alena3056 alena3056 komentáře u knih

Písečníci a bludný asteroid Písečníci a bludný asteroid Václav Dvořák

Dávám plný počet bodů, protože kdybych nečetla Harryho Pottera, tak bych příběh hodnotila jako velmi povedený, poutavý a čtivý. Ovšem, jak už napsala spousta lidí přede mnou, je to Harry Potter jako vyšitý. Takže od třetiny knihy už jsem přesně věděla, jaký druh události můžu očekávat dál a nutno říct, že jsem se nespletla ani jednou. Trošku mi přišla škoda, že Tomáš nezůstal na Písečnici a raději se nerozvíjelo dobrodružství v prostředí dolů to mohlo být velmi zajímavé a napínavé.

02.10.2023 5 z 5

V životech loutek V životech loutek TJ Klune (p)

Předchozí dvě knihy byly krásné, smutné a moudré zároveň. Tato byla jiná... o postavách bylo již napsáno hodně a s většinou souhlasím, měla jsem je ráda všechny, každý z nich má své kouzlo. I ten příběh byl opět zajímavý a nutil k zamyšlení, k úsměvu i k slzám. Vlastně by i tato kniha byla dokonalá nebýt jedné, pro mě naprosto nepochopitelné a zybtečné, skutečnosti narážky sexuálního charakteru. Nebýt jich, mohl to být klidně příběh, který bych doporučila větším dětem. Nevadí mi vznikající romantický vztah Vica a Hapa, dokonce ani Modrá víla, kteří nemají jasno v tom, kdo jsou. To vše patří do příběhu a je to v pořádku. Ale už část o Rambově "trubičce" mi přišla tak moc zbytečná a rušivá... a bohužel jich tam bylo víc. Škoda.

25.07.2023 5 z 5

Pod šeptajícími dveřmi Pod šeptajícími dveřmi TJ Klune (p)

Moc jsem se na tuto knihu těšila, protože Dům v blankytně modrém moři byl prostě úžasný. A teď čtu tento, tak jiný a přece velmi podobný, příběh. Příběh je jiný, ale ty pocity, které po sobě zanechává, jsou stejné... klid, láska, moudrost, lidskost... nacházím se v polovině knihy a perou se ve mně touha číst rychleji a vědět, jako to všechno dopadne, s touhou číst naopak pomalu, jen po kouskách, aby mi ten krásný pocit vydržel co nejdéle... Snad se brzy dočkám dalšího překladu a pak dalších a dalších a ještě hromady knihy od TJ Klune.

09.02.2023 5 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Krásná, silná kniha. Plakala jsem...

29.10.2022 5 z 5

Klášterní madrigal Klášterní madrigal Vlastimil Vondruška

Proč? Celou dobu jsem přemýšlela, jestli se někdo nespletl, protože to přece nemohl napsat pan Vondruška!

11.03.2019 odpad!