alepav alepav komentáře u knih

Konkláve Konkláve Robert Harris

Po dlouhé době kniha, která mne opravdu vtáhla do děje. Téma rozhodně zajímavé a obdivuji odvahu autora. Co se týče konce, který mne osobně pobavil, mi až tak přemrštěný nepřijde. Legenda o papeži Janu VIII že byl ženou je známá od středověku. A že některé ženy vládly přes své muže, nebo syny jsou i historicky dokumentovány. Tak proč né verze 21 století.

18.06.2018 5 z 5

Ztracená vládkyně Ztracená vládkyně Steve Robinson

V tomto příběhu mně tentokrát více bavila část ze současnosti. I když popis šlechty v anglii je skoro vždy zajímavý, přišla mi hlavní hrdinka vzhledem ke svému původu velice naivní. Přes to všechno mne kniha bavila.

18.05.2018 3 z 5

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

První polovina knihy se četla dobře. Popis prostředí i vztahy židů a křesťanů byly velmi zajímavé a reálné. Také průběh morové epidemie a nedůvěra lidí k pokročilým léčebným metodám byla poutavá. Druhá část sklouzla do přeslazené, nereálné červené knihovny. Snad jen popis vztahů mezi šlechtici byl zajímavý. Ale i tak pěkné čtení.

09.05.2018 3 z 5

Řeka času Řeka času Beverly Swerling

Až na nereálnou romantiku a některé zdlouhavé kapitoly, je to dobře promyšlený příběh. Potěší, nezklame, ale ani neuchvátí.

03.03.2018 4 z 5

Přístav naděje Přístav naděje Nina George

Levandulový pokoj byla povedenější kniha. TadX první poloviny vyborná, ale pak to sklouzne do typu červené knihovny.

25.08.2017 3 z 5

Třetí hrob přímo před nosem Třetí hrob přímo před nosem Darynda Jones

Příběh se čte dobře, jen ty scény se sexem mi přijdou jako když vám ve filmu v tom nejlepším dají reklamu. A ještě jeden detail bych si dovolila že kdyby autorka si zkusila týden nočních směn v kuse, musela by jako čtenář asi taky trošku zatnout zuby. Ale i tak za to všechno 4 hvězdy a těším se na další díl.

27.07.2017 4 z 5

Země odpoledního slunce Země odpoledního slunce Barbara Wood

Proti jiným knihám této autorky ( Lékařka Samanta, Pod africkými sluncem ) je toto opravdu zklamání. Tak snad příště se to povede.

04.04.2017 3 z 5

Templářská šifra Templářská šifra Chloe Palov

Kniha má děj, nenudí, ale někdy jsem měla pocit že se autorka občas opakuje a prodlužuje tak zbytečně děj. Tak proto jen 3 hvězdy.

18.03.2017 3 z 5

Hříšná světice Hříšná světice Jan Bauer

Pěkné čtení - kombinace faktu a fantazie, ale kniha chce trpělivost. Vypravěč nedokáže pohltit jako Vondruška nebo Polách. V závěru mi vadily pravopisné chyby. Těžko říct zda vinou autora nebo nakladatele.

19.02.2017 3 z 5

Kouzelník ze Lhasy Kouzelník ze Lhasy David Michie

Původně jsem čekala něco jiného, ale i přes to se mi kniha moc líbila. Kniha opravu zanechá dojem.

05.02.2017 5 z 5

Létala jsem za sluncem Létala jsem za sluncem Paula McLain

Musím souhlasit se všemi uvedenými komentáři. Jen bych dodala že dnes by to měla jednodušší, kdy skandály se vyvolávají i uměle aby naše Star měly z čeho žít, než se živit prácí.

24.11.2016 5 z 5

Proroctví Proroctví Chris Kuzneski

Na trefila jsem na ni náhodou v knihovně a nelituj. Kniha má děj, žádné zdlouhavé popisy nebo scény. Úžasný ironický humor a co se týče konce, myslím že dává každému prostor domyslet si svůj vlastní vysněný konec.

22.05.2016 5 z 5

Láska v Provenci Láska v Provenci Bridget Asher (p)

Čekala jsem děsnou romantiku, ale kniha mne velmi překvapila. Velice se mi líbila , na to že čtu úplně jiný žánr. Když člověk někoho ztratí je vždy těžké se s tím vyrovnat a tahle kniha je určena těm kdo mají tuhle zkušenost.

09.04.2016 5 z 5

999 - Poslední strážce 999 - Poslední strážce Carlo Adolfo Martigli

Krásná kniha, pomáhá pochopit období a důvody proč lidé jako třeba Hus protestovali a umírali jako kacíři a čarodějnice.

01.04.2016 5 z 5

Pod africkým sluncem Pod africkým sluncem Barbara Wood

Asi jedna z nejkrásnějších knih této autorky.

09.02.2016 5 z 5

Pilátova žena Pilátova žena Antoinette May

Čtivý historický román. Když pominu romantické pasáže, tak velice dobře napsaný.

09.02.2016 3 z 5

Lexikon lektvarů paní Daneové Lexikon lektvarů paní Daneové Katherine Howe

Krásné čtení. Příběh poučný, čtivý, nemám co vytknout.

25.01.2016 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Kniha i její volné pokračování ( Šaman a Lékařka) opravdu nádherné čtení, ke kterému se dá vracet. Naopak film mne velice zklamal.

04.12.2015 5 z 5