alibaba72 alibaba72 komentáře u knih

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Báječné čtení na nedělní odpoledne, milé, laskavé, humorné... jdu si pořídit další díl

11.01.2024

Nájemníci pana Moonblooma Nájemníci pana Moonblooma Edward Lewis Wallant

Velmi zajímavé čtení, taková pěkná mozaika osudů.

09.01.2024 5 z 5

Goldstein Goldstein Volker Kutscher

Skvělé, senzační, geniální krimi. Už se těším na další díl :-)

08.01.2024 5 z 5

Život nečeká Život nečeká Marco Balzano

Marco Balzano se stává mým velmi oblíbeným spisovatelem a já doufám, že nám nakladatelství Pistorius & Olšanská přeloží i další díla tohoto skvělého autora. Marco Balzano je mistr krátkých knih ve kterých je obsaženo úplně všechno. Tato kniha má cca nějakých 200 stránek a autor tam popíše kompletní život jedné osoby a to strhujícím způsobem. Jsem opět nadšený.

19.10.2023 5 z 5

Čutora Čutora Sándor Márai

Skvělé čtení. Potřebuji si přečíst všechny knihy S. Máraie :-)

03.10.2023 5 z 5

Krátký proces Krátký proces Richard Sklář

Skvělé čtení :-) nebudou nějaké další díly?

03.10.2023 5 z 5

Poslední dobrý muž Poslední dobrý muž A. J. Kazinski

První půlka knihy dobrá, ale ta druhá půlka? Co to je? Já myslel, že tu knihu zahodím. No tak zkusím ještě druhý díl a doufám, že se to nějak vysvětlí, všechno! Jinak přehodnotím hodnocení tohoto prvního dílu.

17.09.2023 3 z 5

Noc před rozvodem Noc před rozvodem Sándor Márai

Skvělé čtení, po této knize mám akutní potřebu přečíst všechno co Sándor Márai napsal :-)

06.09.2023 5 z 5

Krvavý náhrobek Krvavý náhrobek Anna Beatrix Bártová (p)

Skvělá letní detektivka a netrpělivě očekávám další díl :-)

27.08.2023 5 z 5

Svíce dohořívají Svíce dohořívají Sándor Márai

Jediné co mohu napsat, že je to čtení skvělé a určitě se k tété knize minimálně jednu chci vrátit. Sándor Márai je skvělý spisovatel.

27.08.2023 5 z 5

Všechno, co napsala Všechno, co napsala Josh Lanyon

Tak mně připadal druhý díl trochu pomalejší a tak trochu méně zábavný, ale případ je to zajímavý :-)

08.08.2023 4 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Až na ten konec mě to vlastně bavilo :-) ale poslední kapitolu fakt nečtěte :-)

08.08.2023 4 z 5

Bludná planeta Bludná planeta Edgar Allan Poe

Trochu výstup z mojí komfortní čtenářské rutiny, ale nebylo to vůbec špatné.

06.08.2023 5 z 5

Sídliště Svět Sídliště Svět Iva Kokinopulosová

Knihu jsem dočetl a byl jsem nadšený. Mám rád knihy, ve kterých máme více příběhů, dějových linek... Sídliště svět je velmi pěkná mozaika lidských osudů, sledujeme běžný život v jednom paneláku, ale nad to všechno vyniká příběh paní Sáry, která je samotářská a z nějakého důvody se vyhýbá sousedům a dává přednost knihám. V průběhu knihy pak odhaluje autorka tajemství paní Sáry, já byl dokonce na chvíli rozhodnutý, že přelistuji na závěr, abych věděl jak to dopadne, ale neudělal jsem to a byl jsem hodně překvapený. Zajímavý je příběh paní Marie, manželů Novotných a k úsměvu mě přinutila dvojice bezdomovců Romana a Václava. Čtení je to sice krátké, ale pěkné a doufám, že nám autorka napíše něco dalšího :-)

06.08.2023 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Trochu jsem se obával jak se mně bude Netopýr líbit, přátelé mně doporučovali číst tuto sérii až třeba od čtvrtého dílu, ale tak je to série a já je čtu postupně. Kniha se mně ve finále líbila, dobře toho alkoholu je tam hodně, ale spíš mně vadily ty pasáže s vyprávěním o australských legendách, to jsem trochu přeskakoval, ale kriminální zápletka mě bavila a půjdu se vrhnout na druhý díl.

31.07.2023 4 z 5

Bundori Bundori Laura Joh Rowland

I druhý díl byl skvělý a tak to vypadá, že si budu chtít přečíst celu sérii těchto historických detektivek :-) Jdu se poohlédnou po dalším dílu :-)

22.07.2023 5 z 5

V životech loutek V životech loutek TJ Klune (p)

Už dlouho jsem se tolik nenasmál :-) miluju sestru Ratchet :-) chci rychle další knihu TJ Kluna :-)

17.07.2023 5 z 5

Chiméra Chiméra Sebastiano Vassalli

Mám moc rád historické romány a tento se odehrává v Itálii, je zajímavě napsaný, je i trochu napínavý, trochu zábavný. Moc doporučuji.

Putování jednoho slona Putování jednoho slona José Saramago

Trochu jsem se knihy obával, ale ve finále jsem byl nadšený, kniha mě pobavila, poučila a přečetl jsem ji na jeden zátah. Doporučuji pokud máte rádi knihy, které vám dají nahlédnout do historie.

Ohyb rieky Ohyb rieky Peter Holka

Velmi dobře napsaná rodinná sága, která se odehrává v době nedávné. Moc se mně kniha líbila a půjdu se poohlédnut i po dalších autorových knihách.