Alex.rrr Alex.rrr komentáře u knih

(SPOILER) Po skvělé jedničce jsem celkem nemile překvapená. Autor se snažil novým zajímavým způsobem oživit příběh horní pětky, ale celkově jsem k dílu dost skeptická. Kniha se točí většinou kolem Tolkiena a sem tam zabrousí i k jiným arkádovým zajímavostem. Co mě trochu dostalo, tak i sem jsme museli zahrnout nebinární a "jako co se dnes cítím" nešvar dnešní doby. Nemám proti tomu nic, ale spíš nemám ráda, když se to uměle vytahuje a odůvodňuje. Asi by mi přišlo milejší, kdyby to bylo napsáno jako fakt a ne k tomu kupa okecávaček. Celkově se to přečíst dalo, hon na Sirénu byl zajímavý a i zakončení nebylo špatné. Vyšší hodnocení ale dát nemohu.

24.03.2024 3 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Hodně zajímavý pohled jak na KLDR, tak ale i na adaptaci ve "svobodné zemi". Musím říct, že výpovědi a celý příběh mě zaujaly a zase přinesly nový pohled na věc. Jsem ráda, že si můžu dělat relativně co chci a nehlídat někdy věci, které bereme jako automatiku.

27.02.2024 4 z 5

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

(SPOILER) Ač čtu ne až tak pozitivní komentáře, tak tato kniha ze série mě zaujala trochu jinou perspektivou. Vyprávění z pozice uvízlé duše nebo ducha nebo jak o Leigh mluvit se mi líbilo a bylo to nové. Trochu se děj táhl, ale v posledních stránkách nám dojde proč a k čemu to vedlo. Za mě pěkné a promyšlené. Mohu jen doporučit.

12.01.2024 4 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Co si budeme, je to klasická alá červená knihovna, ale oblečená do vtipného, bláznivého kabátu, kde se i já pozastavím a ráda si ji přečtu. Od knihy nečekáme žádnou osvětu a je příjemným zpestřením, že normální romantický příběh dokoření vtip, humor a pár ztřeštěných situací. U knih autorky se bavím a musím říct, že se neuvěřitelně dobře čtou ač tento žánr normálně ráda nemám.

08.01.2024 3 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

jako vždy, knihy z této série se mi líbí a nemám co vytknout. Jediné co mi přišlo divné, je to rozdělení. i kdyby to bylo samostatně vydané, tak nikdy nebyl příběh na díly. Nevadí. Celkově zasazení do starší doby mě bavilo, chytlavý příběh, krásně se to četlo . Za mě dokonalé jako vždy.

30.12.2023 4 z 5

Kacířství Kacířství Christie Golden

Miluju tuto sérii, ale tento díl mě až tak moc neoslovil. Je to zajímavý nápad, ale kniha mi přišla, že se spíš táhne a že na historickém příběhu zkusíme něco málo upravit a vytřískáme z toho asasína. Nevím, ale za mě jsou v sérii lepší příběhy.

18.12.2023 3 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Skvělá vtipná kniha. Hodně lidí se tam najde i svoje "trapné" vtipné chvilky. Kniha není osvětou a je to klasika červená knihovna, ale je to tak zábavně napsané, že se to prostě musí líbit.

18.12.2023 4 z 5

Spiknutí oběšenců Spiknutí oběšenců Vlastimil Vondruška

Sérii mám hodně ráda, ale tento příběh byl za mě slabší. Spíše je o Otovi a Divišovi, kteří se motají a tak trochu příběh vázne. Na konci, kde jsem čekala rozuzlení vlastně něco mrtví vezmou do hrobu, tak nevíme proč se to stalo... a celkově takové neslané nemastné. Kniha se mi četla hezky, ale čekala jsem jako v předchozích knihách větší drive.

14.10.2023 3 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Terry Pratchett

I když příběh je neotřelá klasika - návrat do minulosti, kde musím někoho poučit naučit, tak v podání Pratchetta je to dokonalé. Příběh Sama, Vetinariho a pozadí začátků hlídky. Za mě úžasný příběh. Ze začátku jsem měla trochu problém se začíst, ale pak se příběh rozběhl. Obdivuji autora, jak mohl tak nenásilnou formou vpravit tolik citlivých a pravdivých témat na zamyšlení do příběhu.

14.10.2023 5 z 5

Nefalšovaná kočka Nefalšovaná kočka Terry Pratchett

Tuhle knihu buď budete mít jako kočkomil rádi nebo vůbec. Patřím do první skupiny a moje Opravdová kočka u čtení asistovala. Není to nic světoborného a neosvítí vás děj, ale pro zasmání a oddech je to fajn čtení. Určitě se pro dobrou náladu ke knížečce ráda vrátím.

01.06.2023 3 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Tak tohle nebyl můj šálek kávy. Ani aktuální a chytlavé téma včel tomu nepřidalo. Téma tří příběhů z různých dob je zajímavé, ale dva neurotičtí otcové s poruchou přijetí svých synů bylo až moc. Naproti tomu Tao a její postapo svět byl taky pro mě trochu mimo. Přišlo mi hodně věcí nedotažených a nic vlastně v příběhu nebylo chytlavé nebo co by zaujalo. Rozhodně jsou lepší knihy na téma záchrany planety než tato. Za mě bohužel a do dalších dílů se rozhodně nepustím.

16.05.2023 2 z 5

Podsvětí Podsvětí Oliver Bowden (p)

Konečně díl, kde byl už snesitelný slovosled. Příběh mám ráda i v herním prostředí, za mě fajn čtení. Pro nefandu série to nebude žádná osvěta, nečekejte nic převratného.

14.05.2023 3 z 5

Pomsta bílého jednorožce Pomsta bílého jednorožce Vlastimil Vondruška

Příběhy mám moc ráda a přečetla jsem skoro všechny. Tento mi přišel trochu slabší. Celkově byl napínavý a rozuzlení bylo až hodně jednoduché. Konec mi přišel strašně rychlý. Čekala jsem nějakou záhadu a ono nic. Tentokrát jsem měla i problém zorientovat se ve jménech a rodech.

07.05.2023 3 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Všechny knihy série mám moc ráda, ale tato mě moc nezaujala. I když oceňuji, že v každé knize je trochu jiný přístup a rozzuzlení, tady je to trochu moc.. Ze začátku jsem čekala, kdy se příběh rozjede, pak teda akce na pár stranách a vlastně ještě na více stranách taková psycho stavová dějová linka.

02.05.2023 3 z 5

Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Terry Pratchett

Pohádkovější příběh, který srdcem zůsává na Zeměploše. Kniha se hezky četla a byla jsem zvědavá na konec. Příběh krysaře a jeho krys a Maurce bych doporučila na odlehčení každému. A kdo chce, rozhodně si najde pratchettovské skryté věci "pod čarou".

12.04.2023 4 z 5

Poslední hrdina Poslední hrdina Terry Pratchett

Neskutečná rychlovka, oproti ostatním dílům série jsem to přelouskla za dva večery. Ilustrace jsou dokonalé, příběh o hrdinech, co nesou vrátit oheň bohům i mise kolem Zeměplochy - jedním slovem skvělý nápad, jen škoda, že to bylo až tak rychlé. Poučné, trochu smutné a správně pratchettovské. Jediné mínus na za ten formát, i když obrázky krásně vyniknou, není to vůbec praktické. Jinak není co vytknout.

19.03.2023 4 z 5

Zloděj času Zloděj času Terry Pratchett

Další ze skvělých knih série. Nechyběl humor, poučení, poutavý příběh ani autorovo umění okouzlit tímto světem. Příběh Lobsanga a Lu-Tzeho, Zuzany a Apokalypsy je skvělý. Úplný zápas s Časem. A není nad to, když začnou zrát třešně.

16.03.2023 4 z 5

Na chalupě s moderním fotrem Na chalupě s moderním fotrem Dominik Landsman

Po sérii vtipných deníčků a ostatních knih mi tato přišla jako nejhorší. Bohužel tomu nepomohlo ani podání Jana Maxiána, který četl audioknihu. Nejstrašnější přednes, kde jsem se těšila až bude konec. Chvílemi vtipné hlášky, ale bez nějaké kostry příběhu. Škoda.

10.03.2023 2 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Hodně povedený díl. Se sérií jsem si teď dala chvíli pauzu a zase začala číst a neodtrhla jsem se do poslední stránky. Příběh upoutá, je čtivý a napínavý. Žádné průtahy ani Bondovské scény. Rozhodně doporučuji

23.02.2023 5 z 5

Pravda Pravda Terry Pratchett

Začátkem knihy jsem se nemohla prokousat a zdál se mi děj nezajímavý a zdlouhavý. Ale od třetiny jsem rychle změnila názor. Ani nevím, proč mi to tak přišlo. Děj byl zajímavý, Pratchettovsky vtipný a pravdivý. Klobouk dolů, další povedený díl.
"Protože nic nemusí být pravda navěky. Abychom řekli pravdu, stačí, když to bude pravdou dost dlouho"

06.02.2023 4 z 5