alenkacermi alenkacermi komentáře u knih

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Zajímavé, napínavé, čtivé. Vůbec mě nenapadlo, co z toho nakonec bude. Možná trochu zbrklý závěr, ale je to výborná detektivka. Předchozí knihu jsem nečetla, podle komentářů je ještě lepší. Tak to se na ni těším.

20.06.2019 5 z 5

Za bílého dne Za bílého dne Mary Higgins Clark

Celou knihu jsem byla jako na trní a četla ji jedním dechem. Autorka nabízela pravděpodobného pachatele prakticky hned od začátku, tak nějak jsem si říkala, že by to bylo moc snadné. Byl to on nebo ne? No, neuhodla jsem. Určitě si od této spisovatelky přečtu něco dalšího.

18.06.2019 5 z 5

Mráz a hry Mráz a hry Jan Hlávka

Jsem nadšená. Úžasně vypracované světy, plno postav, a líbí se mi snad všechny. Příběh vás nenechá odpočinout, jak rychle se tam střídají akce. Jdu si sehnat další díly.

11.02.2019 5 z 5

Hudba ticha Hudba ticha Patrick Rothfuss

Trochu mi vadilo, že autor knihu čtenáři na začátku skoro vymlouvá a na konci se zase omlouvá. Do příběhu jsem vplula, nejdřív jsem jen koukala, co se děje a pak jsem ho nechala plynout. Naprosto odlišné od všeho, co jsem kdy četla. Zvláštní? Hezké? Asi si ještě nechám projít hlavou, co si mám o téhle knize myslet.

08.02.2019 3 z 5

Italské radosti Italské radosti Maeve Haran

Příjemná kniha. Začátek na mě působil, že jde o mnohem mladší ženy, úplně mi to nesedělo na šedesátnice. Ale během čtení jsem si zvykla. A nic proti ničemu, každá má právo změnit svůj život, proč ne i v tomto věku. Fandila jsem každé. A ta Itálie. Sluníčko, teploučko, bazén, voňavé květiny. Jen tak si kousnout do citronu ...?

06.02.2019 4 z 5

Tenounká knížečka plná citu. Jak krásně se dědeček loučí s vnoučkem. A dědeček tu stále je a přece není.....

02.02.2019 5 z 5

Úterní ženy Úterní ženy Monika Peetz

Nejvíc mě bavila ta cesta - puchýře, únava, radost z chůze, dusno pod pláštěnkou, slunce, déšť, i to naprosté vyčerpání. Znám pocity těch žen, jak si srovnají priority ( co je vlastně důležité a co ne) a domů se vrátí šťastné a odpočaté. No. Jak které.....

01.02.2019 4 z 5

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Na začátku jsem se nemohla začíst a přisuzuji to pouze své roztěkané mysli. Po sklidnění a naladění na správnou vlnu, jsem si knihu užila. Nejvíc ve mně zanechá vzpomínku na krásnou ódu na srdce.

31.01.2019 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Sakra! Přečetla jsem to moc rychle a další díl zatím v nedohlednu. Strašně dobře se to čte, otáčíte stránky a těšíte se, co bude dál, ani si nevšimnete, že jste na konci.

25.01.2019 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Páni....to bylo tak dobré! Já se jen přidám ke všem těm předchozím komentářům. Nejdříve skepse - cože česká spisovatelka a napsala fantasy? Nevím, nevím, ale....Bylo to naprosto famózní. Přečteno během jednoho dne a nešla jsem spát, dokud jsem to nedočetla. Poutavě napsáno, spousta nových slov, ale vůbec to nevadilo, rychle jsem si zvykla. Děsila jsem se, jak rychle se blíží konec, a říkala si , že nechci, aby to skončilo. Hrozně moc Ilan fandím a jdu hned shánět další díl.

21.01.2019 5 z 5

Hezké a pohodové čtení. Procházky po pláži - hmmm.....
Nakonec jsem ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo.

15.01.2019 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Milá a vtipná knížka. Bavila jsem se od začátku a mnohokrát se zasmála. Přesně to jsem potřebovala. Určitě doporučím.

14.01.2019 5 z 5

Kryštof ÁDéHáDě Kryštof ÁDéHáDě Pavlína Brzáková

Poutavý příběh, zvláštně napsaný. Tolik lásky, trpělivosti, citu, síly... Kniha mi připomněla, že nemám žehrat, že mám být spokojená s tím, co mám. Jednou za čas potřebuji takové nakopnutí. A být prostě jen vděčná.

14.01.2019 3 z 5

Můj brácha Tornádo Můj brácha Tornádo Petra Štarková

Napsáno je to velice pěkně. U téhle rodiny je vidět, že se mají rádi a daří se jim různé nesnáze a neplechy překonávat s humorem a ve zdraví. V duševním zdraví. Ono s přibývajícími léty, kdy neděláte nic jiného než takhle živé dítě usměrňujete, ubývá humoru i sil.

05.01.2019 5 z 5

Zabiják bohů Zabiják bohů Lynda Suzanne Robinson

Já se také začátkem prokousávala dlouho,přisuzovala jsem to předvánočnímu času. Ale, protože nerada odkládám knihy, četla jsem dál. Od poloviny mě to začalo bavit a během odpoledne jsem knihu dočetla. Víc jak na tři hvězdy to ale není.

04.01.2019 3 z 5

Opuštěné...a konečně šťastné Opuštěné...a konečně šťastné Marie Formáčková

Já vlastně ani nevim, jestli se mi to líbilo. Nejdřív jsem se zhrozila, že je to příběh 12 žen a pak mi to na konci zase přišlo moc rychle ukončené. Tak nějak podvědomě se začnou čtenářky bát, jestli je doma všechno v pořádku.

16.12.2018 2 z 5

Ještě že nejsem kat Ještě že nejsem kat Vlastimil Vondruška

Tentokrát příjemně strávené večery se zcela neznámými hrdiny. Klasický Vondruška. Mohu jen doporučit.

15.12.2018 5 z 5

Dobronínské morytáty Dobronínské morytáty Vlastimil Vondruška

Příjemně strávené večery s oblíbenými hrdiny. To je můj relax

07.12.2018 5 z 5

Na pokraji temnoty Na pokraji temnoty Barbara Erskine

Já mám také ráda tuto autorku. Líbí se mi cestování časem, a i když to má spisovatelka dějově dost podobné, tak se ráda vracím k jejím dalším knihám. Baví mě.

17.11.2018 4 z 5

Odhalená tvář Odhalená tvář Sidney Sheldon

Souhlasím. Je to rychlá a oddechová detektivka.

15.11.2018