AlbionFoxyFox AlbionFoxyFox komentáře u knih

Co kdyby? Co kdyby? Randall Munroe

Bavilo mě hodně, párkrát jsem se smála nahlas, tento druh humoru mi sedí. Některé pasáže jsem už ale nepobrala, asi mám fantazii omezenou na naši planetu :)

27.03.2024 4 z 5

Shuggie Bain Shuggie Bain Douglas Stuart

Ke knize jsem se dostala díky čtenářskému klubu a nelituji. Při čtení mi však bylo úzko a až fyzicky zle z Agnes. Závěr mírně zklamal, byl oproti zbytku knihy nijaký.

22.03.2024 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Hodně mě bavil modus operandi vraha, škoda, že nedostal více prostoru na úkor zbytečně překombinované hlavní zápletky.

15.03.2024 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Tohle pro mě bylo dokonalé veledílo. Miluji různé časové roviny a navíc zde ještě podtrhnuty různými formami textu a nakonec to vše zaklapne a čtenář udělá jen Wow!. Jde vidět, že témata druhé světové války se začínají na poli litaratury vyčerpávat a začíná se vyrovnávat s tím "radostným" obdobím komunismu.

04.03.2024 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Byť to bylo místy už hodně překombinované a ztrácela jsem se ve změti jmen, falešných identit a podobně, kniha byla neskutečně čtivá, měla spád a oživením byly návraty do dětství. Ty pro mě, jakožto matku malé cácory, byly hodně bolestivé.

22.02.2024 5 z 5

Barva nachu Barva nachu Alice Walker

Na začátku jsem knihu hltala, byla krutá, nespisovný jazyk jí dodával na reálnosti. Postupně mé nadšení opadalo a závěrečné rozhovory na mě už takový dopad neměly. Každopádně jsem moc ráda, že jsem se ke knize díky Čtenářskému klubu dostala.

19.02.2024 4 z 5

Lutyňské tango (a jiné válečné příběhy z Těšínska) Lutyňské tango (a jiné válečné příběhy z Těšínska) Otylia Toboła

Číst knihu o obcích a místech, které tak důvěrně znám, narazit při tom na tolik známých příjmení a názvů... Úžasný zážitek a neskutečná mravenčí práce. Děkuji!

16.02.2024 5 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Vzpomínky na devadesátky a příběh, ze kterého mi bylo moc úzko.

02.02.2024 4 z 5

Zdivočelá země Zdivočelá země Jiří Stránský

Téma jako takové parádní, hodně se mi líbí líčení poměrů v pohraničí těsně po válce, těžká práce a samozřejmě koně. Ale kniha byla nesmírně zdlouhavá, základní motiv se pořád opakoval a hodně mi vadilo, jak byla kombinována přímá řeč s nepřímou a vnitřními monology. Jsem trochu zklamaná.

28.01.2024 3 z 5

Podezření Podezření Brianna Labuskes

Docela mě mile překvapilo, že navzdory průměrném hodnocení se kniha četla velmi dobře. Možná byla místy nedotažená, ale na prvotinu rozhodně potěšila.

22.01.2024 4 z 5

TMBK 2022 TMBK 2022 Dominik Landsman

Lehce úsměvná oddechovka, připomenutí roku 2022 za 1 odpoledne. Vadily mi překlepy a uspořádání textu.

19.01.2024 3 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Někteří vytýkají vleklé pasáže, ale King umí i ty vleklé pasáže napsat prostě bravurně. Knihu jsem nemohla odložit, poslední kapitola mi zlomila srdce, odkaz na Overlook mě potěšil. Před 20 lety mě King přivedl ke čtení a já ho miluji dodnes a milovat vždy budu :)

18.01.2024 5 z 5

O kočkách a kocourech O kočkách a kocourech * antologie

Bavily mě možná 2 povídky celé sbírky.

11.01.2024 1 z 5

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

To bylo prostě dokonalé čtení, zbytek už tady je napsán mnohokrát.

06.01.2024 5 z 5

Velké dějiny zemí Koruny české. Svazek I., Do roku 1197 Velké dějiny zemí Koruny české. Svazek I., Do roku 1197 Naďa Profantová

Kapitoly o pravěku jsou zpracovány perfektně a přístupně, posledních 150 stran jsem se ale ztrácela ve změti jmen a souvislostí. Skvělý je obrazový doprovod textu.

30.12.2023 5 z 5

Normalizované životy Normalizované životy Adam Drda

Lze napsat jediné: Lidé, čtěte!

29.12.2023 5 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Velke zklamání, nesympatická povrchně líčená dvojice vyšetřovatelů, z nichž Sid byl zbytečný, neuvěřitelně se chovající postavy, neustálé líčení jídla a naprosto zbytečné pasáže. Pod tímto pseudonymem dvojici autorů asi vyhledávat nebudu...

21.12.2023 2 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Velmi čtivě a parádně napsané, ale nesmírně zamotané a celá detektivní práce je o tom, že se ousedé chodí postupně přiznávat, co vše neřekli a zatajili dříve. Kniha jako taková mě ale moc bavila.

17.12.2023 4 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Opět pohodové, úsměvné i smutné, nic víc asi od Hartla nečekám. Kdybych před 2 týdny nečetla Nejlepší víkend, dala bych i 5 hvězd, ale knihy mi přišly až moc podobné.

17.12.2023 4 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Helen Fields

Vůbec jsem neměla pocit, že stejná autorka napsala Dokonalou sérii :( Za mě neskutečná nuda, zvláštní postavy, naivní hrdinka, divný konec... zklamání.

07.12.2023 2 z 5