Ajtakrajta Ajtakrajta komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Toto je kniha, ke které se mohu stále vracet. Pokaždé pobaví.

03.01.2020 4 z 5

Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Ivana Vostřáková

Ojojoj. Porotci ceny Miloslava Švandrlíka asi neměli moc velký výběr, když vybrali tohle. Někdy je snad lepší cenu neudělit. Ovšem proti gustu žádný dišputát. Každý máme rádi jiný humor.

15.03.2017 2 z 5

Boříkovy lapálie Boříkovy lapálie Vojtěch Steklač

Tohle se dá číst v každém věku. Bez přehánění jde o geniální dílo, které žije navzdory změnám režimu. :-D Vlatně jde o takové drsné Rychlé šípy.

18.02.2017 5 z 5

Husákovy děti / Hřbitov prasátek Husákovy děti / Hřbitov prasátek Marcel Deli

Tato dvojkniha krásně ukazuje autorův rozsah. Jak dole napsal Koškin. Lidé více preferují Husákovy děti, ale mě pobavily obě novely, ačkoliv jsou každá z jiného soudku. Husákovy děti jsou takové Poláčkovsko-Šabachovské a ze Hřbitova prasátek na nás mává duch pana Švandrlíka. Ale nechci tím říct, že by p.Deli tyto autory kopíroval. Ve svém stylu je svébytný a originální. Po všech různých "vtipných" deníčcích a vymyšlených příhodách malých dětí, které autoři vydávají za pravé, je tohle ryzí literární sranda. A dobrá sranda. Pro mě kandidát na knihu roku. :-)

18.02.2017 5 z 5

Deník fejsbukové matky Deník fejsbukové matky Lucie Nachtigallová

Takové mrhání papírem by mělo být trestáno odnětím svobody. Splácanina z Facebooku nudici se dámy, která se nějakým záhadným způsobem stala "knihou". Bohužel jsem tento škvár už nalezl i v katalozích veřejných knihoven. A to už je smutné.

20.10.2016 odpad!

Velká kniha komiksů #1 Velká kniha komiksů #1 Vlastislav Toman

Klasika!!!

20.10.2016 5 z 5

Dívčí válka Dívčí válka František Ringo Čech

Mnoho lidí třeba řekne, že jde o levný humor. Ale zkuste si napsat aspoň pár normostran humorného textu. Je to dřina! :-) A v porovnání s dnešní záplavou "vtipných" deníčků všech těch píšících otců a matek jde o veledílo.

20.10.2016 5 z 5

Konec Syna jitřní hvězdy Konec Syna jitřní hvězdy Josef Opatrný

Věděli jste, že bitva u Litlle Big Hornu trvala vlastně dva dny a nepadla v ní celá sedmá kavalérie, ale jen jedna její část vedená Custerem?! Kdybyste tuto skvělou a neprávem opomíjenou knihu četli, tak byste to věděli. :-)

28.05.2016 4 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Pan Duchowny velice mile překvapil!

28.05.2016 5 z 5

Humorné příhody očima odvážného otce Humorné příhody očima odvážného otce M. M. Cabicar (p)

Podivnost, kterou jsem neměl sílu dočíst. Autor je evidentně fascinován vyměšováním. :-/

28.05.2016 odpad!

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

Zábavná kníka v tom nejlepším slova smyslu. Ostravak umí příběh podat a ostravština tomu dodává kouzlo.

16.03.2016 4 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Není mnoho knih z období reálného socialismu, které tímhle stylem dokáží popsat dobu s humorem a přesto ukázat jaké svinstvo to bylo. Hrdý Budžes takovou knihou je.

23.12.2015 5 z 5

Zbraně, šerm a mečíři Zbraně, šerm a mečíři Ludiše Letošníková

Doporučuji každému, kdo si nechce plést meč s kordem a šavlí :-)

21.05.2015 5 z 5

Městečko, kde se zastavil čas Městečko, kde se zastavil čas Bohumil Hrabal

Bavil jsem se skvěle. :-)

21.05.2015 5 z 5

Podzemní město Podzemní město Karel Poláček

Musím konstatovat, že tahle knížka je plně srovnatelná s dílem Na západní frontě klid.

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Nezklamalo. Epizoda s Prahou je mimořádně kouzelná :-)

24.04.2015 5 z 5

Pivaři a frajeři Průvodce světem ZZ TOP Pivaři a frajeři Průvodce světem ZZ TOP Neil Daniels

ZZ TOP nekriticky miluju. Proto nekriticky dávám pět hvězdiček :-)

Muž se psem Muž se psem Zdeněk Jirotka

Asi už zůstane navždy ve stínu Saturnina, ale rozhodně nezaslouženě. Je to skvělá knížka.

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Rady obsažené v knize nejsou špatné, ale je třeba si uvědomit, že každý člověk je jiný a v USA fungují věci poněkud jinak než v ČR. Beru tuto knihu spíš jako osvětlení toho, jakým stylem pan King tvoří. :-)

04.04.2015 4 z 5

Případy pro poručíka Slídila Případy pro poručíka Slídila Marcel Deli

E-Kniha obsahuje 16 povídek. Tištěná knížka, která je jako bonus k cd s audioknihou, má sedm kousků a audiokniha pět povídek. Za mě musím říct, že bych bral všech šestnáct příběhů i v tištěné formě. Audio v podání J.Plesla je perfektní, ale i tady je škoda, že toho nenatočili víc. Je vidět, že E-Bohém není žádný mamut, ale malé nezávislét nakladatelství, takže v tomhle případě šlo asi i o to na co měli peníze. V každém případě je dobře, že je tu někdo, kdo se nebojí a vydává i nové autory.
Jinak Případy pro poručíka Slídila jsou dobrá zábava. První povídka mi (po pravdě řečeno) sice trochu drhla, ale pak se to rozjede a následuje kolotoč absurdních situací a velmi neortodoxních vyšetřovacích metod. Podle mě je nejlepší povídkou Případ dušičkový, kde jsou úžasné scény na nočním hřbitově a pak Případ zamčeného pokoje. To je vymazlená variace na klasické anglické detektivky odehrávající se v zámcích na blatech, která se ve druhé polovině převrátí v naprostou grotesku. Tahle povídka je i na audioknize a nechápu, jak mohl Plesl tolik postav uhrát! A uhrál je nádherně!

01.02.2015