Aliii - Příspěvky

V lese visí andělV lese visí andělS. Bjørk (pseudonym)

Mrazivé a napínavé čtení. Baví mě, když je kniha rozdělená do kapitol a v každé z nich se střídá děj z pohledu jiných osob - zvyšuje to napětí. Nakonec do sebe všechny dílky skládačky zapadnou - a v této knize zapadly velmi zdařile.

25.01.2018

Poslední aristokratkaPoslední aristokratkaE. Boček

Upřímně jsem podle hodnocení od této knížky očekávala o dost víc. Občas mě vtipy sice pobavily, ale i tak jsem při čtení měla pocit, že se autor dost opakuje a snaží se "nahnat" počet stran. Také mě v knize hodně nebavily ty vysvětlující závorky - takovému typu vtipu se dá zasmát tak 2-3x, pak už je to dost otravné...
Řekla bych, že téma mělo mnohem větší potenciál a je škoda, že ho autor nevyužil. Navíc je mi dost jedno, jak budou osudy postav pokračovat v druhém díle (což se mi nestává moc často). Bohužel po přečtění lituji času věnovanému této knize - je jistě spousta jiných knih, které by mě bavily víc...

15.04.2015

Bude to bolet, doktore?Bude to bolet, doktore?A. Kay

Tohle není jen další kniha poskládaná ze samých zábavných doktorských historek - jsou tu i příběhy, ze kterých mrazí, morální otázky, trochu soukromí samotného autora. Celek pak vytváří směsice tak pestrou, jako je život sám a autora obdivuji za jeho otevřenost (doktor je taky jenom člověk) i snahu aspoň trochu osvětlit nezdravotníkům ten nelehký úkol léčit a pomáhat ostatním, i přes všechny ty nepříznivé okolnosti.

02.12.2018

Muž jménem OveMuž jménem OveF. Backman

Krásná kniha, která pobaví i dojme a také připomene, že ne všichni jsou takoví, jací se zdají na první pohled. Neuvěřitelně lidský příběh, který určitě stojí za více než jedno přečtení.

16.11.2015

Zlodějka knihZlodějka knihM. Zusak

Bohužel mě Zlodějka knih zklamala - podle hodnocení jsem očekávala o dost víc. Námět knihy i vypravěč v podobě smrti je zajímavý, ale styl mi moc nesedl. Hodně mi vadilo, že Liesel vlastně vůbec nikomu neřekla o tom, kdo byli její matka a bratr (i když se jí bráška noc co noc objevoval ve snech) a styl, jakým Smrt vyprávěla příběh, mi přišel takový dětský. Přeskakování v příbězích (podle toho, na co si zrovna vzpomněla), vychloubání, co všechno už viděla a co všechno ví a hned to také poví...
Za jedno přečtení knížka stojí, ale víckrát se k ní vracet nebudu.

15.01.2017

Kniha – přítel člověka, člověk – přítel knihyKniha – přítel člověka, člověk – přítel knihyM. Ryvola

Moc pěkná kniha se zajímavými informacemi ze světa knih a s úsměvnými zážitky čtenářů i prodejců knih. Poučí, pobaví a pohladí po duši. A také si člověk oddechne, že dnes už není problém sehnat nové knihy (a se všemi stránkami potištěnými textem ;-))

Na západ od rájeNa západ od rájeH. Harrison

Moc povedená čtivá kniha s velmi zajímavou myšlenkou, že studenokrevní živočichové se vyvinuli v inteligentní rasu vítězící v mnohých ohledech na lidmi.

31.08.2012

Popol všetkých zarovnáPopol všetkých zarovnáD. Dán

Musím říct, že jsem ráda, že tohle nebyla má první knížka do D.Dána - asi by mě odradila od čtení dalších (což by byla věčná škoda). 3 hvězdy snad jen proto, že se mi líbí jeho humor a vím, že umí psát mnohem lépe.

13.09.2012

Volání KukačkyVolání KukačkyR. Galbraith (pseudonym)

Musím přiznat, že kniha mě nechytla tak, jak jsem četla. Líbilo se mi, jak byl vykreslený Cormoran Strike a coby hlavního hrdinu jsem si ho docela oblíbila, nicméně jsem čekala mnohem větší čtenářský zážitek.

09.04.2014

Oddanost podezřelého XOddanost podezřelého XK. Higašino

Zajímavá kniha - příběhem i japonským prostředím. Trochu mě zaráželo, že pan Kudó Jasuko tykal, zatímco ona jemu vykala...

04.08.2014

Tulák po hvězdáchTulák po hvězdáchJ. London

Byla to má první kniha od Jacka Londona a přistupovala jsem k ní dost rezervovaně, nicméně jsem hodně překvapená a mile. Byť mi téma není nijak blízké, kniha mě víc než zaujala. Některé pasáže mi přišly zbytečně zdlouhavé, ale celkově si odnáším hlavu plnou otázek k zamyšlení.
Navíc při popisu malé smrti se mi úplně vybavily hodiny tělocviku, kdy se nás učitel snažil zrelaxovat autogenním tréninkem a našeptával, abychom postupně nechali ztěžknout a nechat jakoby odpadnout prsty u nohou, kotníky, lýtka a tak dál - mám z toho úplně husí kůži...

08.07.2016

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuP. Hawkins

Zajímavé a napínavé čtení. Líbil se mi pohled "do hlav" ženských postav. Střídání příběhů umocňovalo napětí a dávalo mi pocit, že si celkový obraz skládám sama, i proto jsem knihu odkládala jen nerada a na co nejkratší možnou chvíli.

25.10.2016

Poslední zkouškaPoslední zkouškaH. Rosenfeldt

Jednoznačně má nejoblíbenější severská série - jak se do knih jednou začtete, už nechcete přestat. Navíc mi připadá, že kvalita s každou další knihou roste. Autoři dokážou udržet v napětí a věrohodně zpracovat jak detektivní případy, tak i osudy těch, kdo je vyšetřují.

30.03.2017

Alenka z planety ZeměAlenka z planety ZeměK. Bulyčov (pseudonym)

Mrzí mě, že mě tahle knížka v dětství minula a četla jsem jí až jako dospělá. Zajímalo by mě, jestli by mě neinspirovala k tomu, abych se začala ztrácet v nejnevhodnější okamžik :-)
U autora obdivuji jeho nezměrnou fantazii a vynalézavost a u Alenky zase její dětský a předsudky nezatížený pohled na vše kolem ní.

22.02.2018

Mistr a MarkétkaMistr a MarkétkaM. A. Bulgakov

Velmi zajímavé čtení. Bulgakov mě dokázal vtáhnout do děje a úžasně vykreslit slovy atmosféru. Zda byla atmosféra vykreslená pravdivě nebo ne, to už pro mě nehraje tak úplně roli. Důležité je, že autor napsal silný a poutavý příběh - včetně příběhu Piláta (a to nemám biblické příběhy příliš v lásce).

15.05.2018

Postel, hospoda, kostelPostel, hospoda, kostelZ. Czendlik

Zajímavý pohled na církev, víru i každodenní život očima velmi osobitého kněze. V knize jsem našla spoustu zajímavých myšlenek, postřehů a komentářů, byť jsem se všemi nesouhlasila. Velmi oceňuji otevřenost, přístupnost názorům jiných lidí a ochotu k diskuzi, která dnes bohužel vůbec není samozřejmá.

07.06.2018

Říjnový seznamŘíjnový seznamJ. Deaver

Rozhodně netypický Deaver, který mě zaujal. Psaní od konce k začátku je určitě náročnější pro čtenáře, ale výsledek stál za to.

Konec VěčnostiKonec VěčnostiI. Asimov

Asimov mě touto knihou nalákal a chci si od něj určitě přečíst nějakou další. Zajímavé myšlenky, otázky nutící k zamyšlení i vnitřní diskuzi, co je vlastně správné a kdo (ne)má právo o té správnosti rozhodovat nejen za sebe, ale za celé lidstvo.

Zima v rájiZima v rájiH. Harrison

Druhý díl trilogie (Na západ od ráje, Zima v ráji, Návrat do ráje) s do detailu propracovaným světem, v němž vládnou studenokrevní inteligentní živočichové. Ve všech knihách jsou moc zajímavé ilustrace s podobou jednolivých popsaných živočichů a celá řada dalších informací o tomto světě, včetně způsobu života a jazyků používaných jednotlivými skupinami tvorů.

31.08.2012

2001: Vesmírná odysea2001: Vesmírná odyseaA. C. Clarke

Opravdu působivá kniha (hlavně druhá polovina), která nutí k zamyšlení. Clark úžasně vystihl možné problémy spojené s dálkovým letem do vesmíru a z myšlenky umělé inteligence jednající na vlastní pěst mě úplně zamrazilo. Navíc je až s podivem, že Clark dokázal psát o letech na měsíc a do vesmíru tak věrohodně v době, kdy se člověk nedostal ještě ani na Měsíc...

03.09.2012

Bílá nemocBílá nemocK. Čapek

I když nemám ráda válečná témata, Bílou nemoc jsem přečetla dobrovolně, bez ohledu na povinnou četbu. Čapek pro mě byl a vždycky zůstane Panem Autorem.

07.09.2012

Navzdory básník zpíváNavzdory básník zpíváJ. Loukotková

Tuhle knížku mám moc ráda a Villonovi básně v překladu J.Loukotkové snad ještě radši. Velký obdiv a smeknutí před autorkou.

13.09.2012

Egypťan Sinuhet: Patnáct knih ze života lékařeEgypťan Sinuhet: Patnáct knih ze života lékařeM. Waltari

O Egyptě jsem četla víc knih a musím říct, že některé z nich byly poutavější. Nicméně Egypťan Sinuhet mě nutil k zamyšlení a tím si mě získal. Mika Waltari napsal naprosto uvěřitelný příběh a vytvořil atmosféru starověkého Egypta tak, jako by v té době skutečně žil a za to mu patří můj velký obdiv.

30.04.2013

Poslední sbohemPoslední sbohemL. Child

Jack Reacher mě prostě baví. Je přímý, logický, spravedlivý a nesmlouvavý. Opět skvěle napsaná a velmi čtivá knížka. Jediné, co mi nesedělo bylo to vykání mezi Reacherem a Deverauxovou na začátku jejich první sexuální scény :-) Ale za nedomyšlený překlad Lee Child nemůže...

21.08.2013

Povídky z jedné kapsyPovídky z jedné kapsyK. Čapek

Povídky jsem četla již před lety v rámci povinné četby a teď jsem si je s chutí přečetla znovu. Karel Čapek je Pan Spisovatel.

23.04.2015

Prvok, Šampón, Tečka a KarelPrvok, Šampón, Tečka a KarelP. Hartl

Příběhy ze života a o životě se vším všudy. Moc se mi líbilo, jak autor dokázal vystihnout hlavní postavy a jejich charaktery bez sáhodlouhých popisů. Stačilo pár trefných slov, situace vyžadující rozhodnutí a hned víte, co je kdo zač...
Překvapivě se mi knížka četla dobře i přes četné vulgarismy a nespisovný jazyk. Obvykle mi tyto výrazové prostředky hodně vadí, tady "sedly" k postavám i k příběhu.

14.11.2016

ZabijáciZabijáciJ. Adler-Olsen

Čtivé, napínavé, s tou správnou dávkou mrazení v zádech i humoru.

22.11.2016

PokojPokojE. Donoghue

Moc nechápu, když někdo napíše do komentáře, že mu vadil styl psaní a přitom má v komentáři více chyb než pětiletý Jack... Ano, čtení příběhu psaného z pohledu malého dítěte je výzva, ale za tu trochu namáhání mozkových závitů rozhodně stojí.
Každá část příběhu nutí k zamyšlení a vyvolává spoustu emocí. Rozhodně doporučuji tuto působivou knihu k přečtení.
Mrzí mě, že u nás nevyšlo více knih od této autorky, ráda bych si přečetla něco dalšího.

08.12.2016

Malý pražský erotikonMalý pražský erotikonP. Hartl

Já nevím, ale Prvok a spol. byl rozhodně lepší. Tady bylo sice zajímavé sledovat příběhy postav po celý život, ale knížka už mi nesedla jako ta první. Navíc mi děj přišel trochu moc překombinovaný a působil na mě až moc vymyšleně.

11.04.2017

Volání netvoraVolání netvoraP. Ness

Silný příběh, silné emoce, ale pořád se nemohu zbavit pocitu, že tahle kniha pro děti rozhodně není.

19.09.2017

1 2 3 4 5 6 ... 9