Aichah Aichah komentáře u knih

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Díky čtenářské výzvě jsem se opět dostala k něčemu, do čeho se mi dlouho nechtělo. Z nějakého záhadného důvodu se mi do čtečky natáhla nějaká sériová verze, čili jen nějakých 290 stran a myslím, že stačilo. Hrdinky mi k srdci nepřirostly. Jako náhled na styl psaní z dané doby mi to stačí a raději se posunu zas do současných autorů.

11.03.2024 2 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Do téhle jsem se nějak nemohla začíst. Úvodní krize a zmatek z počtu postav byl naštěstí překonán a příběh byl hezký. Happyend očekávaný. Jen mi nejde na rozum proč nemohla do Anglie Avice také přiletět jako její rodiče a sestra a musela se trmácet lodí.

24.08.2023

Povídání o trpaslíčcích Povídání o trpaslíčcích Jarmila Hašková Sitarová

Milé pohádky s nádhernými ilustracemi.

16.05.2023 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

(SPOILER) Po prvním dílu jsem se hned vrhla na druhý.
V prvním díle se mi Kiva líbila. Všechny zkoušky zvládla díky Jarenovi, ale vem to čert. Působila jako chytrá holka, která dokázala ve vězení přežít, což nebylo nic jednoduchého. Ale jak už bylo několikrát řečeno - ve druhém díle byla na facku. Totální naivka co neřekla jen to co nevěděla. Celou dobu jsem si ale kladla otázku....pokud je tak rozpolcená mezi svou a Jarenovou rodinou, tak proč to nevyřešit spojením? Místo "volby oni nebo my" mohla podlehnout citům a co by manželka budoucího krále Jarena sjednotit obě znepřátelené strany. Jasně, nevydalo by to na další dvě knížky, ale stejně.... nějak si teď nejsem jistá, jestli jí vůbec budu ve třetím díle fandit.

24.02.2023 4 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Nějak jsme se nemohla začíst. Velké tajemství zas tak velké a neuvěřitelné nebylo. Celkově mi to přišlo takové nemastné neslané.

23.10.2022 2 z 5

Černá labuť vzlétá Černá labuť vzlétá Lee Carroll

Nějak nevím, co si o téhle knížce myslet. Takové hrdinou snadno a rychle. Neumíš létat? Puf, už umíš. Hrdinka dějem spíše proplouvala bez nějakého většího úsilí. Nevím. Přijde mi, že autoři měli hodně nápadů a honem rychle je museli ze sebe vychrlit. Do druhého dílu už asi nepůjdu.

16.09.2022

Až na ten konec dobrý Až na ten konec dobrý Pavel Tomeš

Až na ten začátek dobrý. Nějak jsem se nemohla začíst, ale cca od poloviny mě to začalo bavit. V poslední kapitole bylo nějak moc informací a bylo to takové celé hrrr. Ale jinak by to zůstalo otevřené, takže to asi jinak nešlo. Konec pohádkový, ale milý. Bavilo mě to.

10.08.2022 4 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

(SPOILER) Tahle kniha měla potenciál....ze začátku. Kniha jako taková byla čtivá a začátek vyvolávající mnoho otázek byl pětihvězdičkový. Jenže pak se začaly nějaké odpovědi vynořovat a dobře rozjetý příběh začaly válcovat vidiny akčního hollywoodského trháku. Bylo to hodně nereálné, překombinované a naivní, ale to bych zkousla. Zklamal mě důvod toho všeho. Buď jsem se ztratila v časové lince, nebo začala likvidace Erika dřív než si přečetl email? Dovolená-ztráta paměti-oprava šéfova počítače ráno poté......nebo mi něco uniká? Možná to nebyl projekt Fénix, ale Věštecká koule. Kdo ví.

Začátek na 5, konec na 1 .....takže za 3

12.07.2022 3 z 5

Kniha lásky Kniha lásky Fionnuala Kearney

Pane jo. Díky názvu jsem ke knize přistupovala dost skepticky a čekala přeslazenou romanťárnu. Pak se začaly hromadit otázky co se událo a proč je to tak, jak to je. Každá odpoveď byla nečekaná a překvapivá. Trochu jsme se ztrácela mezi minulostí a současností, ale to je asi jen má chyba. Nevěnovala jsem tolik času nadpisům kapitol, ale chtěla rychle vědět co bude dál. A ten konec...byla to paráda.

19.02.2022 5 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Za mě docela zklamání. Čekala jsem od knihy něco úplně jiného. Hrdinka mi byla nesympatická a nějak bych od workoholické právničky nečekala, že se bude užírat 4 roky jedním snem/předtuchou/cokoliv to bylo. Jediné plus bych dala asi za obálku, ta je krásná.

08.02.2022 2 z 5

Milánek na zabití Milánek na zabití Eva Hölzelová

Vtipné, čtivé, oddechové, jen moc krátké. Určitě sáhnu i po jiných knihách autorky.

02.01.2022 5 z 5

Hořící měsíc Hořící měsíc Jo Watson

Předvídatelné, ale jako taková vtipná oddechovka mi to přišlo vhod.

01.01.2022 4 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Dočteno silou vůle kvůli čtenářské výzvě a také protože je to zak známé dílo. Příběh jako takový nebyl špatný, ale strašně mi vadila ta zbytečná květnatost a popisy totálně nesouvisejících věcí. Spousta stráněk o ničem,...asi je to pro mě moc "umělěcké", nevím. Dnes konečně dočteno a vím, že už se k tomu nevrátím.

13.03.2021 1 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Na tuhle knihu jsem se těšila. Díky aktuální publicitě jsem jí v čtenářské výzvě šoupla do kategorie "kniha o známé české osobnosti". Jako většina čtěnářů jsem měla celou dobu před očima I. Trojana. Příběh zajímavý, ale díky dovětku mě trochu zklamalo kolik toho byla fikce či poupravená verze. I tak jsme jí přečetla za jedno odpoledne. Každopádně jsem ráda, že jeho příběh vynesli autoři na světlo a tuto bezpochyby zajímavou osobnost trochu zmedializovali.

02.01.2021 3 z 5

Tajnosti sborovny - Úsměvné povídky ze školního prostředí Tajnosti sborovny - Úsměvné povídky ze školního prostředí Naďa Horáková

Uf. Dočteno ale přemáhala jsem se. První polovina byla dle očekávání, tedy příhody ze školy. V druhé polovině mi přišlo, že autorka neví o čem psát a jen se snaží zaplácnout místo a docílit daného počtu stran. Jak jinak si vysvětlit soupis sirotků, jakési soudní kauzy a nakonci trochu duchařiny? Netuším jak dobrá je autorka ve svých historických knihách, ale tohle opravdu ne.

15.12.2020 odpad!

Ana Ana Roberto Santiago

Opravdu to mělo tolik stran? Četlo se to rychle a svižně. Prima záležitost.

06.12.2020 4 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Pěkné, ale ten konec byl až moc pohádkový.

25.09.2020 3 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Nějak měto nebavilo.

28.03.2020 2 z 5

Prázdniny Prázdniny Jan Balabán

Tohle nebyl můj šálek kávy....dočteno jen díky nízkému počtu stran a očekávání že se to zlepší.

13.03.2019 odpad!

Stín banyánu Stín banyánu Vaddey Ratner

Dočteno, ale šlo to pomalu. Příběh jako takový by měl působit spíš děsivě, ale nepůsobil. Ta poetičnost, vykreslování tamní přírody a celkově styl psaní příběh natolik zjemnily, že všechny ty hrůzy revoluce úplně pohřbily a kniha tak byla zbytečně dlouhou a často i nudnou. Chystala jsem se na ní dlouho, ale spíše zklamala, než aby nadchla.

12.03.2019 2 z 5