Aliii Aliii komentáře u knih

Bude to bolet, doktore? Bude to bolet, doktore? Adam Kay

Tohle není jen další kniha poskládaná ze samých zábavných doktorských historek - jsou tu i příběhy, ze kterých mrazí, morální otázky, trochu soukromí samotného autora. Celek pak vytváří směsice tak pestrou, jako je život sám a autora obdivuji za jeho otevřenost (doktor je taky jenom člověk) i snahu aspoň trochu osvětlit nezdravotníkům ten nelehký úkol léčit a pomáhat ostatním, i přes všechny ty nepříznivé okolnosti.

02.12.2018 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Zpočátku ne příliš zajímavý příběh, který se stal postupně zajímavějším a zajímavějším. Louise mi moc k srdci nepřirostla a na můj vkus autorka příliš opakovala již jednou vyřčené - hodnotila bych 3,5*. Za ten překvapivý konec jsem nakonec přimhouřila oči a půlhvězdičku přidala.

14.11.2018 4 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

F.Backman mě opět nezklamal - i jeho druhá kniha mě dokázala vtáhnout do příběhu, rozesmát, rozesmutnit, dojmout, poučit, donutit k zamyšlení a čtení si stoprocentně užít. V knížce je plno krásných myšlenek a autora obdivuji i za jeho citlivý vhled do dětstkého světa.

05.11.2018 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Ještě lepší příběh než první případ Kim Stone. Tahle série má určitě co nabídnout a chystám se i na další pokračování.

28.10.2018 4 z 5

Letní bouřka Letní bouřka Pelham Grenville Wodehouse

Pěkné letní počtení, pro mě spíš úsměvné než k popukání, přesto jsem si čtení užila.

14.10.2018 2 z 5

Klan velkého medvěda 1 Klan velkého medvěda 1 Jean Marie Auel

Takové oddechové čtení z dob dávno minulých. Oceňuji autorčinu snahu popsat tehdejší život a vztahy v tlupách. Na druhou stranu mi vadilo neustálé opakování a připomínání již zmíněných skutečností a příliš jednoduchý jazyk, jakým je kniha napsána - asi jsem se k ní měla dostat, když jsem byla mladší.

03.10.2018 3 z 5

Na sviňu svět Na sviňu svět Josef Prokeš

Některé povídky se mi líbily, jiné vůbec. Vulgarismů bylo až moc a ilustrace se mi nelíbily ani trochu, ale zajímavá byla provázanost povídek a nenápadné odkazy mezi nimi.

18.09.2018 2 z 5

Útes Útes Nora Roberts

Knihu jsem přečetla v rámci Čtenářské výzvy a dost mě zklamala. Na základě popisu jsem nečekala, že budu číst červenou knihovnu, což není právě můj šálek kávy. Samotný příběh navíc nebyl tak silný, aby přebil tu romantiku plnou klišé...

17.09.2018

Jatka č. 5 Jatka č. 5 Kurt Vonnegut Jr.

Nemůžu říct, že by se mi tahle knížka líbila, ale rozhodně mě zasáhla. Válečné příběhy obvykle nečtu (tady jsem udělala výjimku kvůli čtenářské výzvě) právě proto, že popisují hrůzy války a K.Vonnegut je popisuje opravdu bravurně. Se vším tím chaosem a věcným přístupem mi dokázal dost názorně ukázat, co prožitek války s člověkem může udělat.
Myslím, že při větě "Tak to chodí." mě bude ještě dlouho mrazit...

12.08.2018 4 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Krásný příběh, krásné ilustrace, jen ta náhlá proměna hlavního hrdiny mi přišla až moc rychlá a idylická.

12.08.2018 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Taková jednohubka ze světa Harryho Pottera. Knížce by prospělo více bajek a méně komentářů - ty mi totiž přišly zajímavé spíš pro dospělé než pro děti.

12.08.2018 3 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Zajímavý pohled na církev, víru i každodenní život očima velmi osobitého kněze. V knize jsem našla spoustu zajímavých myšlenek, postřehů a komentářů, byť jsem se všemi nesouhlasila. Velmi oceňuji otevřenost, přístupnost názorům jiných lidí a ochotu k diskuzi, která dnes bohužel vůbec není samozřejmá.

07.06.2018 4 z 5

Urbo Kune Urbo Kune Miloš Urban

Moje první kniha od M.Urbana a mám z ní dost smíšené pocity. Námět i zpracování byly více než zajímavé, ale i přesto mi v knize na mnoha místech něco chybělo nebo přebývalo a k dočtení jsem se musela trochu nutit.

02.06.2018 2 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Velmi zajímavé čtení. Bulgakov mě dokázal vtáhnout do děje a úžasně vykreslit slovy atmosféru. Zda byla atmosféra vykreslená pravdivě nebo ne, to už pro mě nehraje tak úplně roli. Důležité je, že autor napsal silný a poutavý příběh - včetně příběhu Piláta (a to nemám biblické příběhy příliš v lásce).

15.05.2018 4 z 5

Legendy: Prokleté knihovny Legendy: Prokleté knihovny Michael Bronec

Tahle sbírka pro mě byla opravdu výzva (a nejen ta čtenářská z roku 2018), i když obvykle nemívám s několikasetstránkovými knihami problém. Poměrně dost povídek mi ale nesedlo, zvlášť ty, které se hemžily rádobyvtipnými nebo siláckými hláškami pomalu v každé větě.
Našlo se i pár povídek, které se mi líbily - Čestný dluh, Šilhavá láska, Povstaňte z popela, Svazek číslo 25, Svědectví kamene, Oceán příběhů, galaxie informací. Bez těch ostatních bych se klidně obešla a u některých jsem se na dost dlouho zasekla, protože se mi do čtení moc nechtělo...

08.05.2018 2 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Čtivá detektivka, kde je tak akorát namíchán koktejl vyšetřování a osobních příběhů vyšetřovatelů. Nechybí napětí ani humor a ráda si přečtu i další knihu ze série s Kim.

22.04.2018 4 z 5

Nejezte blbě! Nejezte blbě! Pavel Maurer

Rozhlasový pořad jsem nikdy neslyšela, ale knížka mě zaujala. Vážím si autora za osvětu, kterou touto cestou (i dalšími formami své práce) dělá.
Co mě trochu nemile překvapilo byly chyby v některých glosách - nesprávné skloňování zájmen, chybně napsaná cizí slova (např. Pretty Women), ale to je spíš připomínka pro editora...

27.03.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Pro mě trochu zklamání, některé části zbytečně rozvleklé a opakované. Myslím si, že Brown má na víc a je škoda, že plně nevyužil potenciál tématu. Navíc jsem (narozdíl od předchozích knih) v téhle věděla už dost dlouho dopředu, kdo za vším stojí...
I tak se mi Počátek četl dobře a stejně jako u ostatních Brownových knih jsem měla chuť hned začít plánovat výlet do Španělska, abych popisovaná místa navštívila osobně.

22.03.2018 3 z 5

Alenka z planety Země Alenka z planety Země Kir Bulyčov (p)

Mrzí mě, že mě tahle knížka v dětství minula a četla jsem jí až jako dospělá. Zajímalo by mě, jestli by mě neinspirovala k tomu, abych se začala ztrácet v nejnevhodnější okamžik :-)
U autora obdivuji jeho nezměrnou fantazii a vynalézavost a u Alenky zase její dětský a předsudky nezatížený pohled na vše kolem ní.

22.02.2018 4 z 5

Péče o dítě do 3 let Péče o dítě do 3 let Petr Karger

Užitečné informace, napsané přehledně a "lidsky", bez přemíry odborných pojmů.
Jen mě trochu mate, že si některé informace protiřečí s jinou knihou, jíž byl P.Karger spoluautor (Rodičům na nejhezčí cestu).

05.02.2018 4 z 5