamilujete i když to není příklad spořádanosti - což bude asi to sympatické.

21.01.2018

Všechny malé zázrakyVšechny malé zázrakyJennifer Niven

V roce, kdy kniha vyšla jsem si jí přidala na seznam knih, které chci přečíst. Nějak na ni přišel čas až teď po letech. Nějak jsem nezkoumala co to je za příběh, jen jsem si vzala knihu ze seznamu s tím, že to pravděpodobně bude nějaká oddechovka. Už nejsem cílová skupina a upřímně bych po knize nesáhla, kdybych věděla, že je určena pro mládež, ale jsem vážně ráda, že jsem se do ní pustila. Od začátku mne bavila.

Je to skvělý náhled do života člověka, který má bipolární poruchu. Téma psychických problémů a zejména sebevražd je ve společnosti stále nevítané. Je načase to změnit. Žijeme ve 21. století plném spěchu a na oko dokonalých životů. Je tolik lidí, co má psychické problémy, ale neřeší je, protože si myslí, že je to ostuda. Ostuda je nestarat se o svojí duší stejně jako o svoje fyzické zdraví. Je v pořádku, když člověk neví, jak reagovat na určité situace, ale nemyslím, že je dobré před nimi zavírat oči a nechat je být. Většinou nás to pak dožene.

Příběh ústřední dvojice byl až děsivě uvěřitelný. Kniha byla opravdu silná, vtáhla mě do děje, nečekala jsem, že na mě udělá takový dojem.

29.12.2020

KruhKruhKodži Suzuki

Opravdu dobrá knížka. Dobře se čte. Doporučuji :)

21.02.2012

Jmenuji se MartinaJmenuji se MartinaIvona Březinová

Úžasné knížka. Přečetla jsem jí za jeden večer. Poučná, ale ne tím nudným způsobem. Doporučuji všechny knížky z této série. :)

13.05.2012

Snídaně u TiffanyhoSnídaně u TiffanyhoTruman Capote

Film se mi líbil více než kniha, ale byla taky krásná. Četla se dobře. Někomu se takový příběh prostě nezalíbí, ale pro mě je jeden z nejlepších. Knihu jsem si dokonce po přečtení koupila a nelituji. :)

08.02.2013