ala.mihalikova ala.mihalikova komentáře u knih

Žrádlo pro psy Žrádlo pro psy Darek Šmíd

Tohle bylo utrpení. Autor evidentně vůbec nezná hlavní postavy, takže mu nedělalo problém změnit jim charakter. Což jsem nepřekousla. Styl psaní mi vůbec nesedl, jak čtení poznámek ze školy. Děj byl o ničem. Popisy byly strašné. Děj bez humoru. Tohohle autora už nikdy víc.

02.10.2022 odpad!

Drsné sny Drsné sny Jakub Mařík

Tohle byl úžasný díl. Četla jsem to jedním dechem. Super akce, vtipný i napínavý. A Kladie boží.

27.09.2022 5 z 5

Výtah do pekla Výtah do pekla Jiří Pavlovský

Tenhle díl mě tolik nenadchnul. Část s Klaudií byla sice fajn. Ale když jsem knížku dočetla, říkala jsem si “to bylo všechno?” Bylo to lehký čtení, někdy napínavý, ale mám radši děj, kde se zapojí všichni.

21.09.2022 3 z 5

Magie pro každého Magie pro každého Jiří Pavlovský

Četlo se to hezky, takový pomalejší rozjezd, ale líbil se mi konec. Ten humor tam je super. Těším se na další díly.

20.08.2021 4 z 5

Pekelná šleha Pekelná šleha Martin D. Antonín (p)

To je můj první díl ze série, který jsem četla a moc mě to bavilo. Bylo to napínavý, i občas šílený a zalíbil se mi humor autora.

16.08.2021 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Upřímně jsem měla se čtením tohohle dílu pěkný problém. Kniha byla fajn, ale jelikož jsem četla předešlé díly už dávno, dělalo mi to celkem problém se orientovat. Nevybavovala jsem si plno událostí, o kterých se bavili a měla jsem guláš v tolika postavách. Docela mě to štvalo a ničilo tak celkový dojem z knihy. Jinak zvraty byly super a konec fantastický.

06.08.2021 4 z 5

Půlnoční klenot Půlnoční klenot Richelle Mead

Já jsem z tohohle dílu nadšená. Líbí se mi nápad sledovat stejný děj z pohledu jiné postavy. I když mi to ze začátku dělalo trochu problém si to uvědomit. Tenhle díl byl napínavější a vysvětlil mi věci, které mi přišli v prvním díle zvláštní a už chápu aspoň proč. Příběh Miry byl zábavnější, dobrodružnější, záhadnější a plný překvapení. Škoda, že pokračování už není přeložené.

31.05.2021 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Tak tenhle díl byl pro mě za trest. Nudné, zbytečné, zdlouhavé pasáže o ničem. Kniha mohla skončit bitvou na Strygge a bylo by to fajn. Takhle jsem musela trpět u dalších stránek. Klidně bych polovinu knihy vyškrtala.

28.05.2021 2 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Rozhodne lepsi nez dil predesly. Libil se mi styl vypraveni. Obcas to bylo zdlouhavy. Ale
nadchnul me konec na lede. Ale i tady jsem se dokazala chvilemi ztracet v case.

23.05.2021 4 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Bylo pro mě utrpením tuhle knihu dočíst. Nic zásadního se tam nedělo, žádné zajímavé akce, zvraty. Dost jsem se nudila a při čtení trpěla. Jedině snad postava Regise stála za to. Kdyby tenhle díl neexistoval, asi by mě to ani nevadilo.

09.05.2021 2 z 5

Pravidla hry Pravidla hry Chloe Neill

Tak tenhle dil me opet chytnul a precetla jsem to jednim dechem. Prijemna zmena oproti minulym dilum. Zaujal me pribeh. A i kdyz jsem predesle dily cetla uz hodne davno, autorka me bez problemu dokazala opet vtahnout do deje a osvezit pamet. Bylo to napinave. A vztah Ethane a Merit me proste bavi. Vyhoda byla, ze mela knizka jakoby dva hlavni deje. A konec byl velice zajimavy.

23.04.2020 5 z 5

Dobrodružství na Měsíčním hradu Dobrodružství na Měsíčním hradu Enid Blyton

Knizky se mi hrozne libi. Skupinku jsem si zamilovala a moc jim pri reseni problemu fandim. Pribeh je psany svizne a zajimave.

22.04.2020 5 z 5

Dobrodružství u Tajné hory Dobrodružství u Tajné hory Enid Blyton

22.04.2020 5 z 5

Unesená Unesená Manuro (p)

Z téhle knihy mám rozporuplné pocity. Nápad je to zajímavý, ale nesedělo mi zpracování. Dohrát to se šťastným koncem pro mě znamenalo hrát to nejmíň dvacetkrát. Procházení pasáží nazpaměť mě už ke konci vůbec nebavilo. Ztratit se v domě byla hračka a motání dokola bylo časté. A zjištění, že dohrát to lze jen málo způsoby, na kterých se musí pracovat už od začátku mě moc nepotěšilo. Vadilo mi, že jsem se ani nedozvěděla nic moc o příběhu. Zkrátka přišlo mi to jako docela odfláknuté a ve finále jsem z toho byla akorát tak frustrovaná. Čekala jsem od toho víc.

07.04.2019 3 z 5

První dobrodružství První dobrodružství Shuky Médina

Úžasné dobrodružství. Moc se mi líbí komiksové ztvárnění. Pobavila jsem se. A dohrát jí není nic snadného. Těším se na další díly.

21.03.2019 5 z 5

Upíři v Dallasu Upíři v Dallasu Charlaine Harris

Příjemné a oddechové čtení. Erik mě baví. Jsem zvědavá na další díly.

09.02.2019 5 z 5

Mrtví do soumraku Mrtví do soumraku Charlaine Harris

Odlehčené čtení. Rozhodně se mi tahle verze líbila víc než seriál. Četlo se to samo a nemusela jsem u toho přemýšlet. Pěkná oddechovka.

31.01.2019 5 z 5

Klíč k určování kouzelných tvorů Klíč k určování kouzelných tvorů Tony DiTerlizzi

Příjemné pohodové čtení. Zajímavé pojetí skřítků. Líbila se mi.

06.01.2019 5 z 5

Atuánské hrobky Atuánské hrobky Ursula K. Le Guin

Docela se mi to líbilo. Bylo to takový oddechový, ale vyloženě mě naštval konec. To jako fakt? Měla jsem pocit, že mi tam prostě musí pár listů chybět. Na to kolik to bylo stránek jsem čekala aspoň nějaký konec.

17.11.2017 3 z 5

Mladý Kedrigern a první kouzlo Mladý Kedrigern a první kouzlo John Morressy

Četlo se to pěkně. Taková zábavná oddechovka. Líbila se mi rozmanitost příběhu. Samá zábava, humor, dobrodružství.

03.11.2017 4 z 5