Ája27 Ája27 komentáře u knih

Kvílející schodiště Kvílející schodiště Jonathan Stroud

Nemohu se řadit už dávno mezi dospívající mládež, ale tento duchařský příběh se mi zalíbil. Je nápaditý, není naplněný zbytečným rozpitváváním některých věcí, nechává prostor fantazii. Čtenář je vtažen do příběhu a zůstává v očekávání, jak se příběh bude ubírat dál. Škoda, že v češtině jsou zatím jen dva díly této série.

08.02.2023 5 z 5

300 úsměvů pro lepší život 300 úsměvů pro lepší život Karel Nešpor

Kniha, jako autor sám. Jak řekl Werich: „Lidské štěstí, to je taková šňůrka, na kterou navlékáme malé korálky, taková malá štěstí — čím jsou drobnější a čím je jich víc, tím je to jejich štěstí větší.“ A přesně v tomto duchu se nese celá kniha doktora Nešpora. Otevřete ji na kterékoli stránce, začnete ji číst, zasmějete se/pousmějete se, klidně ji zase zavřete a s pohodou žijete svůj den. A příště můžete začít číst úplně na jiné stránce a opět a opět.
Takový malý povzbuzovák pro všední den. :)

04.01.2023 5 z 5

Posilujeme pro zdraví i pro krásu Posilujeme pro zdraví i pro krásu Eva Blahušová

Rozsahem nevelká, ale jako základní návod na cvičení doma postačí.

29.11.2021 5 z 5

Houby a jejich léčivé účinky Houby a jejich léčivé účinky Pavel Valíček

Kniha je, co se týče odborného textu zpracovaná dobře, nicméně jsem čekala těch hub, s léčivými účinky více. A také mne, jako čtenáře, rušila přemíra reklamních foto a textů v průběhu celé knihy. Škoda.

21.09.2021 4 z 5

Lymfa míza Lymfa míza Ivan Dylevský

Je to kniha spíše učebnicového typu. I laik si v ní však najde odpovědi na základní otázky, ač mu je předloženo i mnoho velmi odborně pojatých informací.

20.05.2020 5 z 5

Jóga - Anatomie Jóga - Anatomie Leslie Kaminoff

Jedná se o velmi srozumitelně napsanou odbornou knihu na téma "svalová soustava a jóga". Podrobná, velmi dobře ilustračně zvládnutá. Nespadá pro mne do kategorie módních horkokvašek, kterých je dnes na pultech mnoho. Je použitelná i pro cvičitele či cvičence, kteří neprovádí jógu. Vede názorně k pochopení principu práce jednotlivých svalových skupin při provádění konkrétních pohybů. Děkuji autorům.

20.05.2020 5 z 5

Španělská chřipka Španělská chřipka Harald Salfellner

Pro první obecné seznámení s historickým popisem pandemie tzv. "španělské chřipky". Čtenář si může udělat alespoň přibližnou představu o tom, jak velmi obtížné to pro lid na celém světě bylo. Obsahem knihy je statistika, časová posloupnost a základní informace o postupu vlád, lékařů, místních samospráv v návaznosti na (ne)dostatek informací o nákaze. Zajímavá je i zmínka o (ne)úspěšnosti alternativní medicíny, o způsobech ochrany před nákazou apod. Pokud má někdo o problematiku hlubší zájem, jistě poté sáhne po mnohem obsáhlejších textech. Co jsem si z knihy odnesla? "Jak hrozná to musela být nemoc, co do síly, infekčnosti a počtu obětí, když plnila stránky tisku v době trvání a krátce po skončení 1. světové války?! A to se řekne chřipka."

03.02.2020 5 z 5

Kde se skrývá ďábel Kde se skrývá ďábel Craig Russell

Velmi pěkně napsaný triller. Po nějaké 20 straně jsem měla asi 5 adeptů na vraha a konec byl velmi překvapivý. Jestli jsem uhodla a kdo to tedy byl? To psát nebudu. :D Příběh je situován do 30. let 20. století, v Čechách. Naturel Čechů, předválečná léta, mladé Československo, směs národností, kultur a tomu odpovídající nálada. To vše pohledem zvenčí, jelikož autor, Craig Russel, je původem se Skotska. Velmi poučné. Moc děkuji za zážitek.

03.02.2020 5 z 5

Přítel delfín Přítel delfín Sergej Jevgeňjevič Klejnenberg

V osmdesátých letech se pro mne jako malou holku otevřel podmořský svět a jeho chytří obyvatelé.

06.09.2019 5 z 5

Timur a jeho parta Timur a jeho parta Arkadij Gajdar (p)

Četla jsem ji na základní škole. Tenkrát se mi líbila, dnes už si jen matně vybavuji děj. Možná bych si ji měla přečíst znovu. Ten odstup v době a věku by mohl být zajímavý. :)

06.09.2019 3 z 5

Holubinky Holubinky Jiří Baier

Jediná takto komplexně pojatá kniha na téma Holubinky, která se mi dostala do rukou. Plnohodnotná kniha pro houbařské fajnšmekry, amatérské mykology i svátečního houbaře! Velmi podrobné popisy rodu i jednotlivých druhů holubinek. Noříte-li se do světa holubinek poprvé, překvapí vás množství druhů, které se u nás nachází! :)

28.08.2019 5 z 5

Praktická aromaterapie Praktická aromaterapie Zbyněk Šedivý

Kniha nejen pro profesionály (terapeuty či maséry apod.). Přehledně uspořádané velké množství informací k nejpoužívanějším rostlinným silicím. Oceňuji praktičnost a relevantnost této publikace.

04.03.2019 5 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Knihu je poutavá, tématicky dobře poskládaná. Přestože ne vždy s názory dr. Honzáka zcela souhlasím, skláním se před jeho životní a profesionální zkušeností a obrovským rozhledem. Ke knize se budu vracet a již nyní, kdy můj dojem z knihy ještě tzv. neuzrál, bych našla pasáže vhodné k citaci. Děkuji, skvělé!

04.03.2019 5 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Kniha pro nepříliš laického čtenáře. Běžný čtenář může mít problém se orientovat v odborně pojatém textu, i když hlavní téma každé kapitoly je vstřebatelné a pochopitelné každému. Můj obdiv patří Pavlu Kolářovi a jeho houževnatosti a profesionalitě s jakou přistupuje ke svému, dá se říci, řemeslu. Je velkým příkladem pro své následovníky i všechny z nás.

21.09.2018 5 z 5

Vinnetou naší doby Vinnetou naší doby Richard Erml

Bára Hrzánová nezklamala. Ryzí individualita s otevřenou hlavou a laskavým srdcem!

21.09.2018 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Kdo by neznal, jak pejsek a kočička pekli dort, o noční košilce apod. Děti i dospělí musíme milovat. Skláním se před Čapkem.

Včelařství Včelařství Vladimír Veselý

Průvodce včelařením a rádce nejen pro začínajícího včelaře.

K pramenům Orinoka K pramenům Orinoka Zdeněk Veselovský

Nádherná příroda, skvělá popisná kniha.

Rádžové indických džunglí Rádžové indických džunglí Josef Vágner

Vágner svojí schopností vypravěče nezklamal. Popis přírody, ale také společnosti, ve které se v Indii ocitl, je výtečný.

Kam pěšiny nevedou Kam pěšiny nevedou Ludvík Mühlstein

Pěkné klidné čtení. S klidem jsem knihu zařadil do knihovny k těm, které si občas jen tak vezmu do ruky a prolistuji.