akinomV akinomV komentáře u knih

Domek pro dva Domek pro dva Kathryn Taylor

(SPOILER) Za mě je to 3 a půl *. Příběh se mi líbil, prostředí super. Ale nějak mi přišlo, že tomu chyběla větší hloubka, abych si postavy oblíbila. Nevím, zda to nakonec autorka neplánuje jako sérii, protože jinak mě dost mrzelo, že se tam nedořešila linka mezi švadlenkou a bohatým majitelem panství. Taky mě na konci štvaly "tanečky" mezi hlavními postavami, jak si navzájem ustupovali a zase se hned ranili ... bylo toho moc najednou. Ale to už je můj osobní názor, který nemusí nikomu vadit.

17.04.2024 3 z 5

Hraj o svůj osud Hraj o svůj osud Stella Tack

(SPOILER) No teda, to bylo překvapení! Strašně zajímavé prostředí a způsob hry, napínavé, čtivé a ten mluvící kocour..... ten stal za to! Hvězdu ubírám jen za to, že jsem se nějak nedovedla vcítit do žádné z postav. Ale jsem zvědavá, kam se to bude ubírat dál

14.04.2024 4 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

(SPOILER) Ač to má být detektivka ve stylu Agathy Christie - pomalá s omezeným počtem podezřelých, tak to má očekávání úplně nenaplnilo. Ale i tak se to četlo svižně a závěr byl ve stylu Hercula Poirota :-) Co mi vadilo byl třeba popis návštěvy wc, kdy jsem se pomalu bála, co všechno si ještě přečteme. Také bych řekla, že Sid jako zkušený policista nebude po domluvě s Julií opakovat svá chybná rozhodnutí, jako je výslech svědků bez její přítomnosti... Uvidím, ale možná po pokračování sáhnu, vypadá to na zajímavou zápletku ;-)

11.04.2024 3 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Trochu jsem se bála, zda nemám od knihy větší očekávání než mi může nabídnou, ale bylo to zbytečné. Příběh se mi moc líbil, byl to příjemný únik z reality a postavy jsem si oblíbila. Ano, asi v té záplavě knih, kde se bojuje o život je tato jen další z mnoha, ale mě to bavilo. Možná je to prostředím, draky - nevím, ale já jsem spokojená a nad příběhem budu ještě určitě přemýšlet. Navíc jsem zvědavá, kam se děj posune dál a co bude následovat.

07.04.2024 5 z 5

Knihomolové Knihomolové Emily Henry

Od autorky jsem četla už dvě knihy a z toho mě jedna nebavila a druhá "Happy place" byla dobrá, ale neudělala na mě takový dojem jako v zahraničí. Nebyla jsem si jistá, zda mám dát autorce ještě šanci, ale líbila se mi obálka knihy a anotace, tak jsem si řekla, že to ještě zkusím. A teda, tohle bylo nádherné. Tahle knížka mě vtáhla od samého začátku, smála jsem se, dojímala, prožívala vše s hrdiny a i když to bylo předvídatelné, já si to tak užila. Tahle knížka mě dostala!

21.03.2024 5 z 5

Tělo v jezeře Tělo v jezeře Matthew J. Costello

Opět jsem si příběh Jacka a Sarah užila, jen je mi vždy líto, že je to příběh na pár stránek. Oba by si zasloužili mnohem víc prostoru. Já osobně mám moc ráda poklidné detektivní příběhy z anglického maloměsta, kde se lidé znají a celkově se ty vztahy prolínají do příběhu. Tady jsem opět dostala, co jsem chtěla.

18.03.2024 4 z 5

Schovávaná Schovávaná Tereza Herzogová

Všimla jsem si druhého dílu, tak jsem se rozhodla nejdřív kouknout po prvním a dobře jsem udělala. Moc se mi líbil příběh, který byl, i přes vážnější témata, plný skvělého humoru. Musím říct, že mě to opravdu překvapilo, jak se mi příběh líbil.

04.03.2024 4 z 5

Zmije a křídla noci Zmije a křídla noci Carissa Broadbent

Wow, tak to byl nečekaný konec. Celou dobu jsem přemýšlela, jak to celé může dopadnout, ale tohle....
Líbila se mi uvěřitelná hrdinka, která se uměla prát, ale nebyla ani ušetřena zranění. Když už je to člověk mězi upíry, tak by bylo divné, kdyby se jí hned všechno dařilo. Její slovní přestřelky s Raihnem byly super. Zajímavě byl popsán i vztah Orayi s Vincentem. Prostě samá pozitiva. Ale abych jen nechválila, když nedávám plný počet - tak na mě to bylo místami už moc temné, drsné, takže mi to potěšení ze čtení trochu kazilo. Každopádně jsem zvědavá na pokračování, protože potřebuju vědět, jak tohle dopadne.

02.03.2024 4 z 5

Poslední zvonění pro vraha Poslední zvonění pro vraha Jana Hrabovská

Velmi poklidná detektivka, kde se autorka zaměřila na postavy a z pátrání toho moc nezůstalo. Trošku mi to připomínalo spíše společenský román se špetkou detektivky. Ale celkově to nebylo špatné, jen bych to nenazvala úplně detektivkou.

28.02.2024 3 z 5

Vztek Vztek Tracy Wolff

(SPOILER) První díl byl fajn, dokonce jsem ho hodnotila vysoko, ale i tak jsem po dočtení začala přemýšlet, jestli vůbec chci v sérii pokračovat. Jestli to takhle nestačilo. No ještě že jsem se rozhoupala a knížku si koupila, protože tenhle druhý díl je o dooooost lepší než ten první. Nová postava mě dostala, byla vtipná, zajímavá, bavila mě. A jak už tady někdo napsal, trochu mi ty dvě mužské postavy připomínaly postavy z Dvorů. Byla to jízda a ten konec, kdy bude další díl, já potřebuji vědět, co bude dál!!!

25.02.2024 5 z 5

Neodpovídej Neodpovídej Lucie Bechynková

(SPOILER) Já bych řekla, že to nebylo špatné, ale že bych si z toho sedla, to taky ne. Dost mě mrzelo, jak to celé dopadlo, protože bych čekala, že pachatele nějakým způsobem budeme znát, že budeme mít šanci ho odhalit dřív než policie. Tohle se ale odhadnout fakt nedalo.
Styl psaní byl ale fajn a četlo se to rychle.

19.02.2024 3 z 5

Bílý písek Bílý písek Brandon Sanderson

Moje první zkušenost s příběhy Brandona Sandersona. Podle recenzí tady jsem neměla velká očekávání, ale po pomalejším začátku (kdy jsem si musela zvyknout na komiksové zpracování) to nakonec nebylo tak špatné. V průběhu čtení jsem si nebyla jistá, jestli budu chtít v sérii pokračovat, ale ten konec mě přesvědčil, že tomu dám šanci. Tak uvidíme...

17.02.2024 3 z 5

Miláčkové z metra Miláčkové z metra Kate Spencer

(SPOILER) Za mě průměr. Originální romantická zápletka, víceméně předvídatelný děj - což je ale v romanických knihách celkem běžné a nevadí to. Co byl ale problém, že mi hlavní postavy nepřirostly k srdci. Nějak mi to bylo všechno jedno. A pak tedy možná kontroverzní téma - nebinární asistent/tka - která vlastně neměla vůbec důvod být v ději. Nejdřív jsem si myslela, že je to překlep, ale pak, když mi to došlo, tak jsem stejně měla problém to číst, protože mi to mozek pořád vyhodnocoval jako tištěnou chybu. A vzhledem k tak malému rozsahu postavy, to tam ani nemuselo být...

17.02.2024 3 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Musím říct, že po dvojce jsem si sérií nebyla úplně jistá. Sice se mi líbila, ale občas jsem se musela trochu nutit do čtení. Teď jsem, podle pokynů autorky, přečetla knihu novel Krvavé ostří a úplně jsem otočila, protože mě to neskutečně bavilo. A tak jsem hned musela pokračovat a tato kniha "Dědička ohně" je opět neskutečně čtivá. Spousta zvratů, zajímavých postav a hlavně, ten děj, pořád se něco děje... Jsem nadšená

14.02.2024 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Wow, tak to jsem ani nečekala, jak rychle jsem knihu slupla. Bylo to skvělé. Knihu jsem četla po druhém díle, tak jak někde autorka říkala a bylo to super!

07.02.2024 5 z 5

Sváteční vražda Sváteční vražda Ada Moncrieff

Po dlouhé době povedená detektivka ve stylu Agathy Christie. Jen mi nesedl styl psaní autorky, její popis "pozorovatele" mě v knize rušil a nebavil. Postupem času byl tento pozorovatel víc upozaděn a kniha dostala opravdu spád. Já jsem spokojená.

03.02.2024 4 z 5

Vražda v anglické zahradě Vražda v anglické zahradě Katie Gayle

Takhle si představuji nástupkyni (nástupkyně) Agathy Christie. Super příběh, skvělé prostředí, slibný začátek série. Mám ráda klasické detektivky z britského venkova a tady jsem dostala vše, co jsem si přála. Určitě doporučuji.

02.02.2024 5 z 5

Kdo má pod čepicí a jiné povídky Kdo má pod čepicí a jiné povídky Marie Rejfová

Super povídky, fakt jsem se musela smát a čtení si užila. Josefína je skvělá! Ale líbila se mi i povídka s Miroslavou, tak nějak mi díky tomu přirostla s Karlem víc k srdci

14.01.2024 5 z 5

Princezna klamu Princezna klamu Danielle L. Jensen

Než jsem knihu začala číst, dostala jsem se k docela negativní reakci na ni. Tak jsem knihu začala číst s určitým odstupem, že to asi nebude ono. Ale mě to fakt bavilo. Jako ano, klišé, předvídatelný děj ... to tam všechno je. Ale čte se to super dobře, je tam humor, zápletky fajn. A ten závěr, už teď se těším na pokračování!!! No není to žádný vyšší literatura, ale když se chcete pobavit, tohle rozhodně funguje.

11.01.2024 5 z 5

Dostihová vražda Dostihová vražda Frances Evesham

Opět prima čtení, jen z počátku jsem se nemohla začíst. Ale tak poslední třetina knihy už jela dost :-D Líbí se mi tenhle styl detektivek, takže si ráda přečtu pokračování. Jen tedy tato obálka je dost šílená - ten kůň je tam asi dodaný photoshopem a je to teda jak pěst na oko... A pár tiskových chybiček se taky vloudilo. I tak doporučuji k přečtení všem, kteří mají rádi takové to poklidné detektivní pátrání.

07.01.2024 3 z 5