Alisce Alisce komentáře u knih

Džungle před tabulí Džungle před tabulí Evan Hunter (p)

Jelikož jsem budoucí pedagog, tak ve mně kniha zanechala opravdu velkou stopu. Běhá mi mráz po zádech, protože i po více než 60 letech je tento příběh vlastně aktuální. I když jsem se (zatím) naštěstí nesetkala s tak závažnými případy, tak je mi jasné, že i něco takového se u nás může stát, protože praxi také vykonávám na ,,neelitní" škole. Musím říct, že jsem Ricka chápala, dost jsem se v něm i viděla. Myslím, že každý učitel by si měl vyzkoušet učit na nějaké takové škole. I kdyby jen jeden den. Ale to už je zase na jinou diskuzi. :)
Knihu určitě doporučuji i lidem, co s pedagogikou nemají nic společného. Příběh je to sám o sobě působivý, vývoj v některých částech překvapující. Poměrně mě udivuje, že kniha není v žebříčku někde na přední příčce.

29.03.2020 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

U této knihy jsem se dopustila jedné zásadní chyby. Viděla jsem totiž před lety film, což moc často nedělám. Lepší je to vždy naopak. Každopádně s odstupem času jsem si přečetla i knihu a po letech mě příběh vtáhl znovu a musím říct, že mě opravdu bavil. Nepamatovala jsem si děj do puntíku, takže jsem i tak hltala téměř každé slovo. Chápu, že některé lidi pobuřuje samolepka BESTSELLER. Taky to nemám ráda a jsem vůči takovým knihám skeptická, ale já zklamaná rozhodně nebyla.

26.01.2020 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Jak jde o psy, tak mě ty knihy nebo filmy dojímají opravdu neskutečně. Tohle bylo, ale ještě mnohem intenzivnější než jsem čekala. I když já vlastně nečekala nic a to je nejlepší. Viděla jsem knihu skoro všude, ale nechystala jsem se jen tak po ní sáhnout. Kupovala jsem jí pro mamky kolegyni a najednou jsem ve vlaku četla a četla. Téměř po každé stránce jsem měla na krajíčku, protože.. prostě pes. Pes, který tak krásně zprostředkoval život těch čtyřnohých blázínků. Člověk se po přečtení hodně stydí za nás lidi, protože to, co někteří dokážou udělat je nepochopitelný.

08.01.2020 5 z 5

Poprask v sýrové uličce Poprask v sýrové uličce Robert Fulghum

Tohle je přesně ta kniha, která se čte před spaním. Každý večer jeden dva příběhy a je vám krásně. Robert Fulghum umí skvěle vyprávět.

04.01.2020 4 z 5

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Příběh, který chytí za srdce a nás lidi, co touží po dobrodružství, poznání a samotě rozhodně zaujme a možná i inspiruje. I když příběh neměl šťastný konec, tak se hlavní hrdina podle všeho díky svému dobrodružství šťastně cítil a to je v téhle době často opravdu těžké. Pořád se za něčím honíme a neuvědomujeme si, že tady vždycky bude něco dalšího, něco lepšího, co budeme chtít příště. Je to začarovaný kruh a pak nezbývá moc času na to si ten život opravdu užívat podle svého uvážení. Myslím, že lidi, kteří takto ,,utíkají" a užívají si samotu mají v hlavě sice většinou bordel, ale rozhodně mají odvahu. Protože být jen sám se sebou je sakra těžký. Tu chuť takto utéct má asi někdy většina z nás, ale kdo to opravdu uskuteční ?

17.11.2019 4 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Asi bych tuhle knihu sama nevyhledala, protože nejsem cílová skupina, ale musím říct, že byl příběh podán způsobem, který se mi vážně líbil. Doporučil mi jí bývalý přítel a jsem mu za to vděčná. Kniha mě bavila, pěkně se u ní přemýšlelo. Myslím, že pokud k Chatrči nemáte předsudky už od začátku a jste aspoň trochu otevření, tak vás kniha nezklame. Jinak film byl pro mě o dost nudnější. Na knihách mám obecně ráda to, že se děj může podrobně popsat, což ve filmu často chybí a tím pádem tam nejsou ani některé části. A především mám u knížek vždy pocit, že jsem součástí děje, vše si představuji podle sebe a je pro mě snadnější příběhu porozumět.

30.08.2019 5 z 5

Gilmorova děvčata jsou můj nejoblíbenější seriál, tudíž jsem se samozřejmě pustila i do knihy od Lauren, kde popisuje svůj život, ale také natáčení a vznik tohoto seriálu. Musím přiznat, že mě bavilo právě nejvíc, když Lauren psala o ,,Gilmorkách" a zbytek byl celkem nezáživný. Hlavně druhá polovina mě nezaujala. Každopádně pro fandy tohoto seriálu je kniha krásným připomenutím celého děje. I když jsem seriál viděla stokrát, po přečtení máte chuť zase shlédnout nějaký ten díl.

30.08.2019 3 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Ze začátku zaujme, ale pak se vše vlastně pořád opakuje. Čekala jsem asi něco víc.

23.06.2019 3 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Viděla jsem před lety film a obojí ve mně zanechalo silné emoce. Asi jsem nikdy nechtěla tolik ovlivnit děj knihy jako v tomto případě. Přečteno za pár hodin ve vlaku. Ten konec jsem si nechala teda na doma, protože jsem věděla jak to dopadne a nechtěla jsem riskovat nějaké slzy ve vlaku. :D Nevím, jestli se to o takových knihách vzhledem k tématu dá říct, ale je to skvělá knížka. Příběh je poutavý, není nějak extra dlouhý a zůstane v hlavě ještě dlouho.

21.06.2019 5 z 5

Pocitáty Pocitáty Kateřina Rezková

Na tuto knížku jsem čekala. Když ještě nebyla v papírové podobě, tak jsem si psala některé texty z instagramu všude možně. Chtěla jsem to mít na očích. Trochu mě mrzí, že většinu knížky člověk najde na internetu. Na druhou stranu jsem pořád větší fanda knížek a ráda držím v ruce papírovou podobu. Kniha je krásná, o tom žádná. K celkové tvorbě Kate musím říct, že má podle mě nějaký dar. Protože umí nádherně volit slova a vystihnout různé situace a pocity.

13.01.2019 4 z 5

Panická porucha a jak ji zvládat Panická porucha a jak ji zvládat Ján Praško

Dobré shrnutí této poruše. Jsou zde uvedeny všechny důležité informace, které jsou psané srozumitelně. Takže účel tato publikace splnila. Navíc je kniha dobře sehnatelná v PDF, což je velká výhoda, když se potřebujete o nemoci hned informovat.

22.12.2018 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Nevím, jestli je to mnou nebo ne, ale poslední dobou mám poměrně problém s délkou knih o Harrym. Knížky jsou opravdu dlouhé. Na druhou stranu, když jsem se prokousala přes prostředek, kdy mě kniha moc nebavila, dočetla jsem Levharta během chvilky. Příběh opět napínavý a Harry mě jako vždy bavil.

26.11.2018 4 z 5

Láska, vztahy a přátelství Láska, vztahy a přátelství Don Miguel Ruiz (p)

Už jsem pár takových knížek přečetla. Některé jsou opravdu obohacující, některé zase vůbec. Don Miguel Ruiz patří k těm lepším autorům, kniha se mi celkem líbila, ale nebylo to něco úplně převratného. Pár moc pěkných myšlenek se, ale určitě našlo. Jako největší mínus mi přišlo neustálé opakování toho stejného, což se v podobných knihách stává právě často.

31.08.2018 3 z 5

Opravdová láska Opravdová láska Robert Fulghum

Výjimečná kniha, která se opravdu vyplatí číst po kouskách. Nejlépe pár příběhů před spaním a za chvilku máte knihu přečtenou. Myslím, že tahle poměrně úzká kniha dá každému víc než 20 knížek z červené knihovny. Téměř každý příběh měl něco do sebe. Autor opět nezklamal a celkově myšlenka této knihy je víc než originální.

16.08.2018 5 z 5

Spasiteľ Spasiteľ Jo Nesbø

Nečtu první knihu od Nesba, ale i tak mě vždy překvapí jak moc má příběh promyšlený. Vše je úplně jinak než si z počátku myslíte. Harryho si prostě tak trochu zamilujete i když to není příklad spořádanosti - což bude asi to sympatické.

21.01.2018 4 z 5

Sama sobě majákem Sama sobě majákem Kateřina Rezková

Je mi záhadou kde se může vzít takový talent na vyjadřování pocitů skrze papír. Kate psát vážně umí. Vystihne danou věc tak, že váš to sejme. V pozitivním smyslu. Uvědomíte si dost věcí. Doporučuju instagramový profil Kate Vesmír ve mně. Miluju ho.

26.12.2017 4 z 5

Minimalismus Minimalismus Martina Bechyňová

Musím přiznat, že jsem Martinu dříve ráda neměla. Nebyla mi sympatická, zahlédla jsem jí při návštěvě Prahy a stejný pocit jsem měla i živě. Náhodou jsem nedávno narazila na rozhovor s ní a byla jsem překvapena. Byla jiná a já se rozhodla přečíst si její knížku. Kniha mi odpověděla na to proč mi Martina nebyla sympatická.Potvrdila jsem si, že často nemáme ani tušení co se skrývá v osobním životě těch druhých. Ta dokonalost a štěstí, které vidíme často není skutečné. Sakra často. Občas to cítíme občas nás to v žádném případě nečekáme. Díky za knihu, byla obohacující.

27.11.2017 4 z 5

Pořád jsem to já Pořád jsem to já Lisa Genova

Film je rozhodně skvělý, ale nedokáže ukázat vše, co se Alici honilo v hlavě. Příběh v knize je poutavý, nemoc skvěle popsaná. Myslím, že je velkým přínosem pro každého z nás, protože Alzheimer je opravdu častý.

29.09.2017 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Kniha měla maličko nudnější části, ale jako celek se mi líbila. Rozhodně patří k těm lepším v povinné četbě.

19.07.2016 4 z 5

Audrey se vrací Audrey se vrací Sophie Kinsella (p)

Milá knížka s úžasnou obálkou. Opět jsem si potvrdila, že Madeleine Wickham chcete-li Sophie Kinsella je skvělá spisovatelka. Pro mě nejlepší volba pokud hledám oddechovou, ale ne hloupou knihu. Vždy to teda není úplně oddechové, protože Madeleine často píše o vážných problémech a vše není zcela růžové. Audrey se vrací je sice dílo určené pro mladší, ale určitě neurazí i starší čtenáře. Krásná knížka, doporučuji.

03.07.2016 4 z 5