alenkacermi alenkacermi komentáře u knih

Velké hledání Velké hledání Robert Jordan (p)

Druhý díl je ještě lepší než první, pan spisovatel skvěle rozehrál spoustu postav a dějů na více místech. A všechny jsou skvělé. Podle Borise Hokra, který napsal pár slov na konci knihy, je třetí a čtvrtý díl ještě lepší. Tempo děje pokud nezrychluje, tak se prý minimálně řítí vpřed. To se těším. Trochu vnímám v knize i detaily typu : lidé, když se leknou, nebo je něco překvapí, tak hned vysloví - Ach můj Bože, Ježíši Kriste, apod.... V knize vyslovují - Ach Světlo, Světlo tě chraň, apod.... Docela mě to baví. A ještě jedna věc . Spojení " Nebuď labuť " - mám spojené s tím, nebuď lakomý, v knize to je ve smyslu - nebuď srab - je to zajímavé. No, a takhle naladěnou mě čeká ještě 12 dílů. :) Mnu si ruce spokojeností :)))

12.09.2019 5 z 5

Zahrada plná jedu Zahrada plná jedu Karen Harper

Oddechovka. Četlo se rychle. Ale co se týče historie, tak to jsem náročnější čtenář.

09.09.2019 2 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Kniha má krásný obal a ještě hezčí jsou obrázky. Jinak Povídky podivných nejsou úplně můj šálek kávy. Přečteno za jedno odpoledne, ale moc mě to nezaujalo.

01.09.2019 3 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Nápad, že Trollové jsou podobní lidem, že Kaninci dávají své děti na vychování lidem, kvůli lékařské péči a vzdělání, pak jim je plnoleté seberou jakoby nic, včetně svěřeneckého fondu se mi moc nelíbil, ale zvykla jsem si. Příběh je zajímavý, hezky se četl, ale neukončený, ne že by skončil s otevřeným koncem, ale tam žádný nebyl. Prostě konec z ničeho nic a přečtěte si další díl. Tak dobrá - proč ne. :)

31.08.2019 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Moje první setkání s tímto spisovatelem. Úmyslně jsem začala útlou knížkou. A líbila se mi. Docela jsem si hlavního hrdinu-zabijáka i oblíbila. Určitě si přečtu něco dalšího.

26.08.2019 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Dočteno. Přemýšlím, co napsat. Nejdřív jsem si přečetla komentáře čtenářů. A... máte pravdu. Možný spoiler: Bruno je jen malý 9letý chlapec a nemůže tušit, ani si představit, co se děje za vysokým ostnatým plotem. Je kouzelný, milounce naivní, čistý, tak jak malý kluk umí být. Že by si ho nikdo několik měsíců u plotu nevšiml, je nereálné a že by Šmuel neutekl? Ale dobře. A jestli to můžu takhle napsat, kniha byla krásná, dojemná, a...ach ne.... ten konec, ale dalo se čekat , že se něco stane. Vůbec by nebylo špatné, dát to do povinné četby.

26.08.2019 5 z 5

Aprílová škola Aprílová škola Jiří Žáček

Vždycky se mi líbily básničky od pana Žáčka. Snadno zapamatovatelné. Jedna bude za chvilku aktuální.
DOBRÝTRO
Až ti slůně sluníčko
šlápne ráno na víčko,
neplač,
vždyť to nebolí,
a běž honem do školy!

22.08.2019 4 z 5

Malý vetřelec Malý vetřelec Sarah Waters

Bylo to pěkné čtení, jen na konci jsem čekala něco ..... ani nevím co. Asi po tom všem chátrání domu i šlechtické rodiny nějaký náznak lepší budoucnosti.

22.08.2019 3 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Já jsem opět nadšená. Výborná kniha, plná překvapení a zvratů. Určitě doporučím.

10.08.2019 5 z 5

Oko světa Oko světa Robert Jordan (p)

Musím se přiznat, že ač jsem si tuhle knihu vybrala sama, dlouho jsem se odhodlávala k těm 500 stránek. Jako v každé první knize delší série je tu spousta informací, jmen, tvorů a netvorů, ve kterých se musí čtenář teprve zorientovat. Možná proto jsem četla knihu pomaleji, než jsem zvyklá. Krásně napsáno, krásný svět, příběh, občas mi to přišlo dlouhé, ale nakonec to nevadilo. A upřímně mě překvapilo, že kniha byla vydána v roce 2010. Kde jsem byla? Pravda, dříve jsem četla fantasy spíše sporadicky, až teď si to užívám. Takže doporučuji a naštěstí mají u nás v knihovně další díly:).

08.08.2019 4 z 5

Sama proti času Sama proti času Věra Řeháčková

Moc hezky se mi to četlo. Běžné v realitě to asi není. Vím, že Dáša byla ve středním věku, ale já si ji představovala trošku mladší a jako šik ženskou. Přála jsem ji ty chvilky něžností a dříve nepoznané lásky. Jakou měl ale takový vztah budoucnost? Takový zamotaný konec jsem nečekala.

25.07.2019 4 z 5

Sladké odpuštění Sladké odpuštění Lori Nelson Spielman

I mně se četla kniha moc dobře. Ale i mně hrdinka místy až štvala. Příběh s kameny odpuštění asi není špatný, ale jsem cynik, co se týče těhle věcí. Nic není nad normální omluvu. Přesto dám plné hodnocení. Bylo tam i pár myšlenek, které mě zaujaly. Například tohle: "Vždycky jsem si představovala, že život je jeskyně plná svíček," pokračovala. "Když se narodíme, hoří jich polovina. S každým naším dobrým skutkem se zažehne další plamínek a vytvoří tak víc světla.". "To je krása." " Ale některé plamínky během cesty životem uhasí naše sobectví a krutost. Takže některé svíčky zapálíme, jiné zhasneme. Nakonec můžeme jen doufat, že jsme v tomhle světě vytvořili víc světla než temnoty.". - Asi si trochu protiřečím s tím cynismem, ale tohle bylo FAKT NÁDHERNÉ. No ne? A ještě jedna taková životní pravda z této knihy : " ....někdy si prostě musíte dovolit spadnout. Nejvíc si ublížíte, když se pádu bráníte a snažíte se zůstat na nohou.".

22.07.2019 5 z 5

Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Tak tahle kniha mě moc bavila a nasmála jsem se. Třeba jednou taky nějaký trek zvládnu, ale asi by mi stačila naše krajina. Těmto lidem fandím. Mě bohužel limitují kolena a rodina, zatím ten čas raději trávím s nimi. Ale až vyrostou.....a postaví se na vlastní nohy......?

21.07.2019 5 z 5

Kniha mrtvých Kniha mrtvých Lincoln Child

Zase pecka. Napětí, akce, Egypt. Pro mě výborná kombinace. Mistrovsky napsané. Užila jsem si to. Určitě doporučím

20.07.2019 5 z 5

Dědic hraběte z Grevillu Dědic hraběte z Grevillu Kat Martin

Čas od času udělám sondu do žánru červené knihovny. Ale stále zjišťuji, že to není pro mě. Je to dobře napsané, čte se to samo. Ale tak sladké, až se oklepu :) Když to čtenářkám zpříjemní čas, dobře. Splnilo to svůj účel, ale já jdu dál.

19.07.2019 3 z 5

Hra o Elišku Hra o Elišku Věra Řeháčková

Četla jsem na jeden zátah. Kluci už nebyli žádný děti, měli by být potrestaní za to, co udělali. No, jak já četla rychle a doufala, že to s Eliškou dopadne dobře. A z posledního odstavce mě mrazí.

18.07.2019 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Byť je léto, tak z této knihy opravdu mrazí. Tak strašně brutální vraždy. Vrah byl jedním z mých tipů. Náčelnice Kate mi byla sympatická, i celý její tým. Velmi podařená detektivka. Určitě si přečtu další ze série.

18.07.2019 5 z 5

Nech mě lhát Nech mě lhát Clare Mackintosh

Pro mě to byla první kniha od této autorky. A líbila se mi. Strhující thriller. Tak nějak jsem byla přesvědčená, že pachatel je naprosto jasný. A ono to tak překvapivě nebylo. Baví mě, když je všechno jinak, o to si knížku víc užiju. Určitě ji také doporučím.

15.07.2019 5 z 5

Malé temné lži Malé temné lži Sharon J. Bolton

Moje druhá kniha od této autorky. A jsem spokojená. Libila se mi. Napínavá, čtivá. Poslední věta mě překvapila, i když mě to v průběhu děje také napadlo.

14.07.2019 5 z 5

Nestvůra z Essexu Nestvůra z Essexu Sarah Perry

Jsem jedna z těch, co se jim líbila obálka knihy a i komentáře byli pěkné. Ale.....dlouho jsem se nemohla začíst a místy jsem se přemlouvala číst dál. Přišlo mi, že kniha nemá pořádný děj, že si vlastně jen tak plyne. Čekala jsem něco rychlejšího a s nestvůrou i akčnějšího. A toho je tato kniha prosta. Přesto jsem po dlouhé době dočetla, no a nebylo to až tak špatné. Za polovinou se mi postavy i líbili, a už jsem byla zvědavá, jak příběh dopadne.

11.07.2019 3 z 5