aldo aldo komentáře u knih

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Zajímalo mě proč existuje ručníkový den (25.5), proč je na FB smajlík 42 a tak jsem si přečetl tohle vynikající dílo. Díky za něj Douglasi.

30.09.2013 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Po Sněhulákovi moje 2. Holeovka, a úplně jiná kniha. Ve Sněhulákovi mě Nesbo tahal za nos až na konec kde jsem se konečně dověděl kdo je vrah, tady to prozradil už ze začátku a tak jsem přišel o trochu napětí, které je ale vyváženo dobrým příběhem a Nesboho vynikajícím koncem. Pokud jezdíte do Chorvatska k moři tak je takhle kniha nutnost už jen pro to abyste mohli jako já dělat dojem tím, že víte co má společného Chorvatsko s kravatou.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Moje první kniha od Joa Nesboho. Kniha která mě přivedla k detektivkám Harryho Holea. Čte se sama, dostal jsem z ní pořádnou dávku napětí a Nesboho silný konec. Rozhodně doporučuji všem, kteří se nebojí Sněhuláka stojícího před domem.

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Po shlédnutí filmu, který těží hlavně z Marlona Branda a hudby od Nino Rota jsem nevěřil že kniha dokáže poskytnout lepší atmosféru. Mýlil jsem se, Mario Puzo píše jako Capo di tutti capi a Kmotr se tak čte s takovou lehkostí že mi bylo líto že jsem si na ní smlsnul tak rychle. Pro mě jedna z nejlepších knih.