alenkacermi alenkacermi komentáře u knih

Setkání v soumraku Setkání v soumraku Renáta Navrátilová

Romantika s příchutí tajemna. Nenáročná a v druhé polovině i trochu napínavá. Hezky se četla

25.04.2021 4 z 5

Hrozně dlouho mi trvalo, než jsem vzala poslední díl do ruky. Nějak už z těch předchozích dílů tam bylo moc postav a vůbec mě nebavili úvody Petra a Daniela před každým dalším rokem. Nicméně přestávka mi udělala dobře a tenhle díl se mi četl dobře.

24.04.2021 3 z 5

Úkryt před světlem Úkryt před světlem Barbara Erskine

Po dlouhé době moje oblíbená autorka a po dlouhé době duchařský příběh. Líbil se mi. A ano, v knize byla spousta překlepů.

23.04.2021 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Moje první audiokniha. Příběh je krásný a dojemný. Byli spolu tak krátce a stejně se celý život milovali. Přednes Andrey Elsnerové a Marka Holého se mi také moc líbil.

14.03.2021 5 z 5

Lockdown Lockdown * antologie

No, v hodnocení jsem spíš rozpačitá. Nečetlo se to špatně, ale....líbila se mi jen jedna z těch povídek.

11.03.2021 2 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Úžasné....a vůbec se nebudu rozepisovat, o čem tahle kniha je. To už přede mnou udělaly téměř všechny čtenářky. :) Je nádherná.
Musím přiznat, že očekávání něčeho zlého, ta předzvěst, mě natahovala na skřipec a posledních, já nevím, asi sto stran, jsem probrečela, a to také nemusím ty vždycky šťastné konce, ale je fajn, že tady byl. Doporučuji

03.02.2021 5 z 5

Ďábel v zrcadle Ďábel v zrcadle Juraj Červenák

Trojice vyšetřovatelů - Stein, Barbarič a Jaroš - mě baví. Za mě výborná detektivka, která se dobře četla.

18.01.2021 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Krásná a příjemná romantika. Nakonec ze všech prima parta a přátelé. A i když mě nikdy moc nelákalo, jet se podívat na sever Evropy, tak do Kodaně bych jela hned :)

08.01.2021 5 z 5

Poutnice – Tři cesty do Santiaga Poutnice – Tři cesty do Santiaga Alena Ježková

I já patřím k těm, co touží po Santiagu, po té cestě, být sám, pryč od moderního světa. Tahle kniha je krásná. Jen mi zase připomněla, jak moc chci jít.

29.12.2020 5 z 5

Od oltáře do Santiaga aneb na svatební cestu pěšky Od oltáře do Santiaga aneb na svatební cestu pěšky Lukáš Hanuš

Četla jsem už pár knih o pouti do Santiaga, tato je rozhodně o nejdelší cestě.
Ano, zúžila se na základní lidské potřeby, a to jíst, pít a kde přespat, ale to se dalo čekat. To je, asi hned po myšlence duchovní, gró jakékoli pouti.
Věřím, že si to manželé užili, já bych s tím svým jít nechtěla, a on to ví :) .
Bylo to čtivé, ale ke konci bych to také trochu zkrátila.
I mně chybí mapa a fotky, obrázky jsem moc nadšená nebyla.
Ty jo, vymanit se na pár měsíců z tohoto světa a jen tak si jít .....

04.11.2020 4 z 5

A tak tedy jdu... A tak tedy jdu... Jiří Dynybil

Na mě je tato kniha až moc podrobná. Teď jdu vlevo, teď vpravo, nahoru a dolů. V podstatě, když bych si ji namluvila, tak podle ní do Santiaga trefím. Asi je to tak v pořádku,ale já musela čtení v půlce odložit a po tři čtvrtě roce jsem se k ní zase vrátila a dočetla. Na druhou stranu je zde spousta dobrých nápadů, co si vzít s sebou, kde jíst, co jíst, na těžký batoh využít Camino taxi....super. Klobouk dolů před autorem, ve vyšším věku a ne v úplně dobré zdravotní kondici se vydal na takovou cestu. Obrovskou výhodou byla znalost španělštiny.

15.10.2020 4 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Ty jo. Pátý díl a zase tak našláplý....Skoro si připadám jako školačka, která čte tajně pod lavicí ( i když, to už u těch dnešních mladých slečen asi nehrozí ) a nemůže se od příběhu odtrhnout.
Je to skvěle napsané, autorka je prostě dobrá. Po tolika stranách ( a že jich v tomhle díle bylo opravdu hodně) dovede čtenáře udržet a napínat do konce, vlastně....navnadit na další díl. A čtenář se nechá navnadit s radostí.
Co si teď zpětně uvědomuji, tak mě během čtení upoutalo, jak se nám hrdinové pěkně zpárovali, překvapení! Čtenářka "zandu" má pravdu, sexuální scénky mi také vadily, na můj vkus jich bylo dost, v knize, která je určená primárně dětem, mě to také trochu rušilo.

08.10.2020 5 z 5

Slaná chuť cigaret Slaná chuť cigaret Otakar Chaloupka

Těch prvních 50 stránek je fakt nudných. Hugo mi hrozně lezl na nervy, jak je ufňukaný. Jeho myšlenkové pochody mě taky nebavily- moc roztahané. Pak už takhle v duchu, a za závorkou, přemýšleli i ostatní: inženýr, komisař i inspektor. No, nějak jsem to dočetla.

01.10.2020 2 z 5

Zásnuby se smrtí Zásnuby se smrtí Roman Cílek

Knihu jsem si vzala na odlehčení. Musím říct, že se povídky četly dobře, ale... Hned na začátku jsem měla pocit, že autor, v průběhu děje, mluví ke čtenáři a já tenhle styl moc nemusím. Naštěstí to nepokračovalo. Příběhy měly určitě potenciál, ale tak nějak to nebylo dotažené. Po dlouhé době jsem si v knize všimla chyb - chyběla písmena - a docela často. Dala bych dvě hvězdy, ale za čtivost jsem jednu přidala.

25.09.2020 3 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Co napsat? Všechno už tady bylo řečeno a stokrát opakováno...:)
Tahle série je FAKT dobrá. Autorka se zlepšuje. Děj zrychluje. Tep mého srdce běží s hrdiny, jak o závod. A číst.... prostě nemůžete přestat. To se mi dlouho nestalo, abych nechtěla jít spát. Skončil čtvrtý díl a......sakra..... další je půjčený, nějak mi utekl pod rukama, tak honem rezervaci a čekat, až z knihovny zavolají.
Líbí se mi, jak je děj propracovaný, promyšlený. Detaily, které autorka zmíní někdy v prvním, druhém díle, ve čtvrtém rozezní na všechny struny.
Je to prostě lahůdka, jízda, horská dráha a já se ráda nechám svézt. A to horskou dráhu já nerada :)

23.09.2020

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Sérii čtu jedním dechem. Ještě, že jsem na ní přišla později a mám po ruce všechny díly, protože jinak bych si navodila infarktový stav.
Příběh mě strašně baví. Postavy mě baví, všechny. Je to tak rozvinuté do všech stran, přitom nic neruší, když přebíháte z jednoho děje do druhého. Super.

21.09.2020 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Budu se opakovat. Poslední dobou to tak mám. Čtu teď knihy, které nejsou pro moji věkovou skupinu.....no a?
Tohle je zase pecka. Série Krvavé ostří mě prostě baví. Svět je tak veliký a rozmanitý. Tolik zvláštních postav. Jedna akce za druhou, dobrodružství, intriky, spousta tajemství, lží a polopravd. Autorka s dějem tak neskutečně točí a otáčí...bomba. Fantazie jede na plné obrátky.

21.09.2020 5 z 5

Stopy v krvi Stopy v krvi Steve Robinson

Ze začátku mě kniha moc nebavila, nebyla jsem schopná se začíst. Asi moc postav. Ale když vydržíte cca do půlky :) , najednou zjistíte, že to má konečně grády.

10.09.2020 4 z 5

Dcery strážce majáku Dcery strážce majáku Jean E. Pendziwol

Nádhera. Krásný příběh. Prolínání minulosti s dnešní dobou. Slepá stařenka s mladou problémovou dívenkou se sbližují nad čtením deníků, které snad vydají dávné tajemství. Určitě doporučím.

25.08.2020 5 z 5

Dobrodružství milovníka knih Dobrodružství milovníka knih Charlie Lovett

Tak. Na tuhle knihu jsem se těšila. Děj je rozehrán do tří časových rovin. Bavil mě posun Pandosta staletími. Přesto mě první polovina knihy moc neuchvátila, naštěstí pak dostal příběh takový spád, že jsem během odpoledne překvapivě dočetla. Konec je smutný a zároveň těžko uvěřitelný.

21.08.2020 4 z 5