Airin Airin komentáře u knih

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

Na návrat do světa Alagaësie jsem se nesmírně těšila. Musí se mít však na paměti, že se bude jednat o krátké příběhy doplňující Eragonův a Safiřin svět, nikoliv o jednu z jeho známých bichlí. Potkáme se zde opět s Murtaghem a jeho drakem, s bylinkářkou Angelou a také si poslechneme jednu ze známých legend Alagaësie. Potkat své staré přátele po osmi letech a opět si zavzpomínat na Odkaz dračích jezdců bylo k nezaplacení!

16.10.2019 5 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Knížku jsem si i přes velmi pomalý začátek oblíbila a nakonec neskutečnou rychlostí hltala jednu stránku za druhou. Nemůžu se dočkat pokračování a také toho, až budu mít v knize podpis Jaye Kristoffa. Snad se ve druhém díle zlepší s jejím začátkem a já se nebudu muset tolik trápit s prvními stránkami, jako zde :))

29.06.2019 4 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Naprosto skvělý díl!! Na příběh z pohledu Chaola jsem se velmi těšila, neboť jsem si ho velmi oblíbila a zklamaná jsem rozhodně nebyla. Yrene mi přirostla k srdci a i příběh Nesryn stál za to (i když mě bavil méně, než ten Chaolův). Celkově hodnotím velmi pozitivně a už se nemůžu dočkat posledního dílu této úžasné a naprosto jedinečné série! :))

23.06.2019 5 z 5

Králové Wyldu Králové Wyldu Nicholas Eames

Celkově knížku hodnotím pozitivně, neboť mě příjemně překvapila. Bavila jsem se u jejího čtení, a tak to má podle mého názoru být. Celých 500 stránek byla jedna velká jízda plná akce a humoru, a proto mohu Krále Wyldu s čistým svědomím doporučit :)

25.05.2019 5 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Knížka mě ohromila. Přečetla jsem ji jedním dechem! Čekala jsem na ni tak dlouho a mé čekání se vyplatilo, neboť tohle byla opravdu parádní jízda na 448 stránkách! Kazi s Jasem si prostě nejde neoblíbit. Kazi mi připomínala svojí vychytralostí jak Celaenu ze série Skleněný trůn, tak i Kaze ze série Šest vran :) Takže pokud máte rádi tyto zmíněné knížky, tohle je přesně pro vás. Doporučuji všem, protože tahle kniha mě opravdu dostala. Po přečtení jsem z ní měla ten nepopsatelný pocit, který má každý čtenář z opravdu dobré knihy. Laťka je nasazená vysoko a doufám, že se dalšího dílu dočkáme co nejdříve :)
Více v recenzi bookhuntera.

20.05.2019 5 z 5

Hvězdný šéf Hvězdný šéf J. D. Hawkins

Knížka je příjemnou oddechovou četbou, u které se čtenář rozhodně nudit nebude. Vzájemné popichování dvou hlavních postav ho totiž nutí se při čtení neustále usmívat. Vzhledem ke 196 stranám příběh rychle odsýpá a já jej měla přečtené za jedno odpoledne :) Jediné, co bych knížce vytkla, je právě její krátkost. Myslím si, že by se toto téma dalo lépe využít a rozvinout na více stránkách.

17.05.2019 4 z 5

Princezna popela Princezna popela Laura Sebastian

Kniha mě opravdu velmi mile překvapila a nadchla. Knížku jsem zhltla doslova jedním dechem! Kdybych neměla v době čtení práci, měla bych ji za sebou během jednoho odpoledne – tak moc mě příběh bavil. Myslím si, že tento díl byl takovou nutnou a povedenou předehrou pro (doufám) ještě větší jízdu v dalším pokračování a já se již druhého dílu nemůžu dočkat! :))

12.05.2019 5 z 5

Klan Klan Adrienne Young

Knížka mě neskutečně bavila! Od začátku do konce byla protkaná akcí a napětím a to především v době, kdy se Eelyn ocitla na nepřátelském území. Jako bych se ocitla ve světě ze seriálu Vikings – až mi některé dost podobné věci připomínaly tento seriál, což bylo jedině dobře :)) Skvělá, úžasná knížka, kterou vřele doporučuji především těm, kteří mají rádi seriál Vikings, vikingskou tématiku, trochu té romantiky se zde také najde a dále příznivcům dobrodružného fantasy žánru. Já s touto knihou rozhodně chybu neudělala :))

25.02.2019 5 z 5

Devět nocí Devět nocí Zuzana Strachotová

Druhý díl Devět nocí mě velmi překvapil. Musím říct, že se mi tento díl líbil ještě více, než díl první. Příběh se nikde nezdržuje a krásně odsýpá, na návrat ke knize a ke svým oblíbeným postavám jsem se vždycky moc těšila! Konec mě úplně dostal, fakt jsem tohle nečekala :O
Devět nocí je skvělá knížka s postapokaliptyckými prvky, se kterou si můžete být jistí, že se nudit nebudete. Myslím si, že si u každého tato série zaslouží šanci! :)))

07.02.2019 5 z 5

Kouzelnice Kouzelnice Sebastien de Castell

Do prvního dílu této série jsem se zamilovala, a od té doby se neskutečně těšila na další pokračování. Jak jsem doufala, další díl od Sebastiena de Castella opět nezklamal. Okamžitě mi bylo jasné, že tohle bude skvělý díl, který bude stát za to! Líbil se mi snad i víc, než Černé znamení. Klobouk dolů, protože Kouzelnice se vážně povedla. Jen tak dál, Sebastiene! :))
Více v recenzi od bookhuntera.

26.01.2019 5 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Knížka splnila má očekávání - byla oddechová, rychle a svižně se četla, pobavila svým smyslem pro humor a zanechala ve mně příjemný pocit :) Těším se na další knížky od této autorky. Více v recenzi bookhuntera :)

22.01.2019 5 z 5

King King T. M. Frazier

I přes některé nedostatky mě kniha docela překvapila. Rychle utíkala díky akčnějším scénám a vztah Kinga s Doe...no, sami víte nejlíp :)) Nejraději jsem četla jejich scény, kdy byli spolu a popichovali se. Jediné, co mi vadilo, byly vulgarismy-a těch je tu opravdu přemnoho. Kazily mi trochu dojem z knihy a myslím si, že kdyby jich bylo méně, kniha by byla (pro mě) lepší. Ale jinak se mi kniha docela líbila a určitě si přečtu další díl :)

22.12.2018 4 z 5

Cesty se rozcházejí Cesty se rozcházejí Veronica Roth

Autorce se opět povedlo napsat skvělý a napínavý příběh! Opravdu hodně dlouho jsem se těšila na pokračování Čar života, protože již první díl mě velice nadchnul! A konečně jsem se dočkala. Nedokážu říci, jestli je druhý díl lepší, než ten první, protože oba dva jsou stejně dobře napsané. Ani u jednoho z nich nechybí akce – a té tam bylo převelké množství – napětí a samozřejmě zde nechyběly zvraty. S touto autorkou a jejím příběhem jsem velmi spokojena. A ta obálka! :))

10.12.2018 4 z 5

Prokletý trůn Prokletý trůn Joelle Charbonneau

Z knížky moc nadšená nejsem...bohužel jsem byla nepříjemně překvapena, když jsem se po prvních 100 stránkách stále jen nudila.
Ano, nějaká ta akce a napětí se zde sice najdou, ale jen nepatrně a většina knihy mě spíše nebavila. Knížkou jsem se tak musela vyloženě prokousat, než jsem se konečně dostala až na konec. Prokletý trůn byl i několikrát odložen, ale jsem ráda, že jsem to dočetla až do konce. Chtěla jsem totiž vědět, kdo tedy na trůn nakonec nastoupí :)

04.11.2018 2 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Tenhle svět mě vždycky naprosto dostane a nikdy neomrzí! Neskutečně moc jsem se těšila, až se opět vrátím do světa Dvoru trnů a růží a opět se setkám se svými snad nejoblíbenějšími knižními postavami Jelikož se jedná o novelu, tak bychom měli do čtení jít připraveni na to, že se zde akcí a bojů nedočkáme. Tato novela má jeden jediný úkol – zaměřit se na vzájemné vztahy našich hrdinů a na spoušť, kterou po sobě válka s Hybernem zanechala. Knížka mě bavila od začátku až do konce a byla pro mě příjemnou odpovědí na otázky, které jsem si, po Dvoru křídel a zmaru, kladla :))
Více v recenzi bookhunter.

28.10.2018 5 z 5

Batman: Náměsíčnice Batman: Náměsíčnice Marie Lu

Pokud jste milovník příběhů o superhrdinech, či marvelholic apod., tak Vám doporučuji si Náměsíčnici přečíst. Nebudete litovat! Kniha byla naprosto úžasná a skvěle se četla, měla jsem ji za sebou během jednoho dne a už plánuji, že si ji opět přečtu! :)) Batman je prostě skvělý. Více v sekci Recenze od Bookhuntera :)

21.10.2018 5 z 5

Černé znamení Černé znamení Sebastien de Castell

Knížka opět nezklamala! Po přečtení prvního dílu jsem byla přímo nadšená tím, že se objevil další skvělý a úžasný autor! A tak (což se mi ještě nestalo) jsem běžela ihned do knihkupectví pro druhý díl a to jsem – pozor – ještě neměla dočtený ani ten první!
Kniha se četla úplně sama od sebe. Nestačila jsem koukat, jak rychle mi stránky ubíhají pod rukama a už jsem byla na konci knihy. BOHUŽEL!! Myslím si, že asi nevydržím, než vyjde jeho další díl! Varuji Vás – tato série je silně návyková! :)

06.10.2018 5 z 5

Věř mi Věř mi Kylie Scott

Musím říct, že mě kniha příjemně překvapila. Začátek byl naplněný akcí a pak se to už pomalu rozjelo dál. Nejvíce jsem si oblíbila Anderse. Ten kluk byl prostě boží! Suprově potrhlý a vtipný, fakt jsem si scény s ním užívala. Co musím knize vytknout je tak trochu chování hlavní hrdinky. Přišlo mi, že za Johnem neustále běhá, první mu vždycky volá a píše. I přes to jsem si knihu užila :)) Zajímavě zpracovaný příběh s plnou dávkou lásky, která vydrží všechny překážky.

05.10.2018 4 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Kniha mě opravdu příjemně překvapila! Když jsem si přečetla první kapitolu, hned jsem věděla, že tahle kniha bude speciální. Autorův styl psaní mi připomínal tak trochu Ricka Riordana – velmi vtipně napsaný poutavý příběh, který má v sobě spoustu akce a především různých záhad a tajemství, na které musí hlavní hrdina během své dlouhé cesty přijít.
Kočkoveverák byl naprosto boží! Měl skvělý smysl pro humor a já si ho okamžitě oblíbila!
Tuto knížku vřele doporučuji, protože je to jedna z těch výjimečných knih, na které nezapomenete :))

29.09.2018 5 z 5

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

Musím říct, že mě Prohnilé království bavilo mnohem více, než předchozí díl Padlý dědic. Hlavně proto, že se tady konečně Hartley chová k eastovi mnohem líp (možná je to tím, že si na něj nepamatovala). Nebude zde chybět ani nějaká ta akce, stejně, jako nechyběla ani u předešlých dílů. V této knize se totiž sejdou snad všichni nepřátelé Royalovic rodiny, a tak začne boj doslova o jejich přežití a o odhalení tajných spiklenců a zrádců.
Na této sérii se mi líbí, že se z romantické knížky (počínaje Papírovou princeznou) postupně stává taková romanticko-kriminální série, což je osvěžující změna :))
Více k recenzi od Bookhuntera :)

28.09.2018 4 z 5