Alienn Alienn komentáře u knih

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Moje první a určitě ne poslední setkání s touto autorkou. Skvělá kniha, kterou jsem tak zhruba od poloviny už vůbec nemohla odložit, ještě teď mi doznívá v hlavě a asi ještě chvíli bude. Osudy dvou rodin, které se protnou. Postavy takové, že místy souzníte, chápete, ale někdy zase nechápete a říkáte si proč. Líbí se mi, že nejsou černobílé a proto tak snadno uvěřitelné. Velmi doporučuji, kdyby to šlo, dám i více hvězdiček.

24.01.2024 5 z 5

Vánoce v Paříži Vánoce v Paříži Mandy Baggot

Tak toto bylo příjemné oddechové čtení a ještě jako bonus s vánočním nádechem, přesně to jsem od knížky čekala. Příběh sice s jasným koncem, ale hezky plyne a postavy všechny sympatické.

15.01.2024 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Tento autor mě prostě a jednoduše baví. Není to knížka, nad kterou se musím nějak více zamýšlet, příběh jednoho obyčejného života si tak plyne a někdy u toho hlavou kroutíte, že nechápete a někdy zase pokyvujete, protože to taky znáte. Líbilo se mi to.

15.01.2024 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tak toto byla definitivně trochu jiná Colleen, než na jakou jsem zvyklá. Naprosto skvělá kniha, tolik protichůdných emocí a pocitů. A hlavně, dokud nedočtete, nevíte. Výborný psychothriller, který Vás nenechá ani na chvilku v klidu. Moc, opravdu moc se mi líbila.

Jedna z pěti Jedna z pěti Dagmar Digma Čechová

Knížka mě bavila, první polovina o něco méně, to jsem si říkala, že to bude takové nenáročné čtení o ničem, ale pak se to rozjelo, to už nešlo knihu odložit a závěr překvapující. Moc doporučuji, autorka opravdu umí.

Nesejdeš z cesty Nesejdeš z cesty Dagmar Digma Čechová

Výborná kniha. Zatím jsem od autorky nečetla knihu, která by se mi nelíbila. Naprosto mi sedí její styl psaní, snadno uvěřitelný příběh, který mě pohltí a zároveň téma, které dá námět k přemýšlení a k otázkám. Skvělé, doporučuji.

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Nenechávám si ujít žádnou z knih této mojí oblíbené autorky. A opět to není jen obyčejná a bezduchá love story. Zajímavé postavy, které jsou všechno jen ne černobílé. Mrzí mě jen to, že nezvládnu číst její knihy v originále, což prý je ještě lepší zážitek.

04.01.2024 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Další skvělá oddechová kniha z této vydařené série. Tento příběh mě zaujal o něco méně než některé jiné, ale přesto pořád splnila svůj účel - nenáročná kniha, u které se člověk odreaguje, pobaví, odpočine si.

04.01.2024 4 z 5

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

Tak to byla síla, hlavně ten závěr knihy mě hodně zasáhl. Smutné a citlivé téma. Kniha napsaná tak, že nebylo nic navíc a nic mi nescházelo. Autorka píše opravdu dobře a tuto knihu z těch již přečtených zatím řadím mezi její nejpovedenější. Doporučuji.

Život plný iluzí Život plný iluzí Katarína Gillerová

Další skvělá kniha od této autorky, kterou si tímto definitivně řadím mezi oblíbené. Nejen, že mi se líbí styl psaní, ale i příběhy jsou takové ze života, že jim člověk snadno věří. Při čtení jsem si opět připomněla jednu starou známou pravdu, že ne vždy jsou věci tak, jak vypadají na povrch. Velmi doporučuji.

Holčičky Holčičky Magda Váňová

Tato kniha mi příliš nesedla. A to mám velmi ráda české autory a i tato autorka píše poměrně dobře. Všechny příběhy a jejich zápletky mi přišly hodně nereálné až neskutečné. Takže ano přečíst, ale příliš nad nimi nepřemýšlet do hloubky. Každopádně ale zkusím od autorky jinou knihu, protože styl psaní se mi líbil.

04.01.2024 3 z 5

Liščí tanec Liščí tanec Lenka Chalupová

Dobrá kniha, úplně bych jí nenazvala detektivkou. Autorka umí skvěle vykreslit postavy, dobře se to čte, místy méně uvěřitelné, kdy si u situací řeknete “to jako fakt? Ale rozhodně stojí za přečtení.

Utopená Utopená Lenka Chalupová

Autorku čtu poměrně ráda. Jednoduchý děj, ne příliš složitý příběh a předvídatelný konec. Přesto se čte dobře a má spád, doporučuji.

28.12.2023 4 z 5

Druhý díl se mi líbil asi srovnatelně s prvním, můj odhad, jak to dopadne, byl správný. Příběh mi asi nijak více neutkví, ale jako oddechovka dobré.

28.12.2023 3 z 5

Asi jsem čekala trochu víc a to mám tyto romantické příběhy ráda a také mám ráda kávu. I tak se ale dám do druhého dílu, abych věděla jak to dopadne, i když tuším.

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Těžké čtení, které jsem si musela dávkovat a prokládat jinou knihou. Forma mi moc neseděla a bylo pro mě hodně složité přiřadit si k postavám jejich věk, s tím jsem měla velký problém a bylo to tím pádem pro mě méně uvěřitelné. A tím rozhodně nechci snižovat závažnost tématu knihy. Vzhledem k popisování a dávání prostoru u věcí, které mi nepřišly v knize až tak podstatné, mi konec oproti tomu přišel příliš useknutý a rychlý.

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Moje oblíbená autorka a další z jejích knih. Nikdy to není úplně šlápnutí vedle, vždy si každou další novou knihu přečtu moc ráda, protože to nikdy není jen obyčejný bezduchý romantický příběh. A tak tomu je i v tomto případě, jen tentokrát mi hlavní hrdinové nebyli příliš sympatičtí a příběh byl pro mě o něco slabší než jiné. Přesto mohu doporučit.

Símka Símka Lucie Hušková

Tak toho byla velmi zdařilá prvotina autorky, kterou si určitě pohlídám a ráda si od ní přečtu další knihu. Naprosto uvěřitelné postavy a uvěřitelný příběh, ze kterého místy mrazí. Knížka, která určitě nějakou chvíli zůstane v hlavě.

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Autorku čtu ráda, knížka se mi četla dobře, jako všechny od ní. V recenzi na jednu z autorčiných knížek jsem uvedla, že nechápu, kde bere inspiraci na ženské hrdinky svých knih, protože tam se těžko hledají sympatie. Po přečtení této knihy, kdy hlavní postavou je muž, musím napsat, že mi snad ještě nikdy nebyl hlavní hrdina více nesympatický než tento, dokonce bych řekla, že mi byl místy až odporný. K dočtení jsem se musela vyloženě nutit. Každopádně i když pominu tuto skutečnost, patří kniha příběhem spíše k těm slabším.

Slavík Slavík Kristin Hannah

Tak to byla síla. Pro mě pět hvězd málo. Příběh mě úplně pohltil a rozhodně mi ještě dlouho zůstane v hlavě. Knih o válce už mám načteno hodně, ale tento příběh odehrávající se v okupované Francii je zase trochu jiný. Nádherná kniha.

28.12.2023 5 z 5