Ainyska Ainyska komentáře u knih

Veterinářka Veterinářka Gillian Hick

Velmi milá kniha, i když místy smutná. Dokázala jsem se vcítit do hlavní hrdinky a prožívat to všechno s ní, pokud se někdy dočkáme další knihy, určitě si ji nenechám ujít.

12.11.2022 4 z 5

Dospělost je mýtus Dospělost je mýtus Sarah Andersen

V téhle knize se hlavně najdou introverti, takže za mě super. Extroverti to nejspíš moc nechápou, ale introverti zase nechápou extroverty, je to začarovaný kruh.

04.11.2022 4 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Tak tohle byl obrovský boj. Knihu jsem neustále odkládala a prokládala jinými knihami. První dvě třetiny knihy jsou opravdu nudné a moc nechápu význam poznámek pod čarou, dle mého názoru 90% z nich je úplně zbytečných a akorát to vytrhává z děje. Byla jsem rozhodnutá dát jen 2*, nakonec dávám 3* za poslední třetinu, kdy se konečně něco pořádného dělo. Opravdu nevím jestli mám chuť se pouštět do dalšího dílu, každopádně to zkusím a pokud to bude na podobné bázi jako tento, bez pardonu odkládám.

04.11.2022 3 z 5

Zvěrolékař zasahuje Zvěrolékař zasahuje Philipp Schott

Jak autor sám uvádí Herriot je jen jeden, ale tento chlapík mu začíná pěkně šlapat na paty. Kniha mne rozhodně bavila, což se nedá říct o jiným knihách na toto téma. Klidně bych si dala pár dalších dílů, možná se dočkáme. :)

01.11.2022 4 z 5

Já, hasička: Příběhy holky z tísňové linky Já, hasička: Příběhy holky z tísňové linky Barbora Škodová

Knihu hodnotím 3 hvězdami, ne proto, že by byla špatná, to není, ale spadá do průměru. Až v knize se dozvídáme, že případy jsou smyšlené, což mi trochu vadí. Na druhou stranu chápu, mlčenlivost je mlčenlivost. Název je tedy kapánek zavádějící, ale kniha jako taková se čte rychle a příběhy jsou i tak velmi zajímavé. Kniha nepopisuje úplnou realitu, ale takový hrubý nástřel toho, jak to vypadá na operačním středisku 112. Velmi cením rady, které připomínají co dělat v různých situacích. Rozhodně tento počin stojí za přečtení.

26.10.2022 3 z 5

Slezský norický kůň: Chov ve Slezsku a na Františkově Dvoře v Klokočově Slezský norický kůň: Chov ve Slezsku a na Františkově Dvoře v Klokočově Dalibor Gregor

Stručné a pěkné shrnutí historie chovu Slezských noriků u nás ve Slezsku. Knížečka obsahuje i krásné fotografie těchto nádherných zvířat.

25.10.2022 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Moc nechápu ten humbuk kolem této knihy, kniha je průměrná oddechovka, nic co by ze mě vyrazilo velké emoce. Knihu jako takovou mohu doporučit, je to velmi hezký příběh jedné dívky z bažiny. Ovšem na p***l jsem si z ní nesedla. 3,5 * je za mě akorát, půl hvězdy dávám za posledních pár stran, kdy se jisté věci vysvětlí.

25.10.2022 3 z 5

Ve skrytu stínů Ve skrytu stínů Bianca Iosivoni

Od knihy jsem moc neočekávala, neslyšela jsem na ni moc vychvalujících recenzí, ale přece jenom se nějaké našly. Příběh je to zajímavý, ale bohužel dost jednoduše napsaný. Není tam nic (až na pár světlých výjimek), které čtenáře nutí číst dál. Líbí se mi příběh, ale co mě začalo unavovat, je neustálé opakování myšlenkových pochodů, pořád dokola jedno a to samé. Knihu řadím mezi odpočinkové s ne moc propracovaným světem, jako je u jiných fantasy knih. Každopádně další díly si přečtu, přece jen jsem zvědavá jak to celé dopadne.

10.10.2022 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Toto je v pořadí již druhá kniha této autorky, kterou mám za sebou. Kniha jako taková je dobrá a četla se skoro sama. Zkrátka jednodenní záležitost. Bohužel s podobným příběhem jsem již setkala v jiné knize, takže mě to moc nepřekvapilo a tušila jsem, odkud vítr vane. Wow efekt se bohužel nekonal. Pravda, vraha jsem odhalila až v poslední třetině. I tak rozhodně stojí za přečtení a těším se na další knihy autorky, které mě zatím čekají.

02.10.2022 4 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Kniha je opět vydařená a i přes její tloušťku, vám nakonec bude líto, že končí. Po třetím dílu jsem se trochu obávala, že to bude na podobné bázi, ale naštěstí nebylo. Jednu hvězdu musím strhnout za konec, který mohl být trošku lepší a za časté překlepy, někdy až takové, že věta nedávala smysl. Bohužel díl vyšel delší čas od první trilogie a já si některé scény nepamatovala, což byla škoda. Snad další díl vyjde co nejdříve.

30.09.2022 4 z 5

Pandemie Pandemie Franck Thilliez

Kniha mě chytila hned na začátku do svých spárů a nepustila až do konce. Trochu jsem se bála, zda nebude problém číst tuto knihu, aniž bych četla ty předchozí. Kupodivu mi to tak nepřišlo. I když v knize byly odkazy na předchozí knihy, nijak mi to nevadilo v orientaci. Rozhodně si nenechám ujít ostatní počiny autora, sice teď vím, jak některé postavy dopadnou, ale i tak se do nich ráda pustím.

23.09.2022 5 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Uff, jak mám ráda knihy autorky, tohle byl, dle mého názoru, nejslabší počin. Námět dobrý, ale osobně si myslím, že délka knihy ho zabila. Knihu jsem odkládala a prokládala tři měsíce, než se mi podařilo ji dočíst (sérii Temnější tvář magie, jsem nedokázala odložit). Je to sice něco nového, ale celkově kniha byla nudná, bez větších zvratů a ten konec to taky zrovna nevytrhl.

31.08.2022 3 z 5

Hra o trůny #4 (komiks) Hra o trůny #4 (komiks) Daniel Abraham

Přečetla jsem všechny 4 díly komiksů, přece jen mě tato série dlouho míjela a já potřebovala něco, co mě rychle uvede do děje. Zpracování nádherné, bohužel děj, dle mého názoru, není žádná bomba. Pro mě, je celý tento příběh strašně zmatený, i když v tomto díle jsem se už trochu orientovala. Knihy si nejspíš nechám ujít, na seriál možná někdy kouknu. Nejspíš jsem měla začít něčím jiným, pak bych možná tuto komiksovou sérii ocenila víc.

30.08.2022 4 z 5

Ptačí sněm Ptačí sněm Ransom Riggs

Ze začátku mě to moc nezaujalo, ale poté se děj rozjel. U Mapy dní jsem psala, že si nejspíš nebudu pamatovat, co se v ní dělo a tak se i stalo. Naštěstí mám po ruce další díl. Tak uvidíme jak to skončí.

24.04.2022 4 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

S každou další knihou autorka potvrzuje, jak je skvělá spisovatelka. Velmi se mi líbí propojení všech třech knih, byť jen náznakem.

17.04.2022 4 z 5

Mrtvá doba Mrtvá doba James O’Barr

Komiksy Vrány jsem si přečetla na popud filmu, který jsem kdysi dávno viděla. První dva díly byly dobré, ale tento třetí mě už tak nebavil a přišel mi okoukaný, slabý, bez nápadu, sepsaný narychlo. Tak to na mě působí. Rozhodně doporučuji první díl a film.

05.04.2022 3 z 5

Kápové z Osvětimi Kápové z Osvětimi Charles Liblau

Velmi zajímavá kniha, která se zabývá určitým typem vězňů v koncentračních táborech a to Kápů. Bohužel to, co mi vadilo na knize byly paradoxně poznámky pod čarou. Styl poznámek (na každé straně dole) mi velmi vyhovoval, ale nejsem přesvědčená o jejich důvěryhodnosti. Některé poznámky byly zbytečné a jen lehce rozváděly fakta, které autor použil. Některé vyvracely "fakt", který autor údajně uvedl, ale ve skutečnosti se tento fakt v textu nevyskytoval. Opravovat něco, co nebylo vyřčené, nebo špatně pochopené autorem poznámek, mě po čase začalo silně iritovat. To, že se o některých faktech nezmiňovali jiní přeživší, nevidím jako problém a je zbytečné na to upozorňovat. Některé byly na místě, protože objasňovaly fakta, která se autorovi v hlavě popletla. Není divu, vždyť přežil vraždící mašinérii Německa. Jinak je kniha velmi dobrá a doporučuji přečíst.

30.03.2022 4 z 5

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

Silný příběh kluka, který uprchl z tábora o kterém se tvrdí, že se z něj uprchnout nedá

Knih o útěku z KLDR je čím dál více, ale toto je trochu jiný pohled. Pohled někoho, kdo se narodil a vyrůstal mimo severokorejskou společnost, v totální izolaci od okolního světa. Bohužel zpracování knihy mi vcelku vadilo. Neustálé odbíhání od tématu k něčemu jinému, mě vytrhávalo ze soustředění.

Koncentráky tu byly, jsou a nejspíš i dlouho budou. O to je tento příběh děsivější.

28.03.2022 3 z 5

My, holčičky v Osvětimi My, holčičky v Osvětimi Andra Bucci

Zajímavý pohled na Holocaust. Bohužel za mě tato kniha byla jedna z nejslabších, napsaná na toto téma. Nezlehčuji osud dvou malých holčiček. To, čím si prošly, je trestuhodné a tragické. Bohužel mi vadí styl, jakým byla kniha napsaná. Příběh se střídavě vypráví v první a poté ve třetí osobě a to se střídá v rámci pár vět, nikoliv odstavců. Jako by se autorky nemohly rozhodnout a psaly páté přes deváté. Určitě by to šlo napsat daleko lépe. Pravdou ovšem zůstává, že v knize jsem objevila pár detailů, které se v jiných knihách nevyskytují a zase mi to rozšířilo obzory. Kniha se zaměřuje hlavně na život po Osvětimi a jak se s tím sestřičky vyrovnávaly. Je to dětský pohled na věc a je velmi zajímavý.

25.03.2022 3 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Poslední a velmi milé ohlédnutí za celou sérií. Původně jsem měla obavy, jak se mi bude série líbit, ale zbytečně. Selekce se velmi dobře čte a není těžké vplout do světa našich hrdinů a prožít část jejich života spolu s nimi. Zpětně mě mrzí, že to končí a nejsou ještě další díly.

25.03.2022 4 z 5