Akin309 Akin309 komentáře u knih

Nářek Nářek Maggie Stiefvater

Príbeh bol v pohode. Nič extra, ale dalo sa to dobre čítať. Postavy sa mi páčili. Najviac asi Una. Koniec ma trochu prekvapil. No, neviem či sa pustím aj do pokračovania...

26.05.2022 3 z 5

Cena za rozkoš Cena za rozkoš Nika Peas (p)

Napínavý prýbeh od začiatku dokonca. Rozhodne stál za prečítanie. To čo všetko Niké zvládla prekonať je až neuveritelné. Ako pri prvej knižke sa mi zdalo, že rýchlo odpustila Stephanovi. Vážne ho musela milovať. Som ale rada, že ich príbeh končí happyendom, zaslúžia si to.

31.03.2022 3 z 5

Záměna Záměna Nika Peas (p)

(SPOILER) Dobrá knižka na jeden hlt. Zvrat v príbehu ma zaujal. Jediné čo ma prekvapilo bolo rýchle odpustenie hľavnej hrdinky (môj názor).
Inak je to pohodová knižka a presvedčila ma na prečítanie aj ostatných dielov.

31.03.2022 4 z 5

Death Note: Povídky Death Note: Povídky Cugumi Óba (p)

Bola som strašne rada, keď som objavila túto povídku k Death note, ale nakoniec som len sklamaná. Nehovorím, že nie je dobrá, avšak za mňa sa rozhodne nejedná o nič extra.

12.03.2022 3 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm L. J. Shen

Táto kniha ma zaujala a rada som si ju prečítala. Je to moja prvá kniha od tejto autorky, ale rozhodne nie posledná. Príbeh hlavných hrdinov ma hľavne zaujal svojou jedinečnosťou. Grace (Texas) a West si prešli peklom, no zvládli sa s tým vyrovnať. Obaja to mali ťažké. Podarilo sa im však vyrovnať sa s minulosťou a pokračovať.
Od autorky to bol originálny nápad, ktorý rozhodne stojí za prečítanie.

12.03.2022 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Trón zo skla je strhujúci príbeh plný napätia, ktorý Vás okamžite vtiahne do deja. Postavy si zamilujete a budete chcieť s nimi prežiť kazdý okamžik Celaenin život pred odohratím príbehu je plný tajomstiev, ktoré čakajú na odhalenie. Na čo sa mimoriadne teším.
Neváhajte a určite si prečítajte túto sériu !

27.01.2022 5 z 5

Na dvore zo strieborných plameňov Na dvore zo strieborných plameňov Sarah J. Maas

(SPOILER) Vážne som sa tešila ! Strašne som rada, že autorka napísala samostatnú knihu o Neste a Cassianovi. Od začiatku príbehu ma Nesta zaujala a chcela som vedieť čo ju vedie k jej rozhodnutiam. Čo stoji za jej naladami a postojmi. Konečne som sa to dozvedela. Jej cesta k prijatiu samej seba a odpusteniu si nebola ľahká, ale nakoniec s pomocou Cassiana, jej nových priateliek, rodiny sa jej to podarilo. Aj ona sa vysporiadala so svojimi problémami a našľa šťastie, nový začiatok.
Samozrejme som si tu našľa aj veci, ktoré mi vyslovene vadili. Od začiatku som bola na Rhysanda naštvatá. Ako áno chcel chrániť svoju rodinu, ale pred čím vlastne ? Nestou ? Cha, však tá mu nedala dôvod, aby sa k nej tak hrozne správal. Možno si povahovo nesadli, ale to mu nedávalo právo sa jej pliecť do života a rozhodovať za jej chrbtom čo môže a čo nie. A to že povedala pravdu Feyre o jej tehotenstve. Poviem na rovinu, že mňa jej reakcia neprekvapila. Práve som sa čudovala, že jej to už skorej nepovedala.
Elain s jej nestabilnými citmy ma ničím neprekvapila stále pred všetkým uteká a ničomu sa nevie postaviť čelom. Amren ma sklamala. Ona na mňa pôsobila ako jediná, ktorá Nestu aspoň chápe a je jej priateľkou. Avšak zdubkala pri prvom probléme a otočila sa jej chrbtom.
Inak ma vývoj postáv nesmierne teší. Toľko pestrých príbehou plných zvratov. Nemám sa na čo sťažovať.
Za mna sa autorke kniha podarila a určite sa k nej budem vracat.

12.12.2021 4 z 5

Nádherná kniha s dechberúcimi ilustráciami. Jediné čo mi tam asi schádzalo bolo trošku viac príbehov s Cardanom.

29.06.2021 4 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Úžasne pohodová knižka. Hneď som si ju zamilovala ! Strašne sa mi páčili dialógy medzi hlavnými postavami a ich príhody/nehody ♡

02.06.2021 5 z 5

Z kouře a kamene Z kouře a kamene Alžběta Bílková

Zo začiatku mi trvalo sa začítať ale potom konečne som sa dostala do deja. Kniha sa mi celkom páčila. Rada si prečítam aj pokračovanie pri ktorom autorke držím palce.

14.03.2021 4 z 5

Zlatá věž Zlatá věž Holly Black

Super a neočakávaný záver napínavej série.

13.03.2021 5 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Úžasný historický román. Celú knihu som sa neprestávala culiť a smiať. Najviac sa mi páčili scénky s corgim a hlavnými postavami, keď to bolo napäté. Určite ju doporučujem všetkým ♡

29.01.2021 5 z 5

Holky někdy koušou Holky někdy koušou Chloe Neill

Som strašne rada, že som si túto knihu prečítala. Svet upírov a nadprirodzených bytostí proste milujem ♡. Kniha bola nenáročná a záujmavá na prečítanie. Jedna z vecí, ktoré sa mi najviac páčili bolo to že tam vystupovalo viac druhov nadprirodzených bytostí z rôznymi a osobitnými charaktermi. Určite si prečítam celú sériu.

31.12.2020 5 z 5

Vítr z hor Vítr z hor Andy Wildwood

Veľmi rada by som poďakovala autorovi za zaslanie knížky. Na jeho prvú knižku to bolo dobré a prajem mu veľa šťastia pri ďalších knižkách.
K recenzii zo začiatku som sa trochu nevedela začítať a vadili mi dosť dlhé popisky ale keď som sa dostala tak do štvrtky tak to už išlo samo. Pre mňa sa vzťah Ya-ni s Jonem vyvíjal až poc rýchlo. Čo sa mi páčilo bol svet, ktorý autor svojím príbehom vytvoril.
Koniec knižky bol taký otvorený takže si myslím, že by sme sa mohli dočkať aj pokračovania na ktoré sa teším.

21.11.2020 3 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Táto kniha sa dá podľa mňa opísať ako úžasná. Strašne som si obľúbila postavy a aj ja by som chcela mať ako domáceho maznáčika Syrinxe. V pokračovaní bude zaújmavé ako sa situácia vyvinie. Neviem sa toho dočkať ♡

11.10.2020 5 z 5

Pád Ohnivého princa Pád Ohnivého princa Elise Kova

Naozaj som sa tešila po prvom diely. Táto časť bola strašne napínavá a nwm sa dočkať na pokračovanie ♡

28.08.2020 5 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Tuto knihu som si okamžite zamilovala. Má užásný, zaújmavý a zamilovaný dej. Samozrejme odporučujem.

14.04.2020 4 z 5

Svatba Svatba Julie Garwood

Výborná kniha, úžasný príbeh. Určite odporučujem ♡.

29.03.2020 5 z 5

Kosec Kosec Neal Shusterman

Niektoré časti boli trošku nudnejšie ale inak sa mi kniha páčila.

26.03.2020 3 z 5

Láska a čest Láska a čest Julie Garwood

Je to jedna z mojich obľúbených kníh od
J. Garwood. Strašne som sa pri tomto príbehu nasmiala. Určite ju odporúčam ♡

17.03.2020 5 z 5