Alakfesoj Alakfesoj komentáře u knih

Nezapomeňme: Příběhy Paměti národa Nezapomeňme: Příběhy Paměti národa kolektiv autorů

Za me velmi dobre zpracovana kniha. Libi se mi zpusob zpracovani. Pribehy lidi jsou prubezne doplneny relevantnimi historickymi informacemi. Diky tomu se i nehistorik snadno zorientuje v kontextu. Timto ta kniha podle me zcela naplnuje svuj ucel a predsevzate poslani.

12.01.2021 5 z 5

Úspěšný návrh výzkumu Úspěšný návrh výzkumu Keith F. Punch

Byla to součást povinné četby 1. semestru na PhD. studiu na Fakultě architektury společně s obdobnou knihou od Šanderové. Punch je překlad, je z jiného prostředí. Kniha je řazená na první pohled poměrně přehledně, ale přijde mi, že v některých kapitolách ani neměl vlastně co říct, tak jenom tak všeobecně plácal. Myslím si, že to mohlo mít tak o 70 stran míň.... ale třeba se pletu, nebo se na to dívám příliš z pohledu toho, co potřebuju pro svoje vlastní studium

05.01.2021 3 z 5

Pláž utonulých Pláž utonulých Domingo Villar

V životě jsem detektivku nečetl, ale jedno školní nepovinné zadání mě k tomu přimělo. Zatím je to taky poslední detektivka. Myslím, že člověk musí být na čtení detektivek nějak zvyklý.... (fakulta architektury - ti co to četli možná tuší proč jsme to měli číst)

03.01.2021

Scottyho průzkumná letka Scottyho průzkumná letka George Ernest Rochester

Na tomhle jsem se v podstatě učil číst

03.01.2021 5 z 5

Biggles v Africe Biggles v Africe William Earl Johns

Díky Bigglesovi jsem vlastě začal číst

03.01.2021

Ženy Ženy Charles Bukowski

(SPOILER) Moje první kniha od Bukowského. Velmi mě zaujaly detaily ze života ve státech v té době. Taky se mi líbila rychlost proměny hlavního charakteru. Taky na mě celá kniha působila takovým uvěřitelným dojmem.

02.01.2021 5 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

(SPOILER) Knížka mě nejvíce zaujala tím, že do poměrně realistického prostředí života vojáků zasazovala zcela absurdní situace. Taky mě zaujala ta široká paleta vnímání války napříč postavami.

02.01.2021 4 z 5

Nietzsche aneb vášeň pro život Nietzsche aneb vášeň pro život Bertrand Vergely

Bezvadný přehled Nietzscheho filozofie, který mě v podstatě změnil život.

13.11.2020 5 z 5

Šťastný poutník Šťastný poutník Mario Puzo

Můj oblíbený autor mě přivedl ke čtení uplně nové tematiky. Nikdy jsem se nesetkal s tak podrobným popisem chudoby, který by mě zasáhl u srdce.

14.06.2020 5 z 5

Obraz města Obraz města Kevin Lynch

Pro me prevratny zpusob premysleni o prostoru a tvorbe. Zajimalo by me co je obsahem jeho pozdejsi tvorby. Snad o meste napsal dalsich 10 knih a obraz byla jeho prvni...

07.10.2018 5 z 5

Deník nalezený ve vaně Deník nalezený ve vaně Stanisław Lem

"Mania autopersecutoria"

09.10.2015 3 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Nevím, jak je to přeloženo do češtiny, ale z anglického originálu čišela klasicistní důslednost, strohost až totalita. Hlavně postoj k pátkovi ukazoval vztah evropana ke zbytku světa......

09.10.2015

Vzestup člověka Vzestup člověka Jacob Bronowski

"není těžké dělat, ale dostat se do stavu, kdy se dělat dá."

09.10.2015 4 z 5

Pláň Tortilla Pláň Tortilla John Steinbeck

At to někdo potvrdí nebo vyvrátí. V originále se to jmenuje Tortilla flat. Což podle mě má samo o sobě více významů. 1. flat=pláň...ok, proti tomu se nedá nic namítnout. 2.flat=byt...ti kluci žili vlastně v jednom bytě. 3. Tortilla flat= plochý jako tortilla....což by mohlo celkově vyjadřovat atmosféru ala mám dolar, tak zaplatím nájem, ale pak ho utratím za gallon vína a ani ho nedonesu tam kam jsem chtěl?
Jinak si myslím, že je to bezvadné dílo

09.10.2015 5 z 5

Toulavý autobus Toulavý autobus John Steinbeck

Srovnatelná koncepce jako Kulička od Maupassanta...

09.10.2015 5 z 5