AlcaLou AlcaLou komentáře u knih

Koruna z kostí a zlata Koruna z kostí a zlata Jennifer L. Armentrout

Pro mne rozhodně nejslabší díl série. Byl jako na houpačce. Začátek super, pak se dlooouho nedělo nic, strašně se to vleklo až jsem si musela dát pauzu a přečíst jinou knihu (a že to nikdy nedělám). No a ke konci se to opět rozjelo a knihu nešlo odložit. Také tam za mě bylo až příliš erotiky a řečí "Nejsem tě hoden." ,"Jsi mě hoden." To se mi ke Casteelovi moc nehodí...

23.04.2024 3 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Julia Quinn

Do poloviny jsem si říkala, že tento díl mne zatím baví nejvíc. Pak to ale přestalo mít děj a vše se točilo v kruhu jen kolem jediného. A to mě začalo po chvíli trochu nudit. Trochu mi i vadilo, že jsem se nedočkala žádného popisu míst - např. přírody, Skotska, atd. Prostě celé mi to přišlo tak nějak ploché, bez atmosféry a kniha ve mě tedy moc nezanechávala při čtení žádné emoce. Je to škoda, hlavní hrdinové by byli moc fajn. Ve finále je za mě zatím nejslabší z přečtených dílů.

26.03.2024 3 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Jako první jsem četla ve Stínu popela (věděla jsem, že je to prequel, ale že se tyto dvě série mají číst provázaně v určitém pořadí jsem se dozvěděla až později, ale nevadí). Ve stínu popela je označována jako mnohem lepší, tak jsem byla hodně zvědavá, jestli to tak budu vnímat i já. Ač jsem si velmi oblíbila Nykta, u mě se dostavil opačný efekt - Z krve a popela se mi líbilo víc. Poppy mi je sympatičtější než Sera. A celkově mi přijde, že v celé knize jsou "normálnější" interakce mezi Poppy a Hawkem. Hodně si povídají...což mi u Sery a Nykta trochu chybělo. A vůbec celkově ve všem mi to nepřišlo tak dohnané do extrému - hádky a sexuální scény. Tady byly tak akorád. Chemie mezi postavami byla parádní. Tohle čtení jsem si vážně moc užila. Nenudila jsem se ani na chvíli a děj mi příjemně plynul. Obzvlášť ke konci jsem se opravdu nemohla od čtení odtrhnout. Prostě Poppy a Hawka jsem si zamilovala a těším se na pokračování.

26.01.2024 5 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Tohle mi moc nesedlo. Byla to má první přečtená fantasy kniha. Styl psaní skvělý, ale na mě až příliš temné a hlavní hrdinka mi úplně sympatická nebyla a prodělala pro mě ne moc uvěřitelný přerod. Z nezkušené dívenky se zničehonic stala zkušená a sebevědomá žena, co se vyzná ve všem, včetně kouzlení a sexu. Moc jsem to autorce nevěřila.

21.01.2024 3 z 5

Ve stínu popela Ve stínu popela Jennifer L. Armentrout

Četla jsem, že tato série je mnohem lepší, než Z krve a popela. A že se jedná o prequel. A tak jsem začala číst. Až v průběhu jsem náhodou zjistila, že je doporučováno knihy číst v určitém pořadí v provázanosti se sérií Z krve a popela. No nevadí, ale přiznám, že toto řešení mi přijde takové trochu zmatečné a nešťastné. Ale ke knize...Nesnáším otevřené a napínavé konce!!! A i když mám své výhrady, jasně, že musím pokračovat! :-D Žeru to, líbí se mi celkově ten svět. Nyktos je miláček a Sera? Je prostě Sera. Někdy na můj vkus až moc neohrožená a na člověka působící až nesmrtelným dojmem. Při popisech bojových scén jsem protáčela oči...taková Xena (Kdo pamatuje Xenu?). Popisy sexuálních scén mi také moc nesedí, ale jinak je to čtivé a člověk i přes výhrady stejně chce vědět, jak to bude dál.

21.01.2024 5 z 5

Zvrácená pouta Zvrácená pouta Lexi Ryan

Dvojka opět úžasná a nezklamala. Chvílemi jsem četla se zatajeným dechem a stránky mi ubíhaly pod rukama, ani nevím jak. Prostě jsem četla a musela vědět, jak to celé bude dál. Jestli to skončí tak, jak bych si přála nebo ne. Tahle duologie je za mě opravdu velká romantika, některé scény jsem viděla tak živě a má romantická duše jásala. Ale celkově mě ten svět a víly moc bavily. Vyhovovalo mi, že to nebylo takové to hodně kruté temné fantasy, ale spíš takové pohádkové. Série Prázdné sliby se stala mou srdcovkou.

21.01.2024 5 z 5

Světlo v plameni Světlo v plameni Jennifer L. Armentrout

Čtivé, bavilo mě to, ne že ne, ale byl mnohem slabší než první díl, protože opravdu velká vata. Dlouho jsem měla pocit, že se stále dokola opakuje to samé jen v jiných situacích. A co jsem ale teda horko těžko překonávala byly erotické scény a z neustálého popisu mužského přirození, jsem si už začínala rvát vlasy. Díkybohu ke konci už ty popisy zkracovala, aby se konečně taky mohlo něco dít. A bylo to mnohem příjemnější. Škoda, že to tak nebylo v celé knize. Skvělou postavou pro mě byl Nektas a doufám, že v dalších dílech se o něm dozvíme něco víc. A taky, že už to nebude taková výplň, ale bude se něco dít a rozmotávat. 3 hvězdičky jsou za mě málo a 4 možná moc...tak 3,75.

16.01.2024 4 z 5

Tajemství černé dámy Tajemství černé dámy Kateřina Loučková

Středověké fantasy? Už jen to mne nalákalo. Detektivky běžně nečtu, ale zvědavost byla silnější. Zároveň také pro to, že se jedná o českou autorku. Nejsem popravdě moc fanoušek české beletrie, ale chtěla jsem ještě něco z českých per zkusit. A udělala jsem dobře. Kniha má od první stránky skutečně středověkou atmosféru. Díky detektivní zápletce byl děj opravdu napínavý, v knize jsou hned dvě romantické linky, což jsem si opravdu užívala. Kniha je po grafické stránce také velmi povedená. Jediné, co bych vytkla jsou začátky kapitol. Jelikož se kniha odehrává na několika místech a má více hlavních postav, hodilo by se kapitoly nadepsat, ať se člověk víc zorientuje, o kom čte nebo na jakém místě se ocitá. Někdy chvíli trvalo než jsem se zorientovala, což mě trochu rušilo.

13.12.2023 5 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

Tak tento příběh mě naprosto pohltil. Po dlouhé době kniha (i když jsem přečetla plno skvělých knih), kterou jsem jen nerada odkládala a četla jsem kdykoli jsem mohla. Byla jsem v napětí, jak se vše vyvrbí. Často jsem v recenzích četla, že se kniha podobá Dvorům a dalším knihám. To nemohu posoudit, protože jsem je ještě nečetla. Možná o to víc jsem si ji užila. Byla skutečně velmi čtivá, postavy jsem si oblíbila. A ten konec? Musela jsem jít hned pro druhý díl. Knihu moc doporučuji a jsem nadšená.

13.12.2023 5 z 5

Korunní princezny Korunní princezny Catherine Doyle

Krásná pohádková a dobrodružná YA fantasy. Přesně podle mého gusta - ani moc temná, ani příliš červená a ani příliš magická. Tak nějak od každého kus a dohromady to dávalo vemi čtivou knihu. Chvílemi jsem se i nasmála. Hezký styl psaní autorek. Příběh jsem si při čtení krásně představovala, což je pro mě velmi důležité. Sestry Wren a Rose mi byly sympatické, Linka s Rose mě asi bavila o něco víc. Byla dobrodružnější a pošťuchování Rose a Shena Lo nemělo chybu. Konec byl částečně uzavřený a částečně otevřený a nutně potřebuji další díl, abych se dozvěděla, jak to bude dál.

14.11.2023 5 z 5

Beladona Beladona Adalyn Grace

Nikdy nečtu detektivky. Mám na ně svůj dost vyhraněný názor. Ale u Beladony jsem udělala výjimku, protože mne nalákala anotace, kladné recenze a nebudu lhát - i ta překrásná ořízka, kterou jsem chtěla mít doma :-D A jsem za její pořízení opravdu strašně ráda. Kniha mne opravdu moc bavila, ze začátku jsem se i dost nasmála, u scénky s občerstvením ve vlaku i dost nahlas, což se mi u knih málokdy stává.
Styl psaní mi velmi sedl, detektivní zápletku jsem nerozluštila, takže jsem byla v napětí až do vyřešení, romantická linka za mě skvělá, Smrtotoš je prostě miláček. Vlastně knize nemám co vytknout. Super čtení s temnější atmosférou, které ale i pobaví a potěší romantické duše.

12.11.2023 5 z 5

Kufr z nebe Kufr z nebe Lin Rina

Na knihu jsem se velmi těšila, protože miluji Kroniky prachu. Kniha má opět úžasnou obálku a krásné grafické zpracování uvnitř, ale jinak se dostavilo obrovské zklamání. Kniha mne strašně nudila. Postavy mi nebyly sympatické, romantická linka za mne nepovedená. Necítila jsem žádnou chemii mezi postavami a navíc byl do knihy zakomponovaný gay vztah. Nic proti, ale trochu už mi vadí, jak je dnes strašně in dávat do knih lgbt vztahy. Je toho na mě už trochu moc. Takže vlastně krom grafiky mne kniha neoslovila ničím. Bohužel.

31.10.2023 2 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

(SPOILER) Právě jsem dočetla a v hlavě mám obrovský zmatek, plno rozporuplných pocitů, že ani nevím, jak knihu hodnotit.

Co musím pochválit - úžasný jazyk, styl psaní, plno krásných vět a myšlenek hodné k zapsání. Příběh velmi originální a propracovaný. Celkově kniha v člověku vyvolává plno emocí. Z postav jsem si zamilovala Luca a vždy jsem si užívala stránky, když se v příběhu objevil. Těšila jsem se na ty pasáže až tak, že jsem si kvůli tomu neužívala tolik ten zbytek.

Co se mi hlavně nelíbilo a kvůli čemu jsem knihu odložila s tím, že už dál číst nebudu - bisexuální a lesbické/gay vztahy. To mě opravdu naštvalo. Letos na to narážím v knihách totiž velmi často. Nemám ráda, když mi to v knihách autor podsouvá bez upozornění (např. zmínka v anotaci) a nedává mi tak na vybranou, jestli knihu s takovými vztahy chci a nebo nechci číst. Za to jedna obrovská hvězda dolu.

Někdy mi kniha přišla trochu nudná, za mne by jí prospělo méně stran (...a víc Luca :-D ) Nejméně mne bavil Henryho příběh a vlastně mi ho i tak trochu zprotivil.

Některé věci v příběhu nedotažené - při popisech, kdy Addie s někým strávila jeden den a druhý den si jí dotyčný nepamatoval...vždy mě napadl takový podstatný detail - to si za celý den ani jeden nedošel např. na wc?? :-D

No a konec? Nečekala jsem happyend, ale možná na mě byla poslední slova až moc hořká. Ale posledních 100 stran byla neskutečná jízda, od které se nedalo odtrhnout.

3 hvězdičky jsou podle mého málo, 4 možná moc...tak 3,75/5. Knihu doporučuji. Buď vám sedne nebo nesedne, ale stojí za to to zkusit.

15.10.2023 4 z 5

Kde končí nebe Kde končí nebe Petra Lejsková-Langová (p)

Kniha mne mile překvapila. Ač pojednává o smutném tématu smrti, tato kniha byla milým pohlazením, v něčem možná i takovým i uklidněním a nadějí, že v nebi se lidé, kteří opustili pozemský život, mají hezky. Autorka měla nebeský život moc hezky vymyšlený. Opradu hezká kniha a doporučuji.

02.10.2023 5 z 5

Knihkupectví u jezera Knihkupectví u jezera Jenny Colgan

Po prvním díle jsem se na tento strašně těšila. A přišlo docela velké zklamání. Postavy sympatické, ale kniha se mi tak strašně vlekla, kolikrát jsem se i přistihla, že nevnímám, co čtu. Nějaký zajímavější děj to začalo mít tak v polovině. Kdyby kniha měla o 100 stran méně, prospělo by jí to. Romantická linka pro mě byla dalším zklamáním. Žádná chemie, bylo to celé takové ploché.

20.10.2022 3 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Tohle bylo naprosto úžasné čtení! Já knihy ze současnosti příliš nečtu, ale tato kniha mi naprosto sedla a měla vše, co jsem od ní očekávala - sympatické postavy, krásné prostředí, byla plná knih a romantická linka byla naprosto skvělá, úplně jsem cítila tu chemii. Moc doporučuji a moc se těším na Knihkupectví u jezera.

11.10.2022 5 z 5

Záhrada víťazov Záhrada víťazov Rhys Bowen

NÁDHERA! Toto byla kniha napsána s neskutečným citem. Děj plyne vcelku pomalu. Je to kniha nejen o lásce, romantická linka je velmi jemná, ale uvěřitelná. Kniha však pojednává především o síle přátelství, o hledání sebe sama, o vnitřní síle. Velmi oceňuji, že se autorka nedala strhnout a konec nebyl nijak přeslazený! Prostě krása! Moc se těším na další knihy od této autorky.

08.08.2022 5 z 5

Počkej na mě v Paříži Počkej na mě v Paříži Kristin Harmel

Nádherný, dojemný a napínavý příběh z války, který mne upoutal už od první stránky. Velmi sympatické a dobře vykreslené postavy. Knihu moc doporučuji!

08.06.2022 5 z 5

Nalezenec Nalezenec Stacey Halls

Na knihu jsem se velmi těšila. Avšak přišlo velké zklamání. Vyzdvihla bych dobrý dobový popis prostředí Londýna, dobrý motiv knihy a naprosto úchvatnou obálku. Ale to je za mě bohužel asi tak vše. Příběh mě nechytil, neměl jiskru, celkově mi to přišlo takové ploché bez emocí. K postavám jsem si nějak nedokázala vytvořit vztah, nejsympatičtější mi byl Lyle. Občas mi přišlo, že autorka píše a pak si něco rozmyslí. Korunu tomu nasadil happyend, kdy jsou všichni najednou šťastní, vysmátí a život je najednou bez jediného mráčku.

08.06.2022 2 z 5

Jezerní růže Jezerní růže František Kožík

Nikdy jsem příliš nečetla české autory. Před časem jsem si řekla, že je zkusím. V současných mě toho příliš nelákalo, a tak jsem začala prohledávat antikvariáty. A objevila Jezerní růži. Z knihy jsem úplně unešená! Před autorem opravdu smekám. Smekám před jeho schopností na pouhých 119 stránkách skvěle vykreslit prostředí, pocity i postavy, jako bych četla spíš 400 stránkovou knihu. A ta romantika! Tato kniha mne zahřála u srdce a řadím ji nyní mezi své oblíbené.

11.05.2022 5 z 5