ales1191 ales1191 komentáře u knih

Ztracené město v Amazonii Ztracené město v Amazonii David Grann

Knížku jsem přečetl, jelikož jsem ji tu měl už delší dobu, ale musím říct, že me opravdu bavila. Bylo to zajímavé, autor se opravdu Fawcetem velmi zajimal.

Doporučuji pro někoho, kdo tak jako já popř sám autor se rád sem tam vydá a hledá své město Z.

28.11.2023 3 z 5

Vzestup draků Vzestup draků Morgan Rice

3 ze 6.

05.05.2022 2 z 5

Živly Calderonu Živly Calderonu Jim Butcher

Má první kniha od tohoto autora a musím říct, že mě to bavilo. Děj dobře ubíhal, postavy sympatické.

Určitě si přečtu další díly klidně i v AJ.

04.01.2022 4 z 5

Obchodník Obchodník John Grisham

Dá se řící, že toto je první kniha od tohoto autora a musím uznat, že mě chytla.

Vím, že tento autor měl dříve spíše právnické knihy, ale tohle bylo bezva, takže doporučuji. Postavy příjemné a cítil jsem se velmi dobře, jako kdybych byl na místě, kde se to odehrává. Takže zkuste :)

08.05.2021 5 z 5

Rubínový klenot Rubínový klenot Robert Anthony Salvatore

Planina ledového větru.

Fantasy jak má být a jak ho máme všichni rádi :)

08.10.2020 5 z 5

Magický krystal Magický krystal Robert Anthony Salvatore

jakožto milovník fantasy, tento první díl jsem dočetl skoro hned a chytlo mě to. Určitě doporučuji a jedu další díl.

22.07.2020 5 z 5

Pán démonů z Karandy Pán démonů z Karandy David Eddings

cela serie me opravdu bavila

13.12.2019 5 z 5

Dobrodružství na Killimooinu Dobrodružství na Killimooinu Enid Blyton

Četl jsem, když jsem byl na ZŠ a ted znovu cca po 10 letech a pořád pecka :)

09.07.2019 5 z 5

První kniha Mečů První kniha Mečů Fred Saberhagen

Jiné fantasy, ale fantasy :) jděte do toho vážení čtenáři

27.06.2019 3 z 5

0.4 – Soumrak civilizace 0.4 – Soumrak civilizace Mike Lancaster

Jsem zmaten a vůbec nevím, proč jsem to četl.
Šlo to, ale znova bych do toho nešel a navíc toho smutku tam.

05.06.2019 2 z 5

Herkules a jeho bájná putování: Žárem meče Herkules a jeho bájná putování: Žárem meče Timothy Boggs

Herkules, klasika detství. Jen škoda, že dalsi dily jsou jen v Anglictine

03.06.2019 5 z 5

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Postava Deana Moriartyho, je rozhodně zajímavější než Sal. Nedívím se, že Kerouac takového člověka obdivoval

09.11.2018 5 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Za mě tedy nic moc, začátek mě bavil, ale teď mě to přestává bavit :) Měl to fajnový začátek, doktor, který chce zažít kariéru jinde, jenže potom to prostředí mě neočarovalo, ale možná se k tomu ještě vrátím kdo ví

25.06.2018 3 z 5

Král Murgů Král Murgů David Eddings

Další díl od pana Eddingse. Musím přiznat, že tato série mě velmi baví !

11.06.2018 5 z 5

Pěšákem ve Vietnamu Pěšákem ve Vietnamu Manuel F. Van Eyck

Tato knížka Vás chytne a nepustí, už jen kvůli tomu, že to je psáno hezky jako deník, tak kvůli našemu čes. autorovi, kterému se toto dílo velice podařilo :)

29.01.2018 2 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Co můžu říct, proste Středozem miluji a tohle jsou velmi krásné příběhy. Ještě mě čekají Hůrinovi deti :) Pro milovníky Středozemě určitě doporučená literatura ♥

23.10.2017 5 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Knížka, která Vás chytne a nepustí. Ať už je to těmi výrazy, které jsou celkem těžké na přelouskání ba i dokonce příběhem. Určitě doporučuji :)

23.10.2017 5 z 5

Strážci Západu Strážci Západu David Eddings

Super Fantasy, těším se na další díly !

11.11.2016 4 z 5