AjinQa AjinQa komentáře u knih

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Za mě opravdu zajimavé čtení.. Kniha je velmi čtivá, opravdu se těžce odkládala. Za mě je veliké plus to, že kniha byla psaná velmi živě, což podle mě není úplně pro každého. Kolikrát jsem se během čtení musela pozastavit na tím, že musím být opravdu ráda za to, v jakém prostředí žiju. Hlavní hrdinka je velmi příjemná a člověk se s ní lehce dokáže ztotožnit. I když to není jednoduché čtení, jak už z důvodu sebepoškozování a depresivních myšlenek, za mě je to určitě 10/10. Na závěr si určitě dokážu dovollit říci, že to není čtění pro každého. Určitě se připravte na emocionální jízdu.

14.08.2022 5 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Tak tohle byla emocionální jízda. Od knihy jsem nečekala moc, spíše takové odpočinkové čtení, ale byla jsem mile překvapena. Stella i Will byli skvělí hlavní hrdinové a čtení jsem si moc užila. Cystická fibróza je dost závažné onemocnění, proto jsem ráda, že se tomu knížka i film věnují a ukazují čtenářům a divákům průběh a závažnost této nemoci. Myslím si, že 250 stran je úplně akorát. Kniha se pěkně čte, stránky ubíhají a nejsou tam pasáže které by vás nudily. Knihu určitě doporučuji, protože si myslím že si u ní každý pobrečí, ať už slzami smutku nebo štěstí. 5*

09.02.2020 5 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Za mě velké zklamání. Celá kniha se mi zdála pomalu jako pohádka, kdy se místy autor snažil zasadit ty hororové prvky Osvětimi. Ale nešlo mu to. Po celou dobu čtení mi připadalo, že je hlavní hrdinka spíše na nějaké horší dovolené, a ne v koncentračním táboře. Ani styl psaní mi moc nesedl a docela jsem se musela přemlouvat k dalšímu čtení. Pokud máte rádi knihy z této doby doporučuji spíše Vypravěčku od Jodi Picoultové, která je na úplně jiné úrovni. Za mě 2*

06.01.2020 2 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

O něco slabší než první dva díly, ale i tak to byla emocionální jízda. Představí se nám dvě nové hlavní postavy, akorát je škoda že se v knize neobjevovali více. Celá série končí skvělým vyvrcholením, až jsem nezadržela slzy. Moc mě mrzí že už nejsou další díly, protože tyhle knihy byly fakt výjimečné. Jsem ale ráda, že od těchhle skvělých autorů vyjde další série, takže se máme na co těšit. Za mě 5*

06.01.2020 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nikdy jsem nečekala že se tolik zamiluju do povinné četby. Ke knížce jsem se dostala kvůli toho že zastávala místo v mém seznamu četby k maturitě a toho nikdy nebudu litovat. Na to že je to knížka pro děti, přijde mi spíše svou hloubkou pro starší čtenáře, protože děti kde co podle mě nepochopí. Prostě krásné a nádherné, není co dodat.

10.10.2018 5 z 5

Temnota Temnota Kiersten White

Za mě velký palec nahoru. Navzdory špatným recenzím tady jsem se rozhodla knížku přečíst. Pro mě to byla velmi výjimečná kniha, protože nic podobného jsem nečetla (i přes srovnávání s SJM). Lada, Radu i Mehmed jsou hlavní hrdinové které jsem si hned zamilovala. Hlavně tedy Ladu, alias Vlada Napichovače. Už díky ní se kniha četla fakt rychle a nakonec mě mrzelo že příběh už končí. Celé to bylo úžasné jen kvůli opravdovosti charakterů, protože to co nám o nich autorka naslibovala se opravdu splnilo. Nemůžu se dočkat na další díl. Kašlete na hodnocení a knihu si určitě kupte. Nebudete litovat.

10.10.2018 4 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Ačkoliv miluju Colleen Hoover, tahle kniha pro mě byla celkem zklamáním, což mě hodně mrzí. Podle recenzí tady jsem asi měla hodně velké očekávání, které se ale nevyplnilo. Jelikož se sama věnuju hraní na kytaru, hodně jsem se na to těšila. Neříkám že je to nějak velká blbost, ale Sydney pro mě nebyla moc sympatická, a asi jsem zjistila že romantika není nic pro mě. Připadalo mi to moc nereálné, a Ridge mě jeho chováním ke konci docela dost naštval.
I když byla kniha fajn napsaná, mě prostě neoslovila. To ale neznamená že by jste si ji neměli přečíst.

10.06.2018 3 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Tohle teda bylo něco..
Téhle knížce jsem se vyhýbala jak čert kříži, což mě teď sakra štve, protože to byla pecka. Ze začátku se mi moc nelíbil ten sci-fi námět, protože takové knihy až na Illuminae nečtu. Nakonec se z toho vyklubalo pohodové čtení, s příjemnou hlavní hrdinkou a rychle jdoucím, ačkoliv předvídatelným, dějem.
Hodně se mi líbilo to, že se to nějak extra nedrželo toho retellingu, jako ostatní knihy. Bylo to tak akorát.
Všem doporučuji ať si ji přečtou, protože nebudete litovat ;)

10.06.2018 5 z 5

Proč jsme se rozešli Proč jsme se rozešli Daniel Handler

Za mě jedno velké překvapení.
Náhodou jsem se ke knížce dostala v knihovně, kde jsem si řekla že to má moc hezkou obálku a vypadá to zase jako něco nového, co jsem ještě nečetla. Navzdory hodnocení tady na databázi se mi kniha moc líbila. Hezky se to četlo, celou dobu z toho šlo cítit zlomené srdce, což bylo dobře. Hodně mě mrzel celkově ten konec, i když bylo jasné že se rozešli, Eda jsem si s Min hodně oblíbila.
Délka knížky byla akorát, všechno plynulo hezky, rychle se to četlo.
Všem knížku doporučuju na takové to letní čtení, protože to fakt navzdory recenzím stojí za to. Za mě 5*

10.06.2018 5 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Cassandra Clare už mě více nemůže překvapit. Opět se ji povedlo napsat úchvatný příběh ze světa Lovců stínů, jako tolikrát předtím.
Kniha se mi líbila možná i o něco více než Nástroje smrti, ale na Pekelné stroje to pořád nemá.
Nové postavy pro mě neměly chybu. Všechny jsem si ihned oblíbila. Hodně se mi taky líbilo, že se objevily i postavy předešlých sérií.
Rozuzlení celé knihy ale bylo trochu předpovídatelné (pro mě). Ale i tak jsem si knihu velmi užila.
Už se nemůžu dočkat na další díl, ale jsem zvědavá, jak autorka hodlá s příběhem pokračovat. Za mě určitě 5*

11.08.2017 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Fajn pohodové čtení na léto. Do této knížky jsem šla s velmi nízkým očekáváním a musím říct, že kdybych věděla, že bude tak dobrá, přečetla bych si ji už dříve.
Příběh byl nenucený a rychle plynul. Kniha se opravdu četla sama.
Jelikož jsem ve věku Lary Jean, musím říct, že jsem s ní celou knížku soucítila a její chování mi přišlo logické a prakticky bych se s ní dokázala ztotožnit.
Ostatní vedlejší postavy,Petera a Kitty jsem si ihned zamilovala, ale Margot a Joshovi jsem nějak nemohla přijít na chuť.
Knihu bych určitě doporučila spíše mladším čtenářkám. Za mě 4,5*

09.08.2017 5 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Upřímně, čekala jsem že tato kniha bude blbost, jako druhé díly knih tohoto typu, ale byla jsem překvapená, že autorka dokázala pořád psát tak čtivě, tak že knihu nešlo odložit. Jako přišlo mi to o trochu slabší než jednička, ale u tak pořád šlo o pořádnou emocionální jízdu. Konec opět končil otevřeně, takže se opět nemůžu dočkat na další díl. Tato série je pro mě zatím velká pecka a všem okolo ji doporučuju. Nic lepšího jsem si na léto přát nemohla. Za mě 4,5*

03.08.2017 4 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Určitě zatím jedna z nejlepších knih co jsem v tomhle roce přečtla.
Šla jsem do toho s tím, že tohle bude další slátanina, která nepůjde číst, ale spletla jsem se. Kniha se četla v podstatě sama, postavy byly nanejvýš příjemné, děj sice místy přehnaný, ale nestežuju si. Určitě bych knihu doporučila jako takovou příjemnou oddechovku hlavně teď na léto. Myslím si, že si ještě jednou určitě přečtu, a už se nemůžu dočkat na další díl. Za mě určitě 5*!
*SPOILER*
Upřímně? Celou knížku jsem měla raději Eastona než Reeda. Zdálo se mi, že to mezi nimi více jiskřilo, a byl pro mě více příjemnější. No co. Jsem dost zvědavá na další díl, a o čem bude. To co na konci Reed udělal, se mi zdá celkem neodpustitelné, takže doufám, že se z této knihy nestane další Padesát odstínů šedé, protože podle mě má na víc.

12.06.2017 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Nevím, jestli slova dokážou vystihnout moje pocity z této knihy, ale pokusím se o to.
Tímto dílem mě autorka uchvátila asi před rokem, kdy jsem se k této sérii konečně dokopala a musím říct, že toho nelituji. Od té doby, co mi tahle kráska dorazila v angličtině, jsem ji přečetla už asi 4x a to při každém dalším čtení, zjišťuji další nové věci, které mi předtím nedošly. Je to prostě briliantně napsané. Pokud se vám první díl nelíbil, věřte mi, tenhle bude. Postavy se od Dvoru trnů a růží drasticky změnily, a to k lepšímu. Každého si tam zamilujete. Děj se teprve tady dá pořádně do pohybu, takže by se podle mně dal předešlý díl považovat za prequel.
Při čtení zažijete opravdu všechno. Budete brečet, smát se či kroutit hlavou nad tím co se to sakra děje - a to v dobrém.
Určitě bych ale podotkla, že Dvůr mlhy a hněvu není pro mladší čtenáře, protože by se dal pomalu považovat za knihu, co patří do červené knihovny.
Nemůžu jinak než doporučit a nazývat tuto knihu mou nejoblíbenější. Teď si půjdu osušit slzy po dočtení třetího dílu. Lidí, těšte se.. 5*!

11.05.2017 5 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

Hodně dobrá knížka. Dobře se četla, rychle ubíhala a nenudila.
Oproti seriálu pro mě byla ale trochu zklamáním. Postavy se mi celkově zdály jiné. Ale nenechte se tímto odradit od čtení. Moc doporučuju, jen bych si do budoucna přála aby se změnila obálka.

20.04.2017 4 z 5

Neobyčejní Neobyčejní V. E. Schwab (p)

Řekla bych, že název této knihy sedí i k jejímu obsahu. Je opravdu neobyčejná.
Victoria mě okouzlila už dříve její sérií Archiv, ale u této knihy jen potvrdila že opravdu psát umí.
Na to že jsem ji četla anglicky, nemohla jsem přestat číst. Moc se mi líbilo, jak autorka popisuje postavy, tak že jsem se kolikrát musela při čtení pozastavit a přemýšlet nad tím kdo je vlastně špatný a kdo dobrý. Řekla bych, že i příběh je takový neobyčejný. U této knihy jsem se fakt nenudila. Doporučila bych ji všem čtenářům trochu vyšší věkové kategorie, protože už určitě není Young Adult. Hodnotím určitě 5* a už se nemůžu dočkat na další díl!

29.03.2017 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Tato kniha mě velmi a mile překvapila. Už dříve, než vyšla v češtině, jsem na ni slyšela samou chválu, takže jsem se nemohla dočkat až si ji přečtu. Těšila jsem se opravdu oprávněně. Asi do čtvrtiny se mi bohužel špatně četla, ale pak už děj nabral pořádný spád, a já nemohla přestat číst. Grafické zpracování je opravdu parádní a je to fakt něco jiného, než co jste kdy četli. Opravdu autory, i překladatele, obdivuji, jak něco takového dokázali napsat. Děj nepokulhává a kolikrát jsem si říkala, jak se tohle vůbec dá tak dobře číst.
Další, velké plus na této knize je fantastická obálka, která na poličce vypadá parádně, už kvůli toho se vyplatí si kmihu koupit.
Určitě doporučuji, 5*

15.02.2017 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Opravdu jsem nečekala, že mě tato autorka může překvapit a napsat ještě lepší knihu, než jsou předešlé tři díly.
Tahle kniha se četla opravdu perfektně. Děj nepokulhával a nebyla část u které bych se nudila.
Myslím si, že hlavní hrdinové prošli od začátku série velkou změnou. K lepšímu. Mou nejoblíbenější postavou se rozhodně stala v tomto díle Manon. V Dědičce ohně jsem ji moc ráda neměla. Moc mě její kapitoly nebavily, ale tady jsem se na ně těšila. Byly nám představeny i nové postavy, které jsem si ihned zamilovala.
Tuhle knihu si určitě přečtěte. Neváhejte a běžte do knihkupectví. Hodnotím zasloužených 5* a hned se chystám jít na další díl v AJ.

23.11.2016 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Mamka mě už přes rok přemlouvala abych si tuto knihu přečetla, že prý nebudu litovat. A opravdu se tak stalo.
Knížku jsem četla dohromady tři dny a to jsem ji opravdu musela odkládat s nevolí. Autorčin styl psaní mi neuvěřitelně sedl. Píše čtivě, hlavní hrdinové jsou příjemní a na konci vás dožene k slzám.
Opravdu lituju, že jsem se k tomuhle příběhu nedostala dříve.
Tuhle knihu opravdu doporučuju, je to jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla.

23.11.2016 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Velmi hezky napsané a čtivě. Nejvíce se mi asi líbila povídka s Maxonem a královnou. Určitě doporučuji si přečíst, protože se čtenář dozví další zajímavé informace, které v Selekci nebyly.

06.11.2016 5 z 5