Aires Aires komentáře u knih

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Milujeme se, dokud nás smrt nerozdělí. Jenže co když věříte, že pravá láska překoná i tuhle překážku? Kam až vás může dohnat touha vyplnit prázdnotu?

V této knize řádí vrah se zvrácenou myslí. Nedělá chyby. Neexistují stopy, jen oběti. Jediná možnost, jak ho odhalit, je myslet jako on. S tím se musí poprat forenzní psycholožka Zoe Bentleyová a agent Tatum Grey. Mají totiž zdatného protivníka. Vraha, s kterým by si určitě i děsivý Hannibal Lecter rád přátelsky potykal. Navíc tu jiskří dvojité napětí. Jednak z mrazivého příběhu, ale i mezi hlavní dvojicí. Občas tím probleskne i trocha humoru, kterou lehce obstará Tatumův dědeček, co ujíždí na marihuaně, a psychopatická kočka. Takže zhluboka se nadechněte a ponořte se do napínavého čtení. Pokud máte rádi thrillery, určitě budete vrnět blahem.

10.11.2019 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Nedokážu odolat sladkému, ani dobrému čtení, co zahřeje u srdce. Pokud se vám taky při pohledu na sladké dortíčky (a šarmantní borce) sbíhají sliny, sáhněte po Pekárně z Brooklynu. Milé čtení napěchované romantikou a dobrůtkami. Hlavní hrdinka ráda peče a píše o jídle. Vydává se do New Yorku hledat nové chutě i lásku. Slintat vás přinutí její pekařské výtvory i její nový kolega - charismatický Todd, machr z velkoměsta, který nestíhá odhánět ctitelky :)

20.10.2019 4 z 5

Nouzový kontakt Nouzový kontakt Mary H. K. Choi

Zasněná Penny a troska Sam. Dvojice, která tak úplně nezapadá mezi ostatní. Jsou zkrátka jiní a řeší své vlastní velké trable. Jejich osudy se však protnou. Dva nešťastní lidé, kteří se spoléhají na to, že se navzájem odrazí ode dna. Stanou se pro sebe nouzovým kontaktem, číslem, na které můžete zavolat kdykoliv a na druhém konci se vždy dočkáte útěchy. Krásná myšlenka, ovšem depresivní a nudný příběh. Knihu jsem nedočetla. Skončila jsem zhruba ve třetině, když jsem poznala, že ztrácím čas. Měla jsem pocit, že je to víc a víc uhozenější. Navíc mám ráda příběhy,které mají spád, hezky plynou a unáší vás dějem, že si ani nevšimnete, že už jste na konci. Ovšem Nouzový kontakt je hrozně kostrbatě napsaný, se spoustou nedůležitých scén, divných postav, zvláštně formulovaných vět. Prostě se to vůbec nečte samo od sebe, ale spíše s vypětím všech sil.

14.08.2019 1 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

V dobrém i zlém. Ve zdraví i v nemoci. Odříkáváte manželský slib, brečíte dojetím a těšíte se na společné zítřky. A teď stop. Shoďte růžové brýle. Co když vám totiž váš drahý manžel přeje jen to nejhorší? Co když jste pro něj jen majetek a hračka? Když vás chce připravit o to nejdůležitější, co máte, je ten pravý čas obrátit karty a vrhnout se do boje...

Pomstychtivé trio ex se rozhodne pořádně zatopit svému milovanému, který je sebestředný, násilnický parchant. S elánem ženské mafie se pouští do boje a provedou něco šíleného. Ona vlastně celá zápletka je šílená, ale ve výsledku mi to bylo jedno. Důležité je, že má kniha spád a že budete napjatí jak kšandy! :)

30.07.2019 4 z 5

Bez tebe napořád Bez tebe napořád Taylor Jenkins Reid

Slyšeli jste už o supernovách? Září ze všeho nejjasněji. Prudce explodují a pak rychle vyhasínají. Představte si lásku silnou jako supernova. Která však náhle skončí, protože jste rozděleni. Již navždy..

Bez tebe napořád je objevem letošního roku. Tahle kniha je neuvěřitelně dojemná a emotivní. Při jejím čtení skoro jistě uroníte slzu. Jde o příběh Elsie a jejího uzdravování. Pere se s bolestí v srdci a mezitím vám zpětně vypráví všechny nejdůležitější okamžiky jejich lásky. Je to hodně intenzivní čtení s velkou silou. Občas je to ničivé a pak tu jsou i šťastné okamžiky. A zatím vším visí otazníky. Jak se vypořádat se smrtí manžela. Co když vám všichni říkají, že máte celý život před sebou a tohle byla jen první láska, ale vy v duši cítíte, že to byl ten Pravý s velkým P?

30.06.2019 5 z 5

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

Beze svědků je povedený thriler. Psychologických thrillerů se teď však vyrojila spousta. Čtenáři milují příběhy, z kterých se jim dělá husí kůže, jsou šokující a překvapivé. Beze svědků v této konkurenci obstojí, ale zařadí se spíše mezi průměr. Husí kůže vám možná naskočí, chybí jí však překvapivost. Příběh je od poloviny průhledný a vy vidíte až na konec, jako skrz čiré sklo. Škoda, protože jinak je to příběh temný, který vám efektně zabrnká na nervy. Jsou prostě témata, které na nás zapůsobí vždy a únos dítěte mezi ně jistě patří. Rozhodně proto jde o emotivní čtení. Dobrý začátek a nápad kniha má. Jen škoda, že autorka úplně neodhadla správné dávkování a nalila nám lektvar pravdy už v půlce knihy. Zapracovat by jistě šlo i na tom, aby postavy byli sympatičtější :)

29.06.2019 4 z 5

Prokletá krev Prokletá krev Ange

Upírská selekce? Když před vypukla upírská mánie, měla jsem dojem, že upírů mám na deset let dopředu více než dost. Ale pozlátku krásných šatů, romantiky a kouzlu Versailles se těžko odolává. Odoláte snad dortíku se šlehačkou a třešinkou na vrchu? Já rozhodně ne. Prokletá krev to všechno slibovala, žádné delikátní propojení chutí, nebo nápadů, se však nekonalo...

Představte si svět, kde Velká francouzská revoluce nikdy neproběhla. Francie je královstvím. Po chodbách Versailles běhá zlatá mládež a upíři. Krev, magie, královské intriky. Zní to skvěle, ale působí to jako patchwork deka. A přiznejme si, že i když na oko vypadají možná hezky, slátaniny jsou prostě fakt slátaniny. Tou Prokletá krev skutečně je. Potenciál má, všechno je ale dost neuměle propojené. Nic není vysvětleno. Čtenář, kterého zajímá, jak funguje magie, kolik je třeba upírů a jiné detaily, má prostě smůlu. Láska mezi hlavními hrdiny navíc nesrší žádnými feromony, prostě chyba chemie. Uspěchaný a zmatený konec. Zkrátka, tohle se příliš nepovedlo. Dobrý nápad, šitý horkou jehlou...

28.05.2019 2 z 5

Rule Rule Jay Crownover

Příběh o tom, že protiklady se přitahují a o tom,že hodné dívky zbožňují darebáky. Takové vztahy bývají komplikované. A hlavní hrdina Rule Archer je natolik komplikovaný,že by k němu měli dávat i návod k použití. Ten by se proklatě hodil Shaw, která se je do něj léta zamilovaná. Jestli objeví recept, jak s výbušným Rulem mít úspěšný vztah, bude to jako objev kamene mudrců! Takže zasednout ke kafíčku a připravte se na příjemné romantické čtení, vhodné na rozbušení srdce. Nic velkolepého však nečekejte. Hodných dívek a darebáků je již v knižním světě dost. Tuhle dvojici si budete pamatovat chvíli, pak na ni zapomenete...

08.05.2019 3 z 5

Mapa k tobě Mapa k tobě J.P. Monninger

Mapa k tobě je neskutečně krásně napsaný román, plný velké lásky. Tohle nejsou planá slova, protože Heather a Jack jsou skutečně kouzelná dvojice. Kniha je psaná trochu jinak. Autor si více hraje se slovy a píše tak nějak poeticky. Čtenáře zvyklé na červenou knihovnu, kde je nejdůležitější rychle skočit na to, nebo na laciné harlekýnky, to nejspíše odradí. Ale já si to velmi užívala. Příběh se mi zapsal pod kůži a tak správně zabrnkal na city. Jedna z nejhezčích romantických knih, které jsem v poslední době četla. Jen bych tomuto příběhu klidně dopřála více prostoru. Takhle je zbytečně stěsnaný.

01.05.2019 5 z 5

Ranní přání Ranní přání Natascha Lusenti

Miluji kočky, romantiku i hřejivé příběhy, které pohladí u srdce. Ranní přání ovšem nebylo pro mě to pravé. Příběh je doslova rozkošný, protkaný miloučkými myšlenkami. Je psaný ale hrozně zvláštně. Přelouskala jsem třicet stránek a po nich jsem měla jediné přání - zaklapnout knihu. Vše je zmatené a hlavní hrdinka je jako bytost z jiné planety. Dává pokojům barvy podle nálady, přemýšlí jestli přijde krásný déšť nebo špatný déšť ,jestli její kočky chtějí večeřet na hezké podlaze a jestli jim vadí, že každá má jiný počet písmen ve jméně. Zkrátka je to snílek s velkým S, který má hlavu v barevných oblacích. Pro někoho může být její příběh tím pravým pohlazením. Pro mě to byl ovšem moc velký úlet. Prostě nemám to štěstí, abych viděla za každou barvou emoce, tančila po chodnících nespoutaně bosa a měla tak bohatou fantazii.

14.04.2019 1 z 5

Naprosto cizí Naprosto cizí Megan Miranda

Představte si, že vaše kamarádka náhle zmizí. Vyklouzne z vašeho života a jako mávnutím kouzelného proutku po ní nezbude žádná stopa. Zjistíte, že ji nikdo neznal. Neměla mobil, účet na sociálních sítích ani doklady. Kým vlastně byla? A co když vám nikdo nevěří, že vůbec existovala. Byla snad jen přelud? Bylo na ní vůbec něco pravdivého? Nebo byla naprosto cizí?

Thrillerů, kde se z rádoby normální postavy vyklube někdo úplně jiný, s temnou minulostí, je celá kupa.Když je roztřídíte na ty lepší a horší, tahle kniha bude jasně na té vítězné straně. Rozhodě se zařadí mezi ty lepší. Naprosto cizí je poutavá, čtivá a vážně se na začátku těžko odhaduje. Přesně takové thrillery mám ráda! Jen trochu zamrzí ukvapený konec :)

26.03.2019 4 z 5

Poslední Namsara Poslední Namsara Kristen Ciccarelli

Žila byla jedna královská dcera, která byla skrz naskrz špatná. Zlo v ní vábilo draky, kterým vyprávěla zakázané staré báje. Nejmocnější Drakovládce chtěl dívku pouze pro sebe, aby nasával její smrtící sílu. Až ji jednoho dne ve vzteku popálil. Od té doby byla princezna poznamenaná ohněm.

Stala se lovkyní draků a postrachem. Nazývají ji Iskari, podle pradávného příběhu o Iskari a Namsarovi. Princezna Asha je teď Iskari, ztělesnění ničivé síly. Před její sekerou se třesou draci i lidé široko daleko. Jediný, kdo se jí nebojí, je její snoubenec Jareq. Jenže Asha po svatbě vůbec netouží. Nechce přijít o volnost. Jediné, co ji od sňatku může zachránit, je přinést králi hlavu toho největšího z draků, velkého Drakovládce.

Byla jednou jedna kniha, která byla psaná jako pohádka. Pohádka o princezně bojovnici, krutém králi a o dracích. Tak se dá popsat Poslední Namsara. Miluji knihy o dracích, takže jsem nemohla odolat nutkání si ji přečíst. Draci, silná hlavní hrdina, fantastické království. To všechno znělo nesmírně slibně a proto jsem od knihy čekala hodně. Toužila jsem po příběhu který bude procítěnější, více nabitý emocemi, a nad kterým se mi bude tajit dech. Nakonec jsem dostala něco trochu jiného. Více pohádkovějšího, než jsem čekala. Pohádky nejsou špatné. Ale zkrátka to neuspokojilo moji představu o výborném příběhu.

24.03.2019 3 z 5

Sedmé nebe Sedmé nebe Adriana Michálková

Krásných okřídlenců, co vám snesou modré z nebe, už tu bylo dost. Andělé nejsou v young adult literatuře nic nového. Dokonce jich je pěkná řádka a vy si tak můžete vybrat, jestli chcete Daniela Grigoriho z Pádu, Zavrženého Patche anebo archanděla Kassiela. A víte co? Jednoznačně volím Kassiela. Autorka hravě setřásla všechny konkurenty. Její Sedmé nebe je totiž mnohem lepší, čtivější, návykovější. Není dokonalá kniha. Má trochu pomalejší rozjezd a občas místy připomíná Stmívání. Ale přesto vám tahle kniha ukradne duši, omotá si vás kolem prstu a pustí až na samotném konci. Intenzivní čtení zaručeno! :)

17.03.2019 5 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Na jednu stranu neskutečně hezký příběh, z kterého přímo cítíte závan mrazivého větru. Velmi dobře popsaná atmosféra sibiřské Rusi, kde lidé bojují v zimě o přežití a stále věří všem magickým příběhů, které si vykládají u kamen. V lesích se toulají bájné bytosti a snad i samotný pán zimy Mrazík. Autorka skvěle využila slovanský folklor a Medvěd a slavík je tak v podstatě převyprávěním pohádky o Mrazíkovi. Je to kniha jedinečná svým kouzlem. Pokud vám sednou pohádkové příběhy a poetický styl psaní, budete nadšení. Pokud ovšem dáváte přednost i troše akce a dobrodružství, jako já, čeká vás menší rozladění. Vše se totiž líčí velmi pomalu, zbytečně dopodrobna a strhující je až samotný závěr.

04.03.2019 4 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Vrah, který sbírá sbírá tetování. Kůže je pro něj uměleckým dílem. Detektiv Francis je odhodlaný ho zastavit. S tím mu pomáhá tatérka Marni, která chce ochránit svoji komunitu. Pokud se jim nepodaří zabijáka zastavit, každý kdo má na těle kérku, si bude muset doslova hlídat kůži. Mohl by o ni snadno přijít...

Velmi vychvalované čtení. Je to autorčin debut a je poznat, že má ještě co zlepšovat. Kniha je čtivá a napínavá, ale nesedlo mi vyprávění z pohledu třetí osoby. Navíc vše se rozhýbává jen velmi pomalu. Žádné stopy, nikdo nevěří teorii o vrahovi, který jde po tetování a policajti si neustále házejí klacky pod nohy. Chtělo by to ještě trochu přidat spád a bylo by to skvělé čtení :)

16.02.2019 3 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Světla zimní noci pro mě byl příběh plný překvapení. Pustila jsem se do něj kvůli kouzelné zimní obálce a mnoho nečekala. Nemám ráda válečné knihy, ani knihy z tohoto období. Je v nich často bolest, útrapy a samé neštěstí. Světla zimní noci se odehrávají za druhé světové války, jsou však jiná. Kniha je plná cirkusové atmosféry, padajících vloček, přátelství a ztracené i nalezené lásky. Rozhodně zaujme a potěší všechna srdce svojí dojemností a silou.

20.01.2019 4 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Moje druhé setkání s Greenem. Náhled do hlavy Azy, která nejčastěji myslí na milióny bakterií, na to jestli je skutečná a jestli náhodou nedostane infekci, byl nesmírně zajímavý. Opravdu jedinečná kniha. Připomínala mi Mléčnou dráhu. Spirála galaxie a uprostřed temná díra. Hlavní hrdinka se nemůže vymanit ze svých ničivých myšlenek a jede plnou rychlostí v té spirále stále blíž a blíž k té temné díře. Zároveň to je ale všechno, co se v této knize stane. Není tu žádné vyvrcholení nebo šťastný konec. Prostě jen konec. Tečka.

17.11.2018 3 z 5

Osud Tearlingu Osud Tearlingu Erika Johansen

Závěr série je drtivé zklamání. Čekala jsem nějaké dramatické rozuzlení. Vysvětlení toho, kde se vzaly a jak fungují safíry. Jak přesně je prokletý Row. Čekala jsem, že Kelsea ovládne magii a smete nepřátele jako přílivová vlna. Je tu snad někdo, kdo nedoufal, že bude nejlepší královnou, kterou kdy Tearling měl? Klidně bych jí dopřála i nějaký ten románek s Rafanem nebo Kostějem, ale určitě jí nepřeju tento osud. Autorka tímto koncem překroutila vše, v co jste doufali a naservírovala nám svůj laciný pokus, jak vše ukončit. Vypadá to, že ji prostě nenapadlo nic lepšího, než udělat si z této série dobrý den a vše jakoby smazat. Je to průšvih, který ani kouzelné safíry nezachrání.

12.11.2018 2 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Šelma je thriller přesně podle mých představ. Napínavý, geniální a překvapivý. Mám ráda, když je hlavní hrdina vědec nebo někdo, kdo umí najít zdánlivě nesouvislé souvislosti. Profesor Theo Cray je přesně ten správný hrdina, který mě baví, podobně jako třeba Langdon z Šifry mistra Leonarda. Celá ta napínavá hra na šelmu a kořist se mi nesmírně líbila a tuhle knihu jednoznačně doporučuji. Musíte si ji přečíst, protože jde asi o nejlepší krimi příběh roku. Jediná vada na kráse je přemrštěný konec, který by se ve skutečnosti jen těžko udál.

04.11.2018 5 z 5

Vězeň času Vězeň času Matt Haig

Kolik životů potřebujeme, abychom se naučili žít? Tomovi Hazardovi stačí jeden a to neobvykle dlouhý.

Nemám slov. Jeden z nejpřekvapivějších objevů letošního roku, který vám ukáže, že i pohádkově dlouhý život má své pro a proti. Můžete procestovat svět. Být součástí historie. Zažít přelomové objevy. Žít kdekoliv a být naprosto čímkoliv chcete. Ale zároveň budete osamělí. Uvidíte umírat své blízké. Nic kolem nás není věčné a dlouhověkost proto není úplně výhra. Prožijete raději jeden život s láskou nebo budete čelit všem dlouhým rokům sami? V téhle knize najdete spoustu krásných myšlenek. Jediné co mi trochu vadilo, bylo neustále přeskakování v ději.

20.10.2018 5 z 5