alibaba72

Pátá oběťPátá oběťJ. Barker

Pátá oběť je kniha nebezpečná, přečet jsem ji za 24 hodin a díky této knize, jsem se nevyspal, druhý den ráno zaspal, v průběhu čtení v MHD jsem o dvě zastávky přejel, tím jsem dorazil pozdě do práce, v práci jsem odmítal o přestávkách komunikovat se spolupracovníky (již dva dny mně to nemohou odpustit), na cestě ze zaměstnání jsem opět v MHD přejel, tentokrát jen o jednu zastávku, cestou ze zastávky jsem vrazil do sloupu a kolemjdoucí se náramně pobavili a poslední stránku jsem přečetl krátce po osmé večerní. V průběhu čtení jsem zhubnul dvě kila, projevila se dehydratace a spánkový deficit. Vzal jsem si dovolenou. A co ten konec? To nám autor nemůže dělat.... Žádám nakladatelství Domino a o co nejrychlejší vydání další knihy s Opičákem :-)

Soudné sestrySoudné sestryT. Pratchett

U této knihy jsem se opět královsky bavil, Stařenka Ogová, Bábi Zlopočasná a Magráta Česneková jsou nejlepší ženské hrdiny ze všech :-) tedy alespoň na Zeměploše. Vřele doporučuji všem, kdo potřebují inteligentně rozveselit :-)

28.11.2018

Už mě vidíš?Už mě vidíš?S. J. Bolton

Kniha, která vás chytne a nepustí, já jsem zapomínal i na jídlo :-) těším se na další knihu Sharon J. Bolton. Už mě vidíš je první případ ze série s detektivkou Flintovou. Jack Rozparovač se vrací do Londýna... skvělý příběh, skvělé charaktery, je to pěkně zamotané a závěr mě opravdu překvapil.

05.08.2018

VolavkaVolavkaS. J. Bolton

Tak to byla jízda :-) Ještě, že jsem se rozhodl si koupit všechny knihy s detektivem Flintovou, takže jdu asi rovnou na další příběh. Volavka je trochu netradiční detektivka, ale o to víc jste překvapení na jejím konci.

12.08.2018

Čtvrtá opiceČtvrtá opiceJ. Barker

Po delší době opět skvělá detektivka/thriller. Kniha se čte jedním dechem, je napínavá, překvapivá, drsná... už chci pokračování :-)

HotýlekHotýlekA. Mornštajnová

Hotýlek jsem si přečetl až po Haně a tedy řeknu vám, že jsem byl nadšený, já to přečetl na jeden zátah a bylo to super. Kniha plná překvapení :-)

Celý životCelý životR. Seethaler

Život jednoho člověka na 114 stránkách. Úžasně napsaná kniha. Hory, sníh, laviny, lanovky, válka... Tato kniha stojí za přečtení.

Slepá mapaSlepá mapaA. Mornštajnová

Tak už mám přečtené všechny knihy Aleny Mornštajnové co zatím napsala a žádná mě nezklamala. Už aby byla nějaká další :-)

PopravčíPopravčíC. Carter

Chris Carter je fakt dobrý autor, Popravčí je dle mého názoru stejně dobrý jako první příběh Dvojitý kříž. Já tu knihu přečetl na jeden zátah a myslím, že tak týden budu číst jen pohádky o princeznách, abych se připravil na další případ detektiva Huntera.

Dalajlamova kočkaDalajlamova kočkaD. Michie

Toto je velmi milá a moudrá kniha, ke které se budu jistě rád vracet. Joo, měl jsme velkou chuť si jít pořídit koťátko :-)

16.12.2018

Anna krví oděnáAnna krví oděnáK. Blake

Anna krví oděná se čte dobře, rychle, ale čekal jsem něco víc.

31.01.2013

Zvuk slunečních hodinZvuk slunečních hodinH. Andronikova

Naprosto úžasná kniha.

28.03.2018

Temné říční proudyTemné říční proudyS. J. Bolton

S. J. Bolton je knihu od knihy lepší a lepší. Temné říční proudy je super kniha a už se těším na další případ, který bude řešit L. Flintová.

27.11.2018

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku KostkaAristokratka a vlna zločinnosti na zámku KostkaE. Boček

Od čtvrtého dílu Aristokratky jsem očekával, že se budu bavit, smát a odpočívat. A to kniha splnila na 100% Jen škoda, že naše staré známé postavy, se v tomto dílu mihnou jen krajově.

19.12.2018

Kniha hřbitovaKniha hřbitovaN. Gaiman

Pět hvězdiček, to jinak nejde. Dlouho jsem nečetl tak krásnou knihu pro "děti" Já mám chuť si ji dát ještě jednou a to hned.

Dvojitý křížDvojitý křížC. Carter

Skvělé čtení na jednu noc, to vás chytne a nepustí. Už dlouho jsem nečetl tak dobrou, napínavou knihu. Hned se jdu začíst do dalšího případu detektiva Huntera.

Hanin kufříkHanin kufříkK. Levine

Knihu jsem přečetl asi za hodinu a další tři hodiny jsem byl mimo. Hanin kufřík by si měl přečíst úplně každý.

13.02.2018

Dělám si to sámDělám si to sámM. Váša

Čte se to sice dobře, ale já se nesmál! Čemu jsem se měl smát?

14.02.2018

MY 2MY 2R. Denemarková

Tuto knihu jsem málem nedočetl. Proč já ji vlastně dočítal? Asi kdyby náhodou na konci bylo nějaké překvapení? Omlouvám se, ale tohle byla jedna velká nuda.

08.05.2018odpad!

Tak to je, tak to budeTak to je, tak to budeS. J. Bolton

Kniha, od které jsem se nemohl odtrhnout. Asi třikrát už jsem skoro věděl kdo je vrah, tak samozřejmě jsem se ani jednou netrefil :-) a závěr mě tedy překvapil. Už se těším na další případy Flintové :-)

06.11.2018

Mengeleho děvčeMengeleho děvčeV. Stern Fischerová

Tato kniha mě úplně rozsekala. To je tak silný příběh. Měla by to být povinná četba pro dospělé. Rozhodně nedoporučuji číst tuto knihu na veřejnosti, myslím, že si cestující ve vlaku mysleli, že jsem se dozvěděl nějakou hroznou zprávu, jak moc jsem brečel.

17.11.2018

MortMortT. Pratchett

Terry Pratchett je prostě záruka dobrého a zábavného čtení, celou Zeměplochu jsem se rozhodl přečíst znovu. Mort je skvělý díl a větu "Ber to tak, že jsme se už pohádali a vyhrál jsem to já." Používám často :-)

19.11.2018

Nebeský vězeňNebeský vězeňC. Ruiz Zafón

Škoda, že je tato kniha tak krátká :-) přečetl jsem ji na jeden zátah a moc se mně líbila. Krásně doplnila dva předešlé díly a už abych měl v ruce pokračování. Joo a mně se hodně líbí jak umí autor umí krásně vykreslit atmosféru staré Barcelony. Super čtení.

27.11.2018

Ďáblova maskaĎáblova maskaT. Egeland

Tom Egeland nikdy nezklame. Ďáblova maska je skvělý thriller plný napětí a historických údajů. Asi třikrát jsem na 100% věděl kdo vraždí, ale nakonec to bylo všechno jinak. Doufám, že další kniha s profesorem Bjorno Beltem bude brzo.

V zemi stínůV zemi stínůE. Kostova

Od Elizabeth Kostove už jsem četl Historičku a moc se mně líbila a tak když se na pultech objevila její nová kniha, hned jsem si jí pořídil, aniž bych četl anotaci. A neprohloupil jsem. Příběh má dvě časové roviny a odehrává se v Bulharsku. Jedna rovina je současnost a druhá jsou poválečná léta. Příběh a osoby jsou smyšlené, ale tak se to asi dělo. A co? Pracovní tábory v zemích bývalého komunistického režimu. Nebudu víc prozrazovat, román je to napínavý, mrazivý, čtivý... A čtyři hvězdičky jsem dal jen proto, že to je chvilku pomalé, ale to bylo i u Historičky. V každém případě je to kniha, která rozhodně stojí za přečtení.

Čtvero ročních období v ŘíměČtvero ročních období v ŘíměA. Doerr

Myslím si, že ten kdo nebyl nikdy v Římě, neocení tuto knihu naplno. Řím jsem už párkrát navštívil a je to moje oblíbené město a s touto knihou jsem měl mnohokrát deja vu. Já ji určitě budu číst víckrát.

BossBossD. Kaps

Tak to byla opravdu rychlooddechovka s LGBT tematikou... A mě to bavilo, četlo se to rychle a dobře.

KříďákKříďákC. J. Tudor

Od této knihy jsem asi čekal více. Byl jsem zklamaný, kniha mě nebavila. Dle mého názoru je rozvleklá, až moc překombinovaná a opravdu nudná. Dvě hvězdičky jsem dal za námět.

Anna Sacher a její hotelAnna Sacher a její hotelM. Czernin

Po přečtení této knihy budete mít chuť okamžitě zajet do Vídně nebo si alespoň koupit v cukrárně slavný zákusek :-) Báječná kniha.

13.02.2018

Barva mlékaBarva mlékaN. Leyshon

Další kniha z edice Pestrá řada, která mě absolutně nadchla. Chvíli jsem si zvykal na věty bez interpunkce a uvozovek, ale rychle jsme se začetl. A pak četl a četl a na konec? No to nééé... Přečtěte si taky :-)

08.06.2018

1 2 3 4