alenkacermi alenkacermi komentáře u knih

Políbená ledem Políbená ledem Amanda Hocking

Velice dobře čtivé a chytlavé. Zápletka, postavy, trocha romantiky, bitky, intriky .... je tam všeho dost. Pro mě zábavné, odpočinkové. Chápu, že se kniha líbí, mně také.

13.02.2020 5 z 5

Záměna Záměna Caro Martini

Jó. Tak tohle je pecka. Strašně se mi to líbilo. Strašně jsem se nasmála. Co bylo nejlepší? Asi úplně všechno.

11.02.2020 5 z 5

Kniha ve formě dopisů? Dobře, zkusím ji. Postupně se vám hrdinové dostávají pod kůži, přistihnete se, že se usmíváte nad jejich příběhy, a příště trpíte tou bolestí, co prožili. A přesto je to nádherná kniha, dojemná, smutná, citlivá, laskavá,.... Doporučuji!

10.02.2020 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Hned na první stránce jsem byla malinko překvapená. Čím? Jménem Lars. Nestává se mi často, abych měla, dvě knihy za sebou, postavy stejného jména. Navíc od českých autorů a zcela nečeské jméno. Naštěstí mě to rozptýlilo jen na té první straně. Děj byl zasazený do úplně odlišného prostředí. V tomto případě na ostrov. Hodně postav a postupně odhalovaná minulost. Ze začátku lehce natahované, ke konci napínavé. Přečtu si i další knihy s inspektorem Bergmanem, tentokrát z Čech

06.02.2020 4 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Skvělé dialogy, vtipné hlášky. Super. Bavila jsem se. A překvapení - konec nastavený jako ve filmu. Musíte si dojít pro další díl.

01.02.2020 4 z 5

Bretaňská pýcha Bretaňská pýcha Jean-Luc Bannalec (p)

To jsem celá já. Čtu až čtvrtou knihu v pořadí. Nevadí. Vlastně jsem už byla na odchodu z knihovny, když můj pohled padl na tuto knihu. Bretaň......? Tato část světa mě uchvacuje, nikdy jsem tam nebyla, ale třeba se to jednou změní. To nemění nic na tom, že je to země zahalená tajemstvím, historií a překrásnou krajinou. Už jen proto jsem tu knihu čapla. To si musím přečíst! A nezklamala mě. Popisování té krajiny, moře, ústřic.....to všechno - bylo krásné. A ty tři předchozí díly? Ty si také přečtu. Mimochodem......ani já ústřice nemusím :)

31.01.2020 5 z 5

Cigaretka na dva tahy Cigaretka na dva tahy Dominik Dán

Moje teprve druhá kniha od Dána. A musím říct, že mu přicházím na chuť. Baví mě detektivové z mord party. To jejich snídání pohromadě, klábosení, pošťuchování. Super.

23.01.2020 5 z 5

Tanec nad propastí Tanec nad propastí M. R. Richards (p)

Ještě že měli v knihovně na vyřazení jen 2 tyhle tenké knihy. Příběh jednoduchý, dopředu víte, jak to skončí, nicméně akce se tomu nedá upřít. Vydáno to bylo v roce 1992, tenkrát to bylo něco nového, dneska už to u mě úspěch nemá. Oddechové a velice rychlé

04.12.2019 2 z 5

Nemilovaná Nemilovaná Patricia Vandenberg

Kniha byla v knihovně jako vyřazená a tak jsem po ní sáhla. Před X-lety, když jsem jezdila vlakem do školy, jsem tyhle jednohubky přečetla za hodinu. Příběh nenadchne, ani se nestačíte začíst a je konec. Přeslazený americký závěr, byť z Evropy. Z nostalgie dám 2 hvězdy

04.12.2019 2 z 5

No, jak hodnotit knihu, kterou jsem si tak neskutečně užila. Mám pocit, že jsem tam s Goldilocks byla. Prožila si s ní každý den. Rozhlížela jsem se s ní po krásné přírodě, nasmála se, trochu se o ní i bála. Wau. Poslední 151.den jsem měla slzy v očích. Fakt jsem ti fandila - Lůco.

13.11.2019 5 z 5

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Obálka je krásná. Pěkný příběh o pátrání v minulosti. Romantika. I když právě ta z minulosti byla smutná. Odpočinkové čtení.

08.11.2019 4 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Překrásná kniha. Jako malá holka jsem bydlela na sídlišti, naštěstí na kraji. Bydleli jsme v přízemí a já, když jsem si sedla do ušáka, otočila ho směrem k oknu a začala lelkovat, tak jsem koukala po stromech, po kaštanech a javorech. A i když to byli "děti ulice" - jak píše autor, tak já je naprosto zbožňovala. Pozorovala jsem, jak vítr hýbe větvemi, nebo jak se chvěje listí. Nádhera. I to je moje dětství. A i dnes si všimnu, když mi tam některý z nich zmizí :(
Miluju stromy, lesy.
V knize je spousta zajímavých informací, jak bojují o světlo, o podzemním společenství, o tom , že křičí, i když je neslyšíme, varují, pláčou, ...... Kniha je oslavou těchto velikánů a pro nás varováním.

25.10.2019 5 z 5

Prokletý trůn Prokletý trůn Joelle Charbonneau

Hezká kniha. Příjemná lehounká fantasy s troškou romantiky, pro mě oddechovka. Carys se mi líbila, až téměř na konci vyšlo najevo, že má také tajemství. Tak třeba ho v příštím díle využije. Andreas se mi také líbil, bohužel se to během knihy změnilo.

11.10.2019 4 z 5

Drak Znovuzrozený Drak Znovuzrozený Robert Jordan (p)

Je to velká kniha a ještě větší příběh. Rozehráno spousta linek a dějů, které se dál rozvíjí. Nepustí vás. Mám ráda všechny postavy, užívám si je. Trochu panikařím, že mám ještě tolik čtení před sebou. A přitom se těším. Poslední dvě kapitoly jsem měla husí kůži. Napsáno tak rychle a napínavě. Wow.

09.10.2019 5 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

K mému překvapení se mi to líbilo. Trochu jsem se lekla začátku, Velká kulturní revoluce - cože? Na databázi jsem hledala, proč se to čtenářům líbí a jestli má cenu pokračovat. Mělo. Přes všechnu tu revoluci a obsáhlou fyziku to bylo čtivé. A ano, taky mnou ta spousta matematiky, fyziky, jevů a nejevů, proplouvala a pamatuji si jen něco. (Ale taky jsem mockrát přemýšlela o tom, zda si naši planetu zasloužíme, že už jí příliš ubližujeme.)
Kupodivu mi nevadila ani čínská jména, tak nějak jsem si je v duchu zkrátila, abych se v nich vyznala.
Ale druhý odstavec na straně 363 mě naštval, ať už je to názor jenom knižní postavy nebo ne.
Jakože ....
No, chtěla jsem se rozepsat, ale....
Na slova typu : "intelektuální elita a elita národa", apod. jsem alergická. Takže, abych nebyla nepříjemná, tak jen poznámka, že s tím nesouhlasím a srážím jednu hvězdu dolů

26.09.2019 4 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Připojuji se ke všem předchozím komentářům. Skvěle napsaná kniha. Můžeme nahlédnout do života s postiženým dítětem, chlapcem, který začíná dospívat i když jen fyzicky a ne mentálně. Tušila jsem, že to dopadne tak, jak to dopadlo. A když budu moct pomoct jen s tím, že přeparkuji auto. Tak proč ne.

23.09.2019 5 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Moc hezká kniha. Hlavní hrdinka je patnáctiletá Liv Silberová, milá, veselá, odvážná, nebojácná slečna. Je mi sympatická, i když je tak mladinká. Příběh má spád, čte se rychle. Ráda si přečtu pokračování. Pro tuto věkovou kategorii, a vlastně - proč ne všem, doporučím.

21.09.2019 4 z 5

Modřiny Modřiny Michal Kliment

Líbily se mi obě časové linky příběhu. Čtenář se nevyhne srovnávání průběhu vyšetřování, které si jsou vlastně dost podobné. Bylo zajímavé i vyprávění, jak vznikly dvě Ostravy, nebo historie Stodolní.

18.09.2019 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Tak jsem se těšila na svého prvního Hartla, že se nasměju. Ano, třikrát jsem se zasmála, ale čekala jsem víc. Kniha je napsaná dobře, rychle se čte. Ale...tak nějak mi přišla spíš smutná.

15.09.2019 3 z 5

Vražda v lázních Luhačovicích Vražda v lázních Luhačovicích Jana Moravcová

Vůbec mě to nebavilo. Nutila jsem se dočíst do konce. Případ nepřípad. Hlavní hrdina byl neslaný nemastný.

15.09.2019 1 z 5